Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] 2012

Hozzászólások

(#1) bubi92


bubi92
őstag

még belegondolni is rossz, hogy ez a 4 tétel előttem is áll. vagyis a jogsit kevésbé érzem súlyosnak inkább a másik három. ha azok megvannak, akkor azt hiszem elértem amit akartam.

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ha megnézzük, azért elég sikeres évnek mondható, vagyis szerintem az, hogy ennyi idő alatt tkp. elindítottad az önálló életed, kívánom, hogy a mostani év még jobb legyen.
Mellesleg én is hasonló cipőben járok, vagyis alapozom az életem, huszadika fele irány külföld, amit én szeretnék, az egy saját bérlemény, úgy berendezve ahogy én szeretném, bele egy 82-es LCD TV PC-vel összekötve, jogsi, egy macbook, plusz pár apróság. Remélem összejön! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#3) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jó látni hogy volt akinek jó volt a tavalyi év. Nekem meglehetősen katasztrofálisan alakult. Konkrétan minden amibe belefogtam az vagy balul sült el, vagy az eredeti terv ellentettje.

De talán idei év lesz az, amikor teljesen magamra leszek utalva és ahhoz hogy beinduljanak a dolgaim el kell távoznom anyum mellől és nyakamba kell venni a világot (sztereotip tudom, de az én esetemre mindenképp igaz). Meglátjuk mi sül ki.

Minden jót kívánok természetesen.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jó kis írás, gratula az elért dolgokhoz :) Nekem is van a fejemben egy hasonló összegzés, remélem lesz időm összerakni.
Amúgy hány éves vagy?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Jó írás, érdekes volt, tetszik :)

Arról sajnos nem olvastam, hogy hogyan teszel félre, hogyan kezdesz el takarékoskodni, hogy a nagy célokat elérd, vagy hogy ne kerülj bajba, ha pár hónapig nincs bevétel. - Nem is érdekel a zsebed, ne érts félre, csak azért szólok, mert gondolni kell erre is, még a nagy értékű fogyasztási cikkek megvásárlása előtt.

A konzollal én várnék a helyedben, vegyél egy jó minőségű gamepadot, told ki a steam big picture-t a TV-re, és gameON.

(#6) Syl


Syl
nagyúr

ősszel megvolt a második temetés. Remélem ez nem sűrűsödik tovább.

Pedig fog. :(
Én meg is jegyeztem a rokonságnak, hogy 20-30 éve még minden évben esküvőkön találkoztunk, most meg temetéseken...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) Lenry


Lenry
félisten

(#1) bubi92 nos igen, azt hiszem ezek az élet nagy achievementjei. meg persze a házastárs és az utód, de ezek elsősorban nem pénz kérdései. szerencsére :N

(#2) mexicanraven bár szomorúnak tartom, hogy szinte mindenki, akivel beszélek a külföldet tartja az egyetlen megoldásnak, de sajnos tudom, hogy sokszor valóban nincs más lehetőség. nagyon sok sikert kívánok hozzá.

(#3) noxwill az biztos, hogy komoly inspiráció, ha nincs már melletted senki, mert akkor nincs az, hogy "áh mindegy, majd anyuék kifizetik"... :K
ha pedig sikerrel jársz, az tényleg egy olyan dolog, ami miatt büszke lehetsz magadra. anyutól is sokszor hallottam, nekem is, másnak is mondta, hogy bár az nem jó, hogy mindkét fia Szegeden van, Kiskőröstől távol, és csak havonta, másfél havonta járunk haza, de annak nagyon örül, hogy mindketten önállóak vagyunk már, dolgozunk és nem rajtuk lógunk (minden negatív felhang nélkül), mint nagyon sok kortársunk (én 24 vagyok, öcsém 20)

(#4) kraftxld köszi, hajrá neked is :R
24 múltam decemberben.

