Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) t72killer válasza Xmister (#700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Debizony, ha nem lehet annyit kicsikarni belőlük tuninggal egy szálon, akkor 4nél kevesebb szálon nyer a négymagos. És a való élet ilyen, főleg, hogy a HEDT mindíg egy generációval le van maradva - a mostaniakban pl Broadwell magok duruzsolnak. Persze, ez a platform nem 1-2szálas nyúzásra való.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#703) schawo válasza #68156416 (#702) üzenetére


schawo
titán

Na mutass megjelenés előtti bulldózer teszteket. Már a megjelenés előtt közismert volt hogy egy határ szar.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#704) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencsére i5ökben is akkora teljesítmény van, hogy nem szorulunk rá az új procikra. Ph-n olyan tesztet még nem láttam hogy "Mire elég egy i5?"
Drágák az új lapok, a ddr4, a proci, inkább kösz de kösz nem.

kóbászkarika

Ugyanez, de látszik hogy az IPC magas, ergo nem tudnak átdobni a palánkon.

[ Szerkesztve ]

(#705) csongi válasza GeneraL_XTX (#6) üzenetére


csongi
veterán

AMD fronton sosem volt gond a kisebb Wattos cpu-k tuningjaval. Onmagukhoz kepest szepen meg lehetett huzni oket, es hutes szempontjabol sem kellett a legerosebb huteseket hasznalni.
Ennel meg kiderul mi a helyzet. Egy total uj arhitectura lesz lathato. Kiderul mennyire tuning barat a rendszer.
Kiderul lesznek e letiltott magos cuccok, vagy ilyesmi meglepik.
Ha nem lepi at az Intel jelenlegi teljesizmenyet, de azt eleri, es kevesebb arammal, illetve baratsagosabb arral, mar van piaca. Aki DDR 4 re valt, annak bizony piszok jo alternativa lesz.

kobaszkarika: Dehogy jatszodott le. Eddig egyik procija sem volt elore hajpolva ennyire. Es sosem voltak a megjelenes elotti eredmenyek. Egy ket tesztpeldany teljesitmenye napvilagot latott, de az AMD is elismerte, keves az udvosseghez.A Phenom es FX szerianal is mar tudhato volt, hogy gyengebbek. Viszont oda arazta be az AMD. teljesitmeny-ar mutatoja viszont tokeletes volt. Egyedul a Phenom2 volt meglepi, azt pedig csak ugy piacra dobtak. Most mas a helyzet, gondolom nagyon levalogattak a teszteloket, es rendesen atneztek mit fognak szivarogtatni. Nem hiszem, hogy itt orra eses lenne. Beallitasoktol fuggoen tuti eltero eredmenyek lesznek. Es nem veletlen a tobb szalat futtato programok eredmenyei lattak napvilagot. Mindig ujjito volt a ceg, es ideje lenne alkalmazni amit az AMD ad. Mar az FX szeria is tobb szalon is jol muzsikalt. Csak nem volt erdeke a tobbsegnek ezzel foglalkozni. De ugyis az lesz a vege, hogy mikor az intel sokkal jobban megy tobbszalon, akkor hirtelen ebbe az iranyba is megindul az optimalizalas. Mar reg nem lenne ekkora intel foleny, ha ez megvalosult volna. Penzbol, erobol, erdekbol vannak elorebb a kekek.

[ Szerkesztve ]

(#706) tailor74 válasza csongi (#705) üzenetére


tailor74
őstag

Egyetértek.
Ha beérik az inteles megfelelőiket kisebb tdp kerettel, több maggal/szállal, 30%-al olcsóbban, már alternatíva azoknak, akiknek most esedékes a gépfejlesztés, vagy most vesznek komplett gépet.
Nem kell a csodát várni, csak legyen jó. :)

Sokat tisztul ez a dolog 1 héten belül. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#707) arn válasza Yany (#670) üzenetére


arn
félisten

Computerbasen van jatek multiszalas teszt, mar erzodik a 6-8 mag hatasa, a cinebench meg eleg jol mutatja a nyers prociteljesitmenyt, hogy mi varhato idealis esetben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#708) nemlehet válasza bobalazs (#704) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem mindenkinek van i5 meg i7 a gépében, simán lehet, hogy valami FX-ről váltana felfelé.

