Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Aryes válasza Viktor0610 (#1800) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért szeretjük a Mobilaréna új mobilos nézetét, mert - ellentétben a legtöbb weboldal mobilnézetével és az itteni régi mobilnézettel - nem egy végletekig lebutított oldalt ad, hanem teljes értékű, funkciójában megegyező oldalt. De akkor legyen konzisztens, mert engem például a privát üzeneteknél is zavar, hogy eltűntek azok az információk, amik még a régi mobil felületen is ott voltak ("0 új üzenet, összesen 12 üzenet, az utolsó 40 perce érkezett") , szóvá is tettem nemrég.

(#1802) Viktor0610 válasza Aryes (#1801) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez az infó mondjuk, nem volt meg. :DDD
Mert mobilon alapból az asztali nézetet kapcsoltam már a régi design alatt is. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1803) Aryes


Aryes
nagyúr

Nem lehetne megoldani, hogy ezt az üzenetet csak akkor jelenítse meg az oldal, amikor valóban üres a topik?

Mert minden törölt hozzászólás helyett ezt írja ki az oldal, ami elég bugyuta dolog, tekintve, hogy 5000+ hozzászólás van a topikban...

(#1804) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Van valami esély arra, hogy valaha lesznek mini reakciók a kommentekre? Szerintem nagyon hasznosak lennének.

Megyen!

(#1805) Viktor0610 válasza CptAdamica (#1804) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nincs tervben.

Samsung Galaxy A54

(#1806) Aryes válasza CptAdamica (#1804) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha facebook módra csak pozitív reakciók lennének, mondjuk tetszik meg köszönöm, annak lenne értelme. Abból nem lenne visszaélés, mint a lepontozásból.

(#1807) CptAdamica válasza Aryes (#1806) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem egy tetszik, köszönöm és dislike lenne, az tök jó lenne például a kedvenc zene a mai napra topikban is és nem is nagy munka leprogramozni. :)

Megyen!

(#1808) Aryes válasza CptAdamica (#1807) üzenetére


Aryes
nagyúr

A dislike biztosan nem jó ötlet, erről már volt szó.

(#1809) CptAdamica válasza Aryes (#1808) üzenetére


CptAdamica
veterán

Akkor beérem a like, köszönöm, szívecskével is. :P Csak ne kelljen már mindig egy új hsz-t írni ezekért. :)

Megyen!

(#1810) Wapmester válasza CptAdamica (#1809) üzenetére


Wapmester
senior tag

miért? lusta vagy köszönömöt írni új hozzászólásban? biztos nagyon bonyolult :D azért ne azt gondold, hogy 2009-ben vagy és ennyire kell spórolni a hozzászólással :D

[ Szerkesztve ]

(#1811) Aryes válasza Wapmester (#1810) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gondolom arra gondolt, hogy a sok off jellegű köszönetnyilvánító hsz letolja a hasznos tartalmat az oldalról...

(#1812) CptAdamica válasza Wapmester (#1810) üzenetére


CptAdamica
veterán

Úgy gondolom, hogy van már modernebb és bevált módja ezeknek a reakcióknak és nem kell feltétlenül egy új hozzászólással szemetelni a topikot.

Megyen!

(#1813) Wapmester válasza CptAdamica (#1812) üzenetére


Wapmester
senior tag

ezeket hamar át szoktam ugrani olvasás közben , bár ellenkezője is elsülhet ha van like gomb pl egy leírja és a többi csak like-ot dob és egyre üresebb topikok lesznek, kb mint a facebook mikor posztolsz valamit és van rá 100 like vagy más reakció és hozzászólás meg 10 se :D

(#1814) Apollyon válasza CptAdamica (#1812) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha feltétlenül meg akarod köszönni, és nem akarod ezzel "szemetelni" a topikot, akkor meg írsz neki egy privátot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1815) CptAdamica válasza Apollyon (#1814) üzenetére


CptAdamica
veterán

Küldök neki egy postagalambot... :D

Megyen!

