Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vendeg :-)

    csendes tag

    Végigolvastam ezt a hosszú anyagot, s lenne pár megjegyzésem, lévén, van némi közöm az informatikai szakértéshez... (s mielőtt megvádolsz vele, hogy én vagyok az írásodban az említett szakértő, nézz utána kicsit, hányféle szakértővel akartak már különféle fórumokon azonosítani, de egyik sem vagyok)... :)

    Szóval, visszatérve az irományodra... :) Előre bocsátom, néhol elég szarkasztikus vok (a smiley-k a nickem miatt vannak, az ember nem árt, ha jelzi, h nem teljesen normális - elvégre olyannal foglalkozom, amiért a netes wareztársadalom radikálisabb része valszeg bitóra küldene :) ), de kicsit idegesít, amikor vki megpróbálja úgy beállítani, mintha ő lenne a megtestesült buddha. Nem azt mondom, h a szakértők hibátlanok meg zsenik, stb., de az általad felsorolt tárgyi tévedések kiverték nálam a biztosítékot. Persze, ez meg az én bajom. :)

    Úgy vélem, alapvetően egyoldalúan és kellő ismeretek nélkül szemléled a kialakult helyzetet. Van ez így, de persze ez nem jelenti azt, hogy igazad van, mint ahogy azt sem, hogy nekem automatikusan igazam lenne. :)

    Próbálok tematikusan haladni, az olvasók hadd okuljanak a tévedéseidből... (persze csak addig, amíg nem törlöd a hozzászólásomat, mert ez esetben tudni fogom, hogy igazam volt). :)

    Folyamatban lévő bűnügyben (ha jól vettem ki a szavaidból, még lesznek tárgyalások) az efféle panaszáradatnak a bíróságon a helye, pontosabban előtte az eljáró hatóság felé kellene benyújtanod, lévén, ezek kifogások, amikre a szakértő nyilván tételesen reagálna. De épp ez a szép az internetben, h névtelenül, egyoldalúan is lehet információt közölni, kiemelve, ahogy szerinted igazad van. :)

    A jogsértést nem csak azzal lehet elkövetni, ha egy programot feltelepíted, mert ilyen alapon például a CD/DVD lemezekre kiírt, szerzői jogvédelem alá eső, másolt programokkal nem is lehetne semmit kezdeni. A gyakorlat (ami a helyes jogértelmezésre épül) a programok birtoklását tekinti jogsértőnek, ha az eredetével nem tudsz elszámolni. Azaz, nem csak a telepített, hanem a különféle mappákban, egyéb adathordozókon lévő programokat, ahol pl. ott van mellette nfo-ban a serial, vagy külön kis mappában a törés... ui. ilyet nem nagyon szoktak az eredeti program gyártói a vásárlók felé átadni... :)

    A szakértők ritkán sorolnak fel olyan programokat jogsértőként, melyek esetében nem tudják bizonyítani a jogsértést. Ha igen, meg kell panaszolni az eljárás során, mint ahogy arra is lehetőséged van, hogy eredeti adathordozókkal, számlákkal bizonyítsd egy-egy program jogszerűségét. Ugyanakkor felhívom a figyelmed, h a jelenlegi gyakorlat szerint annak a programnak az eredetét nem tudod bizonyítani, melyet feltörtél, vagy ami mellett ott a törés. :)

    Mindegy, h ki mit gondol a Total Commander használatáról, jogszerűnek tartja-e otthoni használatra a lejárt időkorlátot... A program licencfeltételei alapján 30 napig lehet fent a gépeden, utána törölnöd kell vagy megvásárolni. Ennyi, nincs mit rajta ragozni... Ha lejár a 30 nap, akkor döntened kell... Bár 4 példányt írtál... ezt csak akkor szokták a szakértők felsorolni, ha mind mellett ott a programtörés... Azt azért nem árt tudni, hogy például egy megrögzött biciklitolvajt sem csak az első nringa után vonnak felelősségre, pedig milyen szép lenne... Lehet, h szakmát változtatnék... ;) Ha 159 TC lenne a gépeden, mind mellett töréssel, az bizony 159-szer rónák a terhedre...

    Ugyanakkor abban igazad van, h a home júzerek jelentős része használja a programot (általában egy példányban), de nekik csak akkor van bajuk belőle, ha egyszer kopog náluk a hatóság, és firtatni kezdi a szerzői jogsértéseket. :) De egy átlag home júzernél miért is kopogna?

