Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Tin válasza ->Raizen<- (#796) üzenetére


Tin
veterán

igazából ez engem nem érint. nekem év végén kellett gép, pontosan tudtam, hogy 1-2 hónap, és jön a kaby, azt is, mit fog tudni, és azt is, hogy alig lesz gyorsabb, de egy percig se bántam meg, hogy skylake-et vettem. most, hogy lemegy az ára néhány tizessel, ez sem túlzottan érdekel, mert 4-5 évig ez marad, addig meg akármi lehet. a plusz teljesítményre meg nincs szükségem, nem is játszom. ha kéne a plusz, akkor meg ott az OC lehetőség.

szóval én pont abba a kategóriába tartozom, akinek mindegy. de attól még a vásárlókkal szemben korrektebb lenne szerintem az intel részéről, ha legalább megpróbálná nem tökéletesen hülyének nézni őket, hiszen miért is fizettek eddig felárat?

(#802) VirsLee válasza h1mpi (#800) üzenetére


VirsLee
őstag

eddig örültem hogy tartja az árát

Akkor ezek szerint eddig annak örültél, hogy nem volt fejlődés :)

(#803) Chaser válasza Tin (#801) üzenetére


Chaser
titán

nem szeretet szolgálat egyik gyártó sem
azért adták eddig drágábban a cpu-ikat mert megtehették, ilyen egyszerű, mindenki így csinálja
a64-es időkben amd is rendesen megkérte a cpu-i árát, mert akkor ők tehették meg
tényleg úgy látom, hogy komolyan gondolod bárkinek bármilyen fajta visszatérítés járna inteltől..én úgy gondolom senki nem fogott fegyvert a vásárlók fejéhez, a lehetőség adott volt, aki élt vele élt - még akkor is, ha rá volt kényszerítve mert nem volt amd alternatíva -
amikor a ram árak feleződnek pár hét/hónap alatt, nem kell visszatérítést adni?:) vagy vga-knál? stbstb
a pc piac mindig ilyen volt, random hirtelen eshetnek, de növekedhetnek is az árak

szerk:
h1mpi
ha befektetést akarsz ne pc-t vegyél ( :
mint mondtam, nyilván nem lesz mindenki boldog...

jedis pontosan, de sok plda lehetne
komolyan nem tudom, aki "hőbörög" ugyan mi alapján teszi
tessék csinálni egy céget, aztán jófejségből' apróért adni mindent, rendszeres vásárló leszek ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#804) #72042496 válasza h1mpi (#800) üzenetére


#72042496
törölt tag

Komolyan nem értem, miért számít ez? Mennyivel lett volna jobb ha eladhattad volna 80 ezerért, és vehettél volna 160 ezerért egy X%-kal erősebb Ryzent, vagy ha eladhatod 40 ezerért és vehetsz 120 ezerért egy X%-kal erősebb Ryzent?

Arról nem is beszélve, ha az Intelhez áraztak volna, így eladhattad volna 80 ezerért és vehettél volna 160 ezerért egy X%-kal erősebb Ryzent.

Nem a kitalált összegek a fontosak, hanem a különbségük.

[ Szerkesztve ]

(#805) Tin válasza Chaser (#803) üzenetére


Tin
veterán

(sóhaj)

ilyen az, ha egy vitában nem a téma, hanem a saját igaza fontos egy embernek.

(#806) h1mpi válasza VirsLee (#802) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem nem kell jobb ennél csak WoT-ozok :)) tudom hogy nem befektetés, de azért nem mind1 mennyit ér évek múlva amikor újat kell venni

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#807) Chaser válasza Tin (#805) üzenetére


Chaser
titán

ilyen az, amikor nem vagy tényszerű, hanem mondod amit kitaláltál magadnak, de ész érv az nincs benne
csúnya dolog a közgazdaságtan, röviden ( :
ez nem az én igazam, ez az intel igaza
de én is ugyanúgy csinálnám, azon egyszerű oknál fogva, hogy pénzből élek én is ahogy mindenki
te adnád a termékedet x áron, mikor vetélytárs híján adhatnád 1,5x áron is? ha igen, kereskedő ne legyél:)

