Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) devast válasza ImpersonatoR (#348) üzenetére


devast
addikt

Intel úgy fog valószínűleg árat csökkenteni, hogy majd a következő generáció adott árkategóriának megfelelő cpu-kba 2 vagy 4-el több magot rak.... Amit igazából már 2012 körül megléphetett volna, de hülye lett volna mert nem volt semmi verseny.

(#352) Vesa válasza BiP (#336) üzenetére


Vesa
veterán

Egyetértek...Viszont ezek az Aorus lapok nagyon durvák...

A tudomány a valóság költészete!

(#353) Kansas válasza schawo (#343) üzenetére


Kansas
addikt

Mikor láttál utoljára 4-nél kevesebb processzt egy gépen? ;]
Az appokat nem számolva böngészés közben is 60+ user processz és 25+ rendszerprocessz megy pl nálam egyidőben - OK, pár tab nyitva van, de akkor is. Nyiss egy taskmanager-t és láss csodát :D
Gyakorlatilag a gépidő 0%-ában fordul elő, hogy nincs versengés az erőforrásokért, akárhány magos/szálas géped van is, de az időosztásos multitaszking nem mai találmány, teszi a dolgát rendesen.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#354) Picco válasza schawo (#343) üzenetére


Picco
addikt

Vagy tenni melle meg egy x5650-et es letiltani a HT-t ;]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#355) b.


b.
félisten

Intel is izzítja a Coffe vonalat. Júliusban bemutatják ha minden igaz. 15 % egy szálas teljesítménynövekedés és 6 mag középkategóriába azért eléggé meggyőző lehet az 1500x ellen, persze kérdés az ára. Helyes, csak így tovább jó lesz ha megrázzák magukat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#356) gergejly


gergejly
aktív tag

Ebből az jön le hogy egyelőre fényezik magukat

(#357) Dr. Akula válasza schawo (#343) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Régen is jobb volt bekapcsolni. Processzből több 100 fut a gépeden, elég csak a task managert végignézni, nagy része Windows process. Volt 1-2 alkalmazás ami szarul volt megírva és nem tudott mit kezdeni a sok maggal, de a többségnek régen is jót tett.

(#358) Picco válasza b. (#355) üzenetére


Picco
addikt

Ez az info honnan ered?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#359) VirsLee válasza b. (#355) üzenetére


VirsLee
őstag

Erre gondolsz?

Ezek alapján a kaby is 15%-kal gyorsabb a skylake-nél, pedig Te is tudod, hogy nem volt ipc növekedés...

(#360) Kansas válasza ImpersonatoR (#348) üzenetére


Kansas
addikt

CPU-limites beállítások mellett a GTA V igencsak szereti a sok magot, lásd itt 720p-ben az FX8350 is gyorsabb az alapfrekis i7-4790-nél, normális, nem CPU-limites beállításoknál meg az i7 se kell, bőven elég az i5 is.
Ebből gondolom, hogy amikor kell a proci, akkor a GTA V szeretni fogja a Ryzen-t, amikor meg nem kell, akkor szinte mindegy milyen proci van alatta.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#361) Janby válasza Reggie0 (#344) üzenetére


Janby
tag

Ha ezt a cikket végig görgeted, akkor látható, hogy 4 slot-on maximum 64 gigát támogat, plusz egyéb nyalánkságok. Már ha lehet hinni nekik.

I AM:D

(#362) #72042496 válasza schawo (#324) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, ha sokminden skálázódna 4 mag fölé azok közül amit használok, akkor megfontolnám a 6/8 fizikai magos Ryzent. Az i7-em is 8 szálas, de nekem a 4 fizikai mag és magas órajel miatt volt érdekes. A plusz logikai szálakra némi extraként tekintek inkább. :)

Most már a tesztekből kiderül majd, mi van. Biztos lesz egy csomó olyan, ahol több játékkal megnézik a Ryzeneket, és lesz mellettük HEDT Intel, sima i7 és i5 is.

Ami még fontos lehet itt sok embernek és megfeldkeztem róla, az az, hogy a Ryzen mennyire lesz vajon tuningolható. (Én nem tuningolok, így ezt hajlamos vagyok nem figyelembe venni.)