(#6) Syl 2011-ben 6 esküvőn voltam, 2012-ben asszem kettőn vagy hármon. temetés 1-1, de én is félek. 1994-ben dédnagyapám, 1996-ban nagyapám, 1998 dédnagyanyám halt meg, aztán egész 2005-ig semmi, de akkor nem mentem a temetésre, és szerencsére utána sem kellett menni egész 2011-ig. de ami késik nem múlik. :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Lenry válasza DeFranco (#5) üzenetére


Lenry
félisten

ez hosszú, úgyhogy te kapsz egy saját hsz-t

sok helyről megkaptam, hogy takarékoskodni kell, de ha 20 éven keresztül mindenre azt hallod, hogy "nincs rá pénz", akkor akaratlanul is költeni fogsz, amikor úgy látod, hogy stabilan van miből. én pedig úgy gondoltam, hogy kiköltekezem magam az első 1-2 évben, utána jöhet a nagy dolgokra való gyűjtögetés. ez most jött el.

különösebb módszerem nincs. a gép és a TV vásárlásakor szerencsém volt, mert a boltos, akinél vettem őket ideadta kamat meg papír meg mindenmentes részletre, így néhány hónap alatt 30-40ezresével fizettem ki ezeket. biztos nagyon megbízható fejem van :D esetleg közrejátszhatott az is, hogy a céges alkatrészbeszerzéseket mindig nála intézem és így otthagytam 1-2-3 milliót az elmúlt 2 évben :B
persze össze is gyűjthettem volna, de én már csak ilyen türelmetlen típus vagyok.

mostanra annyi változott, hogy nyáron kértem és kaptam fizuemelést, illetve átsoroltak egy kedvezményes adózásba, így most ~30%-al többet kapok, mint 1 éve, és mivel a sem az árak sem a pénzköltési szokásaim nem változtak jelentős mértékben, így ez a többlet egy része megmarad.

Steam BPM: még mindig használhatatlannak tartom, az elsődleges monitorozás miatt, de ez nem is igazán a Steam, hanem inkább a Windows (vagy a VGA driverek) meg a játékok hülyesége. plusz nekem a TV az NVIDIA baromsága miatt a prociban lévő IGP-re van kötve, az meg nem egy játékos vadállat, szóval nálam a BPM miatt sokmindent át kellene szervezni, és ehhez nem annyira fűlik a fogam, de még a fene tudja mit hoz a jövő...
azért gamepadon gondolkoztam már ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Syl válasza Lenry (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

de ami késik nem múlik.

Egyszer mindenki meghal.

(#8) Lenry

biztos nagyon megbízható fejem van

Háááát :U ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Dany007


Dany007
veterán

No valamiért úgy érzem ide nekem is kell írni! :D
Örülök hogy részben mindennek részesei lehettünk mi is itt a fórumon. És persze gratula hogy minden az elképzeléseidhez közel összejött.

Engem leginkább a melós eredményed nyűgözött le ha lehet ilyet mondani. Valami rémlett hogy csak tanulgattad / próbálgattad a 3D-t. Aztán megpróbáltál jelentkezni valahová... Ahova nem vettek fel egyből adtak gyakorlófeladatokat. Aztán felvettek és így tovább... Szóval ez szép volt. Így tovább.

A takarékoskodással ennyi idősen én is úgy voltam, hogy b...meg. :) Majd takarékoskodok ha már lesz családom meg saját lakásom. Mikor élje ki magát az ember hanem akkor amikor még nincs felelősség, legalábbis nem akkora.

Konzolt most én se vennék. Egyértelmű hogy a jelen generációs konzolok a végnapjaikat élik. 1-2 éven belül kijön az új generáció ami - ha követik a trendeket - újabb 6-7 évig egyeduralkodó lesz. Én mindenképpen azt vennék még ha drágább is. Hiszen akkor az elkövetkező 6-7 évre be vagy biztosítva ilyen téren.

A plazmát mondhattad volna! Mik a tapasztalatok? Sötét környezetben a feketéje tényleg tökéletes? :) Én is azt vettem volna ha nincs ez a beégés probléma. HTPC-nél mikor a böngésző kint van akár fél 1 órán át is eléggé nagy a kockázat.

szerk.: ja igen, ezt én se hagyhatom ki. :D

"biztos nagyon megbízható fejem van"

Hát, ha tényleg több milliós rendeléseket vittél ahhoz a céghez az elmúlt pár évben és a tendencia folytatódni látszik, akkor szerintem simán odaadhatta volna azt a TV-t gratis is.

