Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Long Man válasza #92239104 (#899) üzenetére


Long Man
tag

Lejárt már a legutólsó szerviz szavatossági határideje?
(ha még nem, akkor vissza a szervizbe ez alapján)

p.s.:
Olyan, hogy "garancia" - jogi értelemben - nincs.
"Jótállás" és/vagy "szavatosság" van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#903) pn4hvq válasza #46372352 (#902) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A híres/hírhedt TMX Mobile Solution Kft.-nél (2040 Budaörs, Kinizsi u. 2/b, info@tmx.hu
Én a Tescoban vettem, oda is vittem vissza, csak a fenti céghez küldték, mint hivatalos szervizhez.

(#904) #92239104 válasza Long Man (#901) üzenetére


#92239104
törölt tag

Sajnos lejárt kb 3-4 hónapja. Találtam egy ilyen [videót] ezt még kipróbálom

(#905) #92239104 válasza #92239104 (#904) üzenetére


#92239104
törölt tag

Na srácok kipróbáltam az előző videón látottakat és sikerült életre keltenem. Annyit tennék hozzá hogy a videón amikor leveszi az aku szalagkábelét akkor ott pár másodperc múlva vissza is rakja na ez igy nekem nem ment második nekifutásra kb 2 perc után raktam csak vissza felhelyeztem a hátlapot rádugtam töltőre kb 1 perc töltés után kapcsoltam be és igy már bekapcsolt

(#906) Long Man válasza #92239104 (#904) üzenetére


Long Man
tag

"Sajnos lejárt kb 3-4 hónapja."
Akkor a térítés nélküli javításra már nincs mód.

Ha csak annyi volt a baja, amit a videó mutat, akkor minden OK (reméljük ez megoldja a problémát), de sajnos hibás alkatrészt így "megjavítani" nem lehet. Ha maga az akku a hibás, akkor csak a csere a megoldás, mert nincs mit "megjavítani" egy ilyen akkumulátorban.

p.s.:
nálam is volt egyszer olyan, hogy ~20%-ról percek alatt merült le kikapcsolásig
(mégegyszer nem fordult elő, de akkor a frászt hozta rám)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#908) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Van itt olyan tulajdonos, aki HBO GO appot használ a készüléken?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#909) keszo válasza KubanitoS (#908) üzenetére


keszo
őstag

csak a tvgo-t

Attila

(#910) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok, kellene némi segítség:
bő hónapja rendeltem kínából Lenovo P8 tabletet. (TAB3 8 Plus).
Egyszer már frissített az Adroidon, tegnap megint frissítést ajánlott.
És minimum 30%-os töltöttséget írt hozzá.

Lement a frissítés, de kb. 5 órája azt írja, hogy "Android indítása - Google előkészítése"

Próbáltam újra indítani, de ugyanez.

Valami ötlet? Kezdjek aggódni?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#911) ORCA58 válasza KubanitoS (#908) üzenetére


ORCA58
addikt

Régebben használtam, de már nincs rá előfizetésem. Jelenleg is Android 4 van rajta, mert az 5-össel sokkal rosszabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#912) KubanitoS válasza ORCA58 (#911) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem volt problémád az appal? Esetemben minden egyes tab újraindítást követően törölnöm kell az HBO GO gyorsítótárát, adatait a beállítások menün belül, mert különben nem hajlandó elindulni. Csak a "töltőkarika" forog és forog. Másik tabommal nem csinálja ezt. Ezen a Lenovón 5-ös android van, de ahogy emlékszem ez már alapból ezzel jött...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#913) kidd25 válasza #46372352 (#886) üzenetére


kidd25
tag

Az adapter ha a telefont jobban tölti mint a tabit,akkor érdemes megnézni a paramétereit. Ha régi a töltő, 5V 250-500mA, akkor az "nehezebben" fogja felpüfölni az akksit, mint pl. egy 5V 1-1,5A-s töltő.

(#914) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok! Segítség kéne.
A fiam megint megborította a tabletét.
Egyszer vírus miatt, már ujra raktam neki az egészet flashtools-al, de most semmire se jutok vele.
Rendszert akart frissíteni rajta a drága gyermek, mert a 4.4 nem felelt meg neki, amin stabilan működött.
Elkezdte frissíteni, aztán kakukk.
Elmondása szerint ő nem csinált semmit, csak az online frissítést akarta lefuttatni. Amit ugye menüből ért el, rákeresve, hogy van-e frissebb droid a gépre.

Na a lényeg, most bekapcs gombra semmit nem csinál tök sötét a kijelző, töltőre rakva semmit nem csinál tök sötét a kijelző, söt a vibra motor se rezegteti meg.
Ha gépre teszem az rögtön bimbamol, hogy ismeretlen eszköz, de kb 40-50mp után ismét, azaz eldobja.
Az usb drivert nem tudom feltelepíteni com port hiba van.
Addig meg nem tudom visszaállítani amig ilyen.

Van itt valami nálam hozzáértőbb aki állított már talpra téglaközeli állapotból tabletet?
Lenovo tab 2 a7-10
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#915) Hzi válasza rob210 (#914) üzenetére


Hzi
aktív tag

Szia, nekem a Lenovo csapat q gyorsan válaszolt, mikor beakadt egy frissítés
és helyreraktuk a tabomat.
Itt tudsz nekik írni:

http://emea-helpdesk.lenovo.com/hu/hu/?ipromoID=hu_hp_top_espot_help

(Bocs, nem találok link beszúrást)

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#916) KubanitoS válasza Hzi (#915) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szabad kérdeznem mit jelent a "helyrerakás"? Főleg, ha egy félig téglázott tabról van szó, ami nem is indul el.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#917) rob210 válasza Hzi (#915) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát akkor megpróbálom, ezt csak bíztam benne, hogy van itt egy mágus esetleg aki tud segíteni.
Köszi.