[ Szerkesztve ]

(#363) westlake válasza Janby (#361) üzenetére


westlake
félisten

Nyalánkság? 2-way SLI? Akinek jelenleg is négy darab kártyája van, az a maradék kettőt dugja, ahova akarja? :U

Egyáltalán nincs semmi különleges a feature-ök között. Főleg nem a jelenleg ismert információk alapján.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#364) geratn


geratn
tag

Ez már volt ? Ha ez valós, akkor igen jó lesz a buli


Image credit: Antony Leather. Data via CPU-Z database and Wccftech.com

[ Szerkesztve ]

(#365) schawo válasza Dr. Akula (#357) üzenetére


schawo
titán

Egy időben sokat teszteltem, hogy miként viselkedik a HT. Sokszor szállt el miatta a frametime, és okozott darabos képet. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#366) AxBattler válasza geratn (#364) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne hidd el, ez csak blöff! Ha mondom! :K

;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#367) ukornel válasza Vesa (#216) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Biztosra veszem, hogy van a tarsolyban olyan lapka, melyet ilyen esetekre tartogatnak. Hiába verne rá pár %-kot az jelenlegi Intelekre, 2 hónapot sem adok és az Intel kijön valamivel, ami bedarálja szegényeket."

Új lapkát kifejleszteni, az útitervtől eltérni drága és értelmetlen lenne.
Szerintem inkább leválogatnak egy emelt órajelű (esetleg emelt TDPjű) SKU-t és kész, helyreállították a presztízst. Bedarálás ebből viszont azért nem lesz, mert a még jobban válogatott procit még drágábban adhatja csak, így a Ryzen árelőnye még masszívabb; vagy pedig az egész paletta árát vágni kell, ami komoly bevételcsökkenést okoz.

(#368) Janby válasza westlake (#363) üzenetére


Janby
tag

Ez ugye nézőpont, meg ingerküszöb kérdése. Intel vonalhoz képest persze semmi különleges, de azért saját magához képest szép munka( még ha a processzorok nem is sikerültek úgy...), meg hát ugye manapság ez az elvárható. Így már talán aki az AMD mellett teszi le a voksát -ilyen,olyan indokból- annak sem kell lemondania a nyalánkságokról(M.2, sok USB 3.x, sok és gyors Ram...).
Az meg, hogy te nem tudod az összeset bedugni, az csak a te egyéni igényeidet mutatja. Neked nem megfelelő, nem alternatíva. Én megelégednék, ha csak egyet is sikerülne :B

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#369) #20691712 válasza rambustibi (#197) üzenetére


#20691712
törölt tag

Öcsém te egy mekkora tinó, vagy ez hihetetlen. :C

(#370) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egész jó ez a 1700x de a 3470-em 3.8Ghz-en is ennyit tudott egy szálon, mint ez turbó nélkül.
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-1700X-Turbo-Disabled-vs-Intel-Core-i5-4570/m243187vs2770

(#371) wwenigma válasza #20691712 (#369) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azé rossz érzés a másik végén lenni, nem? ;)

par értelmes ember legalább belátta, mennyire nem csinált semmit Intel bácsi eveken keresztül, csak ugyanazt a tehenet fejte és mára igencsak drága lett literje, meg kicsit meg van aludva...

Bobalazs: wat?!

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#372) devast válasza bobalazs (#370) üzenetére


devast
addikt

Az ilyen összehasonlító reklámozó site-okat felejtsük már el, ez egy szakmai fórum :D

(#373) Picco válasza bobalazs (#370) üzenetére


Picco
addikt

Es milyen egyszalas alkalmazasokat hasznalsz, meselj. Jatekok nagyresze az elmult par evbol skalazodik 8-12 magig dajat tapasztalatbol.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#374) bobalazs válasza devast (#372) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon jól méri az egy szálas teljesítményt, neszójjábe! :DDD

Picco
Te se szójjábe, az egyszálas teljesítmény sokkal fontosabb mint a multithread, lásd bulldozer hype és tsai...
Egy modern kétmagos tudja a két generációval előbbi 4 magos szintjét. Ez pl. egyszálas teljesítménynek (ipc) köszönhető. Nem ma jöttem le falvédőről tudom mit magyarázok itt.

[ Szerkesztve ]

(#375) MiklosSaS válasza wwenigma (#371) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Persze hogy nem csinált semmit...csiszolgatták kicsit évről évre. De miért? Hát mert tulajdonképpen önmagukkal versenyeztek. Rengeteg tesztben/játékban az 5 GHz-es FX-et is csúnyán szájba verte egy 4.5 GHz-en járó 6 éves 2500K.