    Apropó. Nálad miért kopogtattak? A felsorolt programok alapján aligha szerzői jog miatt mentek ki hozzád (ha csak nem ároltál ilyesmit, s buktál). Rutinos szakértőként inkább vmi komolyabbra gondolok: okirathamisítás? Pénzhamisítás? Szerintem vmi ilyesmi... Vagy összeesküdött a világ ellened? Némely leírt gondolatod ezt sugallja... :) Kérlek, írd meg, telibe trafáltam, vagy nagyon mellé? :)

    Néhány apró tévedés az írásodban, bár ez nem a te sarad, mert egy névtelen vki írta: nem minden fájl egy bűncselekmény, abba bele is roppanna a rendőrségi statisztika. Ha belegondolok, hogy százezres nagyságrendekben lehettek fájlok a gépeden, akkor nem csak ennit soroltak volna fel. Biztros, aki írta, szintén önjelölt szakértő volt, mint én, csak ő jobban tudja a dolgokat... :)

    Az, h használtan veszel egy merevlemezt, s nem törlöd róla a programokat, nem mentesít a felelősségre vonás alól, bár nem lehetetlen, h a bírósági tárgyalás során a bíró figyelembe veszi. Főleg, ha a kezdet kezdetétől hangoztattad, s nem csak akkor, amikor összecsaptak a fejed felett a hullámok... Mert biza' ez így szokott lenni. :)

    Amit a 30 napos próbaverziókról írtál: ha valóban így van, h a lefoglalás előtt 2 nappal telepítetted, akkor ezt jelezd írásban... A szakértő majd eldönti, h valóban próbaverziókról van-e szó, vagy feltört példányokról...

    Ami a gépen tárolt számlákat illeti, semmi akadálya, h a forgalmazótól ezeket a kódokat vagy ezekről igazolást kérj, szerintem simán megoldható, s akkor igazolhatod a programok egy részét... vagy akár az összeset. Ugyanakkor a "nyilvánosságra került kódok" szakértői nyelvezetben azokat a telepítő kódokat jelöli, melyek az interneten bárki számára hozzáférhetőek. Nos, nem akarlak elkeseríteni, de ilyeneket sem a gyártó cégek, sem a disztribútorok nem küldenek ki, vagy ha igen, olyan pert húznak magukra, h egy életre megemlegetik... Tehát ezt szerintem kizárhatjuk. :) De ha megadod a kódokat (azt írtad, a szakvéleményben fel vannak sorolva), megerősíthetem vagy cáfolhatom, h ezek legális kódok vagy sem.

    Ami a kifogásolt szoftverárakat (pl. pshop) illeti: cáfold, nyújts be írásos bizonyítékokat, kérd a gépeden tárolt számlák, emailek kinyomtatását, hiszen ez a te állításodat igazolják... Ha ugyan még nem tetted meg. Ne várj a tárgyalásra, mert a bíró nem biztos, h lehetőséget fog adni rá, ha a nyomozati szakban nem verted érte a dilit.

    Alcohol: mo-on tudtommal senki nem forgalmazza, csak neten keresztül lehet kódot rendelni hozzá. Ha ezt bemutatod, nyerő helyzetben vagy. Ha egy warezoldalról szedtél hozzá törést, az nem tekinthető ám jogtiszta felhasználásnak... gondoltam, szólok, ha eddig még nem tudnád. :)

    Arcanum: nem lehetetlen, h a szakértő tévedett, de erre is fel lehet hívni a figyelmét. Ugyanakkor, ha a programnak más a tulajdonosa, attól még nem lesz feltétlenül jogtiszta. Bár rákerestem a "Magyar Értelmező Kéziszótár + Arcanum" szókapcsolatra, ott egy "A magyar nyelv értelmező szótára" kiadványt találtam. Mindegy. Ha tévedett, írásban jelezd, s bizonyára korrigálni fogja, s nem az arkánumot, hanem a market investet jelöli jogtulajdonosként. Az már külön előny, h a cég már nem létezik, bár a jogsértés ettől még jogsértés marad a joggyakorlat szerint. :)

    BurnerSoft.com: a helyes megfogalmazás így szólt volna: ingyenesen, de fizetős változatban is letölthető az internetről. Mert biza van nekik fizetős progijuk is. Vajon nálad biztosan a trial v. demo van? :)

    Color7 Technology, Inc.: újra feltelepítetted? Azaz a rendőrség megszüntette az eljárást? Vagy h került hozzád vissza az a cucc, amiből a szakértő dolgozott? Ezt nem értem.

    Corel Corporation: kérd a szakértőt telepítsen a próbaverzióból. Ha próbaverzió, biztos ki fog derülni.

    EasyBoot Systems Inc.: mivel úgy látom, nálad csak próbaverziós progik vannak, miért nem panaszoltad meg? Szakértők nem szoktak ekkorát tévedni, s bár innen kitörölted a szakértő nevét, kis ügyességgel még megtaláltam a neten, s utánajártam kicsit. Amennyit megtudtam, az alapján a szakértő nem tűnik hebehurgyának, s hacsak nem nézett vmit nagyon el, csak van vmi alapja, h ennyi progit belistázott nálad (lásd topikkezdés)... :)

    Eset Software: ugye a próbaverzió nem tartalmazta azt a kis programokosságot, ami kicselezve a rendszert lehetővé teszi a 30 napos változatok lejárat utáni frissítését? Vagy ez nem telepített változat volt, hanem megint vmi mappában találtad a használtan vásárolt merevlemezen?

