Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Kokzor válasza rgeorge (#949) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Pl ha ezt a témát olvasom, a fönti sávon a csillagot megnyomom és a lenyíló ablakban ott van, hogy oldal mentése és lementi. Kétszer kell megnyomni az oldal mentését.

[ Szerkesztve ]

(#952) rgeorge válasza Kokzor (#951) üzenetére


rgeorge
addikt

Tényleg, nem vettem észre. Köszönöm.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#953) Kokzor válasza rgeorge (#952) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Szívesen. :)

(#954) Kasya


Kasya
nagyúr

Két dolgot szeretnék emliteni, hatha meghalljatok szavaimat:
- Utolso (friss) hsz-re ugorva, több hsz esetén, a felső hsz fejléce nem látható - nem látni ki szólt hozzá és kinek válaszolt.
- Az oldal fejlécéből a forum nem elérhető. Ha a hireket lapozom lefele, vagy olvasok, csak a lap tetejére görgetve tudok átmenni a forumra.

(#955) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Én jobban szeretem a régi megjelenést, egységes a többi társoldallal. Ez az új dizájn, semmivel sem tesz lehetőve jobb átláthatóságot, nagyon is rendben volt a régi. Maximum annyi, hogy más. Azt nem értem minek kell a "másságot" annyira erőltetni manapság... ;]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#956) joey04 válasza nyisziati (#876) üzenetére


joey04
titán

Ez kényes téma, de egyik sincs kimondva. A szabályzatban ez van:

Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál.

De ez nem azt jelenti, hogy MINDENKINEK külön választ kell írni. Engem kimondottan zavar, amikor valakitől 4-5 kommentet látok, mert mindenkinek külön kommentben válaszol. Én úgy szoktam, hogy ha tudom, hogy olyan topikban vagyok, ami nagyon pörög, van vagy 150 olvasatlan komment, akkor az első olyannál amelyikre válaszolni akarok, rányomok a válaszra új lapmegnyitásával, leírom amit akarok, aztán visszaváltok a topikra, olvasom tovább, ha találok olyat amire válaszolnék megint, akkor a megnyitott másik lapon az adott válasz kommentet egészítem ki a következő megválaszolandó komment számával, és úgy írom a választ. Az a félhivatalos álláspont azt hiszem, hogy nagyon eltérő dologgal kapcsolatban válaszolsz akkor mehet új hsz, ha nem, akkor, menjen egyben.

878: javascriptes a Válasz link, nem lehet új lapon megnyitni

na tessék most tapasztalom is, akkor ez is szét lett verve. :(((

viszont ezt másképp is meg lehet oldani, pl megnyitod a fórumot másik lapon onnan pedig elolvashatsz mindent és válaszolsz egy hozzászólásban, az kb ugyanaz mintha megnyitnád a válasz ablakot másik lapon

így lesz, van. :R

881: Vagy te, hogy csinálod? Olvasod a topikot, aztán válaszolnál a 10-es hozzászólásra, nyitsz egy külön tabot, majd olvasol tovább, visszalépsz, írsz választ a 25-ösre, meg a 40-es és 115-ös hozzászólásra is? Közben ha meg már 4x megválaszolták meg visszalépsz, törölöd, hogy ezt mégse?

én pontosan így, ahogy fentebb írtam is.

901: modi voltál, ez nem múlik csak úgy el. lezso meg parci sokkal ilyenebb stílusban nyilvánul meg sokszor.

923: így van, pont ezt néztem én, hogy Duliee honnan tudja, átváltottam ph-ra és úgy már láttam. nem kellett adatlapra menni hozzá.

932: a pontos rész engem is érdekelne, bár akkor sem fogok külön kommentben válaszolgatni mindenkinek.

