Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Tin


Tin
veterán

az első kérdés, hogy a valós tesztekben mit fog tudni az amd.
a második, hogy mi lesz rá az intel válasza a következő generációval.

(#602) FollowTheORI válasza BiP (#598) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alapvetően szerencsére igen, egyre kevesebb értelme van, ahogy egyre hatékonyabb módszerek vannak párhuzamosításra.
Ma már nem elhanyagolható alkalmazási részen jobb a több szál/mag, mint a magasabb órajel.
Játékok, kódolás és mindenféle területen vegyesen. Meg a nagyobb sávszélesség és adathalmaz kezelésében is jobb ma már ez az irány.

Ezzel nincs is gond, az volt a baj hogy az AMD kb 5-10 évvel előbbre várta ezt, mint jött végül. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#603) Chaser válasza Tin (#601) üzenetére


Chaser
titán

utóbbi nem kérdés, újabb ráncfelvarrás amit évek óta csinálnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#604) arn válasza Tin (#529) üzenetére


arn
félisten

minden olcsobb lesz... epp ez az erdekes benne, az intel ha lassan is, de a felso osztalyban folyamatosan tobbet adott, csak egyre tobbet is kert erte. vehetsz 10 magosat sokpenzert mar egy ideje :)

mongy ez valoszinuleg, most egyszeri learazas lesz, aztan utana azon mulik, hogy lesz e verseny, vagy visszaterunk a regi kerekvagasba. ha nincs verseny, egyik gyarto sincs rakenyszeritve, hogy sokkal tobbet djon. az intel ezzel a par szazalekos csepegtetos modszerrel evekig szarra kereste magat, kozben meg sirtak, hogy csokkenek az eladasok. persze, hogy csokkennek, ha ot ev alatt nem jutottunk el az 50% teljesitmenynovekedesig azonos aron. ez egy atlagusernek kb semmi, nem vesz eszre semmit a cserebol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#605) arn válasza sb (#600) üzenetére


arn
félisten

hamar ki fog derulni, hogy melyik gyartonal mennyi van az architekturaban x magnal :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#606) arn


arn
félisten

computerbasen volt epp jatekokkal aktualis skalazodas... rosszabbra szamitottam, hat-nyolc mag mar nem erdektelen.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#607) kovsol válasza Chaser (#603) üzenetére


kovsol
titán

Én kinézem az intelből, hogy évek óta van valami fejlesztésük ami nagyot szólhatna, de minek adják ki ha a bébi lépésekkel amivel haladnak évről érvre előre is jól meg tudják szedni magukat? Majd ha tényleg szükség lesz a nagy dobásra akkor előveszik a széfből ezeket a fejlesztéseket is.

May the Force be with you!

(#608) Tin válasza Chaser (#603) üzenetére


Tin
veterán

ezt nem hiszem. egy ekkora cég, ilyen régóta beszedve az extra pénzt versenytárs nélkül nem készül ínségesebb időkre? nehéz elképzelni... szerintem van a tarsolyban nagyobb fejlesztés, amit visszafogtak, vagy hirtelen majd jobb pasztával jönnek a 6 Ghz-es nyolcmagos procik, az amd áraihoz igazítva.

(#604) arn: úgy legyen, és épp azt írtam le feljebb, amit te. szerintem ott vannak a fejlesztések náluk.

a teljesítményugrásoknak én örülnék, az áresésnek szintén. de annak a legjobban, ha végre lenne tényleg erős mobil proci, ami mellé nem kell visító hűtés egy ultrabook-ba se.

(#609) ukornel válasza kovsol (#607) üzenetére


ukornel
aktív tag

Hát nem tudom...
Ha a fejlesztés csak a fiókban van, akkor hosszú idő, míg termék lesz belőle.
Ha gyártásra érett fázisban van, akkor viszont jó sok pénzt raktak már bele, ezért önszívatás nem kiadni.
Arról nem beszélve, hogy ha létezne egy ilyen titkos csodafegyver, akkor csak megvillant volna az ultramobil szegmensben. De nem villant, hanem az Intel megkapta a maga 6:0-ját az ARM-tól és föladta a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#610) demmer123


demmer123
őstag

(#611) Televan74 válasza demmer123 (#610) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mondja egyik fanboy a másik fanboy -nak! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#612) Chaser válasza kovsol (#607) üzenetére


Chaser
titán

lehetne, de nem hülyék, rég kidobták volna, drágábban mint a core i vonalat
van pénzük, biztos dolgoznak már valamin, de most sem lesznek max árcsökkentésre kényszerítve, nem fenyegeti őket csőd veszélye ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#613) miresz válasza kovsol (#607) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem meg lófing sincs. Egyszerűen nem hitték, hogy valaha is labdába rúg mellettük valaki. Aztàn most koppantak. El voltak kényelmesedve.

