Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Novroo válasza ÁdiBá (#238) üzenetére


Novroo
csendes tag

Egyenlőre a Hero lesz a csúcs AM4 az asusnál.

(#252) Pécsi gyerek válasza MiklosSaS (#246) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nehogy megőld,mert te is a hírekbe kerűlsz :(

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#253) dergander


dergander
addikt

Érdekesség az is hogy az X1700 és X1800 közt majdnem 100Font a különbség,holott megegyezik. Viszont van egy olyan megérzésem hogy a tunningos példányok azok mind az X1800ba keresendő,persze biztos lesz 1-2 ritka X1700 ami bírja majd. Erre ne alapozzon az ember,én azt mondom X1800-at a népnek ;]

(#254) zzola válasza dergander (#253) üzenetére


zzola
félisten

1800X nem lesz népprocesszor, arra mérget vehetsz!

[ Szerkesztve ]

(#255) Janby válasza ÁdiBá (#238) üzenetére


Janby
tag

Nekem elég erősnek tűnik az alaplap felhozatal. A legnagyobb gyártók közül mindegyik legalább 3 csúcs deszkát "bemutatott". Jó,lehet hogy túlzok, de azért elég szép felhozatal ez start előtt.

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#256) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Heh, azert en meg megvarnam a hivatalos teszteket, mert az AMD altal kozolt diak rendesen santitanak. :)

Don't Tread On Me

(#258) Depression válasza dergander (#253) üzenetére


Depression
veterán

Ráadásul kiderült, hogy az X kőkemény +100MHz-et jelent. Sajnos tuning terén nagyon nem várhatu k semmit.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#259) velizare válasza ÁdiBá (#238) üzenetére


velizare
nagyúr

eddig kb. 80 alaplapot jelentettek be az am4 platformra.

@Depression: elnézve azokat a hűtőket, annyira nem csodálkozom, hogy az csak 0,1 GHz volt az XFR. a 95W tdps-s spire egy egyszerű aluborda, rajta egy 8 centis venti, a 140tdp-s (lol) wraith max meg kb. ugyanez +2heatpipe. nézzük majd meg, mit tud, ha ráteszel egy noctua nh-d15öt, vagy bármelyik kétventis játékvizet.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#260) dergander válasza zzola (#254) üzenetére


dergander
addikt

Nagy az árkülönbség az tény,ahoz képest hogy csak "nagyobb" szivárgású CPU. Kérdés hogy mekkora,valamint lesznek-e "jó" példányok majd az 1700X-ből.
Nekem jobban tetszene ha az X elől lenne...ja persze azt nem lehet mert az ATI X1800-as kártyára emlékeztetni,bocsi! :B

(#261) b.


b.
félisten

Ez az izé hogy szórakozhattak a rammal az mit jelent pontosan?Számszakilag R15 ben?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#262) Malibutomi válasza antikomcsi (#248) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azt mondtam hasonlo intelekhez kepest. Az 1700 (329$) meg a 6800K-nal (409$) is olcsobb 25 %-al pedig az csak 6 mag/12 szal.

A 7700K 4mag/8szal 349$
Ryzen 1400X 4mag/8szal 199$
Ryzen 1500 6mag/8szal 229$

(#263) x6radio


x6radio
tag

megjött a Ryzen, ja hogy nem magyarországra :'D rofl szar ügy :))

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#264) ÁdiBá válasza velizare (#259) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Elérhető az extreme szint?
Ilyen 10 - 20 ezres alaplapokrol ne beszeljünk már.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#265) Vesa válasza rambustibi (#225) üzenetére


Vesa
veterán

Ez már az eszetlen rajongásnak sem a jobbik verziója... :(

A tudomány a valóság költészete!

(#266) Eclips21


Eclips21
őstag

Hat ilyet se veszek, eleg draga meg igy is :/

(#267) Kroni1 válasza rambustibi (#225) üzenetére


Kroni1
veterán

Azért azt is tegyük hozzá, hogy másként értelmezik a TDP-t a két cégnél:

Egy korábbi AMD-s bemutatón mutatták a 95W AMD és a 140W intel procival szerelt gép azonos terhelés alatti fogyasztását, és meglepő módon közel egyforma volt a kettő..

