Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) myckie2


myckie2
őstag

Macbookra hajaz, mert úgy néz ki mint egy notebook? Én kérek elnézést.

(#2) L3zl13 válasza myckie2 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem vagyok oda az Apple termékekért, de szerintem ezzel a designnal tényleg ők jöttek ki.

De nem tartom negatívumnak, hogy másolják, mert a design alapból bejön, még ha az OS-ért nem is rajongok.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Akula


Akula
őstag

és nálunk miért nem lesz? min múlik?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) golya87 válasza Akula (#3) üzenetére


golya87
őstag

Volt szerencsém a régi 7-es szériához. Elég hamar leamortizálódott az alja és a zsanérok. Ezt még betudom a használatnak, de a szoftveres támogatás már az egy évre rá megjelent W8-nál kifuladt, W10-ről pedig nem is hallottak.

(#5) hallador


hallador
addikt

A Samsungnak nem éri meg fenntartani semmit ami informatikai termék (Notebook, periféria stb, egyedül az SSD, meg a RAM megy nagyon. De abban az egyik piacvezető) Kelet-Közép Európa legtöbb országában, mert valahogy a fejlettebb régiókban jobban vigyáznak a termékeikre. A másik probléma, hogy akár a többi gyártónál az olcsóbb termékeken nagyon kicsi a haszonkulcs, ha valamennyi minőséget is szeretne bele vinni. A prémium szegmens pedig nem nagyon megy Otthon. Van egy pár márka ami ebbe bukott bele. (pl: Toshiba, Fujitsu, Sony stb.) Nem adtak el eleget, hogy megérje a régióban maradni.

(#4) golya87

Mint az összes konzumer terméknél is így volt. Ez nem a Samsung hibája ez üzletpolitika, nem a Samsungnál, az összes konzumer gyártónál.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) myckie2 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


myckie2
őstag

Szögletes gépház lekerekített sarkokkal tényleg az Macbook-ra jellemző, de kb. a hasonlóság itt ki is fullad.

(#7) nyunyu


nyunyu
félisten

Se retina, se pillangó, se touchbar?
Max a készülékház formája hasonlít az rMBP alutömbére, de az se nagyon.

Billzet,tapipad méretezése, elrendezése köszönő viszonyban sincs a macbookokkal.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) L3zl13 válasza myckie2 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vékony full alu ház minden designelem nélkül, szigetes billentyűzet, alatta nagyméretű, egérgomb nélküli touchpad. Az, hogy semmilyen más gomb vagy kapcsoló nincs az eszközön. A zsanérozás típusa. Hogy a kijelző nem lockolódik az alsó részhez lecsukáskor csak a zsanér tartja zárva...

Nem mondom, hogy ezek közül bármelyiket az Apple találta volna fel, vagy alkalmazta volna először. (Bár a nagyméretű touchpadot szerintem ők hozták be.) De mindezek együtt azért eléggé a MacBook unibody sémára hajaznak.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) L3zl13 válasza nyunyu (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"Billzet,tapipad méretezése, elrendezése köszönő viszonyban sincs a macbookokkal."

Szerintem ez kizárólag a numerikus billentyűzetnek köszönhető. Hadd ne adjak már ezért formatervezési díjat samsungéknak. Nem tudom a képen melyik változat látható, ha 15-ös, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy a 13,3-asról lehagyják a numerikus billt és akkor már ez sem fogja megkülönöztetni a macbooktól.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) myckie2 válasza L3zl13 (#8) üzenetére


myckie2
őstag

Egérgomb nélküli touchpad? Kijelző nem lockolódik? Melyik évet írunk? Utoljára ilyeneket 2010 környékén láttam, ott is csak az alsó kategóriában. Mindent amit felsoroltál az teljesen általános az Ultrabook szegmensre, ráadásul a minimalizmus az egy stílus nem egy szabadalmaztatott design. NUM pad hiánya? Szinte nem is létezik olyan Ultrabookot ahol van.