Plusz biztos van olyan kinek mondjuk meghalt az alaplapja és nem kap már haswellhez lapot hiába lenne elég a proci. Plusz azért az újabb lapokon már vannak olyan nyalánkságok, hogy Type C, TB3, m.2 foglalat ami szintén ok lehet a váltásra főleg, ha ezt kezelhető költségek mellett meg lehet tenni.

Szóval erről az skylake-ről nem éri meg váltani dologról jó lenne végre leszakadni, mert nyílvánvalóan nem az a megcélzott piac..

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#709) worxland válasza nemlehet (#708) üzenetére


worxland
addikt

Most is lehet Haswellhez lapot kapni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#710) GeneraL_XTX válasza csongi (#705) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Lehet, hogy eddig nem volt gond, de az AMD nincs a legjobb anyagi helyzetben, és látja az Intelnél hogy működik az a "fizess többet a tuningért" koncepció, hülye lenne nem azt csinálnia.

Szted ki az isten venne 1800X-et, ha az 1700-ast addig tuningolod amíg nem szégyenled?

Mindenesetre ez csak spekuláció részemről, de nekem furcsa ez a TDP-vel való variálás mind az 7-es mind az 5-ös vonalon. Biztos lesz benne valami turpisság :DDD

(#711) schawo válasza nemlehet (#708) üzenetére


schawo
titán

TB3 nem lesz AMD-re.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#712) ivana válasza GeneraL_XTX (#710) üzenetére


ivana
Ármester

Szerinted a gépke hány százalékát tuningolják? Max. minden ezrediket, de szerintem annál is jóval kevesebb.

A nagyobb chipsetekkel elvileg unlockolt minden ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#713) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha nagyon meggyőző lesz (miután kijönnek a tesztek) és az erős SSE miatt jelentősen jobban fognak vele menni a régebbi játékaim is, akkor kipróbálók egy 1600X-et, majd késöbb egy 1800X-et a húzott 3570K helyében.
A low-power i7-esen(Q2'12), a rajta használt programokkal (munkagép) nem látszanak jelei, hogy a végét járná a CPU, ott nincs vele tervem.

(#714) sb válasza schawo (#696) üzenetére


sb
veterán

Szerintem egy sz*r a fent belinkelt gta teszt.
Ilyen min fps-eket nem láttam egy tesztben sem, nagyon nagy a különbség az avg-hez képest. Persze jelenetfüggő, de nem ez szokott az általános lenni az eddig látott gta tesztekben. Ezzel már gyanús, hogy nem sokat ér.
Más tesztek alapján mondjuk szerintem 4 szál felett is bőven skálázódik, ez is érdekes.

Ami még konkrétabb furcsaság: a húzott 7700K eredmény. A min és max fps is több mint alapon az avg meg ugyanannyi (sőt, -1 fps :) )... Persze a matek kiadhatja de nem természetes. :)

[ Szerkesztve ]

(#715) sb válasza arn (#707) üzenetére


sb
veterán

Ha jól számoltam 16 játék
- 1 játékban masszívan jobb a több mag, WD2: +50%
- 5 játékban van még egyértelmű előny +20% körül.

Mindez a magasabb órajelű 7700K-hoz képest, kisebb órajelű de több magos procikkal. Tehát az órajelen (egyszálas krafton) is le kellett dolgozniuk a hátrányt (persze kevesebb mag terheléssel a sokmagosak is fentebb mennek Turbóban azért, ezt is jó lenne látni, de ettől még biztos az órajel hátrány).