szerk: h1mpi
ilyen alapon nem kell venni semmit
veszel pl egy 100k-s telefont, 1 év múlva lehet már csak 50-et ér
vagy legyen szó drágább ruháról
autóval csak kigurulsz a szalonból, alsó hangon máris -10%
megvetted, használod
én mindent úgy számolok egy év alatt mennyiből jön ki, buktam én is már sokat pc alkatrészen, anno 2x64 sd ramot 40k fölött vettem, 1 hónap múlva már 20 alatt volt ( :
használod a géped amikor akarod, megelégedve, nyilván veszít az értékéből ahogy szinte minden
de pont ez az, ha újat vennél már az új termékből adott áron sokkal jobbat kapsz mintha nem lenne árverseny és maradnának a régi intel árak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#808) Tin válasza Chaser (#807) üzenetére


Tin
veterán

te amúgy elolvastad, amiket írtam, vagy még a maximum rang után is csak csuklóból gyűjtöd a hozzászólásokat?

segítek: marketing.

erről szólt, amit írtam, de le is írtam. ez egy szakma. az intelnek az elmúlt években nem volt szüksége rá, mert nem volt vetélytársa. de ha van, ezerféleképpen reagálhat egy ilyen helyzetre, többek között azzal is, hogy az árcsökkentés mellé bedob egy ilyen, leginkább reklámértékű kampányt, ami akár még olcsóbb is lehet, mintha teleplakátolná a világot, tévéreklámokat nyomatna.

viszont szeretném, ha nem offolnánk tovább. én elmondtam egy véleményt, te elmondtad, hogy hülye vagyok, én tökéletesen elfogadom, hogy a szemedben az vagyok, de lépjünk tovább. ez nem egy flame topik, nekem nincs szükségem felesleges plusz hozzászólásokra, a témát kiveséztük, és láthatóan vagy nem érted, vagy nem értesz egyet vele, de szerintem hagyjuk ennyiben. ha még tovább szeretnél vitázni róla, inkább dobj egy privátot.

[ Szerkesztve ]

(#809) CactuS válasza Chaser (#807) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre talán a "legjobb" példa az Usaban volt, ahol tulajdonosváltás után azt hiszem 13 dodóról 750 dollárra nőt az Aids elleni vakcina ára...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#810) #72042496 válasza h1mpi (#806) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre írtam, hogy de, mindegy. Úgyis nagyjából ugyanazt az összeget fogod ráfizetni egy X%-kal erősebb processzorra. Sőt, ha a 4790K a még évek múlva is felső kategóriás szint lenne, akkor még drágább is lenne a váltás, mert a felsőbb kategóriákban egységnyi pénzért egyre kevesebb plusz teljesítményt kapsz.

(#811) Chaser válasza Tin (#808) üzenetére


Chaser
titán

nincs rangom, soha nem gyűjtöttem hsz-t ( :
se a kereskedelemhez nincs közöd mint kiderült, se a marketinghez
ha ilyen kuponos dologgal jönne elő bármelyik gyártó, azzal nyíltan azt jelentené ki, "eddig lehúztunk barátom ahogy tudtunk, most nem tudunk, nesze itt egy kis alamizsna"
és semmilyen kereskedelmi szempontból sem lenne elfogadott, nyilván nem maga alatt vágja a fát senki
nem hibáztak semmiben, kihasználták a piac adta lehetőségeket
egy szóval nem mondtam hogy hülye vagy, én se értek sok mindenhez, de nem is csinálom úgy mintha értenék

CactuS ilyen ez a popszakma

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#812) Tin válasza Chaser (#811) üzenetére


Tin
veterán

nincs rangom, soha nem gyűjtöttem hsz-t ( :
egy szóval nem mondtam hogy hülye vagy, én se értek sok mindenhez, de nem is csinálom úgy mintha értenék

asszem te tényleg önmagad paródiája vagy, ahogy mondták már rólad:D

engedd el. mindenben igazad van, buta vagyok, te vagy a legjobb. vagy mi a kulcsszó, hogy leállj végre?

[ Szerkesztve ]

(#813) Chaser válasza Tin (#812) üzenetére


Chaser
titán

sztem beszéld meg az intellel, ők nem értenek hozzá, te igen...:)
attól, hogy valamihez nem értesz nem vagy hülye, ha ilyet annak érzékelsz az már rég nem jó
ha azt gondolnám hülye vagy, azt is mondanám ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#814) Tin válasza Chaser (#813) üzenetére


Tin
veterán

en-gedd már el, na!:)

kereskedelemben, marketingben te vagy a legjobb. más témát - hálisten - nem hoztunk fel.

elismerem, győztél!