[ Szerkesztve ]

(#614) devast válasza Tin (#608) üzenetére


devast
addikt

Ami fejlesztést csinálnak azt a szerver sku-kban viszont látod. Arra mennek, abban van a pénz. Desktop-ra meg a szokásos kiherélt, éppencsak jobb mint az előző cpu-kat szórják. Ez most talán majd megváltozik.

(#615) Tin válasza devast (#614) üzenetére


Tin
veterán

én is erre tippelek első körben, árcsökkentésre, de szerintem most feltuningolják a desktop vonalat is.

(#616) kovsol: én egy 3770-et cseréltem egy 6770K-ra, és mennyi is a különbség? 10-20%? :D

[ Szerkesztve ]

(#616) kovsol válasza miresz (#613) üzenetére


kovsol
titán

Koppanást még várjuk ki.
Én egyébként továbbra se érzek késztetést a 2012.-ben vásárolt 3570K cseréjére. Aztán ez még akkor csak 45k ba került. Azóta csak az árak mentek feljebb, de cpu erőben alig mentünk előre.

May the Force be with you!

(#617) arn


arn
félisten

szamomra mar csak az xfr kerdes... megeri e az arat :) hogy mukodik a gyakorlatban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#618) Fred23


Fred23
nagyúr


1.: 9 fázis 95W-os TDP-hez gyönyörű!
2.: 2667MHz is támogatott Ryzen esetén?!

(#619) devast válasza Tin (#615) üzenetére


devast
addikt

Sztem árat nem csökkentenek, jelenlegi sku-k majd szépen kikopnak.
Az újba viszont ha tippelnem kéne:
- Jönnek a 4/4 i3-ak
- Jönnek a 4/8 i5-ök
- Jönnek a 6/12 i5-ök
- Jönnek a 8/16 i7-ek
Az alját ennek az átalakításnak már elkezdték, a 2/4-es pentiummal.
ps: amit fentebb írtam tiszta találgatás. De, én erre számítok.

szerk: és itt a normál termékvonalra értem ezt, nem az extreme edition-re :)

[ Szerkesztve ]

(#620) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be a személyeskedést!

#nincsbennetarcsi

(#621) Tin válasza devast (#619) üzenetére


Tin
veterán

a jelenlegi szériánál is kéne valami, most jött ki a kaby, el is kellene adniuk, amit a jelenlegi áron nem nagyon lehet, ha ennyire jó az amd. ami szomorú lesz ebben, hogy ha nagyot ejtenek az áron, csalódottak lesznek az emberek. most nézd meg, vettem egy skylake 6700k-t decemberben, ha ez mondjuk áprilisban a felét sem éri, nyilván én is csalódott leszek, bár annyira azért nem:)
a többmagosokkal viszont egyetértek, ha tényleg sok alkalmazás tudja gyakorlatban is jól használni, akkor van értelme elmenni ebbe az irányba.

(#622) dergander válasza kovsol (#616) üzenetére


dergander
addikt

Attól függ mire használod a Géped. Egy BF1 multi alatt már nagyon kevéske az a CPU,onnan tudom hogy arról váltottam. De ha elégedett vagy azzal az FPS-el ami akkor nincs vele baj. Támogatás szempontjából is nagy hátrányba van a 3. Gen intel.

(#623) tothja válasza Pumpatour (#589) üzenetére


tothja
kezdő

Nincs vele bajom, felzárkózás szempontból írtam, hogy valamiért (pénz és/vagy technológia) nem tudtak a 1070-nek sem ellenfelet állítani.

CPU bizniszben meg úgy látszik tudtak az intelnek, és egyből a felső intelek ellen hozzák ki, nem az i3-masok ellen, ami jó.