(#11) golya87 válasza hallador (#5) üzenetére


golya87
őstag

Egy közép, alsó kategóriás Acer-nél azt mondom ok. De a "másoljukazapplet" felső kategóriás Samsung notinál nem tudom ezt az indokot elfogadni.

(#12) Apollyon válasza myckie2 (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Rossz a kérdés.
Van olyan notebook, ami nem macbook akar lenni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) Reggie0 válasza Apollyon (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencsere eleg sok.

(#14) myckie2 válasza Apollyon (#12) üzenetére


myckie2
őstag

Dell XPS, Asus Zenbook, MS Surface Laptop/Book, HP Spectre, Lenovo ThinkPad, Acer Aspire Swift. Csak, hogy említsek pár high-end ultrabook-ot a Samsungon kívül. Szóval igen, egyik nagy gyártó terméke sem akar MacBook-ra hasonlítani, Kínai gyártókon kívül (Huawei Matebook X Pro lol).

[ Szerkesztve ]

(#15) Cs1csó


Cs1csó
félisten

MacBookokra hajazó

Gondolom az árában :))

(#16) hallador válasza golya87 (#11) üzenetére


hallador
addikt

Ha észrevetted Magyarországon már csak egy bizonyos réteg maradt meg, meg kb 3 - 4 konzumer gyártó akik tényleg sikeresek. A kutyának sem kell drága komzumer gép a magyar piacon, szóval nem is kell megértened. Kettőre redukálódott ez a Piac Dell XPS, és MacBook Pro ennyi a többiek kihalltak. Szóval elnézheted bárkinek felesleges.
Almát meg körtével nem kellene összehasonlítani ez nem alsó, de még csak nem is közép kategória. És szerencsére nem mennek Kelet-Közép Európába.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) maser


maser
tag

Szerintem ez pont nem hajaz annyira a MacBookokra. Főleg, ha mellé teszünk egy Huawei MateBookot, vagy a Xiaomi Mi Notebookot.

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#18) golya87 válasza hallador (#16) üzenetére


golya87
őstag

Ez mivel is indokolja a Samsung pocsék szoftveres támogatását notebook-ok terén (is)?

(#19) Chaser


Chaser
titán

fhd az oké, de milyen panel van bennük?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Malák


Malák
aktív tag

Az a balra tolt touchpad ergonomikus, de borzasztó hülyén néz ki így a felnyitást segítő bemélyedés mellett. (de inkább így legyen, mint kényelmetlenebbül, szóval ez nem negatív dolog!)

(#21) hallador válasza golya87 (#18) üzenetére


hallador
addikt

Miért melyik konzumer termék supportja jobb vagy rosszabb? A Samsung számára Notebook szempontból soha nem volt piac MO. A Support is ilyen volt, én nem emelném ki csak a Samsungot.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) golya87 válasza hallador (#21) üzenetére


golya87
őstag

Világszintű support-ról beszélek.

(#23) hallador válasza golya87 (#22) üzenetére


hallador
addikt

Hát egyben biztos vagyok, USA/Canada/Australia esetén nincs ilyen, mostanában ahogy, hallom NO-ban is elég jó a support. Mondjuk ezek vezető piacok is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) Loresz


Loresz
tag

Macbookra hajaz?🤣 Még a touchpad sincs középen! A Zenbook az igen, az arra hajaz! igaz nem retina de 15,6-on elég szép képet produkál a fullHD IPS! Jah, és mellesleg a MacOS is tökéletesen fut rajta! ( végre valami értelmes dologra is lehet használni az intel IGP-jét! )

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#25) pomorski


pomorski
őstag

Nekem tetszik mind3, csak ne hajazzon semmire!

(#26) opr


opr
veterán

Aaaaaaaa, relative normalis kurzormozgato nyilak es normalisan kinezo gephaz vegre valahol!!!