(#815) #72042496 válasza Tin (#812) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fentebb arról beszélsz, hogy az Intel hülyének nézte meg átverte a vásárlóit, csakhogy ez nem igaz. Ezért az erre alapozott kártérítéses ötleted is úgy hülyeség, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#816) Tin válasza #72042496 (#815) üzenetére


Tin
veterán

szerintem ezt a témát már kiveséztük. de téged legalább megértelek, hiszen nem érted még el a maximális rangot:)

(#817) Chaser válasza Tin (#814) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam hogy a legjobb vagyok, de némi közöm van hozzá, ehhez meg gyakorlatilag csak matek kell
ha azt tételezzük fel, hogy eddig csak normál profittal dolgozott az intel, és kijön az amd új termékekkel olcsóbban, akkor is kénytelen árat csökkenteni, mert x idő már csak az intel fanok maradnának ügyfélnek
ilyen kuponos utólagos jófejkedés' nonszensz, az új vásárlók fognak jól járni, közvetve a régiek is, igaz hogy a termékeik kevesebbet érnek, de ha új intelt akarnak venni az is kevesebbe kerül majd
nem fogtam meg semmit, hogy el kelljen engednem és nem tudok versenyről sem ( : intel és amd közt remélhetőleg tényleg lesz, de nem köztünk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#818) Tin válasza Chaser (#817) üzenetére


Tin
veterán

igazad van.

(#819) MiklosSaS válasza jedis (#799) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Erre annyit mondom hogy nem kereskedni vettem a hardvereket.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#820) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ez mindig ilyen lesz, mindig ilyen volt az informatikában.
Következő árcsökkentés az nvidia és az AMD nél kell hogy megvalósuljon az új szériák érkezésével.
Most akkor engem is átvágott az nvidia mert 1 hónapja vásároltam 225 ezeré GTX 1080?!
Nem ez hülyeség, én tudtam mit veszek és hogy milyen bukó van benne.
Ez mindenki tisztában is tartja aki ilyennek adja a fejét.

ÁdiBá

(#821) #72042496 válasza Tin (#816) üzenetére


#72042496
törölt tag

Semmit sem veséztünk ki, sőt. Egy szót nem írtál arról, hogyan verte át, nézte hülyének az Intel a vásárlókat, holott ezzel indoklod az egész visszatérítős dolgot. Az átverés és a piaci árak alakulása verseny mellett és nélkül két teljesen különböző dolog, és látszólag nem tudsz különbséget tenni köztük.

A rangos kóstolgatást pedig kikérem magamnak!

(#822) DeckardCain válasza ÁdiBá (#820) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ezzel úgy vagyok, hogy megvettem használom, örülök hogy van.
Hm árat csökkentenek később, ok a következő fejlesztés olcsóbb lesz.
Októberben vettem új videókártyát, nekem a köv lépcső a 1080 teljesítmény szintje lenne, mire újra cserélek olcsóbban jutok hozzá.

Ennyi, legyen verseny és fejlődés. Mi járunk jobban.

(#823) Tin válasza #72042496 (#821) üzenetére


Tin
veterán

javaslom legközelebb olvasd el, amit írok, aztán arra válaszolj, ne arra, amit mögé képzelsz.

az intel hülyének nézte a vásárlóit eddig, mert miközben a fejlesztés csigatempóval haladt, az árak szépen lassan nőttek. a piac persze ilyen versenytárs nélkül, csak ha most kérdés nélkül ekkora árengedményt tud adni egy teljesen új generációs processzorra, akkor tényleg csak azoknak a fejében nem fordul meg, hogy eddig túlárazta, akik vagy nem gondolkoznak, vagy nem követték a piacot.

amúgy nem olyan rohadt nehéz értelmezni, amit leírtam, ha nem abból a nézőpontból nézi az ember, hogy a másik biztosan segghülye, de én sokkal jobban tudom nála, hanem abból, hogy talán nem írt le minden részletet, de átgondolta azt. tipikus példája ennek, ha külföldön rosszul próbálsz angolul beszélni akkor segítenek, hogy megértsenek, ha egy külföldi próbál magyarul, abban csak a hibákat látják. hozzáállás kérdése.