Ettől függetlenül szerintem elég jó lesz ez a Ryzen, még akkor is ha a független tesztekben esetleg egy kicsit más lesz a kép. Akinek nem okoz lelki problémát, hogy egy AMD gépet birtokol, annak életképes alternatíva lesz jó ár/érték arányban. Mondom ezt úgy, hogy az elmúlt két évben szinte csak Premiere Pro-ra használt FX-8320@4.5GHz gépemmel is teljesen meg vagyok elégedve.

Az olyan kijelentéseken viszont kínomban mindig felsikítok, hogy az intel most összesz@rhatja magát meg hasonlók. Azért tudjuk, hogy a két cég nem egy kategória, szerintem már az is bámulatos eredmény, hogy végre az AMD a 10x akkora méretű intel közelébe tudott férkőzni! Az eddigi gyakorlat szerint viszont ennek ellenére (egy minimális intel árcsökkenést leszámítva) szerintem nem sok minden fog változni a piacon. Továbbra is az intel fogja a nagyobb haszonnal eladni a processzorait, az AMD pedig ahogyan a korábbi jól sikerült CPU és VGA szériái idején sem igazán tudta megszorítani (sem profitban sem eladásban) az intelt/nV-t, úgy most sem várható ilyesmi. A korábbi gigabüntetése ellenére az intel a mai napig nem riad vissza a tisztességtelen módszerektől, ennek is köszönhetően pl. a notebook piacon hagyományosan alig van jelen az AMD, Carizzo-s laptopból kb. 3db volt kapható itthon. Valami nagyon nagy csodának kéne történni, hogy ezúttal jobb legyen a helyzet, de én nem várnék ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#268) antikomcsi válasza Malibutomi (#262) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Igen, és?

Cinebenchelni fogsz vele egész nap?

Az 1700-as megy kb. a 7700K-ellen, teljesítményben is azt tudja kb. de azért közel sem fele annyiba kerül.

Minek venne bárki 6800 meg 6900-as intelt játékra, ha a 7700K jóval olcsóbban is jobban teljesít?

(#269) papi77


papi77
addikt

Nagyon örülnék,ha most sikerülne valami nagyot alkotni az AMD-nek.
Úgy tünik most sikerülhet.
Kár hogy nekem most vagy öt évig megvan a konfigom. :))

Az első: NOKIA 1611

(#270) ViZion


ViZion
félisten

ehh... sokallom enyhén. Nah majd a következő, közepes kockákból fogok válogatni inkább... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#271) velizare válasza ÁdiBá (#264) üzenetére


velizare
nagyúr

ánusznál jelenleg a hero a teteje. ami nem jelenti azt, hogy később ne jöhetne.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#272) jedis válasza schawo (#228) üzenetére


jedis
senior tag

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#273) Vesa válasza Kroni1 (#267) üzenetére


Vesa
veterán

+1

A tudomány a valóság költészete!

(#274) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Engem továbbra is az 1500 érdekel a legjobban. Jó tuningpotenciállal és árazással az lehet az új i5.

(#275) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Ez vajon igaz lehet?
[link]

Ha netán igaz, akkor parádésan kezd az új proci. Mi jöhet még?

(#276) count_zero


count_zero
tag

Nagyon régen nem foglalkoztam AMD CPU-kkal, de én is, mint mindenki, komolyan örülnék, ha megmozdulna ez a piac, mert az utóbbi időben tényleg csak az árak mentek fölfelé eszetlenül. Régebben mondjuk a platform chipsetekkel is voltak kisebb-nagyobb gondok (mondjuk inkább az nForce megoldásokkal) ha az emlékeim nem csalnak, de azóta nyilván sokat fejlődtek ezen a téren is. Mindenesetre ezek a kiszivárgott infók a többszálas teljesítményt látszanak hangsúlyozni, eléggé egyoldalúan.