Sajnos emellett viszont megint nincs Zen alternativa, csak a ki tudja a kovetkezo par evben mennyit lassulos intel, ahol kezdhetjuk azzal, hogy HT off. :(
Pedig azonos hutessel, dedikalt gpu nelkul valami legujabb generacios mobil r7 nagyot utne, ha a kijelzot, hutest meg az altalanos minoseget nem basszak el nagyon, rohannek a kasszakhoz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Chaser válasza opr (#26) üzenetére


Chaser
titán

képek alapján nyomorított kis kurzor gombk azok sajnos
ha van ht nélküli alternatíva cpu-ból, akkor még jó lehet, ht-sért nem fozetnék egy ft felárat sem intelnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) opr válasza Chaser (#27) üzenetére


opr
veterán

Egyetertek, nem tokeletes, de meg mindig jobb, mint a szokasos egy nagy teglalap, illetve a felfele nyil melletti page up/down elrendezes, illetve a kurzormozgatokra fn gombbal szamuzott home/end/pg up/pg down.
A ht nelkuli procival is az a baj, hogy ahogy jonnek ki az ujabb meg ujabb sebezhetosegek, mindig csokken a valos teljesitmeny par szazalekkal. Nem sokkal, csak legyen 2-3% minden ujabb adagnal, a vege akkor is az, hogy evekkel csokkenti a gep eletkorat, mert alapbol is jellemzo, hogy ugyan ahhoz a feladathoz egyre tobb teljesitmenyre van szukseg, plusz meg a sok kis gyengules, es a vege az lesz, hogy a gep merul, mint egy ko, a hutese uvolt es throttlingol akar mar faszbukolas kozben is par ev mulva. :(

A jelen helyzetben egyszeruen nem vagyok hajlando intel procival szerelt laptopot venni, mert sok penzt nem vagyok hajlando kifizetni ra, olcso szar laptopot nem vagyok hajlando hasznalni, a hasznalt uzleti meg ugyan jo opcio, eltem is vele eddig, de mostmar szeretnek teljesen ujat venni, aztan azt hasznalni amig birja, idealis esetben akar 4-5-6 evig (aztan kihuzom a kezem a bilibol :DDD ).

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) Chaser válasza opr (#28) üzenetére


Chaser
titán

nekem most ilyen van, ez sem tökéletes, de nagyon jó használni:) a nagy enter meg húúúháááá :d
ha jól rémlik, leginkább ht-t érintik a sebezhetőségek, core 3. és 4. genes gépeim vannak, nincs bajom a sebességgel, persze csilliárdokért nem is vennék új gépet, amd-set sem ( : kijön 3-4-5 használt értelmes gép ára egy új értelmes gép árából, és újból értelmes nagyítóval van, most ebben a fujiban kellemesen csalódtam, nem tudom hány genen át ua. a ház van, nem akarnak qrválkodni - már elnézést -, nem 60 fokig nyitható kijelző van, hanem 185-90, nincs beépített v belső akku, 0% zsanér lötyögés több évesen, nagyon eltalálták, cpu-hoz jó lenne ha könnyebb lenne hozzáférni, de minden nem lehet tökéletes
ha már billzet, a billzet maga hajlékony, viszont alatta teljes masszív fém lap van, olyan stabil mint a beton:) anno a t60-am volt ilyen, a 3 gyártó közül akik szállítottak bele, hozza a legmasszívabb minőségét

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) nyunyu válasza Chaser (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Másfél éve vettem használtan egy HP 840 G2-öt, most kellett benne ventit cserélnem, mert a gyári nekiállt csörögni.
Persze a cseréjéhez a fél gépet le kellett bontani, nem volt elég az alsó lemezt lepattintani, ami a ram, ssd, vinyó rekeszeket fedi, hanem +20 csavar, tapipad, billzet kiépít, mert a venti a gép alsó kerete alatt van, ami mindenhez hozzá van csavarozva.