Valami talán elindult, de azért vegyes a kép. DX12 itt-ott hiányzik ami árnyalná a képet. Ill. van ahol megfordította a grafikont és kisebb procik is feljavultak a nagyobbak nyakára.

(#716) t72killer válasza sb (#715) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 7700k-t felránthatod 5GHz-re, így már csak az 1800x tuningképességeitől függ az előny, amiben a 95W-os alap TDP mellett nem vagyok annyira biztos.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#717) Raymond válasza sb (#715) üzenetére


Raymond
félisten

Az 1920x1080-as eredmenyeket nezd, jatekok szempontjabol tobb ertelme van at nezni. Az F1 2016 ahol kirivobb az elony (20%+), es WD2, SW2, DEMD ahol a szamok alapjan latszik valami (kb 10% koruli), a tobbi gyakorlatilag elenyeszo kulombsegek vagy egyertelmuen VGA limit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#718) arn válasza sb (#715) üzenetére


arn
félisten

a lenyeg, ha most veszed, a kov par evben valszeg kihasznalasra kerul :) mivel en 4770rol valtanek, es min ketszer gyorsabb gepet veszek, csak a nyolcmagosok jonnek szamitasba.

videokartyanal mar az rx480 is ketszer tobbet tud min :D viszont csak procicserevel valtok, szinte sose jatszom mar.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#719) kovsol válasza t72killer (#716) üzenetére


kovsol
titán

Most komolyan az alap tdp-ből miként következtetsz bármit a tuning kepésségről? Úgyis fel tud venni az bőven többet, aki meg tuningol azt szerintem nem fogja érdekelni, hogy utána 150W -t eszik-e meg mondjuk a proci 5Ghz-en :D

Nekem a 3570K 77W TDP aztán jó fél évig használtam gond nélkül a gyári 3400Mhz helyett 4800Mhz-en.Van egy olyan érzésem simán duplázódott így a fogyasztás.

May the Force be with you!

(#720) t72killer válasza kovsol (#719) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha alapból többet fogyaszt, akkor tuningban méginkább, de jogos, majd tesztek után visszatérünk a témára.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#721) arn válasza kovsol (#719) üzenetére


arn
félisten

engem speciel erdekel a fogyasztas... foleg az idle, mivel a gep ugy megy joreszt. epp ezert lenne jo vmi igazan hatekony tuning, kivancsi vagyok az xfr hogy fog mukodni a gyakorlatban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#722) kovsol válasza arn (#721) üzenetére


kovsol
titán

Ha az energia gazdálkodásért felelős dolgok aktívak maradnak tuning közben is akkor az idle fogyasztás kétlem, hogy megugrana.

May the Force be with you!

(#724) ukornel válasza b. (#667) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Nekem ez vicc azért, meg az is hogy helyeslik páran, de ez az én gondom."
Ha teljesítményben összemérhető, és árban is ugyan az a kategória, akkor miért ne? Korábban máshol ugyanígy csóváltad a fejed a 1060 vs 480 kapcsán; pedig +- pár százalék a teljesítmény, és az árelőny is hol erre, hol arra billent. Aki azt mondja, hogy <10% különbséget észrevesz, az szerintem lódít és igazából csak az egója (e-peen) érzi a difit. Én abszolút megértem, ha valakinek nem annyira fontos pár százalék telj. különbség, mint az, hogy esetleg jövőre ilyenkor is több gyártó termékei közül válogathassunk, ne csak egy...

Aceusz #695
"Egyelőre még nincs semmi információ új AMD vga-ról... Ennyi erővel akkor mondható a nVidia GTX következő széria."

vesd össze:

#690 Aceusz
"R9 Fury se hozza a GTX 1070 vagy 1080 szintet a 1080 Ti-ről meg ne is beszéljünk"

:))

kóbászkarika #723
Óóó a jó öreg donanimhaberes leakek :DDD
Amúgy a linkeken zömmel GPU-limites játékokat, hangsúlyozottan többszálas teszteket (amikben a Bull vonal azért nem volt rossz), és a fejlesztők hangzatos nyilatkozatát látom. Most azért ennél lényegesen több és konkrétabb teszt van.
A GTA V tesz volt már, meg is diszkutálták a kollégák.