(#1816) alratar válasza CptAdamica (#1809) üzenetére


alratar
addikt

szívecskével

Mi ez Twitter vagy Instagram?
Szerintem elég a tetszik (magyarok vagyunk vagy mi) s köszönöm.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#1817) nyisziati válasza alratar (#1816) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne légy már olyan szigorú...
Vannak itt lányok is. ;]

(#1818) csako válasza alratar (#1816) üzenetére


csako
veterán

A szívecske szerintem egy tök jó szimbólum erre a feladatra, egyszerű és érthető, jól néz ki, kevesebb helyet is foglal, mint kiírva, mehetne a hsz fejlécbe, többre nem is lenne szükség, legfeljebb, ha statisztikát akarnánk abból, hogy ki kapja a legtöbb köszönömöt a segítségekért, vagy tetsziket pl. a sok vicces hozzászólásért.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1819) alratar válasza csako (#1818) üzenetére


alratar
addikt

Ez igaz.
A felhasználással lesz itt baj. Ugyanis aki eddig se köszönt meg semmit, az ezzel sem fog semmit.
A többiek meg mindent be fog szívecskézni like az említett felületeken.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#1820) odrif


odrif
MODERÁTOR

Válaszok írása esetén a spoiler gombot hol találom?

20 éve a Prohardveren

(#1821) Aryes válasza alratar (#1819) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre van a legtöbb fórumon a "küldök egy sört" gomb és szívecske helyett söröskorsó.
De lehet pálinkáshordó is, ha már magyarok vagyunk vagymi. :D

(#1822) Viktor0610 válasza odrif (#1820) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak azokban a topikokban látható, ahol használható is.
Ha jól emlékszem, az utolsó gomb a második sorban.

Samsung Galaxy A54

(#1823) Doki42


Doki42
őstag

Most próbáltam a csillagnál egy oldalt blogot menteni, gomb sehol?
Valaki? :U

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1824) Imi1981 válasza Doki42 (#1823) üzenetére


Imi1981
veterán

Mobilon nekem sincs ! Chrome böngésző

(#1825) fery02 válasza Imi1981 (#1824) üzenetére


fery02
addikt

Mármint gomb az van, csak nem történik semmi sem a megnyomására (szintén mobil Chrome alól).

[ Szerkesztve ]

(#1826) Doki42 válasza fery02 (#1825) üzenetére


Doki42
őstag

Biztos szabin vannak :Y

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1827) Fred23


Fred23
nagyúr

Fototrenden, és csak ott lemarad jobbról egy terület. 16:9 a képarányom mobilon, és nem támogatott Samsung böngésző, de talán mással is ez a helyzet:

(#1828) somogyib


somogyib
őstag

Egy apró észrevétel:

Mobilos nézetben a Rovatok, Hírek és Teszteknél mindig egy nagy, keretes keresési lehetőség fogad. Talán jobb lenne a keresést ezeknél is úgy megoldani, mint ahogy a fórumnál van (keresés gomb fent a fejlécben).

Persze nem tart sokba lejjebb görgetni, csak gondoltam egységesebb kezelést adna, ha ezeknél is ilyen lenne ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#1829) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

"Itt szóltam hozzá" listát nem tudom a legaljáig görgetni. 20db-ra van állítva.
Samsung Galaxy a8, chrome legfrissebb, reszponzív

A kedvenc listával nincs gond, azt teljesen az aljáig tudom görgetni.

(#1830) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#1829) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Érdekes, mert más topikból meg le tudok menni a lista aljára :U

[ Szerkesztve ]

(#1831) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#1830) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Meg is találtam, hogy hogyan is van.


Az oldal legaljára kell lemenni, hogy az "itt szóltam hozzá" alsó része is látszódjon. (De nem hsz íráskor)

(#1832) CptAdamica válasza Sanyi.mTs (#1831) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez a Chrome címsor miatt van. Ha lefelé gorgetesz, akkor az felcsuszik és annak a magasságával is számolni kéne.

Megyen!