[ Szerkesztve ]

(#11) Lenry válasza Dany007 (#10) üzenetére


Lenry
félisten

Engem leginkább a melós eredményed nyűgözött le ha lehet ilyet mondani.

muszáj volt eredményt elérni, mert nem igazán volt B tervem :D

konzol: attól függ, hogy a köv. generáció mennyire lesz kompatibilis a mai játékokkal, mert a Halot végig szeretném játszani, de nagyon vonz PS3-on a The Last of Us is.
bár ha megjelennek az újak, akkor valószínűleg gombokért utána vágják majd az embernek a régieket.

plazma: jóvanna, írok majd róla, ha nem felejtem el. elöljáróban: odabasz :)

fejem: mostmé? hát tudnál te nemet mondani ennek az arcnak? ez nem változott, csak a korral érettebb lett :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Dany007 válasza Lenry (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"mostmé? hát tudnál te nemet mondani ennek az arcnak? ez nem változott, csak a korral érettebb lett :DDD"

Na jóóó ez így nemééér! :D

(#13) Syl válasza Lenry (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

fejem: mostmé? hát tudnál te nemet mondani ennek az arcnak? ez nem változott, csak a korral érettebb lett

Mert ismerlek :DDD ;]
Találkoztunk a nyáron a Teaházban, adtam egy ATI kártyát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) Vladi


Vladi
nagyúr

Házasság, gyerek? :Y

Kis telhetetlen vaggyok. :C

Jah diákhitel! Helyedben végtörlesztenék. Én is fizettem 2 évig, összesen 500k-t. Volt kezdetekkor 1050000 tartozásom, aztán megnéztem már, hogy mennyi van még, közölték, hogy 980000. na szép. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) mexicanraven válasza Lenry (#7) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Köszönöm a jó kívánságot, hidd el, nagyon maradnék, itt a bátyám, a szűkebb család, pár nagyon jó barát, itt szeretnék barátnőt is találni, de 90 ezer forintból nem lehet normálisan megélni, ahogyan a dal is mondja, "menni-menni, muszáj menni"! :F

when the sun shines, we'll shine together

(#16) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Kellenek az ilyen pozitív történtek is (a temetést leszámítva...), úgy érzem, hogy ellensúlyozza valamennyire a "közhangulatot".

(#17) DeFranco válasza Coccolino_O (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A közhangulattal ellentétben vannak akik megpróbálnak így vagy úgy megélni, több-kevesebb sikerrel, csak egyre kevesebben vállalják be, hogy ezt így le is írják, mert barátokat nem szereznek vele, csak irigyeket.

Pofázni mindig könnyebb, meg megmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Vladi válasza DeFranco (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát igen, ez így van.

Én is írhatnék pozitív történeteket, meg is próbáltam, de jobban lehurrogtak, mintha trollkodnék éppen. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) Lenry


Lenry
félisten

(#12) Dany007 mindent bevetek :DDD

(#13) Syl tudtam, hogy ismerős a nicked valahonnan, csak az avatart nem tudtam hová tenni. mi baj volt Festerrel?

(#14) Vladi a házasságot én egyszerű papírnak tartom, sokkal előrébb van a listámon a ház és a közös élet. hogy utána mikor változik a párom Lengyelnévé, az huszadrangú. majd ha lesz rá pénz.

a gyerek szintén jönni fog, de ezt nem tervezem, úgyis tudni fogjuk, hogy mikor jött el az idő.

(#15) mexicanraven no igen. sokaktól hallom, hogy így magyarság, meg úgy hazaszeretet, csak kár, hogy a hazaszeretetet nem fogadják el a postán fizetőeszközként.

(#16) Coccolino_O köszönöm. bár nem ez volt a célom, de utólag én is úgy látom, hogy jó ötlet volt leírni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Syl válasza Lenry (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Fester alapján túl könnyen felismertek :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Coccolino_O válasza DeFranco (#17) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem hiszem, hogy irigységet válthat ki az ilyesmi. Annál azért értelmesebb emberek járnak ide fórumozni.

