Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Exodius


Exodius
őstag

Mekkora verekedés lesz ebből! Hajrá AMD!! :D

(#2) lemusz


lemusz
addikt

LEZZZGO AMD!

(#3) gothic20


gothic20
aktív tag

Remélem tényleg azt hozza amit ígértek. Nem pedig az lesz mint az FX-ek nél. Majd a független tesztekből kiderül mire is képes.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#4) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Én úgy gondolom hogy azonnal kidobom a teljes rendszerem és rohanok a boltba vörös termékekért márciusba. Kukázom a skylake rendszerem eladom féláron, kukázom az nv kártyát, és veszek egy tuningos rx 480-at. Meg amd ramokat fogok venni amd ssd-vel. x1800x RAJzen alá nem adom.

Ja nem, bocs most ébredtem fel éjszakás meló után bilibe lóg a kezem.

;]

(#5) rambustibi


rambustibi
őstag

Minden elismerésem az AMD-nek :R Most is keserű lehet a szőlő a másik oldalon :D :C

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#6) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

hát én még mindig szkeptikus vagyok.....az amd saját mérései mindig kicsit furcsák voltak (ergo nem reálisak) a 65W tdp-s példányokból meg sok tuning potenciált nem nézek ki. A 95w-osak pedig (oké hogy az eddig konkurencia nélkül tengődő intel árainál jóval kedvezőbbek) de magyar pénztárcnak még mindig drága.

A 16 szál pedig még mindig nagyon szuper, de a programok nagy része még a felét se használja ki rendesen.

Az egyszálas teljesítményről meg még mindig elég nagy csönd van (eddig is az volt az fx-ek legnagyobb rákfenéje)

(#7) mormota79


mormota79
tag

Jó tesztelést :C De messze van az a március 2. :K

(#8) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Csak bugfixelek: az a Handbreak valszeg Handbrake akar lenni. :)

Az összehasonlításból meg látni (6800k meg 6900k mint konkurens), hogy azért ezek nem az átlag egyorrúak processzorai lesznek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9) VulpesHD


VulpesHD
csendes tag

Gyerünk AMD! Végre egy kis kompetíció.

(#10) schawo válasza ->Raizen<- (#4) üzenetére


schawo
titán

A ph-nak 4-500k felhasználója van. Ha mindenki leírná, hogy mit NEM tervez csinálni, eluralkodna az őskáosz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) ukornel válasza GeneraL_XTX (#6) üzenetére


ukornel
aktív tag

Jövő csütörtökön lejár az NDA. Addig szerintem mindenki őrizze meg a hidegvérét :DDD

(#12) Cifu válasza GeneraL_XTX (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem is ez jutott az eszembe. Sniper Elite 4? Ahol a 2C/4T kb. ugyan azt a teljesítmény tudja egy GTX 1070 alatt, mint 8C/16T? Vagyis masszív GPU limitet láthatunk? :U

Ettől függetlenül kívánom, hogy nem a szokásos AMD öntömjénezésről van szó, hanem tényleg ennyire versenyképes a Ryzen...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) DudeHUN válasza GeneraL_XTX (#6) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Meglátjuk a teszteket. De legalább lehet most egy kis verseny. Amúgy CB15-ben, ahogy láthatod egyszálon pariban van a 6900K-val az 1800X. Még ha csak az AMD mérései szerint is. Bíztató.

Gamer for Life

(#14) rambustibi


rambustibi
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#15) gyuribácsi88

Hát a legolcsóbb is mire ideér 100K lesz, nem tudom mennyire lesz ez tömegtermék, gondolom egyenlőre nem nagyon, majd 1 év múlva kb, egy 60-70 ezer forintos intel i5-ös proci még mindig elég a legtöbb embernek szerintem, oké hogy ezek annyit tudnak mint a 2x ennyibe kerülő intel társaik, na de olyan proci se pöfög szerintem rengeteg ember gépében. Minden esetre arra jók lesznek ezek a procik, hogy lenyomják egy kicsit az intel árait (vagy nem), majd meglátjuk.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#16) Wombath válasza Trailblazer (#8) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

:R tudat alatt az járt a fejemben, hogy ha elszólom magam valami eredmény kapcsán, akkor abból kéztörés lesz :D

(#17) ->Raizen<- válasza schawo (#10) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha itt nem is de majd a kész bemutató cikk alatt lesz jó kis verekedés a fórumban, vér fog folyni nekiesik az intel az amd-nek itt is mint ahogy a napokban leközölt hírben a bárdos nv-s az amd-s gyerek fejének. :DDD

(#14) rambustibi: Röhögőgörcs. ;]

(#19) hackeeeee:Ez már neuron mintájú processzor, önfejlesztő tipus. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) Exodius


Exodius
őstag

:C :DDD :DDD

(#19) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Izé..

