Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ImpersonatoR

Az androidos alkalmazások futtatása történet most hol tart ?

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Működik már a drag and drop a tálcán futó programokkal?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Live Captions
Szóval nézek egy filmet és ha nincs feliratozva most majd lesz?

(#4) Asycid válasza Armagedown (#2) üzenetére


Asycid
tag

Pont ezt akartam én is kérdezni. Hihetetlen,hogy nem no1 priority ez az MS-nél. A produktivitást úgy hazavágja, hogy rossz nézni.

(#5) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Hanggal irányított pc? És nevezhetem mondjuk Computernek, mint a régi Star-Trek filmekben, és megkérhetem hogy növelje a deutérium kamra fáziselosztóinak a spektrumát. Csak nem foja érteni? :C :D
a 10-es ben a Cortana el tudja indítani a zenét, de tetszik a haladás, most már jöhetnek a komolyabb parancsok értelmezése :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#6) joghurt


joghurt
addikt

Fura, hogy ebből a cikkből kimaradt, pedig a Microsoft az egyik legnagyobb új feature-ként hirdeti: a File Explorerben ezentúl lehetnek tabfülek, mint a böngészőkben.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) fatal` válasza Asycid (#4) üzenetére


fatal`
titán

Insider buildekben már benne volt, úgyhogy elvileg igen.

(#8) FattyDove válasza joghurt (#6) üzenetére


FattyDove
őstag

Én ezt az új buildet használom és ahogy nézem még nem került bele

[ Szerkesztve ]

(#9) Cassi válasza joghurt (#6) üzenetére


Cassi
senior tag

Azért mert még nincs benne.

(#10) joghurt válasza Cassi (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Ja igen, azt csak az októberi kisebb frissítésben fogják majd élesíteni.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) pendre54 válasza FattyDove (#8) üzenetére


pendre54
addikt

A naprakész verzió száma jelenleg, a 22621.521:

A KB5017321-es frissítést, a Win Update katalógusból kell letölteni, és manuálisan telepíteni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#12) Dr. Akula válasza pendre54 (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vagy MediaCreationTool, azzal legeneráltatni egy 22H2-es pendriveot (vagy .iso-t), és arról telepíteni.

(#13) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Valahogy hihetetlennek tűnik, hogy bizonyos dolgokhoz tiszta telepítésre van szükség. :U Ez akkor nálam kimarad. És jó szórakozást a cégeknél annak, akik Manyika néniék gépeit újratelepítgeti ezért.

(#14) CPT.Pirk válasza joghurt (#10) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Atya világ, hány éve könyörgünk ezért a tök alap funkcióért... Amúgy gondolom miután a W10 2018-ban végül nem kapta meg, majd jól megtartják W11-nek ezt a funkciót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) Alchemist válasza joghurt (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

:D ami a Total Commanderben ezer éve benne van... egyebek mellett.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) Semplar válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


Semplar
őstag

Meghagyták a Windows 12 -re újabb beetetésnek.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#17) Balu77


Balu77
őstag

Jobb lenne ha beraknák a tálca jobb paraméterezhetőségét, amit a win10-ből kiszedtek, mint pl. a kis ikonok használata, vagy a csoportosítás kikapcsolása. Arról már nem is beszélve, hogy nem lehet toolbar-okat létrehozni, pedig én a mai napig win10 alatt is használom quick launch-ot, egyszerűen a bestof. Ez a program rögzítése tálcán sosem volt a kedvencem. Nem értem hogy a classic jól bevált dolgokat miért szedik ki ész nélkül. Nyilván ezeket mások is hiányolják, de hiába, az ms-nél süket fülek vannak. Meg olyan dinkák, mint akik a csempéket anno elkezdték a win8-nál erőltetni.

izé

(#18) k-adi válasza Balu77 (#17) üzenetére


k-adi
nagyúr

a csempe jó ötlet volt - mobilon

(#19) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem a Zalman Z-SYNC programot hazavágta, mármint a program működik, de az összes vezérelt LED-es ventillátorról elment a fény. Reinstall se segített.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) Akula


Akula
őstag

Terelve vagyunk, mint a birkák. :U
Amíg lehet, kerülöm.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Csabis


Csabis
aktív tag

ez meg mi..
engedve van

(#22) Cassi válasza Csabis (#21) üzenetére


Cassi
senior tag

Valószínűleg nem 2.0-ás a TPM, mi a hardver?

