Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

sziasztok hátha valaki tud segíteni, én autoban használom a navinak meg ilyen multimédiás központnak végül is, két mágneses tartóval van rögzítve (elvileg nem lehet gond) na frissen beülünk a kocsiba megosztom a netet a telefonnal és szépen elindulunk, a waze szépen működik jó rendben, kiszállunk, ez az amaz, mennénk haza wifi újracsatlakozik, de a gps az istenért nem működik, ki be se lehet mindig kapcsolni, de ha igen semmi értelme, sokszor még egy újra indítás se oldja meg a problémát, legrisebb android van rajta, van valami ötlet? én mégis a mágneses tartóra tippelek

(#652) keszo válasza Varesz_86 (#651) üzenetére


keszo
őstag

Vedd ki a kocsiból és használd próbakép egy párnapot úgy is. Ha nem jön elő a hiba akkor biztos hogy a mágnestapik okozzák a problémát.

Attila

(#653) chris-v válasza Varesz_86 (#651) üzenetére


chris-v
senior tag

Nekem is mágneses tartóval van a kocsiba, de nem tapasztaltam ilyen hibát.
Mondjuk olyan volt, hogy nem találta a GPS jelet, aztán elindítottam a GPS test alkalmazást, az megtalálta a jelet, utána már jó volt a térképnél is.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#654) need


need
addikt

Sziasztok..

Próbáltam már vagy 2 lejátszót telepíteni Bsplayer és Mx playert de nincs hang a kodek baja van..

ti milyen lejátszó programot raktatok fel..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#655) fradi81 válasza need (#654) üzenetére


fradi81
veterán

hello

filmlejátszás? arra én vlc-t használok, a gyári lejátszóban akadoztak is a filmek.

moto g72, Ninebot d28e

(#656) need válasza fradi81 (#655) üzenetére


need
addikt

ok letöltöm megnézem..

bosszant hogy nincs hang 2 lejátszónál sem..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#657) kidd25


kidd25
tag

Mx playernél szedd le xdaról a módosított kodeket, azzal menni fog. Nekem mindig sd-n van. Sajnos végleg lemodtam a tabletről, szereztem egy samsung galaxy tab 2 p3110-et. Néha visszanézek, amiben tudok ezekután is segítek.

(#658) need válasza kidd25 (#657) üzenetére


need
addikt

most felraktam a vlc-t és azzal mennek a filmek..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#659) Murdock1981


Murdock1981
tag

Üdv mindenkinek! Nemsokára hozzá jutok egy ilyen tablethez. Azt szeretném kérdezni, hogy ha kitkat van rajta, érdemes frissíteni lollypopra? üdv, Misi

(#660) Qwen válasza Murdock1981 (#659) üzenetére


Qwen
tag

Szerintem ha minden rendbe működik rajta akkor teljesen felesleges.
Ha visszaolvasol pár oldalt akkor láthatod hogy valakinek a frissítés hazavágta,másnak meg működik rendesen.
Én se frissítettem,nem láttam értelmét.Így is tökéletesen működik rajta minden.

(#661) miku84 válasza kidd25 (#571) üzenetére


miku84
tag

A supersu-t, hogy frisstetted a Kingroot install után? Nekem nem sikerül a frisstés, így nem is tudom leváltani a supersu-ra a kingroot-ot. CMW és TWRP pedig nem kompatibilis ezzel a tablettel, azt irják.

(#662) Murdock1981


Murdock1981
tag

Az lenne a legjobb, ha egy cm13-mat rálehetne rakni. A marshmallow megtudja formázni az sd kártyát belső tárhelyként. A telefonon így használom és nagyon jó.

(#663) Tommy-1998 válasza miku84 (#661) üzenetére


Tommy-1998
tag

https://www.apk4fun.com/apk/56552/ ezt az alkalmazást töltsd le ezzel ugyanis le lehet cserélni a kingrootot supersura

(#664) miku84 válasza Tommy-1998 (#663) üzenetére


miku84
tag

Köszi, megnéztem. Az a gondom, h itt meg nem kér root jogot, ha elindítom. Megpróbáltam újabb verzióval is (9.38). Most mit lehet tenni?

(#665) miku84


miku84
tag

Amúgy a fórumból azt látom, h van 5.1.1 is a tab2- re, de nekem 5.0 van (160701) és azt írja, h ez a legújabb. Mi az igazság? Nem OTA-n keresztül jött, v. mi?

(#666) lordcoyote


lordcoyote
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni. Még áprilisban vásároltam egy TAB2 A7-10 készüléket. Alapból ugyebár android 4.4.2 van rajta, de úgy volt a leírásban, hogy 5.0. Sebaj, gondoltam majd frissíti magát, viszont a mai napig nem tette ezt meg, hiába várom, hogy automatikusan frissítse magát az újabb androidra. Mikor bemegyek a frissítések keresése menübe, mindig azt írja ki, hogy a legfrissebb verziót használom.