936: így van, ez viszont nem tiltja azt, hogy egyben válaszolj. plusz hozzáteszem modi is írta már pár topikban a módosítás UTÁN is, hogy a párszavas rövid válasz menjen egy kommentbe.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#957) Viktor0610 válasza Vikthor (#955) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Remélem, az megvan, hogy idővel az összes oldal ilyen dizájnt fog kapni. ;)

Samsung Galaxy A54

(#958) Vikthor válasza Viktor0610 (#957) üzenetére


Vikthor
nagyúr

RIP

btw, legalább implementáljatok bele egy kapcsolót, amivel a régi dizájnal lehessen böngészni. Így lenne kerek a fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#959) Graphics válasza Vikthor (#958) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az akkor nem fejlesztés :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#960) DeFranco válasza DeFranco (#547) üzenetére


DeFranco
nagyúr

választ nem kaptam de megoldódott ha jól látom. köszönöm.

(#961) dz1989 válasza KaitouP (#723) üzenetére


dz1989
senior tag

Világos. Csakbéreztettni szeretném hogy ez egy titka béna ötlet volt. Egyébként nem csek Én kifogásolom.
Amúgy azota ritkábban nézem a Mobilarenalát.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#962) hemaka válasza Vikthor (#955) üzenetére


hemaka
nagyúr

Weben nem rossz szerintem, de a mobilos nézet elég katyvasz, egy dpreview vagy gsmarena mobilos nézet jobban illene ide is, mert most nagyon kevés infó fér ki a mobil kijelzőre a főoldalon.
Minden cikknél van egy bazi nagy kép a főoldalon, tök feleslegesen. Az első pár kiemelt linkhez elég lenne, utána vagy kisebb képek vagy egyáltalán nem is kellene, hogy az érdemi infókat lássuk, ne a nagy méretű képeket, mert abból nem derül ki kb. semmi, hogy miről is van szó a cikkben.

Egy pár kép, hogy miről is beszélek. A nyitó rész általában megegyezik, de utána már a másik két oldal könnyebben átlátható, képek: [MA] [arena] [dpr]

(#963) dz1989 válasza dz1989 (#961) üzenetére


dz1989
senior tag

Világos. Csak éreztettni szeretném hogy ez egy ritka béna ötlet volt. Egyébként nem csak Én kifogásolom.
Amúgy azota ritkábban nézem a Mobilarenalát.
Fáradt vagyok :U

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#964) Graphics válasza dz1989 (#963) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hotymondod? :D Dobj be egy kávét! Azért vagy fáradt, mert ritkábban nézed. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#965) Vikthor válasza hemaka (#962) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én mindig desktop módot használok mobilon Chrome böngészővel. A mobilok kijelzője elég nagy és a felbontásuk is bőven korrekt ahhoz, hogy kiférjen minden tartalom. Mobilnézetben netezni... harakiri.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#966) dz1989 válasza Graphics (#964) üzenetére


dz1989
senior tag

Fáradt vagyok. Ez legyen a legnagyobb hibám. ;)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#967) dz1989 válasza Vikthor (#958) üzenetére


dz1989
senior tag

:R +1 Egyet értek mert például a G-Mail webes asztalinézetnél is van ilyen funkció. :R

(#959) Graphics
Szerintem meg igen mert végül is többet tud az oldal.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#968) bigrock


bigrock
addikt

Mivel nem találom a keresés gombot, ezért megkérdeztem:
Hol a "keresés" gomb? :))

(#969) Skynet258 válasza bigrock (#968) üzenetére


Skynet258
veterán

Keresik és ha megtalálják meglesz. ;)

https://geekpulse.hu

(#970) Probert75


Probert75
addikt

Hát ez így csak nem jó! Amíg be nem jelentkezem, addig tök mindegy mit csinálok akkor is a mobilos nézet jön be. Amikor bejelentkezem, akkor már át tudom váltani asztali nézetben, de ilyenkor meg újratölti az oldalt, így forgalmat generál.