(#624) arn válasza Tin (#621) üzenetére


arn
félisten

ne aggodj... eddig szarra kerestek magukat, most szolidabban fogjak ezt tenni :) az x99 ugyis kifuto, siman kiszorhatjak azt is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#625) b. válasza ukornel (#595) üzenetére


b.
félisten

Persze,ez is benne van a pakliban,meg az is hogy realitás lesz.
Sysmark tesztekre hivatkoznak ,bár az erősen Intel kötődésű.Ha csak a 6 magos I5 HT vel ,alacsonyabb árral, kijön ebben az évben,már az is előrelépés .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#626) Slavia


Slavia
aktív tag

csodálatos hogy ezen az oldalon nincsenek még a : " én nem dolgoznék/játszanék/ böngésznék AMD processzoral hozzászólások. De gondolom ők még nem olvasták a hírt.

(#627) h1mpi válasza Slavia (#626) üzenetére


h1mpi
nagyúr

olvasták, de nem trollkodnak, de nem játszanék/dolgoznék/lennék egy helyen AMD termékkel. Csendben örülnek hátha ez miatt olcsóbban tudják majd megvenni az intel termékeit :DD

;] :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#628) Slavia válasza h1mpi (#627) üzenetére


Slavia
aktív tag

Azon is meglepődtem hogy nincs még flamewar. :D

(#629) Darmol


Darmol
senior tag

Hééé!! Abba ne hagyjátok egymás oltását!
Csak semmi indulatcsillapodás! :N
Rég röhögtem ennyit. :DDD
Ez jobb, mintha az egyik csapat az egyik drogra esküszne, a másik a másik félére, ezért összeverekszenek. De mindkét fél totál delíriumig be van lőve, ezért még egymást se nagyon találják meg. :DDD
Viszont lelkesedés az nagyon van. :C

Lelki szemeim előtt pl.: Az egyik fél hangosan tiltakozik, hogy azonnal hívják vissza a démonjaikat, mert az sportszerűtlen. A másikak meg azt ordibálják hogy szilárdítsák meg a járdát, vagy hívják a bírót.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#630) Tin válasza Darmol (#629) üzenetére


Tin
veterán

sokkal jobb, ha ilyen hsz-ekkel van tele a topik igaz? semmi köze a témához, nincs off-ban... unatkozol?

(#631) nyakdam válasza Ribi (#554) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Miért is rizsa? Eddig úgy tűnik, hogy a Haswell IPC megvan(de valszeg jobb is). 4/4 a legkisebb Ryzen azaz Haswell i5-öt ad i3 árban. Mire nem elég a Haswell szint(és ez a minimum), eddig mindenki azt mondta, hogy nem éri meg váltani még a korábbi genekről sem, most, hogy az AMD olcsóbban adja a szintet már rögtön nem elég? 4/4-et kapsz 2/4-es áron, és 6/12-őt 4/8-as áron. A mai játékokban erősebb lesz a több valós mag miatt. Ezt érdemes szemezgetni. A több mag azért erősebb mint a HT. Szal én azt látom a Ryzen jó alternatíva lesz új gép építőknek!

Persze a valós tesztek még kellenek, de nem hiszem az eddigiek alapján, hogy gyengébb lenne mint a Haswell, és így elég korrektnek mondhatóak a $ árak. (reméljük forintban sem lesznek elszállva)

(#632) Darmol válasza Tin (#630) üzenetére


Darmol
senior tag

Inkább csak ebben az egy fórumban éljék ki magukat, mint hogy a többit is összeszemeteljék. ;)
Amúgy nem egyedül vagyok aki remekül szórakozik, ha eddig nem tűnt volna fel. :))

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#633) Tin válasza Darmol (#632) üzenetére


Tin
veterán

finoman céloztam rá, hogy legalább a fórumszabályzatot tanulmányozd át, mielőtt megszólalsz.

(#634) ukornel válasza b. (#625) üzenetére


ukornel
aktív tag

6 magos I5 HT-vel és alacsonyabb ár? Még idén? Hát... én nem bánom, benne vagyok :)

(#635) sb válasza arn (#605) üzenetére


sb
veterán

Igazából a 4-6 magos kérdéses, mert a 8/16-ot látjuk:
Azonos órajel, 95W vs 140W TDP. Elég egyértelmű, nem? :)

Persze a gyártástechnológia és az architektúra bele szokott szólni a max órajelbe, ami érdekes lesz kevesebb magnál, de a fentiből én nem egy pesszimista jóslatot hoznék ki mint itt sokan.