Viszont a i7-5500U procija (2+2HT, 2.4GHz alap, sok cache) semmivel sem gyorsabb, mint a régi laptopomban szerelt, kettővel régebbi generációs i5-3210M (2+2HT, 2.5GHz alap, kevesebb cache), csak a fogyasztás csökkent jelentősen.
(Régi gép ~2 óra, mostani 2/3 akkora akkuval 5.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) Chaser válasza nyunyu (#30) üzenetére


Chaser
titán

mert a g1-nél kezdettt elqrvulni a hp:) volt nálam g1/2/3 átmenetileg, de nem tartottam meg belőlük
most egy 8570p-ről írok, nálam ez a 70-es széria az utolsó elitebook, ebben a cpu csere pasztázással két perc ( : a kijelző kb 180 fokig nyitható éééés ezekbe még tudtak értelmes tn panelt rakni, g szériás 15-ösökben a fhd olyan ocsmány majdnem elhánytam magam, enyimé' ips közeli, a 60-as háza ugyanez volt, előtte való 40-esnek a szerelhetősége rosszabb, de ott meg olyan zsanért csináltak, h annak is 0% lötyögése volt x év után is, akárhány járt belőle nálam egyiknek sem lötyögött, 60/70-nél már ki tud lazulni, de legalább után csavarozással megoldható
billzet pilács 40-esnél kvázi tkéletes volt, 60/70-nél max vicc, de annak is rossz:) dedikált funkció gombok is eltűntek, hang, fény, de lett explorer pl ( : igazából még itt kezdtek elqrvulni, viszont a szerelhetőség, meg a még értelmes kijelző, hűtés, masszivitás az elég pro volt, h használjam 40-es után is, de a g széria az már pfffffffff, az a bazári ezüstös festék valami a palmresten nonplusultra', talán g3-tól átvitték a fedlapra is, a fényesedő/kopó gumis bevonat helyett, azt sztem tp-ről akarták lemásolni, hát a tp-nek jobban sikerült:)
egyébként most épp 4 magos van benne, meg a 14-es fujiban is..hát, megoldják a hűtést:) a fuji mondjuk trükközött, biosban korlátozhatták le a tdp limitet, nem fut gyári max allcore turbóig, de nem is esik le alapórajel alá, mint a legtöbb mai csoda, amibe beleraknak mindent, aztán izmosabb terhelés után jó ha épp az alapórajelet elérik
azt hiszem az 5. genre panaszkodtak sokan, h nem gyorsabb mint a 4., akár lassabb is, de ezt passzolom, az igp biztos "okosabb" lett, van egy 6. genes fujim is, az két magos i5-tel van, de meglepően fürge

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) joey04 válasza myckie2 (#1) üzenetére


joey04
titán

kérhetsz is. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Luck Dragon

Szeretem ezt a minimálisra kinézetet a kijelző körül.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) Reggie0 válasza Chaser (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert 2570p-ben nem egy nagy szam a tn panel.

(#35) hhenry válasza Reggie0 (#34) üzenetére


hhenry
őstag

Eléggé érdekes ötlet az biztos :U

(#36) Chaser válasza Reggie0 (#34) üzenetére


Chaser
titán

nem is 2570p-ről beszéltem:) hanem a 15-ös 8570-ről, abban 3 féle panellel találkoztam, a legjobb az lg srgb 97%-os színtérrel, és pwm mentes, hd+
2570-eknél is több panel volt, talán 5-6-tal találkoztam, egyik sem volt húúúdejúúúú, de ez megmaradt a g szériás 12,5-es gépeknél is, a sima tn hd elég pocsék, a fhd ips verziók értékelhetőek csak, g széria előtt az nem volt elérhető
a poén ott jön, hogy a g szériás 15-ösök fhd tn panelje annyira ocsmány, h a 100e-s tescos gépek szintje max, holott előtte minőségi panelekkel szerelték az elitebookokat, legalább a 15-ös méretben, volt arcuk belerakni fullos g2, g3 konfigokba is, amik 500e ft ffölött voltak, de talán még zbookba is
saját video, balra 8540p a fentebbi lg panellel, ezt vitték tovább 8560/70-be is, jobbra talán g1, fhd tn, ez volt g2-ben és 3-ban is, azutáni szériát még nem láttam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Reggie0 válasza Chaser (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, en meg a 2570p-rol, nem cafoltam az irasod :) Csak kiegeszitesnek irtam, mert a 15.6" azert sokaknak eleg batar meret. 2570p pedig ugyan az az idoszakbol szarmazik, hardveresen nagyon hasonlo.