(#22) DeFranco válasza Coccolino_O (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#23) Coccolino_O válasza DeFranco (#22) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Tapasztalod, hogy irigyek itt az emberek? És ha igen, akkor miben nyilvánul ez meg?

(#24) Vladi válasza Coccolino_O (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Belekötnek az élő fába is. Egyszer elmeséltem egy pozitív történetet, hogy lehet haladni 1-2-re. Családban lévő történet, az évek alatt végignéztem.

Aztán megmagyarázták, hogy miért nincs igazam. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25) DeFranco válasza Coccolino_O (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen. Ne feszegessük.

Aki irigy irigy, pukkadjon meg, leszarom. Nincs is mire irigynek lennie mondjuk, nem vagyok sem gazdag, sem vagyonos, csak nem b@szom el a pénzt. Ha ő nem, ő baja.

(#26) Bluerainbow válasza DeFranco (#17) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

100 %-ig egyet kell hogy értsek veled.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#27) Coccolino_O válasza DeFranco (#25) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Így már világos. :)

Azt hiszem, hogy én vagyok vaksi, mert tényleg nem szoktam ilyesmivel találkozni.

(#28) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ugye érzed, hogy a "maradt pénzem hóvégén" és a "barátnőmmel tervezzük a jövőnket" mondatok ütik vagy ütni fogják egymást? :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Lenry válasza bambano (#28) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ezért élem ki magam még most :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Syl válasza bambano (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Elvégre köztudott, hogy előbb-utóbb minden barátnő/feleség kötelezően belép a "Minden hónapban új cipő/táska" klubba :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) DeFranco válasza Syl (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A saját pénzéből... úgy ahogy akar, úgy költ ;)

(#32) bambano válasza DeFranco (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

idézet az egyik hozzászólásból:

"Feleségemmel van egy közös számlánk az OTP-nél két kártyával.
Eddig tudtam használni a webes bankolást. Most nem, mert ő kapja az SMS-t."

nem mindenkinek fenékig tejfel az élet :) :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Dany007 válasza bambano (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe... Sose értettem mért nem lehet ezt kulturáltan felnőttek módjára megbeszélni. Persze ha annyi pénz van, hogy meg se látszik a költekezés akkor tényleg kitérdekel kategória... De ha nincs akkor nem értem a nő mért nem tudja felfogni hogy ez nem így megy? Keressen többet, vagy keressen egy milliárdos 86 éves playboy mogult magának, aztán költhet amennyit akar.

(#34) DeFranco válasza bambano (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jáj :DDD

Szerencsére nálunk ez elő sem fordulhat :)) Nincs közös számlánk. Felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#35) Vladi válasza Dany007 (#33) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na jó azért nem ennyire forró a kása. Nem pont arról van szó, hogy szórja a pénzed az asszony.
Meg lehet és kell beszélni.

De ha már van, akkor észreveszi, hogy kopott a szőnyeg, meg kicsi a lakás meg ... :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) Dany007 válasza Vladi (#35) üzenetére


Dany007
veterán

"De ha már van, akkor észreveszi, hogy kopott a szőnyeg, meg kicsi a lakás meg ..."

Na igen, ez ismerős! :) Mondjuk nettó 400 ezer alatt elég könnyen és gyorsan el lehet költeni a pénzt szinte bármire... Valami mindig kell és mindig meglehet indokolni.

@#37) Vladi :

Jaja, a 47 ezerre gondolsz, mi? :D Ismerem...! Amúgy vigyázz mert Bear Grills is belehalt... :D

[ Szerkesztve ]

(#37) Vladi válasza Dany007 (#36) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt mondják: nincs az a nagy pénz, amit nem lehet elverni és nincs az a kis pénz amit nem lehet beosztani. :)

jóvan csak úgy mondom. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) bambano válasza Dany007 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ennyiből konkrétan nem lehet kideríteni, hogy van-e közöttük bármi negatívum, de mi mást is tételeznék fel, nem is én lennék :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) Syl válasza DeFranco (#31) üzenetére


Syl
nagyúr

Sose értettem, hogy lehet családnak nevezni egy külön kasszán élő csoportot. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) Dany007 válasza Syl (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, ezt én se értem, de ahogy emlékszem ez itt sokaknak bejött már.

