Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Aryes válasza darthdenes (#2399) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tedd fel ezt az appot, és frissítsd vele az agps adatokat. Internetet kap a telefon, amikor a gps-t próbálod? Derűs időben, szabad ég alatt próbálkozz, van, hogy friss telepítés után nehezen talál fixet a vevő.

[ Szerkesztve ]

(#2402) darthdenes válasza Joeker67 (#2400) üzenetére


darthdenes
tag

Milyen a 9 a 8hoz képest? Van valami előrelépés?
Én mit tudok javítani a gps gondomon?

(#2403) bjames válasza darthdenes (#2399) üzenetére


bjames
aktív tag

Nekem is ez van fönt, de nincsenek ilyen problémáim. Én a pár hónappal korábbi stabilt raktam újra úgy mint te, s aztán jött rá a frissítés.
A Google appokat én a Meizu app store-ból valami Google apps installerrel raktam fel. Esetleg nézd meg a Google* appok jogosultságait.
Ha máshogy nem megy akkor lehet csak a factory reset segít. Esetleg lehet hogy az elmentett beállítások akadtak be, fene tudja.

(#2404) bjames válasza darthdenes (#2402) üzenetére


bjames
aktív tag

Próbáltam a Flyme 9 betat augusztusban. Van előrelépés azért, de megvolt a béta érzésem vele kapcsolatban, s felraktam inkább a stabilt, amit nem is bántam meg, tök jól megy. 9-ből várom a stabilt, s majd azt felrakom. Ha egyszer tényleg kijön, de nagyon nincs erőforrásuk a fejlesztéshez úgy látszik.
Itt követhető [link] #F9Beta

[ Szerkesztve ]

(#2405) Joeker67 válasza darthdenes (#2402) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Én nem ismerem a 8-at, az nem volt fent a telefonon. Már nincsen meg a telefon, de családban maradt és vissza lett téve a Flyme 7 a magyar nyelv miatt.

(#2406) sztivo


sztivo
senior tag

Sziasztok!

Meizu 16X (mint a 16th, csak Snapdragon 710-zel) szórakoztam a kínai romokkal, de visszaváltottam (volna) globalra. A problémám az, hogy beírom a Wi-Fi jelszót, majd belépne a telefon a Googleba (adatok ellenőrzése, még semmit nem írtam be) és visszadob a Wi-Fi-s részhez. Restart megvolt, wipe data megvolt. Valakinek ötlet? Sajnos nem tudom átlépni a Google-s részt.

(#2407) Joeker67 válasza sztivo (#2406) üzenetére


Joeker67
aktív tag

A Meizu oldaláról a legrégebbi nemzetközi romot tedd vissza, utána frissítsd végig a legújabbra, nekem csak így működött újra rendesen (16th).

[ Szerkesztve ]

(#2408) sztivo válasza Joeker67 (#2407) üzenetére


sztivo
senior tag

Az megvolna, csak most addig jutok, hogy csatlakozok Wi-Fi-re, majd jönne a Google rész, adatok ellenőrzése, frissítések keresése (itt még be sem adta, hogy írjam be az e-mail címem), hanem rögtön visszadob a Wi-Fi részhez. Ha meg csak így dugom gépre, akkor az nem látja a telefon meghajtóját :(

(#2409) sztivo válasza Joeker67 (#2407) üzenetére


sztivo
senior tag

Itt egy [link] a problémámról.

Na, közbe rájöttem, van egy files from USB a recoveryben, remélem sikerül :))
Köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#2410) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Tudom, nem ennek a típusnak a topicja, csak itt van élet, ezért írok ide :-) Egy X8 törött kijelzőjét szeretném kicseréltetni. Van ajánlott és nem drága szerviz Budapesten?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2411) Aryes válasza looser (#2410) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#2412) looser válasza Aryes (#2411) üzenetére


looser
addikt

Szuper, köszönöm, az ár is nagyon jó! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2413) Aryes válasza looser (#2412) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak legyen is hozzá alkatrészük. Az enyémet sajnos már nem tudták vállalni, mert elfogyott. :(((