Ez a 2 millió munkaóra ez mennyire van eltúlozva? Mert Nekem elsőre azért egy kicsit soknak hangzik.

Véleményem szubjektív...

(#20) Raymond válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Az a magikus "man hours" - ha 250K ember dolgozott rajta akkor csak 1 nap, 11K ember egy honap (munkanapokban), stb...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Cifu válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

2 000 000 munkaóra 8 órás munkanapokkal számolva: 250 000 munkanap.
250 000 munkanap 4 évvel számolva: 62 500 munkanap / év
62 500 munkanap / év mondjuk évi 320 munkanappal számolva: 195,3

Vagyis egy ~180-200 fős fejlesztői részleget feltételezve teljesen reális a 4 év / 2 millió munkaóra.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) arn


arn
félisten

benchmarkokat! :) miert nem lehet az ndat feloldani, ha lehet elorendelni?

cb szuper, a handbrakes dolog kicsit gyanus.

itt van egy reszletes cb osszevetes... [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Hobbbyt válasza GeneraL_XTX (#6) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Egyértelműen leírták a cikkben, hogy 52%-ot javult a szálankénti feldolgozás.. Ennek ismeretében már szinte biztos, hogy sikerült letenniük az asztalra valami értékelhetőt.

Még most kéne eladnom az i7 4790-et :D ..Most még többet kapnék érte használtan mint amennyiért vettem újonnan. ;]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#24) peti_s válasza hackeeeee (#19) üzenetére


peti_s
addikt

Sok ember 4 éves munkaideje összeadva. Lehet simán valóságos.

(#25) Devid_81 válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo de ha 10.000 ember dolgozott rajta, akkor mar mindjart nem is olyan sok az ha osszeadod ;] :DDD

...

(#26) zzola válasza arn (#22) üzenetére


zzola
félisten

Köti őket a szerződés-ennyi!

A 6 magosra kíváncsi vagyok! Na de már nem kell sokat várni......

(#27) hackeeeee válasza Cifu (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja hát ha sok emberrel számolunk..

Nagy szám, jól hangzik.. éééééééétem. :)

Várom a teszteket.. Amik tényeket közölnek végre, nem prezentációk, stb, stb.

Véleményem szubjektív...

(#28) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az R7 1700X nagyon jó vételnek ígérkezik :B
Ahogy néztem a B350-es alaplapok is +70 $ környékére árazódnak be, amibe egy M.2 NVMe SSD dukál :K
A Vegára még várni kell, de megéri :D

Aki nem bővített +5 éve, vagy régóta vacillált az i3 -> i5-ön, annak most jött/jöhet el a mesevilág ;)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#29) Lacok


Lacok
őstag

"Zen esetében nem továbbfejlesztésről vagy javítgatásról van szó, hanem az alapoktól tervezték újra a processzort (a folyamat 4 évet és 2 millió munkaórát vett igénybe)"

Reméljük nem volt hiábavaló ez az erőfeszítés.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#30) Meridian válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Meridian
senior tag

Nincs eltúlozva... egy évben nagyjából 2060 munkaóra van (szabadság és betegszabik figyelembe vétele nélkül), de vegyük 2000-nek. Ezer ember egy évben 2millió munkaórát ad ki. 4 év alatt ehhez elég már csak 250 ember munkája.

(#31) alevan


alevan
őstag

Ha beéri valós használat esetén a Kaby-t (nem leelőzi, elég ha eléri) hasonló fogyasztással, akkor már ó lesz nekünk.

Mondjuk asztali az egy dolog, én a notikra vagyok kíváncsi, hogy oda milyen lessz a proci feljozatal.

Mondjuk igazán mehettek volna a Ryzen 3 5 7 helyett mással...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32) zzola válasza Vitamincsiga (#28) üzenetére


zzola
félisten

Jól jöhet, ha csak a zintel nem rukkol elő valamivel. Márpedig fog... :))

(#33) ms@jt


ms@jt
újonc

Rég nem volt már verseny...hajrá!
Mondjuk az is igaz, hogy 329$ vs magyar átlag fizetés....hmm 5:0
Node jó lesz az a középmezőny is, csak jöjjön...