[ Szerkesztve ]

There are many secrets in District 9

(#277) antikomcsi válasza -Gabesz- (#275) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha igaz, akkor ez azt jelenti, hogy otthon senki ne is álmodjon komolyabb tuningról levegővel, vagy vízzel.

(#278) Malibutomi válasza antikomcsi (#268) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Belekeversz mindent.

Azt irtam hasonszoru prociknal kb fele annyiba kerulnek ez igy van.

Irtam Cinebenchet? Nem. Irtam teljesitmenyt? Nem.

Igen a 7700K es az 1700 kb egy arban vannak. Azt mondod teljesitmenyuk kb ugyanaz?
Ez azt jelenti hogy a ketszer annyi mag szerinted nincs kihasznalva, akkor viszont az 1400X is pont ugyanazt tudja mint a nagytesoja (es a 7700K) 199$-ert es visszajutottunk oda hogy sokkal olcsobb mint a hasonszoru intel procik.
Ha viszont ki van hasznalva a ketszer annyi mag, akkor sokkal jobb az 1700 mint a 7700K, ugyanazon az aron...

Jatekot meg pont nem erdemes felhozni, nem hiszem hogy olyan sokan vesznek arra 16 szalas procit. A 4/8 6/12 meg talan, azok meg guess what...olcsobbak joval mint a 7700K

[ Szerkesztve ]

(#279) schawo válasza antikomcsi (#268) üzenetére


schawo
titán

Nem muszáj 1700-at venni, játékokhoz elég lesz a 4/8-as 1400/X is általában (ahol a 7k7k elég).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#280) core i7 válasza antikomcsi (#268) üzenetére


core i7
addikt

Mert vannak már játékok amelyek profitálnak a több valós magból ill. GTX 1080 SLI

[ Szerkesztve ]

(#281) count_zero válasza antikomcsi (#277) üzenetére


count_zero
tag

Logikusnak tűnik, hogy nem akartak hibázni annyi fiaskó után ezzel a sorozattal, és apait-anyait kisajtoltak belőle, nem nagyon maradt tuningtartalék.

There are many secrets in District 9

(#282) carl18 válasza schawo (#279) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem is, meg nyomni neki az overclockot! :D olyan 4,2 ghz már biztos szépen gyorsítana rajta! :) Ki tudja mennyit bír majd tunningal. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#283) ukornel válasza Messor (#145) üzenetére


ukornel
aktív tag

"hogyha véletlenül tényleg ütős lesz ez a proci akkor az Intel mennyi időn belül és meddig lesz hajlandó lefele mozgatni a top kategoriás xenon sorozatbol procikat. Azért ott van nekik bőven tartalék amiből csak egy döntes kérdése hogy hdt platform is legyen, mondjuk egy solidabb 16 magos 4 ghz- változat."

Nézem a jelenlegi 16 magos Xenon kínálatot (jellemzően kb.3-6ezer dodóért), és elképzelni sem tudom, melyikre gondoltál :U
E5-2698 v3: 2,3/3,6GHz 135W
E5-2698A v3: 2,8/3,2GHz 165W
Xeon E5-2697A v4: 2,6/3,6GHz 145W
E5-4667 v3: 2/2.9GHz 135W
Xeon E5-4660 v4 2.2/3GHz 120W
Xeon E7-4850 v4: 2.1/2.8GHz 115W
E7-8860 v3: 2.2/3.2GHz 140W
Xeon E7-8867 v3: 2.5/3.3GHz 165W

Cagm^c #169
"Frekivel kb. egyenesen arányosan nő a fogyasztás."
Talán inkább négyzetesen. A feszt is emelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#284) sb válasza arn (#231) üzenetére


sb
veterán

Itt némi szőrszálhasogatást érzek.
- Miért ne rakná bele, ha bírja?
- Vagy mehet bele 1700X, az olcsóbb. Jobban is illik a 100eur-os lapba és még nagyobb a gap árban az Intelhez képest. És akkor a sima 1700-ig le se mentünk. 65W, talán még a 100-as lap is overkill alá. Mit raksz a kosárba a másik oldalról ilyen teljesítménnyel és mennyiért? :)

@antikomcsi
Cinebenchelni fogsz vele egész nap?
Az 1700-as megy kb. a 7700K-ellen, teljesítményben is azt tudja kb. de azért közel sem fele annyiba kerül.