(#23) wwhy válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


wwhy
veterán

Válság van, minek neked annyi fény? Spórolj vagy spórol neked a vindóz ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#24) #72042496


#72042496
törölt tag

HDR-hez kell benne bármit állítani, vagy megy már automatikusan? Tehát filmnél vagy játéknál HDR-re vált, majd vissza, ez működik?

[ Szerkesztve ]

(#25) M@cika válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Nálam a külső android emulátorok is meghalnak a Hyper-V-n, nemhogy beépített lenne.
Ja, majd magyarul bemondom, hogy nyissa meg a Krétát aztán beírja az óráimat helyettem :-))

Nasit a kis fehér medvének!

(#26) GreatL


GreatL
őstag

Insider-ről a bétaelágazásnál váltottam... mosta bétám frissül véglegesre vagy előreugrok a köv insiderre? Van legális, MS Mo. pro kulcsom, lehet stabilizálnám a helyzetet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#27) Bodor válasza Balu77 (#17) üzenetére


Bodor
veterán

Csoportosítás most is kikapcsolható, StartAllBack program kell hozzá.

Kis ikonok használata program nélkül is megoldható: Tálca zárolás feloldása, jobb egér gomb, eszköztárak, új eszköztár, ide beilleszted az alábbi sort:
%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Ezután lesz újra quick launch.

(#28) FattyDove válasza Akula (#20) üzenetére


FattyDove
őstag

Örülünk, hogy te felvilágosult vagy és nem vagy birka. Köszönjük a hozzászólásod.

#11pendre54: A Microsoft 20-án publikálta azt a verziót, ami nekem van fent. Azóta pedig nem jött összegző rá

[ Szerkesztve ]

(#29) PuMbA válasza antikomcsi (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Balu77 válasza Bodor (#27) üzenetére


Balu77
őstag

Harmadik fél által írt program nélkül szeretném a csoportosítást kikapcsolni. Ennyiből a classic shell-t is fellehetne dobni és az minden igényt megoldana. De én azt szeretném ha a win alapból vinné. Anno a win8 alatt nem lehetett meglenni classic shell nélkül, akkor a csempe miatt, most meg amiatt, mert az ms a iOS-t akarja majmolni.

izé

(#31) Timer válasza Bodor (#27) üzenetére


Timer
veterán

+1 a StartAllBack-re. Nem szeretem ezeket a szoftvereket alapesetben, de miután végig próbáltam demó rendszeren az összes létező alternatívát, emelett döntöttem, mert valami mellett muszáj volt. Az ungrouping kivétele szétakasztotta az agyamat; három darab 27 colos monitoron dolgozva egymásra tapasztott másfél centis ikonokból próbáltam meg kitalálni, épp melyik ablakom aktív... A StartAllBack megoldotta a gondot, kábé féléve használom két gépen, a lehető legnagyobb megelégedettség mellett. Tökéletes gyakorlatilag, semmi hibáját nem tapasztalom.

A Stardock-os szemetet kerüljétek el, az ingyenes alternatívaként sokak által javasolt powershelles mágiát meg megtartom annak, aki tudja, hogy pontosan mit is tölt le a háttérben a más által készített kis szkript... Ennek a telepítőjét folyamatosan tesztelem VirusTotal-on, elvileg tiszta, és a malware kergető sem ugrik rá. Nem mellesleg, a start menüt is sokkal célszerűbbre lehet vele szabni. Nem szebb, mint az eredeti, csak szimplán használható.

[ Szerkesztve ]

(#32) Akula válasza FattyDove (#28) üzenetére


Akula
őstag

köszönjük???
hányan vagy? :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#33) Chibass válasza #72042496 (#24) üzenetére


Chibass
tag

Engem is ez érdekelne, hogy még mindig full manuálisan kell ide-oda kapcsolgatni a HDR-t, vagy már magától is csinálhatná végre...

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#34) ddekany válasza Bodor (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Az a fő gond ezekkel a kiutakkal, hogy céges gépekre gyakran nem engedélyezett ilyen kiegészítők felrakása. Azt kapod, amit az MS ad (Intéző, Edge, stb), meg a munkakörre jellemző célszoftvereket. Ráadásul jellemzően pont munkában, azaz a céges gépen kell sok ablakkal kavarni.