Nem volt értelme sietni. Most lesz egy kis idő amig az AMD ragyogni fog, aztán lesz megint verseny amikor bemutatt az Intel valamit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#376) szente


szente
addikt

Volt már? [link]

(#377) bobalazs válasza wwenigma (#371) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a régi procimmal mértem.
SC Int 109
SC Float 111
SC Mixed 109

Itt meg a 1700x "turbó" nélkül
SC Int 98.8
SC Float 109
SC Mixed 111

[ Szerkesztve ]

(#378) wwenigma válasza MiklosSaS (#375) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha bemutat. Max árat csökkent, mást nem tud jó darabig.

Én teljesen jól elvagyok az FX-szel (8320 alapon), nem zavar hogy van Intel ami 5-10x annyiért villant egy 1,5-2x-es sebességet...i7-2600 70-90e volt ipon időgép alapján, i5 2500k 45 körül volt, nekem proci+lap 45e. Es nem látom ezt játékban sem nagyon hátrányát, emberi beállításokkal tolom őket. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#379) haxiboy válasza Vitamincsiga (#28) üzenetére


haxiboy
veterán

Vegára én is kíváncsi leszek mennyit mennek Zcash bányászat alatt :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#380) westlake


westlake
félisten

Eleve beszédes, hogy valamiért az egyszálas teljesítményt erőltetik a Ryzen méréseknél. Manapság olyan rettentően sok egyszálas alklmazást futtathatnak a userek, ugye? Ennyire azért ne legyetek már megvezethetőek. Van két szám, az egyik magasabb, mint a másik és egyből hasra kell esni? Az nem számít semmit, hogy egy jelentéktelen dolgot tükröz. Mintha most jöttek volna egyesek egy másik dimenzióból.

Esetleg valaki mondjon már legalább egy olyan populáris alkalmazást, aminél valóban számit a SC teljesítmény. Ne fogjátok vissza magatokat!

#381: Ez sem változtat a tényen, hogy semmi jelentősége. Ami egy szálon fut manapság, ahhoz meg nem kell teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#381) velizare válasza westlake (#380) üzenetére


velizare
nagyúr

szeretnék én azért minden egyes megjegyzésért egy eurót, amelyikben az amd-t az elmúlt 5 évben a gyenge egyszálas teljesítményért ekézik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#382) Pug


Pug
veterán

vótmán?

Balika911: ott a pont, sorry :R

[ Szerkesztve ]

(#383) haxiboy válasza velizare (#381) üzenetére


haxiboy
veterán

Én is...de szerintem is sz@r :D Majd meglátjuk lesz-e most verseny, vagy mese habbal...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#384) #72042496 válasza Pug (#382) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, hat hozzászólással korábban.

(#385) #20691712 válasza wwenigma (#371) üzenetére


#20691712
törölt tag

Nem rossz erzes mivel en nem ettol megyek el.
Kisebbsegi komplexusom meg nincs, hogy raszoruljak ilyenekre.
Kezeltesd magad.. :U

(#386) wwenigma válasza #20691712 (#385) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor jó érzés ott állni? Ejha...... ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#387) Kroni1 válasza wwenigma (#378) üzenetére


Kroni1
veterán

Pont ezen gondolkodtam én is. Itt sokan úgy írnak a CPU teljesítményről, mintha az lenne nekik mindennek az alfája és omegája, aztán kiderül, hogy leginkább csak játékra használják a gépüket, ahol ugye nem is feltétlenül annyira lényeges a CPU főleg nagyobb felbontáson. De hát nekem mindegy, én vígan elvagyok a lesajnált FX-emmel, pedig nem játszom csak videókat renderelek vele, ami közel IBT max szintű terhelést jelent..

Még két képet füznék hozzá mondandómhoz:

[ Szerkesztve ]

(#388) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

65 W-os TDP, nagyon szimpatikus

plus ça change, plus c'est la même chose

(#389) #72042496 válasza wwenigma (#371) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt könnyű belátni, de azért a #197 nem volt egy magasröptű megnyilvánulás, na. Nem csoda, ha megjegyzést tesznek rá. :)

A tartalmával én is egyet tudok érteni, hozzátéve, hogy most ez látszik. A végleges ítélettel én várnék a megjelenésig.