(#1833) alratar válasza Sanyi.mTs (#1829) üzenetére


alratar
addikt

Neked 20-at mutat? Nekem csak 5-öt.
Vagy ezt lehet állítani valahol, csak vak vagyok?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#1834) Viktor0610 válasza alratar (#1833) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen, a beállításaid között: [link] .

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1835) alratar válasza Viktor0610 (#1834) üzenetére


alratar
addikt

És tényleg! :)
Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#1836) joey04 válasza Sanyi.mTs (#1829) üzenetére


joey04
titán

iOS-en is nagyon nehézkes.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1837) Somatom


Somatom
veterán

Hol vagytok helyileg? Elmennék hozzátok a tabletemmel, a HDMI kábelemmel, meg az egeremmel. Monitorotok biztos van, de, ha kell, akkor azt is viszek. Légyszi, mutassátok meg, hogyan kell az új felületen linkelni! Az url beillesztés ablakban nem tudok beilleszteni, mert vagy nem jelöli ki a szöveget (és így beillesztés opció sincs), vagy arrébb ugrik az ablak és nem a beviteli szövegmezőt jelöli ki. Ugyanezen a készüléken (Teclast T10, Nugát, legfrissebb Firefox), ugyanezzel a böngészővel és beállításokkal a régi felületen csont nélkül működik. :F :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1838) Viktor0610 válasza Somatom (#1837) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próba.
Most kipróbáltam Firefox-szal (igaz, jelenleg iOS alatt tudom csak), de simán ment a linkelés.
Beirtam a szöveget, kijelöltem, majd link gomb, ide beillesztettem a korábban kimásolt linket, és kész.
(Egyébként régebbi rendszer nem volt, mondjuk, valami jó kis Eclair vagy Donut? ;] )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1839) Aryes válasza Somatom (#1837) üzenetére


Aryes
nagyúr

Beillesztéskor kijelölni? :F
Tartsd az ujjad az üres szövegmezőn addig, amíg megjelenik a kurzor, alatta egy kis vízcsepp. Bökj rá a vízcseppre és megjelenik a beillesztés gomb.

(#1840) Viktor0610 válasza Aryes (#1839) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az egérből kiindulva nem ujjal böködi a kijelzőt.

Samsung Galaxy A54

(#1841) Aryes válasza Viktor0610 (#1838) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most jöttem rá, hogy mi a gondja. A régi felületen ott a szöveg (http://) amit kijelöl, és feljön neki a "beillesztés" gomb. Az a baja, hogy üres szövegmezőbe nem tud szöveget beilleszteni. :W

(#1840): de ez Android. Egérrel is ugyanúgy működik, mint az ujjaddal. A beillesztés is.
Nem gondoltam, hogy valakit meg kell tanítani az Androidot kezelni ahhoz, hogy tudja használni az új felületet. :W

[ Szerkesztve ]

(#1842) Somatom válasza Viktor0610 (#1838) üzenetére


Somatom
veterán

Tablet fronton nem jellemző a friss rendszer. Amúgy meg azért, mert valami újabb, nem biztos, hogy jobb. Eclair óta használok Androidot. Soroljam, hogy azóta milyen funkciók lettek letiltva? Konkrétan Nugáton még a készüléken, a fejlesztőiben lehet aktiválni a freeform módot (többablakos mód, átméretezhető ablakokkal) Oreoban ehhez már PC kell, és ADB kapcsolat.

aryes:
Ha ugyanazon körülmények között a régi felületen megy, az újon viszont nem, akkor sztem nem az Android kezelésében vannak hiányosságaim. Igen, a https:// egy kijelölhető szöveg. De pont azért, mert ismerem a droidot, ilyesmi nem bénít le. Pötyögök pár karaktert a szövegmezőbe és máris van kijelölnivaló. Itt nem ez a bibi.