(#35) wwhy


wwhy
veterán

ExplorerPatcher
Ingyen ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36) NandoXXL válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Huawei-t kerüld :) A többi mobilon elvileg megy :DDD

(#37) -=MrLF=- válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

NoxPlayer [https://www.bignox.com/]

ha nem gond a kínai fejlesztés

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#38) #88750080 válasza Balu77 (#17) üzenetére


#88750080
törölt tag

Szerintem az explorer.exe-t, ami a shell maga, teljesen újraírták Win11-ben, nulláról, tehát nem kiszedtek feature-öket, hanem nem írták még meg őket.
Más kérdés, hogy miért nem. Talán "biztonsági problémákat" vet fel egyik-másik? Vagy összesen 2 ember dolgozik a shell GUI-n, és ezért nem lehet 1 embert sem ráallokálni ezen feature-ök implementálására? Vannak itt érdekes kérdések, amelyekre azért részben tudom a választ, mert én is dolgoztam dobozos terméket fejlesztő multinál, és eszméletlen, hogy a fejlesztés menedzserszemléletű vezetése milyen károkat és helyzeteket képes okozni.
(Igen, még az is benne volt, hogy "nem kell azt annyira jóra megfejleszteni, sok idő, jó az úgy parasztnak tanyára, vannak más projektek is, ahol az adott fejlesztőre számítunk", stb.)

(#39) Solten


Solten
addikt

Nem ugy volt hogy ez a CPU nem tamogatott? Sebaj... :)

Saor Alba

(#40) Timer válasza #88750080 (#38) üzenetére


Timer
veterán

Nem hiszem, akkor nem nagyon működne az Explorer Patcher, amit írtak fentebb. Az elvileg a W10 imázsából szed ki dolgokat, pontosabban tölt le talán MSDN-ről, amivel kiegészíti a telepítést.

(#41) ricsip válasza ddekany (#34) üzenetére


ricsip
addikt

+sok
kibaszott céges applocker-rel börtönbe zárt multis rabszolgák milliói nem használhatnak semmilyen nem engedélyezett programot. Márpedig a központi gestapó IT-nél bármi ilyet engedélyeztetni felér egy kanossza járással

[ Szerkesztve ]

-

(#42) #52931072 válasza ricsip (#41) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ja, a ló túloldalán meg free for all stílusú céges botnet hálózat van. :DD

(#43) ricsip válasza #52931072 (#42) üzenetére


ricsip
addikt

egy köztes állapot volna jó, ahol mindkét fél némi engedményekkel de tudná végezni a munkáját és a mindenható szekuriti se sérülne (pl. a gugli chrome az insecure, de a msft chrome-edge az nem!)

[ Szerkesztve ]

-

(#44) ddekany válasza ricsip (#43) üzenetére


ddekany
veterán

A nagy szerencse, hogy az Edge nem butább mint a Chrome, sőt ellenkezőleg. Legalábbis amikre/ahogy böngészőt használok, ott úgy tapasztaltam. (Chrome rossz vicc kategória nekem, ha multitaszkolni kell sok fül között, mert nem az Alt+Tab jellegű sorrendet használja.) Ha hasonló szintet megütne az Tálca, meg az Intéző, már sokan boldogabbak lennének. Mert a rögös valóság az lesz örökké, hogy a MS által beépített megoldás minden gépen ott van, a többi csak kivételes esetben (pl. saját otthoni gép).

(#45) rednifegnar válasza bobalazs (#3) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem a w10-ben is mukodik.
yt filmet feliratozta amihez nincs felirat, bar nem tul user barat a cucc, de nagyon muszajbol elment.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#46) k-adi válasza ddekany (#44) üzenetére


k-adi
nagyúr

"mert nem az Alt+Tab jellegű sorrendet használja"

ezt hogy érted? ctrl+tab simán végigmegy balról jobbra a tabokon

(#47) ddekany válasza k-adi (#46) üzenetére


ddekany
veterán

Gondolom nem használsz Alt+Tab-ot. Az nem balról jobbra megy, hanem utolsó használat sorrendjében. Az a használható logika multitaskingra. Basszus, lehet ez a megoldás, hogy a Google-nél sem ismerik, hanem egérrel bökögettek a tálcán az utóbbi cirka 30 évben... ;]