[ Szerkesztve ]

(#725) ivana válasza #68156416 (#723) üzenetére


ivana
Ármester

Mivel a GTA V nem tud 4-nél több magot használni, a min fps értékei pedig teljesen random dolgok, adott procinál is, és a Ryzen 1700 nem a legerősebb verzió. Szóval ez pont azt mutatja, hogy erős ez a proci.

So yeah, there would be a difference in a game that is optimized for faster clocked chips. :C :W Ennyit a tesztelőről. Nagyobb órajelen minden kód gyorsabban fut :U Itt inkább ez kellene: A game which is not optimized for today's massively multithreaded architectures.

(#726) VGNGR


VGNGR
senior tag

(#727) ivana válasza VGNGR (#726) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt magonként lehet húzni? :)) pl. a felét felhúzod 4Ghz föle, a másik fele meg marad alapon. :DDD

(#728) Raymond válasza VGNGR (#726) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor az latszik beigazolodni hogy az a csak max plusz 100Mhz az XFR-al nem veletlen es a Computerbase szerkeszto kommentje hogy ne legyenek tul optimistanak az emberek ami a leg es viz OC-t illeti.

"We just tested a 1700, it hit 4.0GHz stable in everything, but ONLY in the Crosshair mainboard, the lower-end boards it was hovering around 3.80GHz as the VRM’s were cooking with extra voltage. It however was maxing around 4050MHz, so I’d say 1700 can do 3.9-4.1GHz, of course the 1800X will probably do 4.1-4.3 as no doubt better binned, but if your clocking the motherboard has a big impact on the overclock and so far Asus Crosshair and Asrock Taichi seem the best two."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#729) VGNGR válasza ivana (#727) üzenetére


VGNGR
senior tag

:DD
"because each chip is unlocked", akkor az "x" mégsem a "K"-t jelenti.
Namost ezek szerint 120 ezerért lehet majd venni olyan teljesítményt, ami a kékeknél 360 ezerbe kerül?
Már csak az a kérdés, minek adták ki az 1800x-et? ;]
:))

(#730) süttyő válasza VGNGR (#726) üzenetére


süttyő
tag

Azonos órajelen erősebb IPC-ben a 7700K-nál? :C
Ha ez igaz, akkor nem rosz, de nem lesz olyan nagy tuning barát ezek szerint, remélem ezt javítani fogják később.

[ Szerkesztve ]

(#731) Malibutomi válasza Raymond (#728) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen, csak ez a 65Wattos 3.0/3.7 1700-as chip, amit jarattak siman 4GHz-en mind a 8 magon.
A jobbak meg 95W TDP-sek, es az 1800X 4.1-en megy XFR-el out of box.

(#732) ivana válasza Raymond (#728) üzenetére


ivana
Ármester

Úgy tűnik a magok akkor bírják, szóval a kisebb verziókat valószínűleg még jobban lehet húzni :)

(#729) VGNGR Remélhetőleg ez igaz a 4/4, 4/8, 6/12 verziókra is, mert nem hinném, hogy szükségem lenne a 6 magosnál nagyobbra.

(#733) seolwon válasza #68156416 (#723) üzenetére


seolwon
tag

Ilyenkor a feltűntetett órajel érvényes Single és Multi tesztnél is?

A HT nagyon hatékonynak tűnik: 1 szál 1.53 pont akkor 8 "sima" szál 12.24 pontot kéne hogy jelentsen, ezzel szemben van 16.92 ami 38%-os HT hatékonyság.