(#2414) looser válasza Aryes (#2413) üzenetére


looser
addikt

Alin láttam, ahhoz képest nagyon baráti ár (~18e vs 25e). Én is reménykedem, családtagé, 2 éve kapta és szerintem még mindig baromi jó készülék. Régen csak álmodoztam egy Meizuról a zenehallgatás miatt, de nem volt rá pénzem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2415) donszabo


donszabo
csendes tag

Meizu 18 Pro brick kérdés... A legutóbbi automatikus szoftver frissítés után már csak kikapcsolt a telefon amikor rányomtam az újraindítás gombra, és ezt követően is 15-20 másodpercig kellett nyomva tartani a power gombot hogy egyáltalán bekapcsoljon. Tegnap kikapcsoltam 40%-os akksival, és ma reggel már nem reagált semmilyen gombnyomásra, még a power+volume up/down kombóra sem reagál. Végig a gyári frissítések érkeztek rá, semmi sufnituning.

Három lehetőség közül vacilálok:
- holnapra megoldódik a történet egy kis pihentetés után illetve valaki tud használható infoval szolgálni innen a fórumról vagy csoda folytán válaszolnak a mzcs@meizu.com supporttól
- elviszem a wayteq-hez és leszervizelik jópénzért
- a lenti link alapján ujraflashelem: https://www.androidgreek.com/download-and-install-meizu-18-pro-flash-file-firmware-stock-rom-flash-file/

Mit gondoltok, mit tanácsoltok a továbbiakhoz?
Előre is köszönöm!

(#2416) bjames


bjames
aktív tag

Van valakiek tapasztalata a 16th-ra kiadott Andorid 10-es Béta szoftverrel?
Jelenleg kínai stabilt használok, az Android 8.1-es, s arra se jön már jóideje frissítés.
Az android 10-es bétából a legutolsó tavaly november végén jött ki, azóta arról se semmi hír róla.

Kérdésem, hogy érdemes-e feltenni napi használatra? Megéri-e a mostani 8.1-est lecserélnem, ha az egyébként teljesen jól megy, egy két apróságtól eltekintve.
Szóval milyen a stabilitás, fluiditás, sebesség, fogyasztás?

Köszönöm!

(#2417) Louisc


Louisc
friss újonc

Sziasztok! NAGYON ÉRDEKES! Járt már valaki így?
A feloldáshoz pin kód van beállítva, amit megváltoztattam. Bekapcsolást követően az alábbi üzenet: "Kérjük, hitelesítse jelszavát az újraindítás után". Beírom az új pin kódot, erre ez az üzenet fogad: "Normál módos jelszó hitelesítése az újraindítást követően". Ha a megfelelő pin kódot írom be, akkor a 2. üzenet jön fel újra és újra. Próbálkoztam hard resettel, ott is kéri a hitelesítést. Teljesen tanácstalan vagyok, segítsetek!

(#2418) Csápájev


Csápájev
őstag

Ki mire cserélte le a kis meizut? Megőrülök hogy nem találok jobbat.
Samsung s21 -re váltott valaki? Mondjuk az is vastagabb és nehezebb, cserébe nem olcsó, viszont még elfogadható méretű talán a sok féltéglához képest. 😤

(#2419) melodie


melodie
tag

Én október elején vettem Sony 10 III vagy most már van 10 IV is...