(#38) Chaser válasza Reggie0 (#37) üzenetére


Chaser
titán

mindkét gép ugyanaz a gen, így talán pontosabb, csak a kicsi 12,5", a nagy 15,6", hw-esen ugyanaz van bennük
12,5 és 14,1" méretben minden gyártónak csak elég hitvány megoldása volt kijelzőből, 15,6" volt csak a kivétel, itt az a szomorú, g szériáig elitebookokba jó kijelzők kerültek, sőt, néha nagyon is jók, g-től kezdve meg minősíthetetlenül ocsmányak
van itt egy 8. genes eb, talán g5, 15,6-os fhd ips-sel, lehet du. rittyentek 8570 mellett egy videót, mennyire nincs szégyenkeznivalója a sz@ros tn paneljének
2570-em is van...sőt nemrég beszereztem egy 2170p-t is, az 11,6", többiektől abban különbözik, h forrasztott benne a cpu, szerelhetősége is másabb
14-es hp-m az nincs, pedig érdekesek egymáson a méretek:) 15,6-ot csak itthon használom, de átállok valszeg 14-re itthon is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) tntmax


tntmax
aktív tag

Lehet érdemes lenne megfontolni a macbookokat feledtető megközelítést.

(#40) kromatika


kromatika
veterán

Csinos db,az tuti.

Légy jó mind halálig.

(#41) eltonleonida


eltonleonida
kezdő

A billentyüzet nem egy butterfly, de szerintem eléggé hasonlít rá a nagyon lowprofile kivitel miatt. Csak hát ugye a numpad miatt kevésbé hasonlít, gondolom a kisebb modellben az nincs.
Amúgy mi az a dedikált kék gomb? Ha jól látom, az egy chrome logo? why? Legalább programozható? :D

A Trackpad lehelyezése is más, de hasonlóképp nagy, mint egy macbookban.
Ha ebben a házban jó lesz a thermal performance (főleg a dedikált kártyás verziónál) akkor akár jó is lehet. Persze csak ha nem macbook árazása lesz. A simánál olyan ~1200 $/€ tippelek, a dedikált kártyásnál ötletem sincs, de talán olyan kicsivel 2000$ alatt. 1800 maybe. De nem vagyok otthon a piacon, igy lehet hülyeséget mondok :D

(#42) sb válasza golya87 (#4) üzenetére


sb
veterán

Nekünk Series 5 van még jelenleg is. Szerintem jól összerakták a méretéhez képest, nekem nem volt gondom vele.
Az sw támogatás valóban gáz, kezdve azzal, hogy SSD cache volt benne, de az sw-s gyorsítás mindent csinált csak működni nem működött. Viszont pl. a mai napig nem volt gyorsabban bootoló configom, pedig ez csak 2/4 15W-os U procis. :)

@Chaser
Én mostanában futottam át mit lehetne venni kicsi/könnyű(14", 1.5kg) gépben. Konzumer vonalon főleg, de HP-nél a Probook-ig is eljutottam. Még IPS panelből is sikerült review-k alapján belefutni 50-60%-os sRGB meg 1:500 körüli kontrasztú példányokba. Minden gyártó egyre lejjebb adja (üzletiben is), de kijelzőben a HP volt az egyik aki nálam "kitűnt" negatív értelemben. (Másoknál meg van egyéb gond nyilván...)