(#971) gzbotii válasza Vikthor (#958) üzenetére


gzbotii
veterán

Menj át PH/Logoutra, ott még a régi felület van.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#972) Vikthor válasza gzbotii (#971) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:U LOL és az megoldja a Mobilarénás problémát? :D Nem hinném.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#973) zseko válasza hemaka (#962) üzenetére


zseko
veterán

De hát ez a jövő!, hogy hogy nem érted? :P (Csak viccelek. :))
Nekem még az iponé tetszik ebből a szempontból [kép] az általad mondottakból pedig a dpr. Az igazi meg valahol a kettő közötti lenne kb.
Szerintem itt pl. túl sok a 'felesleges' plusz szövegrész ami látható, pl:

"Smart ForFour EQ - a legolcsóbb villanyautó

Még így is jó drága, jóval többe kerül, mint a benzinmotoros verzió. Viszont pár dologban egész ügyes, ezt pedig a Reanult-nak köszönheti, városban ideális társ."

Na itt szerintem felesleges ennyi 'mellékzönge' a cím mellé, és ugyanez pl. a Honor 8A-nál is, ezeket pl. a dpr kiszedi.

De amúgyis elég összevissza kezeli az oldal a kinézetet mobilon (legalább három különböző nézettel találkoztam) és leginkább azt nem értem, minek kell öt fajta beállítás ehhez (nem emlékszem más weboldalra ami ezt csinálná), (mivel a reszponzív megoldásnak nem pont az lenne a lényege, hogy a kijelzőhöz idomul?)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#974) gzbotii válasza Vikthor (#972) üzenetére


gzbotii
veterán

"Én jobban szeretem a régi megjelenést" :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#975) Graphics válasza Vikthor (#972) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TE mondtad, hogy a régi megjelenést szereted, ott adott a lehetőség, amíg nincs váltás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#976) youngboy


youngboy
senior tag

Én vagyok ennyire béna, hogy nem tudok rendesen keresni.
Pl Galaxy A6 tesztre keresnék. Sehol nincs a listában. Régen rögtön a lista elején volt. Azt sem tudom, hogy tudnék tesztekre szűrni. Rákattintok a keresőben, hogy tesztek és eltűnik, amire kerestem.

Google-vel előbb megtalálom.

[ Szerkesztve ]

(#977) Kokzor válasza youngboy (#976) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Én kipróbáltam. Teszteknél gyorskeresőbe beírtam, hogy Galaxy A6 és a szűrés márkára részhez azt, hogy Samsung. Így kidobta 3. találatnak.

(#978) Kokzor válasza youngboy (#976) üzenetére


Kokzor
aktív tag

De teljesen én sem értem a keresőt, S9-re rákerestem és csak a második oldalon találtam meg. A pontos keresés sem csinált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#979) csab2


csab2
veterán

Én most PC-n nézem, arról is írok. Eddig nagyon jó. Király, hogy minden szellősebb, áttekinthetőbb. Sokkal modernebb is, habár ez kevésbé érdekel. A lényeg, hogy sokkal praktikusabb, jobb. Köszönöm!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#980) Aureal


Aureal
senior tag

"Komoly ráncfelvarrás...
sokkal jobb megoldás, ha az egész oldal reszponzív, azaz automatikusan alkalmazkodik a használt eszköz kijelzőjének felbontásához és tájolásához.
Nem kell nagyon magyarázni a legfontosabb újdonságokat, egy szellősebb, áttekinthetőbb, a képeket jobban használó, letisztultabb valami jött létre."