IDDQD+IDKFA

(#34) Aprósólyom válasza gyuribácsi88 (#15) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Gondolom szokás szerint először a drágákat dobják ki a piacra, és utána az olcsóbbakat... a 4/8 6/12 kiszerelések, ha jól tudom lesznek ilyenek is.

Február 22 Pre-order: Megnéztem két német weblapot (Caseking.de, mindfcatory.de), egyik sem látok előrendelési lehetőséget... de még csak az amd weblapján sem találtam valami linkgyűjteményt... Valaki talált pre-order lehetőséget?

Jevons paradox

(#35) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

GO AMD! :) Én vevő leszek a Ryzen-re, ha nem is a legerősebbre, de beszerzek egyet. :)

Sic Parvis Magna

(#36) hackeeeee válasza Meridian (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem mondom azt, hogy el van túlozva, csak nagy szám, és jól hangzik.. :)

Persze ahogy Farkasházy Tivadar Úr is mondta, az emberek nagy többsége már 10.000 felett elveszíti a fonalat a nullákkal.

Véleményem szubjektív...

(#37) Kansas válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Kansas
addikt

egy ember az kb 1900 munkaóra évente, tehát 4 évre vetítve ez kb. 270 teljes munkaidőben ezen dolgozó embert jelent.

puff neki, lekéstem :)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) Raymond válasza Vitamincsiga (#28) üzenetére


Raymond
félisten

"...vagy régóta vacillált az i3 -> i5-ön..."

...az megvarja a 6/12 vagy inkabb 4/8-as kiviteleket par honap mulva, nem egy kb. 449EUR-os ([link]) CPU-t fog venni :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) Raymond válasza Aprósólyom (#34) üzenetére


Raymond
félisten

Pre-order majd 19:00-tol az Alternate es Caseking-nal tuti, lehet masoknal is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) arn


arn
félisten

AMD Ryzen 7 1800X 8/16 3,6/4,0 GHz 16 MB 95 Watt $499 559 Euro
AMD Ryzen 7 1700X 8/16 3,4/3,8 GHz 16 MB 95 Watt $399 449 Euro
AMD Ryzen 7 1700 8/16 3,0/3,7 GHz 16 MB 65 Watt $329 359 Euro

a tdpn (orajelen) kivul amugy miben ter el az 1700 / 1700x ? tuningolhatosag?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) p87


p87
senior tag

Végre valami fejlődés! Nem az amit az Intel csinál évek óta...
Nagyon várom a végleges teszteket, lehet először lesz AMD-s gépem egy 1700X-el. :C

(#42) pengwin válasza hackeeeee (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Egy év 52 hét, ebből legyen 6 hét szabadság, marad 46.
46*5 munkanap az összesen 230 nap, szorozva napi 8 órával az évi 1840 munkaóra, ami 4 éven át összesen 6960 óra, egy főre. Ebből az jön ki, hogy sacc/kb. 300-an dolgozhattak rajta 4 éven át napi 8 órában.
Szerintem annyira nem elrugaszkodott szám, csak ne nekem kelljen mind a 2 millió órát ledolgozni... ;]
De látom már más is leírta.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#43) -FLY->


-FLY->
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tudtak összehozni. Vásárolni valószínűleg nem fogok, de annak nagyon örülnék, ha valaki elkezdené befékezni az intel árakat.

(#44) arn válasza p87 (#41) üzenetére


arn
félisten

fejlodes az nincs (max az amdnel)... csak olcsobb lesz :) azert ne vizionaljunk mar bele mindent.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) rambustibi válasza arn (#40) üzenetére


rambustibi
őstag

Nálam az 1700X a befutó

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#46) meci77


meci77
tag

Szuper! :DD

(#47) hackeeeee válasza arn (#40) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A "sima" 1700 nem tud XFR-t.

Ha ez lesz az itthoni ár, "nagyjából", akkor ez minden, csak nem jó. :(

@pengwin: Jah, jól hangzik, hogy hány órát dolgozik egy cég egy adott terméken.. :DDD Nagy szám, és mindenki rácsodálkozik. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48) schawo válasza Raymond (#38) üzenetére


schawo
titán

Irreálisan jók ezek az euró árak a dollárhoz képest. Hacsak nem kap az öreg kontinens végre egy kis kiemelt szeretetet az amd-tól

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) arn válasza hackeeeee (#47) üzenetére


arn
félisten

sejtettem, hogy vmi masban is megvagtak... nah mindegy, en nyarig ugyis varok, addig kicsit megnyugszik a piac. de igazan johetnenek azok a benchek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) tntmax


tntmax
aktív tag

windows 7 támogatás nélkül én inkább kihagyom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.