És erre mondtam még a megjelenés előtt, hogy van másik elég erős érv is: Azt is tudjuk a Kaby óta, hogy a 4 magosaknál is 4.5GHz-nél véget ér a dal, már az is erőltetett a használt feszeket látva.
És azt is látjuk, hogy a Ryzen a 4-4.1-et megüti. A kettő között már alig van 10%.

De sokadszorra írom le ezt... nekem már unalmas, de szerintem így talán már összeáll a kép mire gondoltam előre... nem nagyon vannak kiskapuk. Se kevesebb, se több magnál.
Persze a jelenlegi fejlesztésekkel, ha előrelép az Intel akkor lehet megoldás. De eddig nem léptek, pl. a Kabyval.

(#636) Tidus válasza sb (#635) üzenetére


Tidus
addikt

Miért léptek volna, ha nem lihegett senki mögöttük. De erőlködni sem kellett, konkurencia hijján.
De abban sem kell hinni és reménykedni, hogy az Intelnél elfogytak az ötletek.

(#604) arn: Akár 24 magost 2,6 milláért.

[ Szerkesztve ]

(#637) Ribi válasza nyakdam (#631) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bocs, de olyan tesztekkel mégis mit kezdjek ahol 1 procival "szimulál" 5 másikat?
Mindenki elkönyevelte hogy milyen jó a ryzen CBR15 alapján. Most erre mégis mit mondjak? (Ráadásul ahol az Intel értékei nyilvánvalóan kamu értékek)
Meg hogy a 150k-s ryzen dejól megveri a 300k-s Intelt. És akkor most örüljek?
Mintha azt mondaná valaki, hogy az A3-as audi mennyire klafa, mert az V10 R8 brutál. Őőőő.... :F
Persze ez megszokhattuk, csak kicsit fura, hogy konkrét adatok ismerete nélkül így össze tudnak veszi emberek és kijelenteni a frankót. Lehet nekem is kellene hozni popkornt és röhögni. Mert a beírások nagy részén mást tényleg nem lehet. :(

[ Szerkesztve ]

(#638) Tin válasza Ribi (#637) üzenetére


Tin
veterán

sok idő kell még, mire el lehet dönteni.

ha most vennél új gépet, intel 7700K-t vennél vagy az új ryzen 1700-at? árban ezek vannak együtt.

én is adnék még mininum 1-2 hónapot a dolognak, hogy kiderüljön, a valóságban mit tudnak ezek. meg főleg, hogy mit lép rá az intel...

(#639) sb válasza Tidus (#636) üzenetére


sb
veterán

Nem ez volt a lényeg, csak tényként közöltem, hogy nem fejlődtek.
ill. hogy most mi a helyzet. Nem azt, hogy 6-12-18 hónap múlva mivel jönnek elő és mi lesz a helyzet akkor...

De ha bele akarunk menni, hogy mi várható: Nem hinni szoktam. Tények, érvek alapján következtetni.
Biztos vannak ötletek, de csodák nincsenek:
1. Nagyobb előrelépés általában nagyobb áttervezéssel van, ami nem 5 perc. Akkor sem ha nem most kezdik a munkát.
2. Vagy gyártástechnológiai miatt ami szintén nem jellemző az utóbbi 5-6 évben.
Vagyis ezek kevéssé várhatóak akármennyire hiszünk valamiben.

De visszatérve a lényegre: Most az számít most mi van. És a mostani architektúrában egymásra értek, sőt, Intel oldalról kell majd 1-2 válasz a 6-8 magos zónában. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#640) Chaser válasza Ribi (#637) üzenetére


Chaser
titán

ez még mind feltételes nyilván, ha majd lesznek real public tesztek kiderül mi az igazság
azért remélem, c2c legalább skylake szint megvan és akkor az árak tükrében elég ütős új versenyző kerül az intel mellé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#641) Ribi válasza Tin (#638) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor visszakérdeznék, hogy milyen alkalmazás miatt vennéd amit vennél és melyik teszt alapján döntenéd el, hogy 7700-at vagy 1700-at veszel? Ugye? Nincs hiteles teszt ami alapján ezt el tudod dönteni. Akkor miről beszél itt a többség?
Árakról mit tudunk? Hogy KB. mennyi lesz. Az, hogy te mennyiért veheted meg az első pár hónapban arról 0 infó. Ha kapható lesz. Esetleg hiány mint 470/480 esetén árak. Akkor megint miről megy a vita?