amit írtam, az az, hogy az ilyen gyors, kb minden alapot nélkülöző árcsökkenéssel az intel beismerte, hogy eddig túlárazta a terméket. nem hivatkozhat arra, hogy olcsóbb lett a gyártás vagy a fejlesztés, mert akkor olcsóbb lett volna a kaby sorozat már az induláskor. ez a lépés egyértelműen a ryzen-nek szól, ami biztos felveti, hogy akkor eddig vajon mennyit húzott le az embereken, ezzel is csak visszafogva a pc eladásokat, mert igen, az intelnek akkor bizony ebben sajnos szerepe volt, márpedig egyeduralkozóként azért mégis valahol felelőssége lenne ez is.

az a marketing akció, amit érintőleg leírtam, pedig nyilván egy alapos számolás eredménye kell legyen. lehet azt feltételezni, hogy segghülye vagyok, és óriási kedvezményeket adnak, de a célja annak nem ez, hanem egy gesztus lenne. egy üzenet, ami eljutna az intelesekhez, de a nagy része úgysem élne vele. ez akármi lehet: ingyen kupon játékhoz, jóváírás, ha procit veszel, kiterjesztett garancia, bármi, akár olyan is, ami nekik szinte semmibe nem kerülne, a vásárlók mégis egy gesztusként értékelnék, aminek sokszor nagyobb az értéke, mintha orrba-szájba reklámozol valamit.

csak mert ha az amd tényleg annyira jó, és az intelnek nincs a tarsolyában valami a következő generációra, akkor biztos visszatérnek az intel inside reklámok, az agresszív árazás, ami persze jó dolog, csak éppen pénzbe kerül, és az intelnek az elmúlt években nem sokat kellett erre költenie, hiszen vagy veszed azt amit ő ad, annyiért, amennyiért adja, vagy nincs más opció.

lehet a dolgokat így is értelmezni, meg úgy is, hogy biztos egy hülye vagyok, bezzeg a gondolkodó emberek aztán annyira jól megaszondják majd nekem a pH cikktopikban, hogy az csak úgy csattan. nekem nem szimpatikus ez a hozzáállás, és az sem, hogy van jópár ilyen "magas lóról beszélő" felhasználó itt, de ez nem fog akadályozni abban, hogy elmondjam, amit gondolok. maximum a végén, ha egy ilyen észosztás lesz belőle, felírom magamnak, hogy XY egyszerűen csak a vitára hajt, de nem a normális érvek mentén történő beszélgetésre.

(#824) Chaser válasza Tin (#818) üzenetére


Chaser
titán

tudom, de a lentebbi hsz-edből (#823) újfent látszik, hogy mennyire nem látod ezt át
ez business, nem a máltaiak, felesleges párhuzamot vonni
kinek mi köze hozzá ki mit mennyiért ad? nem kötelező megvenni
nyilván nekem sem tetszettek az intel árai, de én is ugyanúgy csináltam volna és bárki aki a helyükben lett volna
mért néztek bárkit hülyének, mert extra profittal dolgoztak és megtehették? nem vezettek félre senkit, az évenkénti kis teljesítmény növekedés is köztudott volt
és mindenki csak ezt szajkózza, ez tény, viszont emellett kisebb fogyasztással hoztak mindig uo. teljesítmény szintet, sőt sokszor magasabbat is kisebbel, az igp-k ha nem is eget rengetően de fejlődtek
ha nincs az intel ultrabookok sem lennének ma
a core i a notebook világban dobbantott hatalmasat mióta kijött, és kb hozadéka a desktop vonal
és hozzá kell tenni, ebben az amd is benne van, ők adtak nekik lehetőséget rá
teljesen noncszensz bármiféle utólagos kedvezményről beszélni, és tudom nem vagy hülye, de nem értem hogy fordul meg ilyen valaki fejében egyáltalán
a folyamatos emelkedett árak pedig nem csak az intel sara, ft sokat gyengült az évek alatt, nagyon nem mindegy, hogy 220ft egy $ vagy 300
no de off end, van biztos közgáz topik, ott biztosan le tudják neked vezetni betűről betűre ezeket a folyamatokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#825) Tin válasza Chaser (#824) üzenetére


Tin
veterán

neked van igazad. mindenben. abban is, amit még csak a jövőben fogok rosszul leírni.