    GetData Software Corporation: "programtörés mellékelve"? Hm. Biztos a Mikulás pakolta a törést a gépedre, mert jó voltál... Mert más, ésszerű magyarázatot nem látok. Vagy ez is a vásárolt merevlemezen volt? Amit azért aktívan használsz, tehát nehéz elhinni, h nem vetted észre, h mennyi remek kis progi csücsül ott titokban meghúzódva. Biztos fehér zajnak álcázták magukat. :)

    Google, Inc.: a google earth ingyenes. Ez tuti. Ugyanakkor létezik egy pro verziója, ami fizetős, 400 USD. Neked melyik van? Szvsz, utóbbi, bár a szakértő ez esetben ezúttal tényleg tévedett... Ha neked 8400 Ft-ot számolt, az olyan 42 usd (kb 200 Ft / USD-vel számolva). A helyes ár 80.000 Ft lett volna, s ez még mindig csak egy egyéves licenc. :)

    ImTOO Software Studio: ez kevés infó, de az imtoo emlékezetem szerint inkább konvertereket készít. Persze, lehet, h van vmi free weblapkészítőjük is. Annyi időm és kedvem nincs, h most levadásszam... De azért beírhatnéd a weblapkészítő nevét. :)

    Kerio Technologies, Inc.: szóval a netacademia elnökétől van az "ahány fájl, annyi bcs" gondolat? Hm. Majd egyszer megkérdezem tőle, mire gondolt, bár eddigi infóim alapján nem feltételezek róla ilyen butaságot... :)

    Microsoft Corporation: igazad van, itt megint tévedett a szakértő. Nagyon régi árakkal számolt, biztos merő rosszindulatból. Ha most számolná, akkor egy oem terméknél nem 64.880-at kellene számolnia, hanem nettó 79,6 eFt-t (Microsoft Office 2007). Ráadásul a profibb szakértők nem is bajlódnak oem verziókkal, a dobozos változattal áraznak be, ami cirka nettó 124-125 eFt. Az ingyen osztogatott Vistaért ölni tudnék, de legalábbis nagyon hálás lennék. H én mindig lemaradok az ilyenekről! Ugyanakkor te szerencsés helyzetben vagy, mert biztos be tudod mutatni, ui. eredeti lemezeket ritkán foglalnak a rendőrök, vagy ha most mégis megtörtént, akkor ott lesz az anyagban, hozasd be tárgyaláson, és te leszel ebben a programban a nyerő. :)

    Nero AG: ahhoz képest, h nem értesz angolul (te írtad: "Ezt sem tudtam tudtam semmire sem használni, amiért nem magyarul van." egy angol support oldalról kértél rá kódot? Ha megírod ide a kódot, megmondom, h valóban ők küldték-e vagy vmi csúf kis netdémon, ami kicseszésből fals kódokkal bombázza az egyszeri felhasználót, h ha jön a rendőrség, legyen miért szívniuk. Bár a programtörés mellékelve mást sejtet. :)

    Nuclear Coffee Software: ha a demót kiegészítő programtöréssel töltötted le, akkor biza halálos vétek volt nem eldobálni. :)

    Ami az utána következőket illeti: soha nem értettem (bevallom, ilyen egyszerű ember vok), mi a búbánatnak van vkinek egy programból 17 különféle verziója (persze mind töréssel, seriallal). Minek tárolja 20 különféle mappában a cuccot, minek tart egyáltalán pár milliós illegálisan másolt programot a gépén? Annyi remek freeware van, profibbaknak még op rendszer is, windows-rabszolgáknak (félig én is ilyen vok) meg kb 10 felhasználói proginál nem is kell több... (oprendszer, vírusírtó, tűzfal, office, fájlkezelő, tömörítő, stb. - mindből van remek free).

    Ami az internetet és a magyarra fordított licenceket illeti: igazad van, nem mi alkalmazkodjunk, hanem ők. Végül is, egyszer mi leszünk többen... A fordítók egyébként puszta szerelemből fordítanak, nagyon sok jó, ingyenes programnak van magyar súgója, kiegészítése, felülete. Ami megérdemli, azt le is fordítják. Tessék kicsit keresgélni. :)

    A végébe nem megyek bele, mert ez már összeesküvés elmélet, s nem pászol az én összeesküvés elméletemhez. :)

    De azért még mindig érdekel: miért is kobozta el a rendőrség a számítógépedet?

    Üdv, s bocsánat, ha túlzottan bántóak lettek volna a szavaim: Vendég :)

    Ui: egy kedvenc idézetem: "Szolgáljon ez intő jelként mindazok számára, akik rumot mernek rendelni egy belvárosi pizzériában."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés