Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kroni1 válasza Laraxior (#421) üzenetére


Kroni1
veterán

"Nem volt ra szükség h olcsobban adják. Most majd redukaljak az árát..."

Nem volt rá szükség. Azonban az eléggé elkeserítő, hogy ha egy teljesen újonnan kidolgozott architektúrát - feltehetőleg nem bekerülési áron, hanem profittal - az AMD tud jóval olcsobban kínálni, mint az intel azt amit már generációk óta csak foltozgat kicsit itt-ott, ráadásul sokkal nagyobb mennyiségben gyárt és ad el... ...na hát az megmutatja, hogy mennyire visszaélt a helyzetével az elmúlt közel 1 évtizedben, és ez az ami engem kicsit bosszant.

eldiablo: Mellesleg kamu.

[ Szerkesztve ]

(#452) shteer válasza 7Heads Drago (#440) üzenetére


shteer
titán

Remélem már le is adtad a rendelést :)

Releváns teszteket illene megvárni
Én is bízom benne, hogy végre felmutatnak valami jót

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#453) dementor


dementor
senior tag

Feltették a lécet jó magasra. Minden elismerésem az AMD-nek. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#454) zzola válasza dementor (#453) üzenetére


zzola
félisten

Várjuk meg azért a független teszteket....

(#455) eldiablo válasza Kroni1 (#451) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na mesélj, tudsz valami konkrétat?

(#456) Kroni1 válasza eldiablo (#455) üzenetére


Kroni1
veterán

win7 eleve nem támogatott Ryzen alatt, de már a korábbi hszek után is ki volt tárgyalva h kamu..

(#457) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Valakinek sikerült rábukkannia már a TDP információkra? Vagy köztudott, csak nekem kerülte el a figyelmem?

Hivatalosan az 1700-as példánynál, ki lehet kapcsolni a 65W limitet? Nagyon remélem, hogy úgy lesz, mint az FX-nél.

(#458) jones965


jones965
Modder

Azért nem kevés feszültség kell egy 5,2 Ghz eléréséhez.

(#459) süttyő válasza jones965 (#458) üzenetére


süttyő
tag

Elvileg már kivesézték hogy kamu.. Windows 7? :F :U

(#460) Oliverda válasza süttyő (#459) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi a baj a Windows 7-tel?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#461) GeneraL_XTX válasza antikomcsi (#457) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

sztem a 65W-os verzió lesz a ryzen "nonK"

azért teljesen amd-ék se hülyék, a kutya nem vené meg a másik kettőt, ha ha lazán kikapcsolod a tdp limitet és felállítod a szorzókat 1800x magasságába.

(#462) süttyő válasza Oliverda (#460) üzenetére


süttyő
tag

(#463) torma1981 válasza Oliverda (#460) üzenetére


torma1981
veterán

Azt írják nem támogatja a proci. Úgy elég nehéz tesztelni. :-)

(#464) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Azért az látszik hogy jót tenne a cpu piacnak egy amd siker.Amenyi hozzászólás lett secperc. :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#465) Bundyta válasza Laraxior (#419) üzenetére


Bundyta
tag

Akkor miert hasonlitjak az 1700-et a 7700K-hoz? :Y

Az egyetlen közös pont miatt:

7

:)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#466) antikomcsi válasza GeneraL_XTX (#461) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Logikus, amit mondasz, de ugye az ember reménykedik.

(#463) torma1981

Az, hogy nem támogatja nem jelenti feltétlen azt, hogy ne is működhetne.

[ Szerkesztve ]

(#467) Samott


Samott
addikt

Az az AMD tragediaja, hogy hiaba jo a termek, ma mar nincs szukseg olyan gyakori konfigcserere mint amikor legutobb versenykepesek voltak az intellel szemben. Tok jo a cucc, de miert cserelnem le az i7 3770 konfigomat nem hogy erre, barmire? Evek ota jo es szerintem meg sok evig eleg lesz mindenre amire hasznalom. A proci mar jo ideje nem szuk keresztmetszet, es az ssd-k betettek a piacnak rendesen, szinte barmilyen regi konfig megtaltosithato vele. De azert hajra, az nekunk vevoknek csak jo, ha eros verseny van a piacon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#468) BiP válasza torma1981 (#463) üzenetére


BiP
nagyúr

Minden bizonnyal menni fog vele, csak "hivatalos support" nincs.

(#469) dogab93


dogab93
tag

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#470) eldiablo válasza Kroni1 (#456) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tehát amikor Skylake-re XP-t telepítettem akkor én is csaltam? ;]
Végül is... :DDD

(#471) Tidus válasza jones965 (#458) üzenetére


Tidus
addikt

Ha más nem is, de ez visszaköszön az előző generációkból.

(#472) zzola válasza eldiablo (#470) üzenetére


zzola
félisten

Processzorra XP-t? Ügyes vagy.... ;]

(#473) schawo válasza Kroni1 (#456) üzenetére


schawo
titán

Az nem jelenti azt, hogy nem fut Win7-en :U

Csak annyit, hogy hivatalosan nem támogatja, nincs hozzá support.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#474) CactuS válasza FollowTheORI (#423) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem hiszem, hogy szomorú lennék vagy bárki más, aki 7700k-t vett. Akinek az van, az jó eséllyel már tudta, hogy jön a Ryzen, viszont akkor és ott kellett neki egy olyan teljesítményű gép. IT cuccoknál amúgy is viszonylag gyors az avulás - leszámítva az utóbbi időszakban a CPUkat, ahol természetellenesen befagytak az árak -. Az, hogy most lesz egy törés az árakban szerintem nem fogja azokat földhöz vágni, akik eleve ki tudták fizetni az árát. Plusz valószínűleg nem 1-2 hónapra vették, így hacsak nem lesz sokkal erősebb alternatívája a 7700k-nak, akkor nem érinti őket az áresés.

A mi lett volna ha várok még kérdéseknek meg mindig ugyanaz a vége. Ha várok még egy évet, akkor jobb gépet vehetek azon az áron, ebben csoda nincs, ez mindig így volt és lesz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#475) subset


subset
senior tag

i7 6900K eladó ! :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#476) ÁdiBá válasza CactuS (#474) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ennyi erővel, soha ne vegyél új gépet, jelenlegi technológiával mert, annál is lesz gyorsabb pár hónap múlva.
Ha így gondolkodna egy átlagos user, akkor csődbe menne a PC ipar.
Én még a 6700K-ról sem érzek késztetést arra hogy azonnal szaladjak vásárolni egy új AMD.

ÁdiBá

(#477) arn válasza Kroni1 (#451) üzenetére


arn
félisten

Az amd ugyanezt szeretne csinalni... Most komolyan, van abban vmi uj, hogy egy ceg maximalizalja a profitjat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#478) darealkilla


darealkilla
aktív tag

spekuláció: valszeg VGA módra lesz a TDP limit, ha be is állítasz 4,2 gigát egy prime teszt közben visszaveszi az órajelet, hogy beférjen a 95 watt-ba, de ha csak winrar bench fut vagy játék, akkor tartja a 4,2 gigát amíg a TDP kereten belül van,
van vmi a AMD által használt 14 nanométeres gyártással, nem bírja a meleget (vagy melegszik?), így a 4-4,5 feletti órajelhez is irreális feszt kérhet, (5,2 giga 1,8 volt felett megy)

én vagyok az ördög

(#479) emmm


emmm
senior tag

Legyen igaz a hír. Sajnos az AMD-től egy ideje nem láttam a marketingnek megfelelő teljesítményt, ezért egyelőre szkeptikus vagyok.
Hátha... :U

(#480) CactuS válasza ÁdiBá (#476) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De ezt miért nekem írod? Én pont ezt magyarázom... :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#481) ivana válasza CactuS (#474) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk a 1700x alternatívája a 7700K-nak és jóval erősebb, de a 6 magos ryzen is (az AM4 lapok szerencsére nem lga2011 árban fognak menni). Ettől függetlenül teljesen igazad van, ha vársz egy évet tuti jobbat tudsz venni, de az sok idő.

(#482) ÁdiBá válasza CactuS (#480) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Semmi, csak hogy egyetértek veled! Azt fejeztem ki bővebben.

ÁdiBá

(#483) velizare válasza torma1981 (#463) üzenetére


velizare
nagyúr

a proci támogatja, az amd viszont nem, bár annyit elismertek, hogy tesztelték win7 alatt. tehát ez ilyen as-is, ami megy, annak örülsz, ami meg nem, azzal az amd csak win10 alatt hajlandó foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#484) martonx


martonx
veterán

Jó látni, hogy a csodavárókkal ellentétben nekem lett igazam, és nem lett csodásan olcsó a cucc :D :P

Én kérek elnézést!