7700 K Single 2.02 Multi 9.6

Ryzen (4.2GHz) Single 1.89 Multi 20.9

C2C egy szálon gyengébb viszont több szálon több mint duplája lenne a 7700K-nak (vagy a turbó, stb.. bezavar) -> Sokkal jobb HT mint Intelnél. Ez lehet az oka hogy sok maggal demózzák + az alacsonyabb órajelek.

(#734) ivana válasza seolwon (#733) üzenetére


ivana
Ármester

Semmi sem skálázódik lineárisan, max. a szintetikus tesztek [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#735) Malibutomi válasza seolwon (#733) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen ez mar par hirben feljott, hogy az amd fele SMT jobban skalazodik mint az intel HT.

(#736) Balala2007 válasza seolwon (#733) üzenetére


Balala2007
tag

Sokkal jobb HT mint Intelnél.

Inkabb a tobb fuggetlen EU port szamit vszeg: Zen 10, HSW-BDW-SKL-KBL csak 8.


AIDA64.com

(#737) BiP válasza VGNGR (#729) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert oké, hogy lehet overclockolni, azért nem mindenki csinálja, tehát számít, hogy mit tudnak default. (és akkor többet lehet érte kérni :) )

Ill. az elején tuti mennek a leválogatások. Ami stabilan megy a jobb órajelen, az megy 1700x-nek vagy 1800x-nek, a maradékból lesz 1700.
Szerintem ezért sem tudta tuningolni rendesen (mármint az alaplapkorláton kivül), mert ami egy picit is jobban megy, azt már másik névre szitázták.

Később biztos jobb lesz a kihozatal, a minőség, ill. ha óriási lesz a sima 1700-ra a kereslet, lehet, hogy a jobb procikat is inkább 1700-ként adják el.

(#732) ivana: Lehet, hogy birják, de léggel szerintem a 4.0 is necces. Viz meg nem mindenkinél van a gépben.

A 6magos 1600x lesz szerintem nagy favorit. 6mag (12szál) felett már kevés dolog skálázódik, hozza az 1800x órajeleit (játékból kb. semmi), mindezt 100e Ft alatt.

(#735) Malibutomi: nem véletlen, több alkatrész alkotja a "pót"magokat, a redundanciát.

[ Szerkesztve ]

(#738) demmer123


demmer123
őstag

(#739) sb válasza arn (#718) üzenetére


sb
veterán

Ez a "kihasználásra kerül" annyira biztos mint mikor pár éve mondtuk a 4-8 szálas prociknál. Aztán mégse lett úgy.
Avagy: ha ki is lesz használva, inkább kellett hozzá DX12 és egyéb nyalánkságok... aminek a sokmagos procik megjelenéséhez sajnos nincs sok köze. De most legalább egyszer jól időzített az AMD úgy néz ki. :)

(#740) velizare válasza demmer123 (#738) üzenetére


velizare
nagyúr

alacsonyabb minfps, alacsonyabb maxfps, kb ugyanannyi avgfps => kisebb a variancia. platformárak (cpu+mb) hogy alakulnak?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#741) Fred23 válasza demmer123 (#738) üzenetére


Fred23
nagyúr

A minimum fps nagyon gáz, és furcsa is. A GTA V hány szálat tud kihasználni? Remélem, hamarosan több teszt lesz!

[ Szerkesztve ]

(#742) h1mpi válasza demmer123 (#738) üzenetére


h1mpi
nagyúr

beszélünk 3-4 FPS-ről átlagban itt is látszik a cpu alig hoz valamit

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#743) sb válasza Malibutomi (#731) üzenetére


sb
veterán

Kérdés, hogy 65W-ból ment-e addig 8 mag @4GHz-en.
Bár ha nem az is mindegy. Az egyik nagyon jó a másik megy nagyon-nagyon. :)