(#43) Chaser válasza sb (#42) üzenetére


Chaser
titán

ezért veszek használt üzletit:)
a fhd ips-es e746-om 6 cellás akkuval 1,7kg, és masszív is, nem kiemelkedő az ips-e, de teljesen használható, nem néztem még hova datálják, ha jól rémlik lg megoldás van benne
egy közös vana gépeimben, amiben értelmes panel volt, azt az lg/lgp gyártotta:) kivéve a kicsi x200-at, abban boehydis affs - továbbfejlesztett ips, kb az ips és pva előnyeivel, azok hátránya nélkül, kis túlzással - panel volt, elég sajnálatos h elvágták azt a vonalat, legalábbis én nem találkoztam vele azóta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) sb válasza Chaser (#43) üzenetére


sb
veterán

Nekem vmi könnyebb kellene (asszonynak is).
Használtüzleti nálam nem opció, jó gépek (úgy ahogy, ott is van azért bőven fikázni való azon az árszinten), de nincs rá szükségem. Kraftra se, méretben is elég a 14", akkor meg legyen kicsi és könnyű... nem dobáljuk, nem kell, hogy kibírjon mindent.

Szóval értem, hogy jók meg strapabíróbbak, de kicsit uncsi, hogy betéved az ember bármelyik topicba és csak ez jön ki belőle, hogy mást nem is szabadna venni.

Jó lenne, ha lenne konzumerben is használható. De szerintem van is, ezekkel a paraméterekkel, ha vkinek pl. nem kell nyúzásra. És visszatérve az üzleti minőségre, nekem főleg Dell Latitude-dal van tapasztalatom. Ott is egy vicc a robusztussága egy 6-7 évvel ezelőttihez képest, meg a szokásos nyűgjeim: M.2+2.5"-t 4 éve egymás fölé rakják, hogy ne tudd egyszerre használni, használhatatlan ujjlenyomat olvasó, későn jelent meg minden, M.2, Type-C... ide is bőven bekerülnek fos panelek, lásd Probook-ok, stb... és mindez milyen árszínvonal mellett.
Üzletiben egyébként tipikusan sokszor jobban átb*sznak, mert - amúgy tök logikusan - nem az sRGB-n meg a 120Hz PWM-en, gagyi SSD-n vagy egyéb amúgy semmibe nem kerülő, de fontos apróságon fogsz (vagyis a beszerző) fennakadni, hanem próbál spórolni 10 USD-t gépenként, megnézi jó-e a support és nem esnek-e szét kéthetente a gépek.

(#45) Chaser válasza sb (#44) üzenetére


Chaser
titán

dehogynem szabad újat venni, azt mondtam én h csinálom
a matek nálam:
használt, 14"/1,7kg , fhd ips, elég kraft, 6. gen, ssd-vel, rammal tetszés szerint bővíthető, újszerű állapot, remek kaszni, felsőkategória, 100e ft alatt
újan ugyanez 3-400e
no, részemről ebből veszek 3-4 darabot "kifullozva" egy új árán, más meg vegyen újat ha akar:)
látnál egy ilyen fujit, sztem nem kérdeznél sokat, már jó ideje figyelem őket, de nem kamu amiket írnak
c2d-ig bezárólag tp vonalon voltam, utána jött az elitebook ivy bridgig bezárólag, delljeim is voltak közben, de hol a tp volt jobb, hol a hp azonos kategóriában, és most jött el a fuji korszak ( :
nem tudom hány gene kersztül vitték ezt a kasznit, 3. gen és 6. gen háza is ugyanaz, negyediké is, többit még nem néztem, 3. gennél még nem volt szervizablak hdd-nek, az mondjuk elég balf@sz lépés, de 4. gentől van
egy db gépnél volt 0% zsanér holtják, a hp 8540-nél, legalábbis amivel én találkoztam, eddig, a fujinál is megoldották, van itt pár gép, különböző genekből, mindnél 0% holtjáték van
no nekem ezért nem kell új:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Chaser válasza sb (#44) üzenetére