Tudnátok tanácsot adni, hogy miért nem történik meg az upgrade OTA-n keresztül? Kell valamilyen rendszerbeállítás esetleg?

Nemrég vettünk még egy ilyen készüléket ott sem történik meg :(

Köszönöm előre is a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#667) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok. Külföldi Lenovonál tudnék ilyet venni 19ezerért (illetve az A7-20-at). Feleségemnek keresek tabletet és alapvetően tetszik a konstrukció de nem vagyok otthon a Lenovo márkát illetően.

Pár kérdésem lenne, amit visszaolvasva nem találtam meg egyértelműen:
- mennyire egyszerű a rootolási folyamat?
- mennyire jön ki a HD hiányossága?
- az aksi milyen élettartalommal bír?

És minden más segítséget is szívesen veszek! Köszönöm.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#668) Tommy-1998 válasza miku84 (#664) üzenetére


Tommy-1998
tag

Akkor menj bele a kingrootba és kell lenni egy olyan résznek hogy Root authorization ha abba belemész akkor ott tudsz adni root jogot az alkalmazásnak

(#669) miku84 válasza Tommy-1998 (#668) üzenetére


miku84
tag

Igen, próbáltam ez is. De nem is jelenik meg a Supersu mellett a root és külön nem is tudom hozzáadni. Vmiért telepítésnél sem írja ki, h ennek root is kéne...

(#670) Imike20


Imike20
senior tag

Sziasztok! Minap vettem a Lenovo Tab-ot, vettem hozzá 32gb kártyát de nem enged rá másolni FTP-én keresztül! Csak ha USB kábelen keresztül csatlakozom! Valaki talált már megoldást? A Rendszer nem fog frissülni 4.4.2.-ről? Köszönöm !

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#671) lordcoyote válasza Imike20 (#670) üzenetére


lordcoyote
csendes tag

Én is frissítésre várok 4.4.2-ről, fél éve vettem, de nem történik semmi, pedig úgy árulták több helyen is, hogy Android 5.0.1 van/lesz rajta

(#672) Imike20 válasza lordcoyote (#671) üzenetére


Imike20
senior tag

Akkor valószínűleg nem lesz! :(

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#673) p@gabi válasza Imike20 (#670) üzenetére


p@gabi
tag

Szerintem ne várjátok rá annyira a frissítést.Nekem annak idején frissült 5-ösre automatikusan,de pár hónapja ment rá vissza a 4-es.Előbb utóbb kevés lesz a belső tárhely(még ha csak a gyerekek játszanak rajta is)és jól fog majd jönni ha lehet az appokat az sd kártyára linkelni,amit 4-esen megtehetsz az 5-ösön nem annyira.

(#674) fradi81 válasza p@gabi (#673) üzenetére


fradi81
veterán

Ez az sd kártyára pakolászás lehetősége most android, vagy gyártó(lenovo) függő? Amikor rákérdeztem aztmondták utóbbi. Ugyanez a 4.4.2 android van egy lg telón, ott nem lehet sd-re telepíteni.

moto g72, Ninebot d28e

(#675) pn4hvq válasza fradi81 (#674) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Android korlátozása :S.

(#676) p@gabi válasza fradi81 (#674) üzenetére


p@gabi
tag

Androidos korlát.
Lehet minden gyártóéra,de az hozzátartozik,hogy nem alapból tudja,külön app kell hozzá.Többféle verzió is van belőle,kinek melyikkel működik.

(#677) p@gabi válasza Imike20 (#670) üzenetére


p@gabi
tag

Bocsi,az előző válaszomból kimaradt,hogy nem igazán értem nálatok ezt a nem akar frissülni dolgot.Nekem miután már visszatettem rá a gyári 4-es droidot is,többször felajánlotta,hogy a rendszer frissíthető a legfrissebb verzióra(persze én nem szeretném újra).Esetleg rá kellene néznetek a beállításokban,hogy lehet e manuálisan rákeresni a frissítésekre,nincs e elállítva vagy kikapcsolva valami.Most fejből nem tudom megmondani,hogy egyáltalán ki lehet e kapcsolni a frissítések keresését,majd ha otthon leszek ránézek és ha találtam valamit a beállításokban szólni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#678) p@gabi válasza fradi81 (#674) üzenetére


p@gabi
tag

Ha kicsit érdekel a téma,akkor gugli,alkalmazások telepítése vagy linkelése sd kártyára.Természetesen mint szinte minden épkézláb dologhoz az androidon root jogok kellenek,ami ugye garanciavesztéssel is jár ha az ember nem tudja a nyomait eltüntetni ha valami gond akadna a készülékkel.
Első olvasatra lehet,hogy bonyolultnak tűnik az alkalmazások linkelése kártyára,de azért nem vészes,meg lehet csinálni,de azért pár órát én is utánaolvasgattam mielőtt nekiálltam volna,szeretek ilyenek előtt mindenre felkészülni,nem akkor kapkodni amikor már esetleg valami probléma adódik.

