Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) kk831228 válasza Luissimo (#3400) üzenetére


kk831228
addikt

Tényleg hamarabb lesz elovasni 3000 hsz-t... :B :B

Picit olyan érzésem van mint, ha fellennél pörögve...Mit tolsz?? ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3402) kk831228 válasza Luissimo (#3400) üzenetére


kk831228
addikt

Úgy látom te is kikapcsoltad... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3403) Misi1980 válasza zizol (#3387) üzenetére


Misi1980
senior tag

A gyárilag telepített security program tílja le az alkalmazásokat.Most úgy néz ki hogy sikerült beállítanom hogy jó legyen.

(#3404) Ombre85 válasza Luissimo (#3393) üzenetére


Ombre85
tag

Nekem úgy működik, hogy ha az alapértelmezetten beállított SIM-en hívnak és a hívásnaplóból visszahívom az illetőt, akkor nem kérdez. Ha a telefonkönyvből hívok, akkor sem kérdez, az alapot használja. De ha nem az alapértelmezett kártyán keresnek és úgy akarom visszahívni, akkor megkérdezi, hogy melyik számról akarom tenni.
Ez így tök logikus, mert ha nekem kimenő hívásnak az egyes van megadva, de az illető a kettes számomat ismeri, akkor a telefon nem tudja eldönteni, hogy melyik a jó választás. Nálad ennél kuszábban viselkedik?

(#3405) zizol válasza Misi1980 (#3403) üzenetére


zizol
aktív tag

Orulok, hogy sikerult megoldani. :)

Üdv, zizol

(#3406) Kapanyél válasza kk831228 (#3381) üzenetére


Kapanyél
őstag

Akkor pár számomra negatív csalódás:
(Galaxy S4 GPE után)

- a készülékház fémsége miatt eléggé csúszik, kurvahamar el lehet ejteni
- tokot Aliról rendeltem hozzá (6db-ot, ha kell valakinek, majd szólok, ha megjöttek), mert itthon csak két drágább van hozzá, amik nem tetszenek (fedlaposak)
- az értesítő LED csak piros és kék, nem konfigurálható egyáltalán
- a rezgés erőssége érintéses visszajelzésnél sem állítható, meg úgy általában sem
- a hangszóró bár tényleg hangos és tényleg jobb, mint az átlag, utólag már nem egy selling point, az iPhone6-és sokkal(!) jobb
- a vaku zseblámpaként gyengített üzemmódban megy (állítólag), ami elég halovány
- a feloldóképernyőre gyárilag nem lehet egyéb shortcutokat kirakni
- a Google UI nem egy szűz Android felület, hanem egy arra hasonlító UI, kár volt beletenni, nem érdemes átváltani rá (állítólag csak gond lesz utána amúgy is)
- élő háttérképet nem lehet a zárolási képernyőn használni (csak Google UI-n, de ott meg minden más szarabb)
- a kamera HDR módban használhatatlan (bemozdult dupla expo, széteffektezett kép, stb.)
- a kamera 4K-ban veszi föl a legjobb minőségű videót, de csak interpolált a kép, valójában 720p van fölskálázva, ellenben a mérete hatalmas
- a kamera az én készülékemben nem valami jó, 1/30 fölé nem viszi a zársebességet, a képek már ISO100-nál is rettentően grízesek (zajos, mosott), a felbontás nem állítható (csak másik szoftverrel)
- selfie-módban a derítés funkcióról meg vagyok győződve, hogy előbb ellövi a képet, mint bekapcsolná a színes fényt a kijelzőn, de egész jó képet készít
- a legördülő értesítési sáv menüje nem konfigurálható, nem rendezhető át tetszőlegesen, ráadásul duplán kell lehúzni, hogy előjöjjön a menü (ha oldalra húzom az ujjam, nem lefelé a sávon, akkor kinyílik magától, de ez is sokkal lassabb, mintha egyből a menü jelenne meg)
- az érintőgombok háttérvilágítása harmatgyenge
- S4 után nagyon hiányzik a fizikai gomb (készülék felkeltéséhez, Lollipop-on nincs knock-code ébresztés)
- nincs benne hőmérséklet és páratartalom mérő szenzor (előbbi jól tud jönni)
- nincsenek hozzá custom ROM-ok, egyelőre még nem éri meg buherálni, legfeljebb root-olni, ha kell