Itt a másik erőltetett vagdalkozás.
1. Féláron hasonló 4/8 van. Sőt, még 6/12 is majdnem ami odapirít már neki.
2. Az 1700 konkrétan 1.5x gyorsabb a CB alapján. 65W vs 95W. Soroljam még?
Ja, hogy azonos áron olyanban gyorsabb sokkal amit nem használsz? Goto 1. pont.
Vagy M-es BMW-t is lehet úgy venni féláron ha elmondom a szalonban, hogy csak városban megyek vele? :D

(#285) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Egy szálon mit tudnak??? A többi egyelőre nem érdekel.

(#286) schawo válasza ukornel (#283) üzenetére


schawo
titán

Egyik se bírja a 3GHz-et az összes magon 150W alatt, ezekből sose lesz 4G.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#287) antikomcsi válasza Malibutomi (#278) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem keverek bele semmit!

Ezt mondtad:

"Fe'laron van a hasonlo intelekhez kepest. Az i7 teljesitmenyu 8 meg 12 szalasok pedig intel i5 arban jonnek."

Miből veszed, hogy a 4/8-as kivitel i7 teljesítményű lesz?
Semmiféle játéktesztet nem láttunk, csak a sok szintetikus mérést. Ebből nem tudható, hogy mit fog tudni otthon egy játékos gépben.

Ennél fogva szerintem teljesen felesleges idő előtt tényként leírnod valakinek a fenti állításodat.

Én csak azt mondom, hogy majd meglátjuk, de addig kár előre inni a medve bőrőre. Ha jó lesz, megveszem, mert engem nem frusztrál, ha AMD CPU van a gépemben, de ha nem fogja megérni, akkor nem fogom isteníteni csak azért, mert AMD.

Játékot nem én hoztam fel, hanem az AMD, hisz ezeket a procikat a gamer piacnak szánják. Itteni fórumokban is arról beszélgettek, hogy ők azok, akiknek el lehet ezeket sütni. Az, meg, hogy jóval olcsóbb a 4/8-as, az lehet, csak valószínű annyival gyengébb is lesz, hisz még az 1800X egyszálas teljesítményére is 21%-ot ver a 7700K ebben a cikkben található link szerint.

(#284) sb

Mitől vagdalkozás?

Aki mást ír, mint Ti gondoltok az vagdalkozik?
Nehéz megérteni, hogy egyszerűen csak nem akarnak előre inni a medve bőrére?
Ha jók lesznek a procik, akkor örülni fogunk, és vesszük, de addig kár, még a megjelenés előtt tényként közölni mindenfélét, amiről valójában nincs is pontos infónk.
Ennyi, nem több, nem támadás sem ellenetek, sem az AMD ellen.

[ Szerkesztve ]

(#288) tiv83us válasza MiklosSaS (#246) üzenetére


tiv83us
veterán

Kerul legyszives a szemelyeskedo - foleg tragar - kifejezeseket. Thx.

-t

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#289) olle válasza antikomcsi (#287) üzenetére


olle
senior tag

Semmi játék teszt? :) Volt Sniper Elite 4, SW BF 4K full, Dota. Jó az utolsó nem ér. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#290) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Végre ismét egymást nyírhatják a fanboyok, mióta várok már erre! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#291) schawo válasza antikomcsi (#287) üzenetére


schawo
titán

Te írtál állításokat alapok és ismert tesztek nélkül, nem ő :) Idéztek tőled:

Az 1700-as megy kb. a 7700K-ellen, teljesítményben is azt tudja kb. de azért közel sem fele annyiba kerül.