(#679) Imike20 válasza p@gabi (#678) üzenetére


Imike20
senior tag

Lényegében akkor sd kártyára törénő másolás wifin keresztűl nem fog menni mert a 4.4.2 nem engedi! Jól mondom? 😕

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#680) fradi81 válasza p@gabi (#678) üzenetére


fradi81
veterán

Egy ismerős telója miatt érdekelt a ROOT téma és ide jutottam, nem tudom működne-e majd ki lesz próbálva.

moto g72, Ninebot d28e

(#681) lordcoyote válasza p@gabi (#677) üzenetére


lordcoyote
csendes tag

az szuper lenne ha találnál valamit! :-) Köszi előre is!

(#682) kidd25 válasza miku84 (#669) üzenetére


kidd25
tag

szia
ha 4.x.x van a tabin, akkor érdemes nem kingoroottal rootolni a tabit. ha 5.x.x, akkor meg csak azzal lehet. azt pecserélni, pedig úgy kell, hogy feltelepíted play-ről a supersut, (hozzáteszem recovery-t már raktál fel) hozzáadod a su binárist recoveryből, root uninstallerrel, vagy tb-vel törlöd a kingorootot meg a többi hozzá tartozó apk-t, és voálá, csak szpersu van a tabin :)

(#683) kidd25 válasza Imike20 (#679) üzenetére


kidd25
tag

totalcommanderes fájlmegosztás wifin dolog működött nálam. meg volt még valamien air droid, vagy nem tudom most hirtelen a nevét, azokkal ment wifiről sd-re másolás. (tc rootjogot kapott)

(#684) Imike20 válasza kidd25 (#683) üzenetére


Imike20
senior tag

TC próbáltam de nem engedi! Csak a belső mem. engedi! :(( Valamit esetleg be kell állítani még.... ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#685) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Sziasztok

Anyos kapott egy ilyen lenovo tab2 a7-10f-et kormanyzati fejlesztesi programba. 76 eves az anyosom. Ez azert fontos mert a bekapcsolo gombon kivul ,nemert hozza semmit. A problema az hogy erthetetlen okbol csak ugy lefagy. Sotet a kep, nem reagal semmire. A tableten semmi nincs, csak par foto. Se root, se semmi hokuszpok nincs rajta. Gyari az egesz. Le nem esett, nem tort el. Szinte nincsis hasznalva. En vettem eszre hogy levan fagyva, eloszor azt hittem lemerult es azert nem reagal semmire. De toltore teve se kapcsolt be. Akkor neztem hogy bizonyos szogbol nezve a bal oldalan vilagit a kijelzo. Ebbol gondoltam hogy lefagyott. Google segitsegevel megtalaltam a hard reset gomb kombinaciot. Ugy ujra inditas utan megjavul de azota tobbszor is lefagyott csak ugy random. A kerdesem az lenne hogy ez ilyen kaki tablet? Mi lehet a baja? Mi a pics@tol fagy le, mikor meg egy nyamvadt facebook sincs rajta? Vagy ez ilyen gagyi azert adjak nyuggereknek? Nem ismerem ezt a markat, samsungot hasznalunk de azzal nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#686) fradi81 válasza Csillag01 (#685) üzenetére


fradi81
veterán

hello, nekem csak pár hónapja van meg, de nem szokott lefagyni, meg nem is olvastam róla még ilyet.

moto g72, Ninebot d28e

(#687) chris-v válasza Csillag01 (#685) üzenetére


chris-v
senior tag

Igen, azért adják "nyuggereknek" mert egy gagyi fos. Amúgy itt mindenki nyugger és mindenki ingyen kapta. Egyébként, ha nem lennénk azok, akkor biztos fasza Samsungot vennénk mert az az igazi márka.

És akkor komolyra fordítva a szót:
Vissza kell vinni, garanciális. Ha lefagy, annak valami oka van. És mivel nincs rajta semmi olyan app ami indokolná, így a készülék lehet a hibás.

A másik meg, ha nem ismersz egy márkát, akkor az nem a márka hibája és ezért nem kell legagyizni. És ez most nem csak a Lenovora, hanem úgy általában mindenre igaz!

És csak úgy mellékesen a Lenovo 1984 óta létezik és a világ vezető személyi számítógép gyártója, aki 2004 -ben megvette az IBM PC részlegét, majd 2014-ben felvásárolta a Motorolát. Szóval ennyire "gyagyi"

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#688) Csillag01 válasza chris-v (#687) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Egy picit csiposen fogalmaztam. Elnezest. Csak az indulatok dolgoztak bennem.