[ Szerkesztve ]

(#2420) Csápájev válasza melodie (#2419) üzenetére


Csápájev
őstag

És milyen? :DDD

(#2421) melodie


melodie
tag

Nekem megfelelő, bő közepes rendszer sebesség mellett atom stabil, SD690 nem csúcs processzor,de legalább jól néz ki és nem tepsi... :R

[ Szerkesztve ]

(#2422) Aryes válasza Csápájev (#2418) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha eldöntötted, hogy mi lesz az utód, majd szólj, ha ezt eladod, mert a fiam még mindig siratja a sajátját, hogy nem tudtuk megjavíttatni. :))

(#2423) Csápájev válasza Aryes (#2422) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem adom el, marad tartalék :)
Egyébként tényleg röhej, hogy nem találok olyat,ami legalább ilyen jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2424) bjames válasza Louisc (#2417) üzenetére


bjames
aktív tag

Én xiaomi 11 lite 5g-re cseréltem, de összességében jobban tetszett a meizu. Most leginkább a miui memóriakezelésével vagyok haragban, szeret folyamatosan min 3-4 GB-ot szabadon tartani a 8-ból, így lövöldözi ki az appokat a háttérből. Aksi időben, vékonyságban, könnyűségben viszont jó. No meg a 90 hz-es kijelző is szuper. A meizut én is megtartom tartaléknak, nincs még semmi baja.

(#2425) Csápájev válasza bjames (#2424) üzenetére


Csápájev
őstag

A 4g verzió volt nekem egy darabig,de inkább visszatértem a meizuhoz, az lassabb is, mint a te 5g verziosod.

[ Szerkesztve ]

(#2426) bjames válasza Csápájev (#2425) üzenetére


bjames
aktív tag

Milyen rommal használod a meizut?
Én a legutolsó béta kinaival használtam, de volt olyan app ami már nem akart menni rajta, többek között ezért is döntöttem a csere mellett. 3 év után. Custom romokban meg annyira nem bízok hogy bankoljak is rajtuk.

(#2427) Csápájev válasza bjames (#2426) üzenetére


Csápájev
őstag

Gyarival,de lehet igazad van, egyszer vásároltak yettelen keresztül egy ezresért valamit, amiről csak smst kaptam, végül a yettel jóváírta,de akkor én is elgondolkodtam :)

[ Szerkesztve ]

(#2428) Aryes válasza Csápájev (#2427) üzenetére


Aryes
nagyúr

:Y

(#2429) Dr.NX


Dr.NX
addikt

A héten feltűnt, hogy nem ébreszt a telefonom rendesen.
(8.1.0, 7.3.0.0G)
Először a Google Clockra gyanakodtam, de más órával sem ébreszt (pl. ez).
Korábban kikapcsolt állapotban is ébresztett, most még úgy sem, hogy újraindul, de még nem oldom fel a jelkóddal.
Mi lehet ez és mi a megoldás?
Másnál jelentkezett ilyen?

Elfogadom a sütiket.

(#2430) Joeker67 válasza Csápájev (#2418) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Én is nehéz szívvel cseréltem, mert kellett az NFC. Végül egy OPPO Reno 5Z 5G lett. Eddig bevált, csak valamivel nagyobb a készülék, de ezt már kezdem megszokni. Ami a legjobban hiányzik, az a MEIZU egy gombos saját vezérlése.

[ Szerkesztve ]

(#2431) Dr.NX válasza Joeker67 (#2430) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mit értesz egy gombos saját vezérlés alatt?

Elfogadom a sütiket.

(#2432) Joeker67 válasza Dr.NX (#2431) üzenetére


Joeker67
aktív tag

mBack vezérlés, talán ez volt a neve, menüből állítható

(#2433) Csápájev válasza Joeker67 (#2430) üzenetére


Csápájev
őstag

Igen azt én is néztem, meg a realme gt mastert is.

(#2434) donszabo


donszabo
csendes tag

Meizu 18 Pro:
Feltelepítettem rá múltheti updatet de közben letörlődött a Google Play store applikáció, úgyhogy most semmit nem tudok feltelepíteni, de egyes appok is akadoznak emiatt. Próbáltam az apkmirorrol felrakni a legfrissebb változatot, erre Installation Failed hibauzenetet kapok. Volt már valakinek hasonló problémája, hogy eltűnt a Play Store a telefonjáról? Hogyan tegyem rendbe? Nincs rootolva. Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2435) bjames válasza donszabo (#2434) üzenetére


bjames
aktív tag

A meizu app store-ból kell feltenni vmi Google service installert vagy ilyesmit. Ha rágoogleizol biztos találsz rá konkrétabbat.