(#485) Formaster válasza Kroni1 (#451) üzenetére


Formaster
addikt

Csodálkozunk ha már 2014 óta megépült a 7nm-es gyár és csak 2020 körül indul be a gyártás? Kicsit már nem tudják hova rakni a pénzt...

(#486) kenand


kenand
veterán

Hajrá AMD! Kell a verseny!
De nem az én CPU-m lesz az ára miatt, nekem marad a 1366-os Xeon

(#487) _Atesz válasza martonx (#484) üzenetére


_Atesz
addikt

A csúcsproci fele áron van, mint az Intel 6900k.

(#488) #72042496 válasza Formaster (#485) üzenetére


#72042496
törölt tag

A gyár megépítése a legkevesebb, az nem azt jelenti, hogy tudnak is 7 nm-en tömegtermelni. A befektetéseknél fontos szempont a megtérülési idő. Ilyen techológiába beleölni a pénzt majd ülni rajta, az egészen nonszensz lépés lenne.

Ha minden olyan rózsás lenne az Intelnél, nem lettek volna elbocsátások tavaly.

Vagy azt mondod, megépítették a gyárat, de a technológiába nem fektettek? Nem biztos, hogy jól értem a hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

(#489) antikomcsi válasza martonx (#484) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Tehát inkább legyen 500 Euró, hogy neked lehessen igazad, mintsem 200 Euró, hogy tévedj! ;] :DDD

Világos! :)

(#490) ivarg


ivarg
tag

Hihetetlen majdnem 500 hsz és még 1 hét a megjelenésig további 2-3 hét míg bárkinek is lesz belőle...
Miért nem mentek szobára fiúk? :C

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#491) Laraxior válasza ivarg (#490) üzenetére


Laraxior
titán

Kár hogy már lehet kapni...
Mint ahogy a 7700K is volt megjelenes elott.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#492) süttyő válasza Laraxior (#491) üzenetére


süttyő
tag

Ezek szerint normális tesztek is lehetnek 28.-a előtt?

(#493) Depression válasza Laraxior (#491) üzenetére


Depression
veterán

hol?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#494) Formaster válasza #72042496 (#488) üzenetére


Formaster
addikt

Sztem az nem normális h megépítenek egy gyárat ami még kb 6 évig üresen áll (arról is volt szó h sosem indul be ott a gyártás, csak hala Trump rendeleteinek mégis). Ez az mutatja h a könyvelésben nagyon sok az eltüntetendő profit. Ez olyan mintha a az AMD már 2010-ben felhúzta volna a Ryzen gyártósort, holott még azt sem tudták h lesz-e...

[ Szerkesztve ]

(#495) sakal83


sakal83
addikt

MIkor jönnek a kisebb AMD CPU-k várhatóan és mennyiért?

És az olcsóbb alaplapok mennyiért várhatóak?

Gondolkodom, hogy pattintom az i7 6700-emet még időben:)

(#496) kopidoo


kopidoo
senior tag

Ryzen-es APU-k is lesznek majd?

(#497) Laraxior válasza Depression (#493) üzenetére


Laraxior
titán

Ja, csak a hirdetés van, kis betűkkel, meg hogy március előtt nem küldik :W
Na majd pár nap múlva már talán.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#498) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Az elmúlt 1,5 évben szépen lassan átnyargaltam megint a kék-zöld frontra, nem fogok most meg vissza a vörös vonalra :)
A 4460 és a 1050ti nagyon szépen elvannak 48 fokon az itx inwin901-ben.
Procicsere alaplapcserével járna, kihagyom.
8 gb ram elég.
Amire kell fullhd-n, arra még évekig elég a proci.
A kártyának sem kottyan meg a high és ultra szintű játék. (pl witcher 3 magas részletességen)

Konklúzió: a cikk nem nekem szól. Mire gépcsere kellene, addigra totál mások lesznek a piaci viszonyok megint :)

(#499) moleculez


moleculez
veterán

A zintel meg előhúz valami olyat a kalapból, hogy a vörösek visszaülnek a sarokba sírni. De ne legyen igazam, drukkolok az AMD-nek (is).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#500) Semin


Semin
senior tag

Hát sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy a teljesítmény határozza meg az árat.
Ha jól sikerült a RyZen, - amit már csak árverseny és az alternatíva miatt is remélek - pontosan úgy lesz árazva, amit nyújtani tud.

A GPU piacon pontosan ugyanez a helyzet..
Ha valami jó teljesítményt ad, pontosan annyival kerül többe, amennyi a tejesítménytöbblet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.