(#744) ivana válasza Fred23 (#741) üzenetére


ivana
Ármester

Az bármitől lehet, lehet lassan húzott be egy textúrát a lemezről vagy ilyesmi, nem hinném, hogy a proci miatt van, elég furák ezek a minfps-esek, az i7-es is, kevesebb mint a fele az avg-nek :F Vagy csak simán ilyen gány a GTA V motorja ;]

(#743) sb Kizárt, ahhoz tuti emelni kellett a feszt elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#745) sb válasza t72killer (#716) üzenetére


sb
veterán

Nem, nem triviális "felrántani" 5GHz-re. Nem mind bírja, de ha bírja is, sok fesszel, 95W-tal már köszönőviszonyban sincs és ott a hűtés, a delid sem egy átlag mutatvány. Alapfrekin is throttlingol sokaknál.

Az, hogy hol jön ki a sebességkülönbség nem ezen a sima izzadós 4.5 vagy vért izzadós 5GHz-es 7700K-n.
Sokmagost akkor kell venni, ha:
1. Olyat használsz ami most is skálázódik.
2. Jönnek a game-ek rá amik használni fogják. Itt már valami látszik, de még alig van előnye.

@ivana
Csak azért írtam, mert a cikk kifejezetten kiemelte a TDP különbséget. De igazad van, ez azért elképzelhetetlenül durva csoda lenne. Valószínűleg ezzel lett volna tele az összes leak, hogy 2x-t vernek az Intelre hatékonyságban mert 1-2 fizikai törvény rájuk nem vonatkozik. :D

[ Szerkesztve ]

(#746) sb válasza Raymond (#717) üzenetére


sb
veterán

Azt néztem nagyrészt. Min fps-t, de 720-at sem hülyeség nézni amúgy.
Attól függ mire kíváncsi az ember. Itt most arról szólt a cikk, hogy mennyire használják ki a játékok a több szálat. Ezt utóbbi adja meg. Aztán, hogy ennek normál beállításoknál mennyi a haszna az egy másik kérdés... :)

(#747) -Gabesz- válasza demmer123 (#738) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Egyenlőre szerintem ne vegyük komolyan ezeket a neten keringő teszteket. Nincs még hiteles forrás.
Itt pl. pont Ryzen hasít GTA5-ben:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#748) Aceusz válasza ukornel (#724) üzenetére


Aceusz
csendes tag

unkornel még hányszor akarod bemásolni a hozzászólásom? Szerintem egyszer is elég. :U

Ahogy már korábban többen is linkelték [link] egy 4C/8T Intel procit hasonlitanak össze egy 8C/16T AMD Procival az-az kétszer annyi mag és szál. Ehhez képest a Single Coreba jobb az Intel Multicoreba megrosszabb kigondolta volna... Azért egy i7-6900k tesztel megnézzném ami legalább 8C/16T. Az biztos ,hogy jobb ár/teljesitmény arányba lesz az AMD. (ez szinte mindig így van) De az Intel se hülye a proci árai csökkeni fognak és több mint valószínű következő genereciónál már több 8C/16T proci lesz Akinek AMD FX vagy régebbi procija volt és vörös párti annak megéri váltani. De Intel 7.generációról már nem hiszem. Ez saját véleményem.

(#749) nyakdam válasza -Gabesz- (#747) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Itt is az a gond, hogy nem ismerjük a pontos tesztkörnyezetet. Bár nekem gyanús a 7700k teljesítménye, pl lehet csak 2133-as mem volt mellette a ryzen mellett még 3000-es, kitudja. Én a hivatalos teszteknek hiszek!
A 7700k pont a gtaban megveri a 6800k-t is(sőt a 6900 is valszeg), elég gyanús ez a video.

[ Szerkesztve ]

(#750) XeeN válasza -Gabesz- (#747) üzenetére


XeeN
senior tag

Ez a video számomra nem hiteles, elég ha csak megnézzük a Ryzenes CPU-z képet. Hemzseg a hibáktól. Sem a freki, sem pedig a cache szorzók nem reálisak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.