Edge-nél is idióta Ctrl+Tab sorrend van, viszont az utolsónak használt pár fület be lehet tetetni vele az Alt+Tab-olható dolgok közé. Hála nekik, így ritkábban fejelem le a munkahelyen a monitort, ahol Firefox vagy Vivaldi nem lehetne. Persze ez egy kicsit ilyen eldugottabb Edge feature, és már rettegek, hogy mikor veszik ki, mert ott a statisztika, hogy nem használta senki... (Gondolom majd Windows 12-ben. Ugye valamit mindig tovább kell butítani az új verziókban. Há'de a többség nem használta, és idiocracy van.)

[ Szerkesztve ]

(#48) arty


arty
veterán

tálcát el lehet mozgatni lentről bárhova?
quicklaunch visszatért?

nem???? köszpá.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) k-adi válasza ddekany (#47) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja jó így már értem mire gondolsz
valóban keveset alt+tabozok, nálam csak pár különböző-ablak szokott megnyitva lenni, viszont chromeban van vagy 50 tabom hogy emlékezzek mit akarok nézni majd még később (tudom gáz, biztos van valami "mentés későbbre" menü de lusta vagyok kikeresni) de a böngészőben van lapválasztó menüpont a tálca-kisméret-kilépés gombok mellett ami még hasznos tud lenni ilyenkor

(#50) ricsip válasza k-adi (#49) üzenetére


ricsip
addikt

chrome-edge: 670 open tab környékén mozgok egész évben. De leginkább csak folyamatosan növekszik Pár éve még csak 200, aztán már 400, most meg már 600 felett. Megfekteti azt a nyomorult windows-t is. Hiába van még látszólag 5-6 GB szabad RAM, valami handle-ket el-leakel v. nemtudom, de már nem bírja a New page-t se megnyitni sokszor. Aztán meg lehal a teljes windows GUI, semmilyen alkalmazás nem reagál, muszáj vagyok ctrl-alt-del logoff, forced app close, majd vissza-login. Szerencsére a tab history-t menti tisztességesen, és browser start után automatikusan újranyit mindent. Természetesen az inaktív tab-okat sleepeltetem.

-

(#51) W.Wilson válasza ricsip (#50) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

És ennek mi értelme? Feltételezem, 90%-ukra rá se néztél hónapok óta. Nem lenne egyszerűbb könyvjelzőzni őket?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#52) Cassi válasza W.Wilson (#51) üzenetére


Cassi
senior tag

Én sem értem, miért jó ez, rettenetesen erőforrás-pazarló, és még csak nem is gyorsít semmin. Nem érdemes ennyire abuzálni semmilyen szoftvert, úgysem fogja bírni. Még a Chrome alapértelmezett betöltési módjaival sem értek egyet, nem kellene annyi rejtetten töltögetés.

(#53) FattyDove válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez mindig a legfrissebb build számot csinálja? Tehát nem az MS által publikált .iso-ra gondolok, ami fél vagy egy évente frissül.

[ Szerkesztve ]

(#54) ddekany válasza arty (#48) üzenetére


ddekany
veterán

Tippre nem fogják soha többé támogatni, hogy oldalra kerüljön: Microsoft explains why you can't move Windows 11 Taskbar

TLDR; "Roth argued that the feature is not highly requested and that adding it would take a huge amount of work."

Fejlesztőként azért kételkedek, hogy ez annyira rohadt komplikált dolog lenne. Meg aztán, a tálca az egyik leggyakrabban használ UI elem amit a Windows ad, szóval tényleg minek is rá pocsékolni az energiát... :W És én még ilyenekért sírtam régen, hogy miért nem lehet csoportosított gombokon belül átrendezni, netán kihúzni egy gombot csoportból. Manapság már örülök, ha nem vesznek el valamit amit használok...

[ Szerkesztve ]

(#55) joghurt válasza ddekany (#54) üzenetére


joghurt
addikt

Pláne hogy a monitorok a régi 4:3-ról 16:10-re majd 16:9-re váltottak, de már a 21:9 sem ritka. Miközben a dokumentumok függőlegesen hosszúak.
Azaz épp alul-felül van rá a legkevesebb szükség, hogy a taskbar, a tabfülek, vagy a szintén Microsoft lelkén száradó menüsor helyetti ilyen magas ribbon vegye el belőle a helyet.