Chaser
titán

a legfontosabbat hagytam csak ki, a kijelző, ha nem pwm mentes akkor mindegy milyen, nekem nem jó, nem bírja a szemem
a 746-os ipst nbc-n pwm-esnek mondták, nos, nem az:) se a szemem, se a telefonom szerint
és a billzet backlit, bár sztem a non-backlitek billzete reszponzívabb, a backlitesé valahogy lágyabb
és félreértés ne essék, nem akarom rád tukmálni, 746-ot nem árulok:) viszont bitang jó gép "apróért", h most 1,5kg v 1,7, az meg már sztem olyminegy' kategória
optika helyére mehet tartalék akku is, de ahogy láttam akár még projektor is, de azt biztos nem veszek hozzá:) és ultrabay, csak egy retesz és kinn van a dvd/akku/bármi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) sb válasza Chaser (#46) üzenetére


sb
veterán

Ezek ízlések és felhasználói igények. Tök másra jó.
Mint írtam van szerencsém két Dellhez is, Latitude 15.6" és 14", mindkettő FHD IPS, jó panellel, 4 magos procik, erő is van, stb... 1.8Kg körül vannak. Baromi nehéznek tűnik az 1.4 körüli Series 5 Samsunghoz képest és már inkább 1.3 körül vannak jobbféle modellek. (a kilós Swift5-őt néztem még meg, na az olyan érzés már mintha kettéhajlana a huzattól is. Masszivitásra ég és föld mondjuk ehhez a Samsunghoz viszonyítva.)

De a lényeg:
Otthonra + lightos otthoni melóra nekem utóbbi kategória is elég. Ezek nem tűnnek nagy különbségeknek, de mégiscsak jobb az egyik adott dologban. Plusz vannak tök egyéni preferenciák is. Ahogy egy erősebb proci, jobb hűtés, kevesebb throttlingra is aláírom, hogy ha az kell valakinek. Nekem meg belefér, ha nem bírja 15 perc után tartani az órajelet. :) Render se fut rajta, ölben meg kényelmesebb. De ugyanilyen "apróság" az is, hogy 13.3" vs 14" én utóbbit jóval használhatóbbnak tartom. 13.3" már - nekem - túl kicsi, 14 meg alig nagyobb és épp jó rajta a 125% - megintcsak nekem. 15.6" meg már batár, méretre is és 2kg körül állnak meg inkább.

De ugyanez egy tabletnél is: 10" 4-500gr nekem fárasztó és nagy, 8" 300gr meg tök jó.
Sőt ha már itt tartunk, írtam fentebb a noti ölben felállást. A valóságban eddig alig használtam így, mert eleve kényelmetlennek tartottam az egészet.Részben pont a fentiek miatt. Ha kell vmit csinálni akkor desktop+bill+monitor, sokkal nagyobb hatékonyság, ölben meg tablet.
Mindazok után, hogy anno a tableteket se tudtam mi a francra lehetnek jók...

Igazából ezek már mind "majdnem" optimális megoldások többféle témára. Az egyik ebben jobb, a másik másban. Vagy adott usernek adott feladatra valami egy kicsit kényelmesebb mint a másik megoldás. A lényeg, hogy egyik sem szar és lehet válogatni közöttük. Nagy eltérések már nincsenek, de ha van kicsit is optimálisabb más feladatra akkor legalább meg lehet próbálni azt is lefedni.
A céges Lati itt van, ha ezek a paraméterek kellenek előveszem... ha meg más akkor mégis jobb lenne egy kicsit másfajta gép. :)

szerk: Az viszont érdekes, hogy a használtnál a gari fel sem merül. Desktopban vitatkoztunk, hogy bármikor veszek bizonyos cuccokat gari nélkül, mert kb soha nem megy tönkre. Notit viszont nem szívesen vennék... és ahogy írni szoktad az új/garis vs használt/jóáras az alma - körte. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Chaser válasza sb (#47) üzenetére