értsd már meg, hogy az előzmények után már hozzászólások óta nem vagyok kíváncsi a véleményedre. nem azért, mert nincs igazad, hanem azért, mert fárasztó az egész, és nem szól semmi másról, csak az igazadról. azt meg már mikor megadtam.

(#826) Yany


Yany
addikt

Nem értem, ki vesz még FX processzort, mikor küszöbön az új generáció és az Inteles árcsökkentések...

Best seller lista a brit Amazonon:

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#827) wwenigma válasza Yany (#826) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Intel prociknál milyen figyelmesen kihagyták a fogyasztási kategória megjeleniteset. :DD

mod: neztem aprót, FX-8xxx procik szinte nincsenek eladók :F ? Csak azert hogy mennyit buktam azota miota lap+proci kombót megvettem 45-ért....de ahogy szamolom max 10%-ot. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#828) Tidus válasza Tin (#791) üzenetére


Tidus
addikt

Én megjelenéskor megvettem a 7700K-t. Három hétre rá kezdődött külföldi oldalakon a Ryzen beharangozás. Aztán mint derült égből a villámcsapás jött egy lehetőség adjam oda a 7700K.-t új áron, de számoljak be egy Skylake G4400-at 10k.-ért. Nem gondolkodtam bólintottam, vidd. Elgondolásom szerint, vagy olcsóbban fogok venni újat, v. használtat, (mivel szerintem biztos lesznek olyan emberek akiknél megy a gajdeszba az egy hónapos Z270, és Ryzen lesz helyette) v. hasonló áron esetleg jobb Kaby Lake-t. Most már tudom hogy jön a 7740K, ás az "E" széria.
Hát az érzésem úgy néz ki hogy bejön.
De viszont Ryzen-re nem váltok, szuverén döntés.

(#829) Vadi001 válasza Exodius (#1) üzenetére


Vadi001
csendes tag

Bruhhaaahaaaa!én csak abban reménykedek,hogy ez majd leviszi az intel árait.egy valamire való 4460-as még 50-60 között van.na majd most remélem nem lesz. :D

(#830) Yany


Yany
addikt

Nekem csak az a fura, hogy a sok leak ellenére konkrét fogyasztási adatok sehonnan nem érkeznek, pedig nagyon kíváncsi lennék, ezen a téren mit nyújtanak.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#831) Goldberg03


Goldberg03
tag

Most szerintem sem érdemes fejleszteni, biztos esni fognak az árak, főleg a használt piacon.

(#832) Yany válasza Yany (#830) üzenetére


Yany
addikt

Az egyetlen anyag, amit ezzel kapcs. találtam: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#833) schawo válasza Yany (#826) üzenetére


schawo
titán

Aki összekeveri a dolgokat...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#834) BiP válasza Tidus (#828) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak szólok, hogy a 7740K az nem a Z270-be jön, hanem a s2066-os Kaby Lake-X lesz az, (X299), ill. nem jön E széria. Én legalábbis nem tudok róla.
X-széria van helyette. Skylake-X és Kaby Lake-X jön majd a fent említett platformra.
A Skylake-X lesz a Broadwell-E utódja, a Kaby Lake-X meg sima Kaby Lake lesz, csak más socketben, de ugyanúgy 2csatornás memória.

Tehát ha mindenképp ezek közül szeretnél választani, akkor ugyanúgy platformot kell váltanod.

[ Szerkesztve ]

(#835) demmer123 válasza BiP (#834) üzenetére


demmer123
őstag

Így igaz a Coffee Lake is LGA 2066 foglalatú lesz.1151-re már nem jönnek cpu-k.

[ Szerkesztve ]

(#836) Tidus válasza BiP (#834) üzenetére


Tidus
addikt

Igen így a helyes, jól tudod.