Firefox alatt a Tab Center Redux legalább oldalra pakolja a füleket, amiknek így pl. mindig el tudom olvasni a feliratát, és nem a böngészési területből vesz el.

A tej élet, erő, egészség.

(#56) Csabis


Csabis
aktív tag

Nem tűnt fel még valakiknek hogy játék alatt a CPU max 4~10% közt használja.
Eddig mindig több. Volt jóval.

[ Szerkesztve ]

(#57) ddekany válasza joghurt (#55) üzenetére


ddekany
veterán

Pontosan, azért van nekem is oldalt a tálca. Böngészőben is oldalra rakom a füleket. Sokkal átláthatóbb úgy, pláne mert úgy a fülek számától függetlenül kifér az oldal címének (title) eleje. Edge tud már kiegészítő nélkül oldalra pakolni. Vivaldi úgyszintén (naná). FF-nél jópár éve volt törekvés, hogy legyen natív oldalra rakás, de végül elvetették. Chrome-nál továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy ez ne lehessen. A fül váltási sorrendre sincs semmiféle megoldás Chrome-ban. FF-ben és Vivaldi-ban van helyes Ctrl+Tab működésre beállítás. Edge esetén a fülek Alt+Tab integrációja van erre, ami megosztó (meg kell szokni, utána szerintem jó), de legalább megértették a problémát (ami MS-től döbbenetes), és csináltak valamit. Chrome a legalja, és egyben a legnépszerűbb...

[ Szerkesztve ]

(#58) FattyDove válasza Csabis (#56) üzenetére


FattyDove
őstag

De. HLL közben 5-15% van most, korábban 40-70% volt. Szerintem amúgy ez a rivatuner bug (már ha MSI Afterburner-el nézed)

[ Szerkesztve ]

(#59) fatal` válasza Csabis (#56) üzenetére


fatal`
titán

Bug, nv kártyákkal. Dolgoznak elvileg a javításon, de még azt se tudni, hogy windows bug vagy driver :D Ha jól olvastam, akkor valószínűleg egy driver frissítés fogja majd megoldani a problémát.

(#60) Csabis válasza FattyDove (#58) üzenetére


Csabis
aktív tag

Cyberpunk2077-ben tapasztaltam, illetve Control is.
Igen Afterburner néztem

(#61) Armagedown válasza ddekany (#54) üzenetére


Armagedown
őstag

Anno a Windows NT 4.0át nem látták el USB támogatással, mert szerintük nagyon bonyolult lett volna, a Dell külső fejlesztőként megoldotta.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#62) akaido válasza Bodor (#27) üzenetére


akaido
addikt

Működik! Köszöntem szépen!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#63) Bodor válasza akaido (#62) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#64) arty válasza ddekany (#54) üzenetére


arty
veterán

:(

ez azért dráma, mert: #55 joghurt
21:9-es, 1080p-s monitoron orbitális ökörség....

és gondolom egyébként óriási igény volt arra, hogy a taskbart átvariálják, de a visszavariálásra már nincs?! mi ez az ökörség?! :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#65) ddekany válasza arty (#64) üzenetére


ddekany
veterán

Ezek valami céges kultúra gondok szerintem. Valaki vagy valakik kitalál valami baromságot, gyakran valami bullshit filozófia mentén, és már elmentek vele annyira messzire, hogy ciki lenne visszatáncolni. Akár csak cégen belül ciki, karrier/taposás szempontjából.

(#66) M@cika válasza FattyDove (#53) üzenetére


M@cika
őstag

Á, dehogy. Ha legfrissebb buildet akarsz, akkor UUP.adguard. Most tartunk 25206.1000-nél, persze ez insider build, konyhanyelven szólva ez már 23H1 vagy valami arra hajazó.

Nasit a kis fehér medvének!

(#67) Csehlala


Csehlala
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus Zenbook 14 OLED (AMD platformos) notebookom. Az új frissítést nem tudom feltenni, mert safeguard hold-olta a frissítést az MS. Azt írja, hogy amint kész van az eszközömre a frissítés, feltehetem. Az ASUS nem tud ilyen inkompatibilitási problémáról. Mi a megoldás, h felmenjen? Amiket neten találni, azok a módszerek nem segítenek. Láttam máshol, h sima újratelepítéssel fut a rendszer, de nem tudom, h tényleg gigszer lesz később vagy nálam van gond.
Ki találkozott a problémával? Köszönöm!