Már csak az a kérdés kinek szempontjából jobb ez a "szellősebb, reszponzív, kijelzőhöz alkalmazkodó, áttekinthetőbb letisztultság", mikor már a hardverapró átszabása-varrása óta nézhetetlen mobilon a fél méteres betűkkel és ikonokkal szétcseszett oldal pl. Opera Minin is! :O :U Én pl. az óta csak asztali gépen tudtam normálisan nézni, managelni az oldalt. "Hála", most már globálisan mindent csak azon fogok tudni... :(

[ Szerkesztve ]

(#981) zseko


zseko
veterán

A WOT topikjában nem tudok saját magamra keresni. De a prohardver felületéről nézve sem. Mást kulcsszóra keresett, csak a saját nevemre nem :F, a részletes kereséssel viszont megtalált, csak hát ez meg kimondottan így nincs az újított felületen. Miután már 'manuálisan' megkerestem magam, utána már jobb oldali lenyíló menüből tudta listázni a további engem érintő találatokat, csak a sima keresés nem talál meg :F

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#982) csako válasza zseko (#981) üzenetére


csako
veterán

Az új felületen valakinek a hozzászólásait jelenleg úgy tudod kilistázni, ha megtalálod az egyik hozzátartozót és a dátum melletti kis nyílra böksz, majd pedig "Összes hozzászólása itt".
Vagy rákeresel akárkire és módosítod az url-t: a végére, az egyenlőség jel után beírod a keresett személy nevét.
Így néz ki a "WoT topik + te" esetében:
https://mobilarena.hu/tema/world_of_tanks_mmo/keres.php?suser=zseko

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#983) Aureal válasza Aureal (#980) üzenetére


Aureal
senior tag

Jut eszembe, ha már a "komoly ráncfelvarrás" említve volt, talán érdemes lett volna eltüntetni a lapcsalád legundokabb funkcióját, hogy a cikk végigolvasásához lapozó gombokat kell bökdösni. Ezt kiküszöbölendő egyetlen lehetőség persze, a nyomtatási nézet is mára eltűnt az új arculatból. :((
Másütt ezt úgy oldják meg sokkal szakmaibban, hogy az oldal aljára érve vagy épp ahhoz közeledve, automatikusan tölti be a folytatódó tartalmat az oldal!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#984) Rimuru válasza Aureal (#983) üzenetére


Rimuru
veterán

Altalanossagban az egyik legrosszabb megoldas az infinite scroll, ilyenre nem illik hasznalni.
Oszinten meg nem is lattam olyan hir/tesztoldalt ahol igy lenne megoldva.. amugy onmagaban a nyomtatobarat verziora +1, korabban irtam en is (meg szerintem mas is).

Vigyázat, csalok!

(#985) joey04 válasza Aureal (#983) üzenetére


joey04
titán

Úristen de utálom az ilyen scrollozós oldalakat...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#986) zseko válasza csako (#982) üzenetére


zseko
veterán

Mint írtam a prohardver felületéről nézve sem. És másra - névre, szóra - működött a keresés, csak magamra nem. Mindkét felületen. Tehát az új felületen is meg kellett volna találnia azokat a hozzászólásokat, amikben szerepel a nevem, de nem találja meg még a régin sem. Más topikban megtalálja az új felületen is.

HR24.hu

(#987) asdf_


asdf_
veterán

Hsz. irasanal alul a Megse gomb egyetlen are you sure kerdes nelkul dobja a kukaba teljes iromanyomat, legyen az barmilyen hosszu. Ellenben kb. negy pixelre van a Kuldes gombtol. Emiatt kerem a Megse gombot a fracba elvinni a Kuldes gomb kozelebol, nagyon nagyon messzire. Mondjuk igy:

(#988) JoeCockBill válasza asdf_ (#987) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

támogatom. ráadásul a régin csak egy ok gomb volt kb ott ahol most a mégse van, kellett pár újraírt hsz mire rájöttem hogy miért nem jelennek meg :D
nabakker most megint majdnem rányomtam hogy mégse :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#989) opr válasza asdf_ (#987) üzenetére


opr
veterán

+1

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#990) lezso6 válasza asdf_ (#987) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vagy inkább megerősítő ablak. Illetve ugyanez kéne mindenféle elnavigálásra.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#991) Viktor0610 válasza lezso6 (#990) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hatalmas +1! :)
Plusz megerősítés kérése kedvenc hozzáadás/törlésénél, illetve ha bármit törölnék. Pl. itt szóltam hozzá listából.