Ezek számomra a legfontosabbak. Emellett:
- tökéletes kijelző
- gyors GPS
- jó üzemidő
- jó hangerő
- guszta megjelenés, igényes anyagok
- van egy fólia a csomagban kezdetnek
- automatikusan tudja rögzíteni a hívásokat

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3407) Kapanyél válasza Kapanyél (#3406) üzenetére


Kapanyél
őstag

Egyébként még mindig úgy vagyok vele, hogy Note4-re nem cserélném le (már csak azért sem, mert beszopattam magam és cégesre vettem, szóval most használnom kell :D ). Esetleg egy S6 Edge+ majd ha már itthon is kapható lesz, annak már emberibb a fényereje és tuti lesz hozzá mókolt szoftver.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3408) WOT-H-A-C válasza Kapanyél (#3407) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az értesítő led RGB Nálam pl zöld színnis játszik a kék és piros mellett. Egyébként tényleg érthettlwn, hogy lenovóék ezt , hogy tudják típusról típusra elhibázni. Mókolt szoftver lesz hozzá ez biztos. Egyébként ebből a telefonból egy cm el sokkal többet ki lehet hozni még mint ami most benne van.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3409) kk831228 válasza Kapanyél (#3406) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm!! :R Ezekből legjobban a kamera zavar, pedig már kezdtem volna örülni, hogy sikerült egy jó kis s kamerát összehozniuk... :U Próbáltad másik szoftal is??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3410) Kapanyél válasza WOT-H-A-C (#3408) üzenetére


Kapanyél
őstag

Most direkt fölraktam a Light Flow-t, de még a piros helyett is a kék LED jelenik meg, ha tesztelem. Zöldet még sosem láttam világítani. Talán, ha kikapcsolnám az értesítő fény funkciót, jobban tudná kezelni egy külső szoftver.
CM-et nagyon várom már! De még alig tart valahol az XDA-s srác a portolással. Már egy xposed-nek is örülnék, de egyelőre az is annyira alpha modulokra épül, hogy nem biztos, hogy megéri kínlódni vele.

kk831228

Igen, az Open Camera vált be a legjobban. Még a Camera FV5-öt ki akarom próbálni, az mit hoz ki belőle.
A Google Camera HDR-ben kifagyasztja...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3411) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ilyen tokot a fenti fehér színben lehet valahol kapni a telefonhoz? Legfőképpen magyar elérhetőség érdekelne, de ha kintről kell rendelni az sem akadály.

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3412) maki12 válasza Neil Watts (#3411) üzenetére


maki12
senior tag

Kulfold, 2500 forint korul van. (Fekete/Narancs szin) Feheret en meg nem lattam.

[ Szerkesztve ]

HTC U11 & Nikon D5300

(#3413) zizol válasza Kapanyél (#3406) üzenetére


zizol
aktív tag

Valami gond lesz a kameraddal, mert szerintem fantasztikus fotokat keszit a telo, sot a videoi is nagyon jok.
"- a kamera HDR módban használhatatlan (bemozdult dupla expo, széteffektezett kép, stb.)
- a kamera 4K-ban veszi föl a legjobb minőségű videót, de csak interpolált a kép, valójában 720p van fölskálázva, ellenben a mérete hatalmas"

En hihetetlen jo hdr fotokat csinaltam mar. Nem ertem ezt a problemadat.
Illetve az interpolalt 4k video infod honnan van? Biztos ez?