(#41) Syl válasza Dany007 (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

És ilyen "családban" ki fizet a szexért? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) Dany007 válasza Syl (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Nem vágom teljesen meg az értelmét se értem.
De állítólag a rezsit meg az albit közösen fizetik 50-50% plusz talán még a kaját is, de ez nem biztos. Aztán ezen kívül meg mindenki azt csinál a pénzével - már ha marad - amit akar.

(#43) bambano válasza Syl (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a külön számla külön kasszát is jelent? szerintem nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Syl válasza bambano (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

Passz. Nem értek hozzá. A mi időnkben, mifelénk mást jelentett a család. Hiába, kiöregedtem én már ebből a korból.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) bambano válasza Syl (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az én szüleim idejében volt két dolgozó szülő, akik hasonlóan megfontoltak voltak és nemigen voltak banki szolgáltatások.

ma meg totálisan össze-vissza van minden, lehet olyan szülőpár, ahol a két kereset és a két megfontoltság között óriási a különbség. van, ahol nincs más megoldás, mint az, hogy valaki dönt, valaki meg nem dönt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Egyébként remélem nem gond az off, de a fenti asszonypajtásos dologra reflektálva annyi, hogy akárkit is fogok elvenni, házassági szerződést én mindenképp fogok írni.

when the sun shines, we'll shine together

(#47) Lenry válasza mexicanraven (#46) üzenetére


Lenry
félisten

"szeretlek, te vagy a napom és a holdam, veled akarom leélni az életem, de lehet, hogy esetleg mégse, úgyhogy itt írd alá kérlek"

lehet érvelni, anyagiakkal jönni, példákat hozni, de akkor is elbaszott dolog alapból bizalmatlanságra építeni egy kapcsolatot. akkor már inkább bele se vágj.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) Dany007 válasza mexicanraven (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek Lenry-vel. Akkor már inkább ne vedd el. :D Amúgyis csak egy papír. Fölösleges. Főleg ha ilyenek miatt aggódsz már előre.

(#49) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Figyeljetek, egyszer megégettem a szám. 2,5 évig volt egy barátnőm, majdnem élettárs szinte, minden jól ment, egyszer előjöttek a mondvacsinált bajok, hogy én elhanyagolom, etc. (igaz én minden hibájával együtt elfogadtam, másik oldalról ez nem sikerült, pedig eget rengető dolgokra nem kell gondolni részemről)
Aztán az történt, hogy szakított velem kedden, aztán csütörtökön összejött egy osztálytársával aki szerenád alkalmával szerelmet vallott neki. Pedig benne tényleg megbíztam. Persze, meglehet, hogy bennem van a hiba.

Plusz egyelőre nincs még kit elvenni, 8 hónapja szingli vagyok és érzéseim alapján az is leszek! :D

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#50) DeFranco válasza Syl (#39) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sose értettem, hogy hogyan lehet "család-nem család" rendezőelvként kezelni a pénz tulajdonjogát egy szereteten és bizalmon alapuló kapcsolatban.

A mi kapcsolatunk többek között a bizalomra épül. Megbízom a feleségemben, hogy nem rejti el a pénzét, megbízom benne, hogy nem költi el számolatlanul, megbízom benne, hogy a közös terheket együtt viseljük. Ehhez nincs szükségünk közös bankszámlára. Ettől függetlenül persze az utolsó fillérig tudunk (nem figyeljük árgus szemekkel, csak egyszerűen tudjuk) arról a pénzről, ami a "másiknál van", csak éppen ő kereste meg, ő kezeli, ő dönti el hogy osztja be. Megbízom benne, tudom, hogy jól van az ott. Ez semmivel nem kevesebb (sőt, szerintem több) bizalom, mint a közös bakszámla.

Mellesleg technikailag közös kasszánk sincs, épp ezért, ha csak azt nem nevezzük annak, hogy mindent egyenlően viselünk. Akkor van.

Házassági szerződést nem kötöttünk. Szóba sem került.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Lenry:] 2012
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.