Chaser
titán

15,6-ot használok évek óta "ölben", most is ágyon ülve/fekve:) most 8570p-t, ami már nekem is sok volt, a 8570w, az tömegben még ráfejelt, az is igaz masszivitásban is
a kis fuji 1700-1703g mérlegen mérve, de nbc-n is ennyit írtak, valóban egy kényelmesebb így használni:) most át is váltok rá, nem csak gyártót hanem méretet is váltok ( :
használt vs új és gar persze oké, egész addig, míg pl ezt az említett fujit megkapod 100e alatt használtan, valamivel gyorsabb utódját meg 350-500e-ért boltból - a 746-om listaára 1200$ volt nbc szerint, 8gb rammal, 250-es ssd-vel, u6200-vel, az nyilván itthon kicsit drágább lesz - , nos, kb fél év alatt nagyobb értékvesztése van az új gépnek, mint a használt gép teljes ára - nem mintha erre is nem lenne gar, kereskedőtől függ ki mennyit ad, lehet azt venni akár 1 évvel is, de van olyan kereskedő aki 1,5-et is vállal, nyilván felárral, de még úgyis klasszisokkal olcsóbb, mint egy új -
most néztem, srgb 86%-ot ír nbc..hm, valszeg ezért tetszett:)

használt-újat arra szoktam mondani, pl vga, legyen 2060, annyiért lehet venni garis v gar nélküli használt 1080-at v ti-t, fogalmam nincs, és akkor sz@r a 2060, ez blődség
itt azonos árkategóriáról van szó, ez a lényeg, tehát nem arról, h 400e-ért vegyél használtat:) ellenben ha van újra 400e ft-od, ildomos rajta elgondolkodni, h töredék árából veszel hasonló gépet, jelen esetben a cpu és vga gyengébb a gépben, mint az aktuális gennél, esetleg az ssd lassabb, sata3, de lehet van rajta m2, azt nem néztem
mivel intelnél cpu fejlődés tik-taktik-tok ( : ezért max akkor jelentősebb a cpu difi, ha valódi 4 magos cpu-sat vesz az ember új genből, igp is gyorsabb, meg támogat több mindent nyilván, ssd terén viszont fenomenális változást biztos nem érez senki pl egy 860 evo-hoz meg egy gyors m2-höz képest, max ha videót vág
felbővítre 16gb ramra, 1tb ssd-re, meg -1,5 év garra is megvan 150e-ből, no ez a nem mindegy:)
csak mondtam, ha 14-es gépet nézel, 1,5kg körül, ok, ez 200g-mal nehezebb, de a masszivitása brutális, billzet nagyon jó, touch elmegy, padba épített gombot utálom, de minden nem lehet tökéletes, kijelző meg nagyon baba és pwm free, ram és hdd/ssd szervizablakon keresztül bővíthető, optika helyett nekem airbay van, akkuról elég kellemeset fut, majd egyszer tesztelem komolyabban
erre mondom, ha megnézed vmelyik dealernél, és megfogod, nem fogsz rá nemet mondani ( : azt hozzáteszem, 1-2 helyen láttam

szerk:
744-eseimben k_vad van, nem hülyék a fujinál, biosban lekorlátozták h max órajelig ne fusson, úgysem tudja lehűteni, de egy kellemes órajelen allcore megy, és azt le is hűti, több órán keresztül teszteltem, ezek a dolgok a "nem mindegy" kategória, nekem pl a halálom, amikor a nyomorult gépet telepakolják bika hw-rel, aztán 5 perc után akkora trotylingot' kap, h gyári alapórajelet sem éri el percekig, semmi értelme

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) makikutya


makikutya
csendes tag

Jó ideje ultrabookokat használok, nagyon szerettem a samsung 9-es szériát. Az akkor ott megelőzte a korát. Lenovo, Asus után a kollégáim is és is visszatérünk a Dell xps 13ashoz. Nem a legszebb, nem különleges, de egyszerűen jó, és sokáig jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.