(#2436) donszabo válasza bjames (#2435) üzenetére


donszabo
csendes tag

Azt matt próbáltam, 2 hete csak ezt guglizom sajnos. Eleve ezzel a GMS installer appal kellett rá feltenni minden Google cuccot, de ha megpróbálom GMSen belül elindítani a play storet akkor ez a hibaüzenet jelenik meg.

Naná hogy alacsony a verziószám, mivel fent sincs az app a telón. A Google play services updater valóban létezik, de ezt lehetetlen uninstallalni, mivel rendszer app és nem engedi leszedni. A force stop nem ér semmit. Az ES browser sem látja ezt az appot csak a Google play services-t amit már végképp nem merek leszedni a telefonról nehogy total összeomoljon rajta minden.

Innentől nem tudom mihez kezdjek, mivel bármelyik Play store apk-t próbálom feltenni az apkmirorról a telora, ez a válasz:

Root jogot kellene kérni, de azt csak a weboldalukon engedi ami ugyebár kínai. Írtam az mzcs@meizu.com supportnak is, de most van a kínai újévi egy hetes tavaszi fesztivál, jó végéig esélytelen hogy válaszolnak. Nincs több ötletem sajnos. Nektek esetleg?

(#2437) bjames válasza donszabo (#2436) üzenetére


bjames
aktív tag

Nekem a GMS Installer van fent amit a meizu app storeból raktam fel. Ver. 4.4.4
Szerintem próbáld meg törölni amit eddig felraktál, vagy még jobb a factory reset.
A meizu app storeban én is nehezen találtam meg az installert. A Meizu szóra keresve jött ki.
Nekem 16th-m van, de már nem használom szegényt. :)

(#2438) bjames válasza bjames (#2437) üzenetére


bjames
aktív tag

Ja hogy már próbáltad. Hát más ötletem nincs. Max custom rom ha tudsz bootloadert nyitni.

(#2439) bjames


bjames
aktív tag

Nahát. Számított erre bárki is?

[ Szerkesztve ]

(#2440) Csápájev


Csápájev
őstag

Rendelt esetleg valaki közületek akkumulátort,ami bevált?
Sajnos az aksi megadta magát :O

(#2441) Aryes válasza Csápájev (#2440) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem van egy akkumulátorom telefon nélkül... :U

(#2442) Csápájev válasza Aryes (#2441) üzenetére


Csápájev
őstag

Írok pm

(#2443) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Olvassa még valaki ezt a témát, aki annak idején kínai romot tett a telefonra?
A GMS felimádkozása után volt még valamilyen nehézség vele, vagy utána olyan volt a használata, mint a gyári rommal?

(#2444) bjames válasza GhanBuri Ghan (#2443) üzenetére


bjames
aktív tag

Ezt már senki nem olvassa :)
GMS után az appok jogosultságával kellett még talán vacakolni szerintem más már nem volt vele.
A legutolsó kínai stabil rom az jól megy rajta.
Van újabb androidos fejlesztői is, de azt nem ajánlom. Még nincs kész, én szívtam veke.

(#2445) GhanBuri Ghan válasza bjames (#2444) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A jelek szerint mégiscsak :)
Köszönöm a választ!
Nem, Meizu 20 Prón gondolkodom, amiből már csak kínai romos van, előre felrakott GMS-sel. Ilyenem még nem volt, ezért érdekel, hogy milyen problémák lehetnek vele.

[ Szerkesztve ]

(#2446) Schimi070


Schimi070
tag

Sikerült már valakinek aksit cserélni? Jól működne, de aránylag gyorsan merül.

(#2447) Dr.NX válasza Schimi070 (#2446) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én pont nemrég cseréltettem, de nem saját magam, mert a ház szétszedést, összeragasztást inkább telefonszervizre bíztam.
Egyelőre nem érzem brutálisan jónak az üzemidőt, bár lehet hogy még kalibrálódik. :)

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.