Asus Rog Phone 6

(#689) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok! Olcsó tabletet szeretnék venni (net,film,pdf)
Továbbra is javasoljátok ezt a készüléket,vagy van már jobb is? :) Köszi a válaszokat! Papa

Papa

(#690) kidd25 válasza Csillag01 (#685) üzenetére


kidd25
tag

Szimplán a hozzád érkezett készülékkel van gond :) Nem kell gagyizni mingyá' van olyan tabi is, (samsung) ami hasonló hw és keményen akad alap gyári beállításon.

(#691) ricsip válasza Csillag01 (#685) üzenetére


ricsip
addikt

Amugy Android 4.4.2 verzió fut rajta? A régi androidokkal az a baj, h. ha még ha nem is lett rootolva az eszköz, és nem telepítesz rá semmi gyanúsat, akkor is természeténél fogva olyan lyukas az android biztonsági szempontból, mint az ementáli sajt. Ez a 4.4.2 kb. 2013 novemberi, azaz több mint 3 éves. Olyan rendszerek esetében amiket több mint 1 milliárd ember használ naponta, egy 3 éves karbantartatlan változattal életveszélyes már a puszta internetezés is. Annyi ismert exploit van 4.4-re ami root nélkül is be tud mászni akár a Recovery partícióba is, hogy elég egy megbízható oldalon megjelennie egy kártékony reklámnak, még csak csinálni sem kell semmi "rosszat" ahhoz h. megfertóződjön egy ilyen elavult szoftvert futtató eszköz. Nem a vassal van a gond, hanem azzal h. a tekintetes gyártó (Lenovo ebben az esetben), nem biztosít kevésbbé veszélyes android-ot. Az 5.0 (még csak nem is az 5.1.x ha jól tudom) szintén már 2 éves, holott ez a Tab 2015 tavasszal jött ki.

-

(#692) Csillag01 válasza ricsip (#691) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Az hiszem android 4.x futott rajta, de miutan lefagyott frissitettem 5-re. De azota is lefagy. Mind1. Nem erdekel. Majd lesz vele vmi.

Mindenkinek köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#693) miku84 válasza kidd25 (#682) üzenetére


miku84
tag

Tudsz linkelni egy működő recovery-t? A google play-es app azt írja, h nem támogatott az xda- ról leszedett meg mintha nem csinálna semmit (hibát nem dob), de újrainduláskor nem jön be a recovery: se a régi, se az új. A supersu me meg nem kér root jogot...

(#694) miku84 válasza miku84 (#693) üzenetére


miku84
tag

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=19115

na, ez a jó link a TWRP-hez :)
köszi!

(#695) Murdock1981


Murdock1981
tag

Üdv! Kb. egy hónapja használom ezt a tabletet és megvagyok elégedve vele. Azóta a telefont itthon nem is nyomkodom. Az én igényeimnek tökéletesen megfelel. Jó a sebesség, megfelelő a kijelző, egy szóval szuper. Nekem sem ajánlott fel frissítést, de nem izgat, azért,hogy azt írja ki, hogy 5.0, nekem felesleges. Nem játszom rajta, csak netezekk, olvasok, meg youtube, de azt is átküldöm vele a tv-re. Én hiányolok a hátuljáról egy néhány megapixeles kamerát. Ha még fogadná SIM kártyát, ezt használnám telefon helyett is😁😁😁

[ Szerkesztve ]

(#696) Murdock1981 válasza Murdock1981 (#695) üzenetére


Murdock1981
tag

Ma befostam! Rá dugtam otg kábellel az 500 gigás vinyómat és gond nélkül működött. Na ezt nem gondoltam volna.

(#697) starr válasza Murdock1981 (#696) üzenetére


starr
őstag

Legközelebb a budin ülve dugd össze! :DDD

(#698) ORCA58 válasza Murdock1981 (#696) üzenetére


ORCA58
addikt

És mit tettél volna, ha nem működik? :F

[ Szerkesztve ]

(#699) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e külön töltője a tabletnek? Vagy hogyan oldható meg pl, h valami rá legyen még csatlakoztatva és töltés is menjen.
Köszönöm.

(#700) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Volna egy olyan gondom tab2 a7-10f tabbal, hogy ha kikapcsol a képernyő, utána mikor felébred, már erősen fagy az érintő része. baromi lassú. Leszedem a hátlapot, akksi lehúz ---> máris minden rendben van.

Tudja valaki ennek az okát?

Frissítve van a tab a saját beépített frissítőjével. nem tudom már mire gondoljak...

Kommenteket köszi :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.