Üdv, zizol

(#3414) rdt89 válasza zizol (#3413) üzenetére


rdt89
addikt

Osztom a véleményedet, én se értem, hogy lehet rossz HDR fotókat csinálni, mikor nekem is nagyon szépek jönnek össze.
A 720p felskálázás meg szerintem hülyeség, láttam összehasonlítást más telefonok 4k-s videóival és sokkal szebb volt. Valamint van youtube-n összehasonlító videó HD/FHD/4k és amit felskáláznak, Az nem ennyivel jobb minőséget produkál, szóval szerintem is a kamerával lesz a gond.

(#3415) WOT-H-A-C válasza zizol (#3413) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

+1

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3416) Land


Land
veterán

4.4.2-nél milyen címszó alatt találom az akksis részt? Megnézném a kijelzőidőt, teljes aksis időt stb... Csak nem találom...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3417) Neil Watts válasza Land (#3416) üzenetére


Neil Watts
veterán

Power Manager appban van a hamburger menüben egy power consumption rész. na ott lesz.

Üdv. core2

(#3418) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Furdalta az oldalamat a kíváncsiság, kipróbáltam a QFILE használatát, tökéletesen vissza lehet hozni a halálból a készüléket. :D :DD :C :R

(#3419) Neil Watts


Neil Watts
veterán

A telefonon alapból fentlévő security appot hogy lehet leszedni? Felraknék helyette egy Eset cuccot inkább akkor már...

Köszi!

Üdv. core2

(#3420) Land válasza Neil Watts (#3417) üzenetére


Land
veterán

Megvan. Jól el volt dugva.. THX

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3421) stilo18 válasza zizol (#3413) üzenetére


stilo18
addikt

Az én tippem, hogy a külön HDR módban fotóz, ott tényleg túlzásba esik a telefon!
Viszont ha a beállítások között kapcsolja be a HDR - t akkor szerintem korrekt eredmény lesz!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#3422) Luissimo válasza Neil Watts (#3419) üzenetére


Luissimo
veterán

Ne akard leszedni, csak tiltsd le , fagyaszd le és inhalálj helyette egy másik nekedtetszőt :D

(#3423) Misi1980


Misi1980
senior tag

Nektek jó a viber? Folyamatossan elérhetők vagytok rajta? Szerintem ez a szar security lövi ki a vibert.Le lehet valahogy ezt a programot törőlni vagy állítani?

(#3425) Misi1980 válasza #45553408 (#3424) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azt a menüpontot hol találom meg?

[ Szerkesztve ]

(#3427) Misi1980 válasza #45553408 (#3426) üzenetére


Misi1980
senior tag

Jó lenne ha valaki tudna segíteni.....

(#3428) Neil Watts válasza Luissimo (#3422) üzenetére


Neil Watts
veterán

és azt miként vitelezzem kifele? :P Nem vagyok rootolva és 4.4-en vagyok.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#3429) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

No, én is megírom a tutit :)
Negatívum:
-A záridő nem állítható 1mp-nél tovább. (nekem nem vált be a Camera Fv5, béna a felülete), így csillagfotózásra alkalmatlan.(Meizu M1 Note-nak ez nem volt gond)
-Ez a Lenovo Weather egy kicsit fapados.
-Nem tetszik az UI. De Nova Launcherrel jó.
-Kinti 40 fokban, érezni, hogy meleg a hátulja, de nem éget vagy ilyesmi :)
-Néhány appot nem talál a Playen. Pl. Heroes 3(az Ncore-os verzió fut rajta szépen), vagy a Justvidman által tesztelt rendkívül fontos Cat thing :D

Pozitívum:
-Nagyon jó kamera, szuper HDR, több HDR effekt is van és az egyik még jobb, mint az alap. Lehetséges a fátyolos vízesések fotózása is.
-Felkelti a figyelmet, annyira szép
-Kezdeti pánik után szépen beállt az üzemidő, 2naponta töltöm.
-A kiálló kamerán én idáig semmilyen kopásra nem lettem figyelmes, de azt a gyönyörű hátlapot mindig féltem.
-Gyors, fasza, szép, ár érték arányban nagyon jó.
Elképesztően kicsi káva.