Samsung Galaxy A54

(#992) prolad


prolad
őstag

Na elkezdtem használni az új felületet, mobilon normál nézetbe állítva azt kell mondjam, elég jó. Végre a fejléc is eltűnt/nem látszik állandóan. Az ajánló/olvastad már amihez hosszászólsz rész lehetne egy kicsit kisebb (vagy akár el is lehetne rejteni).

Azt jó látom, hogy nézetet csak bejelentkezve lehet állítani? Ha kijelentkezem, visszadob mobil nézetbe és nem látom hol lehetne. Ezt jó lenne elérhetővé tenni máshonnan is, nem tudom mennyien olvassák az oldalt, akik nincsenek regisztrálva, de ha ilyennel szembesülnék, én biztos mennék tovább, a mobil nézet elég hitvány (nem pont ez, hanem úgy általában) már egy közepesen nagy kijelzőn is. Ha csak én vsgyok vak, akkor tárgytalan :D

(#993) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha Mobilarena oldalán írok hozzászólást, és utána átmegyek a Prohardverre, és szerkesztem ezt, akkor beletesz jó pár helyre <br/><br/>-t.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#994) Aryes válasza asdf_ (#987) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem ez lenne az egyetlen, amit javítani kell a szerkesztőben! A tooltip-ek sokszor nem tűnnek el, kitakarva más gombokat.
Korábban volt, hogy még magukat a szmájlikat is kitakarták, de ez úgy látom javítva lett.
Továbbra sem lehet kivágni szöveget telefonról, csak pc-ről! Sokszor szerkesztem át, amit írok, így nem tudok szövegrészeket áthelyezni (bizonyára ez csak engem érint).
A kézzel beírt szmájlik :) :DDD nem alakulnak át képpé, miért nem? Egy :) jelért nem akarok lemenni a box aljára, 3-at kattintani és vissza, mert ezalatt leírok egy fél mondatot.
A kurzor sokszor nagyon random módon mozog a boxon belül. Van, hogy ütök egy entert, az bekerül a következő sor elejére, de a kurzor marad az előző sor végén a szöveg mögött és oda kerül, amit írok. A formázó gombok is furán működnek, másodszori megnyomás után is aktívak maradnak. Most próbáltam egy hosszabb szöveget kijelölve off-ba tenni, de nem hajlandó megtenni. helyette az utána írt szöveget írja szürkével, miközben a tooltip végig ott marad és nem tűnik el.

(#995) csako válasza Aryes (#994) üzenetére


csako
veterán

Bugos ugyan, de kivágni végül is lehet, csak a billentyűzet szövegszerkesztő gombjait kell használni (Gboard esetében: G ikon --> három pötty --> "text editing")

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#996) Viktor0610 válasza csako (#995) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nemá'.
Ez elég körülményes az alap megoldáshoz képest. :P

Samsung Galaxy A54

(#997) 7Heads Drago válasza somogyib (#882) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én semmire se mentem a hiba jelzéssel.
Számomra az aprón az egyik legfontosabb dolog a keresés mentése volt. És pár ft-ért jelzett ha valaki felrakott valamit a témával kapcsolatban.
Most meg az MA döglött.
Ez így már vicc.
Sztem sokkal jobb lett volna először egy tesztoldalt csinálni és ha minden kaffa úgy élesíteni. Persze én csak egy amatőr vagyok...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#998) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Van olyan fórum amit már nem szeretnék követni.Mit kell csinálni és hova kell kattintani?

[ Szerkesztve ]

(#999) csako válasza Viktor0610 (#996) üzenetére


csako
veterán

Hát na, szívesen mondtam volna, hogy Swype esetében csak "ctrl + X", de azt a billentyűzetet már nem is kapni :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1000) Janaboy


Janaboy
veterán

Hali,

A betűméretre lehetne valami opció a beállításokban, annyira kanca mindenhol a betű, hogy zavaró.

Köszi,
Üdv,

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.