(#68) Csabis


Csabis
aktív tag

Az létezhet hogy Windows kibabrál a Secureboot megoldással?!
Mert az alalap indul csak boot led marad világítva. Nem megy tovább a M.2 SsD re, Windows felé.
Már kb másra nem tudok gondolni.

(#69) Dr. Akula válasza Csabis (#68) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem.

(#70) Dr. Akula válasza Csabis (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kicsomagolod az .iso-t, a sources könyvtárból kitörlöd az appraiserres.dll-t, csinálsz egy ugyanilyen nevűt 0 byte-tal, és mehet a setup.exe. A 21H2-nél még elég volt a törlés, most a 22H2-nél annyit fejlesztett a Microsoft, hogy kell a helyére egy üres file. :)

[ Szerkesztve ]

(#71) Csabis válasza Dr. Akula (#69) üzenetére


Csabis
aktív tag

Azért kérdezem mert kb 2 hete rendes leállítás után .3x indítom a gépet kb hogy boot Windows legyen .
Mert indítás után 4. Led a boot nem lép át a Windows bootra.
És ész kb minden normál leállítás után, ha még mentett volt akkor volt gy fagyás. De kb nem is használom hibernálást.

(#72) Timer válasza Csabis (#71) üzenetére


Timer
veterán

Memória rendben van? Milyen konfig ez? Ha Ryzen, akkor ez inkább instabil memória vagy CPU tuning lesz. CPU negatív offsetet lődd ki, ha van. Ha memória, akkor meg az XMP-t próbaként.

(#73) Csabis válasza Timer (#72) üzenetére


Csabis
aktív tag

Intel:
i9 9900KF, Z370, G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 2x
Memoria rendben van eddig .. amiatt nem halt le a rendszer.. De egyszer lehalt miután alvó állapot után volt .. néhány órával késöbb lehalt..

(#74) Timer válasza Csabis (#73) üzenetére


Timer
veterán

Hmm, a PCIe sebességéhez nem nyúltál véletlenül?

(#75) Csabis válasza Timer (#74) üzenetére


Csabis
aktív tag

Az nem szoktam babrálni, illetve nem találtam felületét, max azt hogy gen.1, 2, vagy 3 menjen.

(#76) Timer válasza Csabis (#75) üzenetére


Timer
veterán

Akkor passzolom. Ilyenek miatt szokott az lenni, hogy az SSD nem látszik, pláne, ha m.2-es. Nem lehet, hogy az kezd nyűglődni?

(#77) Csabis válasza Timer (#76) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ránézek bár nem öreg, de fiatal sem 2018. Adata 8200 512GB

(#78) ughhh


ughhh
senior tag

Lemezek karbantartás ikon -> részletek-re cserélve
keresőbe kell beírni lemezkarbantartó
13Gb-ot töröl telepítés után, előző verzió, etc...

(#79) ughhh


ughhh
senior tag

Érkezett új bloatware videó editor, nevetséges, valami c betűs, töröltem nem emlékszek a nevére.
Hogy a patomba gondolja ms, hogy feltol egy 3rd appot amit elindítok és egyből regisztrációt kér, google fb etc account, b@sszák meg :W

(#80) ughhh


ughhh
senior tag

MSI afterburner új béta változat, nv legújabb driver telepítése is szükséges, az ms tört valami api-t.

(#81) radi8tor válasza ughhh (#79) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Clipchamp :D

⭐ Stella

(#82) Yany


Yany
addikt

November 9 és még híre sincs a 22H2-es frissítésnek. Tud valaki valamit, hogy mi a tosz?

szerk.: kérdezem úgy, hogy a NAS-omra már ráffrissült, de a desktop gépemre még nem érkezett meg. Mindegyik AMD rendszer.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#83) M@cika


M@cika
őstag

Ha szeretnéd, bármikor felteheted. Nem kell megvárni, amíg felajánlja az Update. Fogod letöltöd és install.

Nasit a kis fehér medvének!

(#84) Yany válasza M@cika (#83) üzenetére


Yany
addikt

Asszem megvan a válasz: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.