(#837) BiP válasza demmer123 (#835) üzenetére


BiP
nagyúr

Már miért ne jönne?
Még a Cannonlake is jön elvileg s1151-re. (És egyben jön a CL-X s2066-ba)

(#838) jokeph válasza Yany (#826) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nyilvánvalóan olyan valakik, akiknek elég az FX teljesítménye, jó vagy még jobb áron jutottak hozzá, és többségében csak a procit cserélték a meglévő minőségi alaplapjuk és memóriájuk mellett. :) :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#839) jedis válasza jokeph (#838) üzenetére


jedis
senior tag

:K

Pl. én anno 35-ért vettem egy 3 hónapos 8350-est. Használtam bő egy évig, és 37-ért adtam el ( de a gyári hűtő nélkül ), még mindig bőven garanciásan ! :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#840) schawo válasza jedis (#839) üzenetére


schawo
titán

Ó, használt videokártyán, memórián, vinyón is lehetett ugyanígy keresni. Ez nem azért volt, mert az adott eszköz olyan jó lett volna, hanem mert a dollár akkorát ment egy év alatt. Minden új pc alkatrész egy év alatt 20%-ot drágult, amit természetesen lekövetett a használt piaci is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#841) jedis válasza schawo (#840) üzenetére


jedis
senior tag

:K igen, tudom . Ezzel teljes mértékben tisztában vagyok . Az elmúlt pár évben, pont ezért vettem csak használt ( de még garos ) cuccokat . :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#842) jedis


jedis
senior tag

"Apa kezdődik" :Y :W

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#843) arn válasza jedis (#842) üzenetére


arn
félisten

Heh... Az ujsag erdeke, hogy ne irjon hulyesegeket. A userek ugyis megneznek tobb reviewt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#844) jokeph válasza jedis (#839) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdekesek a használt árak, nem is kicsit.
1381 Opteront (Kódneve: SUZUKA, 45nm, 2,5GHZ, 6MB L3 cache) - socket AM3 - gyakorlatilag egy kis órajelű PHENOM II Deneb maggal :) - több mint egy éve 10e-ért vettem. hasonló phenom II-ek kicsit nagyobb órajellel 16-32e között, a mai napig is. jellemzően a 6 magosokért kérnek 25-32e között.
Viszont mivel 970-es chipsetes alaplaphoz is hozzáfértem kéz alatt 8e-ért, így inkább vettem egy új FX8320e-t BOX-osan 37e-ért, mint egy PHENOM II X6-ot 30e magasságáért.

A NEPTON 140XL hűtés meg vándorol az aktuális configba, socket független gyakorlatilag. Egyedül AM4-hez nem tudom, hogy jó lehet-e vmelyik szereléke. :)
Mondjuk egyelőre nem is fogom megtudni, talán majd 1-2 év múlva, nekem addig nem igazán érdemes fejlesztenem. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#845) ukornel válasza Aceusz (#769) üzenetére


ukornel
aktív tag

"GTX 1080 Ti-nek már lehet tudni a teljesítményét... míg az új Radeon kártyáról semmit nem lehet tudni."

Én még nem láttam 1080Ti tesztet; csak csepegtetett félinformációkat, és pletykákat.
Pletyka viszont a Vega10-ről is van dögivel, méghozzá eléggé egy irányba mutatóak, megbízhatónak tűnnek. Az architektúrát hivatalosan is bemutatták, és ráadásul a MI25 képében egy rá épülő termék nyers teljesítményéről már egészen konkrét információk is vannak.

(#846) jedis


jedis
senior tag

Apa folytatódik :D

"Hívjon minket, mielőtt ír" :Y :Y :Y

:D :D :D :D :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#847) Kristo


Kristo
tag

Egyelore csak az R7ek jonnek ki ?
R5 mikor várható ez esetben ?

[ Szerkesztve ]

(#848) Tidus válasza Kristo (#847) üzenetére


Tidus
addikt

Senki nem tudja, csak találgatásokat olvastam.

(#849) laceszgamer


laceszgamer
addikt

[link]

Ha ez igaz akkor az 1700x a 6800k szintjét hozza, illetve pár esetben kicsit többet.

Fenn kinai betűkkel van kinn sok cím, de lejjebb ott van angolul is minden. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#850) schawo válasza laceszgamer (#849) üzenetére


schawo
titán

Játékokban kicsit erősebb, minden másban sokkal. 25-30%-kal alacsonyabb fogyasztás mellett, kicsit olcsóbban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.