Egérrel sokkal pontosabban lehet célozni, mint ujjal. Elhiheted, hogy a hosszan nyomásnál nem a "Link" feliraton volt az egérnyíl, hanem a szövegmezőn. De, akkor is ez lett kijelölve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1843) csako válasza Somatom (#1842) üzenetére


csako
veterán

Megírod a hozzászólást, kijelölöd benne a szót, amit linkelni akarsz, rányomsz a link beszúrása gombra, beilleszted a link url-t a kis ablakba (itt már nem kell kijelölni semmit), rákattintasz a Beszúrás-ra, kész.
Mivel hosszan nyomásra nekem sem szokott előjönni a beillesztés, ezért Gboard billentyűzettel én vagy a Vágólap előzményekből szoktam beilleszteni vagy a "Text Editing" és ott akkor van dedikált gomb.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1844) Somatom válasza csako (#1843) üzenetére


Somatom
veterán

Blablabla [link]

Anysoftot használok az ékezetes karakterek miatt. Abban nincs ilyen opció. Úgy csináltam, ahogy írtad. Fent látható az eredmény. A linkben egy YT videónak kellene lennie, mert épp az van vágólapon. És igen, a "blablabla" ki volt jelölve, mégsem az lett formázva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1845) csako válasza Somatom (#1844) üzenetére


csako
veterán

Hát akkor nem tudom, én Firefox Preview-ot használok, aminél még annyit vettem észre, hogy ha nem a fent említett "Text Editing" gombokkal jelölöm ki a szöveget, akkor 2x kell a link beszúrására böknöm és a kijelölés elveszik, a [link] pedig a szó közepébe kerül be, 2 részletre választva azt :(((

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1846) Rimuru válasza Viktor0610 (#1838) üzenetére


Rimuru
veterán

Androidos firefoxban tenyleg eleg szar hasznalni (IOS alatt meg minden bongeszto (apple) webkit alapu, mert nem enged mast).
A firefox preview (fenix) pedig meg rosszabb, ott szoveg kijejoles is nehezseget okozott. :DDD

De mondok mas osszetetelt, Wayland+Firefox, szovegmezo neha elkezdt villogni, nem minden latszodik/nem ugy ahogy kellene. Megmagyarazhatod ezt a videot is. ;)

Vigyázat, csalok!

(#1847) Viktor0610 válasza Rimuru (#1846) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyit beszéltünk már erről, ha nem felejtem el, akkor hazaviszem az OTG-adapteremet, és kipróbálom az alapproblémát. :DDD
Bár, ha jól sejtem, az ezer éves Alcatel tabom nem OTG-képes. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1848) Somatom válasza Viktor0610 (#1847) üzenetére


Somatom
veterán

Esetleg kékfog. Feltéve, hogy a kütyü ismeri a BT HID profilt. Nálam a tab USB -jét elfoglalja a töltő, ezért BT egeret használok. Meg, kényelmesebb is.

colomb2:
Olvastam erről az új rókáról, de még nem támogat kiegészítőket, úgyhogy várok még vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#1849) Aryes válasza Somatom (#1842) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az üres szövegmező közepébe nyomsz hosszan, és kijelöli a felette lévő feliratot? Akkor ott eléggé nem jól működik valami.
Billentyűzetnek javasolnám a "Multiling O" nevű billentyűzetet, már a második tabletemen használom, tud ékezeteket, és mindenféle szerkesztő gombot is ki lehet tenni, saját layout-tal. Ez pl saját layout:

Telefononcsak azért nem azt használom, mert a szótára elég gyenge, bár tud swipe-os szövegbevitelt. Ha érdekel, írj rám privit.

(#1850) Somatom válasza Aryes (#1849) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, pontosan az történik, hogy a beviteli ablakon nyomok hosszan, de nem azt jelöli ki. Innentől bukta a beillesztés művelet. Próbáltam manuálisan áthúzni a szövegablakra a kijelölést, de nem akarja. Sztem sem jól működiik valami. Ha a régi felületen működik, az újon meg nem, akkor vajon hol lehet a hiba?

N+1 éve használok Anysoftot. Persze, ettől még válthatnék, de sztem ez nem lenne hosszú távú megoldás, legfeljebb helyi érzéstelenítés. Az Android Q -ban a Google letiltja a külső alkalmazások hozzáférését a vágólap tartalmához. Azt nem tudom, hogy ez vonatkozik-e a külsős billentyűzet alkalmazásokra is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.