Nem is értem, hogy vehetnek Galaxy A5-öket ennyiért...
Annyira szeretem, olyan jó, hogy ezt vettem, nem a Oneplus One-t.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3430) Luissimo válasza Neil Watts (#3428) üzenetére


Luissimo
veterán

azért ez a szép telefon nem lesz rút, ha kap egy kis rootot. :D
Sőt mégszebb tud lenni tőle.

szerintem, fuss neki, visszatudod unrootolni, ha kell.
vagy élj vele együtt, minden csak megszokás kérdése :))

(#3432) Luissimo


Luissimo
veterán

bocs Fijug, igazán nem a szőrszálakat szeretném hasogatni, de mit jelent ez a mondat az összefoglalóban?
"Gyenge időjárási körülmények..." :)) :F

(#3434) Luissimo válasza #45553408 (#3433) üzenetére


Luissimo
veterán

van aki kifejezetten ezt szereti , imádja a szakadó esőt, vagy a havat, vagy az ónosesőt...

Annak az nem gyenge :D

jólvanna, csak nemtudtam kihagyni :DD

(#3435) Luissimo válasza #45553408 (#3433) üzenetére


Luissimo
veterán

Neirjunk esetleg inkább helyette valami ilyesmit, ami beleillik a szövegkörnyezetbe:

GPS vétel tekintetében kedvezőtlen időjárási körülmények esetén (fokozottan felhős ég, erős eső vagy hóesés) illetve a sűrű beépítettségű, rálátást gátló területeken előfordulhat, hogy ....

(#3436) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Root nélkül nem megy a security app eltávolítása? :/

Üdv. core2

(#3437) arnd válasza Neil Watts (#3436) üzenetére


arnd
senior tag

Rendszer app... gondolom csak fagyasztani lehet.

(#3438) Luissimo válasza arnd (#3437) üzenetére


Luissimo
veterán

Nembaj, néha ugyis van fagyás , nem?😃

Sajna rootolnod kell hozzá, de nemkell tőle félni, mint ördög a tömjénfüsttől :D

(#3439) Na persze


Na persze
csendes tag

Számomra a gyenge térerő az egyetlen fájó pont. Távol a várostól keresgetni kell. Amúgy van különbség az egyes és kettes kártyahely térereje között? A csak gsm erősebb? Esetleg 4G vagy 3G letiltása segíthet?

[ Szerkesztve ]

(#3440) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Nálatok néha nem ragad be a tárcsázó?
Bluetooth headsettel beszélek,lerakom vagy lerakják,percek múlva veszem elő a telót és ott a név az alján a piros kagylóval,mintha még mindig beszélnénk.(a perc számláló nincs már ott)
Ilyen még nem volt előtte egy telómon se.
Lollin vagyok. :F

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3442) WolfManus


WolfManus
csendes tag

Sziasztok!
1. Hangminőség (zenehallgatás):
AKG-Y50 / Poweramp (fizetős változat) kombóval hallgatok zenét, szerintem gyönyörűen szól (egy kis mély + magas kiemelés + közvetlen hangerő vezérlés bepipálva).

2. SIM kártya operátor színének módosítása lehetséges? (lolly 5.0.2). Előző (kínai, kitkat) telómon legalább 4 színből választhattam, itt az istennek se találok ilyen lehetőséget...

(#3443) Biluxzsolt válasza #45553408 (#3441) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi a visszajelzést.
Akkor nem egyedi a dolog,meg azt is jó tudni,hogy nem a headset kavar be.
Reméljük a következő frissítés majd javítja,de mondjuk szerencsére nálam se sűrűn fordul elő.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3444) arnd válasza Biluxzsolt (#3440) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem nem tesz ilyet.

(#3445) arnd válasza WolfManus (#3442) üzenetére


arnd
senior tag

Nem lehet színezni...

(#3446) Na persze válasza #45553408 (#3441) üzenetére


Na persze
csendes tag

Köszönöm.