[ Szerkesztve ]

(#390) velizare


velizare
nagyúr

annyi "trükk" volt a benchelésben, hogy az intel hedt procijai kétcsatornás memóriavezérlő módra voltak állítva. már csak azért is, mert állítólag két memóriamodulos konfigok voltak azok is. viszont ez a bemutatón futtatott teszteket nagy valószínűséggel nem befolyásolta.
[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#391) Kroni1 válasza #72042496 (#389) üzenetére


Kroni1
veterán

Kolléga egy kicsit túlpörgött a hírek hallatán, talán holnapra lenyugszik! :)

(#392) isti90


isti90
újonc

Ryzen ide Ryzen oda nekem marad a xeon :K Amig egy 1070 et kitud szolgálni nekem bőven elég mindenre. 1080p ben játszom nekem még évekig elég lesz maximum beállítás mellet is.Drukkolok az AMD-nek Jót tesz 1 kis verseny az áraknak :K

(#393) MiklosSaS válasza wwenigma (#378) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem arról volt.most szó hogy te mennyire vagy elègedett az FX-el. Arról beszéltünk hogy miért csücsült az Intel a babérjain.

Ha már példa, a Veyron is 25X annyiba kerül mint a Lexus, de csak 1.5/2X okyan gyors.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#394) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Még két házifeladatot kell megcsinálniuk. Kell egy jó desktop APU ZEN alapon, illetve ugyanez mobil megoldásként.

Attól nem tartok, hogy nem lesz időtálló megoldás ez, mert a teljesítménye olyan magas, hogy a felhasználók 95%-nak tökéletesen meg fog felelni évekig, akár ebben a formában is. A kihozatal közben javul, így bőven van mozgásterük arra, hogy kövessék az Intel árazását. Amitől tartani lehet, hogy ha kiderül valami komolyabb hibája, vagy az Intel előveszi a régit trükkjeit és megzsarolja a vásárlóit, az OEM partnereket, hogy ne építsenek AMD-re.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#395) Kroni1 válasza MiklosSaS (#393) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem nem jó példa, a két autónál nem a gyorsaságbeli különbségük a lényeges, a Veyron egy presztizs termék, a Lexus nem, viszont a két CPU esetén nincs ilyen különbség.

Amúgy érthető az intel hozzáállása, csak nem szimpatikus. Mármint az a része oké, hogy ül a babérjain, a processzorárak egekbe emelése viszont már annál kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#396) bindike01


bindike01
aktív tag

:C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#397) MiklosSaS válasza Kroni1 (#395) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jobb példa nem jutott eszembe. Akkor ott az Opel Astra VS Audi RS vagy mitt'om én.

Igen, az Intel árazásai nagyon szúrják nekem is a szememet. Teli hőbörögtem már pár topicot vele. A 2600K az anno £260 volt, most meg a 7700K az £350. Alaplapokról meg nem is érdemes beszélni.

Nagyon drukkolok az AMD-nek, jó volna olcsóbban egy 8 magos i7.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#398) Kroni1 válasza MiklosSaS (#397) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetértek, én is örülnék ha tényleg fel tudnák kavarni az állóvizet, nagyon ráférne már a szegmensre, hogy visszaálljon egy egészséges verseny!

(#399) Templomegere


Templomegere
senior tag

Valahol a pc-m legmélyebb bugyrából ismét elő kotortam ezt a képet ........ :D

(#400) sb válasza velizare (#381) üzenetére


sb
veterán

És nem is volt alaptalan az egyszálas ekézés...

Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek ezeken a megjegyzéseken.
Ma már minden volt itt. Fanyalgás, hogy minek ez az egyszálas erő. Minek a sok mag mert semmi nem használja ki, ezért a 1700=7700K. Nem is olcsó, mert van ugyan 100eur deszka de ki veszi meg???

Egyet nem olvastam még, a jokert. De még kiderülhet, hogy eddig mindenki a nagyon tuti IGP-ért vett Intelt és az Ryzen ezen (is) csúnyán elvérzik. AMD bukta, óriási hiba. :DDD

És nem láma emberek írják ezeket... nem értem... Nekem is Intelem van 5+ éve mert amit az AMD gyártott az siralmas volt. Notiban is, ott még választási lehetőség se volt. Sőt, még HTPC-ben is cseréltem pedig oda cpu kb. nem kell, az Intel IGP-t meg a fenti viccen kívül ugyebár szokás rakás sz*rnak nézni. Szintén nem teljesen alap nélkül. De ettől még tudok értelmezni és összehasonlítani 5-6 számot amit ma bemutattak. Tök mindegy ki mutatta be, kék vagy piros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.