Ő csak reagált.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#292) dogab93


dogab93
tag

Jó lesz ez. :)

[link]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#293) waithEard válasza Novroo (#251) üzenetére


waithEard
őstag

Ez eddig a sorozat legrondább tagja. :(((
Kettes kivételével megvan az összes crosshair lap, de ezt már nem biztos, hogy megveszem. :(

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#294) antikomcsi válasza schawo (#291) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezt az infót az AMD diáján láttam, ahol ők sorolták teljesítményben és árban a 7700K mellé.

(#295) devast válasza dogab93 (#292) üzenetére


devast
addikt

2 kilóért? Minden pistikének 2 is lesz belőle :D

(#296) sb válasza antikomcsi (#287) üzenetére


sb
veterán

Miből veszed, hogy a 4/8-as kivitel i7 teljesítményű lesz?
Semmifélejátéktesztet nem láttunk

A teljesítmény mióta csak játékteszt?
Ha nem is tudunk még konkrétumot a kisebb modellekről ÉS a játéktesztekről, akkor is valószínűbbnek tűnik mint a te másik kijelentésed a már látott tesztek alapján: Az 1700-as megy kb. a 7700K-ellen, teljesítményben is azt tudja kb.

- Láttunk CB-t, Handbrake-et, azt is tudjuk milyen produktív programok szoktak tökéletesen korrelálni sebességben ezekkel. Szoktak... és ezekre fogják venni elsősorban, mert...
- ...tudjuk kb. hány játék használja ki a 8-12-16 szálat és mennyire van rá szükség.
- De láttunk egyszálas CB eredményt is, azt is tudjuk mennyire szeretik a játékok, nem?

Mi nem áll össze ebből?

Aki mást ír, mint Ti gondoltok az vagdalkozik?
Azért mert nincs semmi értelmezhető logikai alapja. Fentebb kifejtettem, de közben már Malibutomi is kifejtette. Ha nem érdekel a több mag, mert ugysehasznájjaki' akkor nézd a kevesebb magost, ami féláron van.
De te 2x annyi magos procira és belinkelt tesztekre ellenére mondod, hogy nem gyorsabb mert amit látunk az nem érdekel és nézzük meg olyanban ami csak a magok/szálak felét használja. Ééééés ugyanannyiba kerül... Hát ilyet.

Arn is ugyanilyen gondolatmenettel nyomott egy tök ugyanilyen szimpla következtetést. Van ugyen 100 eurós lap de azt ugyseveszedmeg' ... tehát nem is olcsóbb. Tádám! :D

Ha a két hsz-t összerakjuk akkor ott tartunk, hogy a 100eur lap + 8/16-ot úgy vennétek meg, hogy 200eur+8/16, de csak a magok felét használjuk. Így tényleg se nem jobb, se nem olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#297) keIdor válasza Janby (#255) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek. Inkább Z270-ből van feleslegesen sok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#298) schawo válasza antikomcsi (#294) üzenetére


schawo
titán

Sosem mondták, hogy teljesítményben olyan lesz, csak azt, hogy árban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#299) dogab93 válasza devast (#295) üzenetére


dogab93
tag

Nem a csúcs 1800x a lényeg ,hanem a kisebb 1700(x) és biztos fognak még az árak alakulni ,de kiindulási alapnak nem rossz .Mint sokan mások én is a hatmagos megoldásokat várom.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#300) carl18


carl18
addikt

Szerintem gamerkedésre I7 helyet a ryzen 6700K/7700K helyet szinte alaplappal együtt ki jön, és még lehet is rajta tunningolni annyit hogy talán tudja amit egy i7. :) De majd meglátjuk játékok alatt hogy fog muzsikálni, egy gta 5-re kíváncsi leszek. Számításaim szerint tuti jobb lesz mint egy FX 8350 szóval attól már csak többet tudtad, de szerintem az FX 9590-et is verni fogja, szóval nem hiszem hogy vérszegény lesz, és még lehet mellé küldeni a Oc-t is! :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.