Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) sb válasza Chaser (#46) üzenetére


sb
veterán

Ezek ízlések és felhasználói igények. Tök másra jó.
Mint írtam van szerencsém két Dellhez is, Latitude 15.6" és 14", mindkettő FHD IPS, jó panellel, 4 magos procik, erő is van, stb... 1.8Kg körül vannak. Baromi nehéznek tűnik az 1.4 körüli Series 5 Samsunghoz képest és már inkább 1.3 körül vannak jobbféle modellek. (a kilós Swift5-őt néztem még meg, na az olyan érzés már mintha kettéhajlana a huzattól is. Masszivitásra ég és föld mondjuk ehhez a Samsunghoz viszonyítva.)

De a lényeg:
Otthonra + lightos otthoni melóra nekem utóbbi kategória is elég. Ezek nem tűnnek nagy különbségeknek, de mégiscsak jobb az egyik adott dologban. Plusz vannak tök egyéni preferenciák is. Ahogy egy erősebb proci, jobb hűtés, kevesebb throttlingra is aláírom, hogy ha az kell valakinek. Nekem meg belefér, ha nem bírja 15 perc után tartani az órajelet. :) Render se fut rajta, ölben meg kényelmesebb. De ugyanilyen "apróság" az is, hogy 13.3" vs 14" én utóbbit jóval használhatóbbnak tartom. 13.3" már - nekem - túl kicsi, 14 meg alig nagyobb és épp jó rajta a 125% - megintcsak nekem. 15.6" meg már batár, méretre is és 2kg körül állnak meg inkább.

De ugyanez egy tabletnél is: 10" 4-500gr nekem fárasztó és nagy, 8" 300gr meg tök jó.
Sőt ha már itt tartunk, írtam fentebb a noti ölben felállást. A valóságban eddig alig használtam így, mert eleve kényelmetlennek tartottam az egészet.Részben pont a fentiek miatt. Ha kell vmit csinálni akkor desktop+bill+monitor, sokkal nagyobb hatékonyság, ölben meg tablet.
Mindazok után, hogy anno a tableteket se tudtam mi a francra lehetnek jók...

Igazából ezek már mind "majdnem" optimális megoldások többféle témára. Az egyik ebben jobb, a másik másban. Vagy adott usernek adott feladatra valami egy kicsit kényelmesebb mint a másik megoldás. A lényeg, hogy egyik sem szar és lehet válogatni közöttük. Nagy eltérések már nincsenek, de ha van kicsit is optimálisabb más feladatra akkor legalább meg lehet próbálni azt is lefedni.
A céges Lati itt van, ha ezek a paraméterek kellenek előveszem... ha meg más akkor mégis jobb lenne egy kicsit másfajta gép. :)

szerk: Az viszont érdekes, hogy a használtnál a gari fel sem merül. Desktopban vitatkoztunk, hogy bármikor veszek bizonyos cuccokat gari nélkül, mert kb soha nem megy tönkre. Notit viszont nem szívesen vennék... és ahogy írni szoktad az új/garis vs használt/jóáras az alma - körte. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.