Chaser: Ez szép és jó, de minden 3-ik hsz konkrét tényként kezeli nyilvánvalóan kozmetikázott "leaked" infókat.

zzola: Valami nagykerár. Lehet 3 ember meg is veheti majd annyiért. És akkor én a boltban mennyiért kapom meg? Léccike 5 forintra pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#642) zzola válasza Ribi (#641) üzenetére


zzola
félisten

Vannak már HUF árak is....

(#643) Chaser válasza Ribi (#641) üzenetére


Chaser
titán

még nincs teszt, ennyi
most csak az vesz cpu-t akinek élet halál kérdése, és az nyilván intelt fog venni mert ryzent még nem is lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#644) Tin válasza Ribi (#641) üzenetére


Tin
veterán

erre próbáltam korábban rávilágítani, de látod, hogy hülyének néztek. eleve kevés embernek kell igazán power proci, DE ha most az amd belekezd ebbe a játékba, akkor is jövőre fog látszani, hogy hosszabb távon mibe érdemes "befektetni", én legalábbis egy 150 ezres procinál már annak nevezném, főleg, hogy kihasználja-e az ember.
szóval szerintem ha lesz megint amd és intel háború, annak a "kiforrottabb" és leülepedett darabjai inkább 2-3 év múlva foghatóak meg, addigra dől el, hogy mi lesz az új irány: magháború, ghz háború, árháború, vagy szolgáltatásháború, vagy az összes együtt.
de bármelyik is lesz, volt már ilyen, és lesz is. a verseny alapvetően jó, nézd meg, hova lőtte ki a mobil procikat pár év alatt, és én drukkolok az amd-nek, hogy legyen a tarsolyban még meglepi, és az intelnek is, hogy náluk is.
legyenek bikaerős asztali procik, és legyen egy olyan hozadéka is, amiért sírok, hogy legyenek hűvös, de tényleg erős hordozható procik is.

(#645) sb válasza Ribi (#641) üzenetére


sb
veterán

Chaser: Ez szép és jó, de minden 3-ik hsz konkrét tényként kezeli nyilvánvalóan kozmetikázott "leaked" infókat.
Ha nem hisszük el akkor a topic zárható. :)

(#646) t72killer válasza sb (#599) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Kihagytad az árat.
Ha nem drágább akkor miért ne választanád a nagyobbat, akár a kevés videózás ellenére is?"

Mivel a 4770k már több, mint 2 éve megvan, 100%, hogy nem jönnék ki pluszban egy cseréből.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#647) Chaser válasza sb (#645) üzenetére


Chaser
titán

részemről ez feltételezés, árak nyilván már relevánsak, de a teljesítmény még nem, de tételezzük fel hogy most igaz hogy jobbat, olcsóbban, kisebb fogyasztással
ettől nem kell zárni semmit, kibeszélős topik, jó a ph-nak is mert pörög most a ryzen téma:) aztán majd nemsoká kiderül ki tippelt jól és ki kevésbé jól
első. amd cpu amit sok év óta először várok és azzal valahol mindenki tisztában van, ha ez is csak beetetés volt az amd erre az életre már marad a belépő ligában

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#648) ->Raizen<- válasza Tin (#638) üzenetére


->Raizen<-
veterán

7700k alatt kritikán aluli a paszta ha most kéne venni 5960x/6900k-t vennék az legalább létezik és ismert a teljesítménye. :D A jósgömböm meg nem túl pontos.

[ Szerkesztve ]

(#649) carl18 válasza Qru (#620) üzenetére


carl18
addikt

Sátán/Picollo! Na hagyja abba mindenki +1 megjelent a mester! :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#650) carl18 válasza Televan74 (#611) üzenetére


carl18
addikt

Ez jó! Intel fanboy utasítja hogy hagyja abba, csak a kék oldal létezik vagy mi a fene ? D:

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.