(#3447) Bandi077 válasza Misi1980 (#3423) üzenetére


Bandi077
újonc

Security>Adatvédelmi őr>Hívások> és ott kiválaszthatod ;)

Samsung Galaxy S > Samsubg Galaxy S3 > Lenovo Vibe Z2 Pro

(#3448) TheGerike


TheGerike
tag

Ahoj!

1 hét használat után írok, csak jelzem.
Előzmény: iPhone 6, Nokia 730, Lg G3, Meizu M1 Note, HTC One M7....szóval sok minden. :DDD

Pozitívumok:
- mérettől féltem, de a kijelző kompenzál! Gyönyörű! i6 színei jobban vannak kalibrálva, de ennyi.
- egyáltalán nem csúszós, max a méret miatt akrobatázol úgy, h kieshet a kezedből
- gyors! G3 hasonló hardverrel, de kevesebb rammal sokkal többet döcögött. Sokkal.
- melegedés??! ugyanmár...ez max langyos! G3, M7 na az tudott forró lenni!
- gyári kijelző fólia remek
- a sok szoftveres biz-basz (kitkat alatt mégtöbb), amit más gyártónál nem találsz!
pl: + feloldás: nem elég csak úgy megpöckölni, elhúzni ujjadat a feloldáshoz, hanem a lakaton kell tartani egy darabig, h megjelenjenek a műveletek ( less is more téma pl) => zsebben feloldás így kizárva :K
+ komplett UI kicsinyítés
+ print screen méretezési lehetősége

Negatívum:
- szar helyen van a hangerő gomb, túl magasan és bal oldalon, kényelmetlen elérni
- akkumulátor: folyamatos 4G, két kártya, frissítések óránként, GPS on, Wifi on...max 4 és fél órás kijelző időt érek el, naponta tölteni kell. (jobb mint a G3, de rosszabb mint az i6)
- a gyári launcher => azonnal cseréltem Novára ( itt pl működik az értesítési sáv azonnali legörgetése, egy pöccre )
- szoftver "frissítés" ( a legnagyobb negatívum ) => nem nevezném frissítésnek azt, mikor funkciók tűnek el, ráadásul olyanok, melyek kiemelték a mezőnyből! ( kikapcsolt képernyő mozdulatok pl.) Illetve lassabb is lett. Antutu kitkat: 43846 Lollipop: 38070....nekem ez nem frissítés, csak "dobjuk már fel az új rendszert, mert le vagyunk maradva!"

Észrevételek:
- értesítési led nekem nem negatívum. Még sosem maradtam le semmi fontosról, mert nem villogott a telón színes led.... :U
- kamera: szokni kell! nem egy point-and-shoot...tud jó képeket is csinálni, meg rosszat is. Tény, hogy lassabb kevés fényben. Én pl gyereket fotózom bent a lakásban, és ott az asszony i5S-e sokkal jobb!
- Apple Earpod fülessel tökéletes a hangzása. Mondjuk én csak kipróbáltam Soundclouddal, de jobb mint a Lenovo laptopom ugyanezekkel.
- hangszóró hangos mint a disznó, de nem szól szépen, de csengőhangnak az utóbbi minek is?? Nem erről nézel végig egy Gyűrűk urát, ha meg igen, akkor fülessel.
- rezgés erősség állítás billentyűzetnél benne van, hívásnál nincsen

Összegezve:
Ajánlott! :K
Szvsz ennyi pénzért, hivatalos forrásból jelenleg a legkiegyensúlyozottabb phablet a piacon!
Nehéz jobb ajánlatot találni.

*---- There are no porblems, only solutions. ----*

(#3449) Pifi59 válasza TheGerike (#3448) üzenetére


Pifi59
csendes tag

Na ezekért az elfogulatlan és építő jellegű hozzászólásokért érdemes fórumokat olvasni! :C

(#3450) kk831228 válasza Pifi59 (#3449) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja... :R ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.