Renault power

(#918) haligali72


haligali72
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors segítségre lenne szükségem:
Adott egy Lenovo yoga tablet2 830f repedt kijelzővel(egy nagy y formában a kijelző közepén). Állítólag nem vészes, minden más kifogástalan. 25.000 Ft ért megéri megvenni, vagy felejtsem el? :F
Köszönöm a segítséget!

(#919) fradi81 válasza haligali72 (#918) üzenetére


fradi81
veterán

Hali, ez lenne az?

Az adatai alapján elég jó cucc, de repedt kijelzővel én nem vennék semmit, viszont ha neked annyi belefér akkor jó vétel lehet.

moto g72, Ninebot d28e

(#920) Hzi válasza KubanitoS (#916) üzenetére


Hzi
aktív tag

Nem tudom, mi nálad a téglázás.
Nem vagyok szakember így a történéseket laikus módján tudom leírni:

2017. októberben vett 1 hónapos tab, ami vélhetően OTA frissítést kapott, de beakadt valami,
így egy pontnál megakadt és se előre, se hátra.
Írtam a supportnak, válaszoltak 2 órán belül (vasárnap!!) és visszaállítottuk az eredeti
rendszert, ami során még a letöltött appokat is újra visszapakolta.

Ennyit tudok ezzel kapcsolatban elmondani (Forrest után szabadon). :))

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#921) KubanitoS válasza Hzi (#920) üzenetére


KubanitoS
veterán

Téglázás = a tableten elvégzett valamilyen folyamat eredménye, melynek eredményeként a tablet téglának tökéletesen használható, esetleg könyvalátétnek is :D Másnak nem...

Amúgy pont erre lettem volna kíváncsi, hogy egy "beakadt" tab esetén mégis mi a fityfenét lehet csinálni a szervizlátogatáson kívül. Elvileg azért beakadt, mert nem lehet vele csinálni semmit.

Mégis hogyan sikerült visszaállítani a rendszer nálad pusztán telefonos segítség alapján?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#922) Hzi válasza KubanitoS (#921) üzenetére


Hzi
aktív tag

Az egész levelet nem írom le (amúgy ahogy a honlapon
láttam, ez többé-kevésbé egy sztenderd levél).
A lényege, hogy hard resetet (gyári visszaállítást) kellett csinálni.
Leírták lépésről lépésre, mit csináljak.

Ha valakinek lényeges vagy segíthet, szóljon, akkor leírom.

A gyári visszaállítás azért nem izgatott, mert kvázi új tab, gondoltam,
max újra letöltöltöm az appokat.
De nem kellett, mert magától megcsinálta. :DD

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#923) haligali72 válasza fradi81 (#919) üzenetére


haligali72
aktív tag

Igen ez az!
Sajnos másra nincs keret..a feleségem nem ad :). ennyi pénzért sztem sincs jobb alternatíva.
:))

(#924) rob210 válasza Hzi (#922) üzenetére


rob210
nagyúr

Hardreseten itt már túl vagyok.
Még az aksit is levettem leg vissza.
A baj az, hogy a kijelző se kapcsol fel. Se töltésre se semmire.
Csak azt nem értem, ha a gép érzékeli a tabot, mert ha felrakom gépre azonnal jelzi, hogy uj hardver, akkor milrt nem tudom a falshtoolsal újrahúzni.
Illetve tudom, azért mert a driverét nem tudom feltelepíteni :(

Renault power

(#925) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok, cseréltetett már valaki akkumulátort? Érdekelne hogy mennyibe került?

(#926) RBJ


RBJ
addikt

Érdekes a lenovo tab ot most használva gyorsabbnak tűnik a CM rommal mint a teclast tabletem 7 androiddal.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#927) miku84 válasza RBJ (#926) üzenetére


miku84
tag

Köszi a tippet, én tegnap tettem fel ezt az 5.0 helyett és nagyon jó! Sikerült jól beállítanom, gyors!
https://forum.xda-developers.com/android/software/cyanogenmod-12-1-lenovo-tab2-a7-10f-t3478841

[ Szerkesztve ]

(#928) kuk@c válasza miku84 (#927) üzenetére


kuk@c
tag

Szia!

Erről egy kis leírást tudnál adni? :)

Van egy ilyen kütyüm, de csak 5.0 a gyári ROM és piszok lassú + eléggé bug-os...

TWRP-t melyiket sikerült felrakni + melyik ROM volt amivel jól működik?

Köszi előre is!

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#929) Hzi


Hzi
aktív tag

Egyre elégedetlenebb vagyok: letöltés az égiek akarata szerint működik.
Van, hogy a Play el sem indul.
Ha mégis, akkor nem tölti le az adott appot.
Törlöm a gyorsítótárakat, semmi.
Újraindítom a tabot, semmi.
Pár nap múlva újra próbálom és végig megy a telepítés, ha nem is túl gyorsan.
Érthetetlen.
(240-es Upc wifi, automata app frissítések kikapcsolva)

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#930) odipapa válasza Hzi (#929) üzenetére


odipapa
senior tag

Menj vissza kitkat-re, hasonlót csinált nekem is. Csak ez oldotta meg.

(#931) Hzi válasza odipapa (#930) üzenetére


Hzi
aktív tag

Köszi, de inkább passzolom. Nem vagyok műszaki analfabéta, de nem tudnám megcsinálni.
Marad így, néha bosszankodom vagy várok pár napot. :K

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#932) ricsip válasza odipapa (#930) üzenetére


ricsip
addikt

Az se egy életbiztosítás 4.4-es androidot kiengedni az internetre. Első adware férget beszívja, és ezek egy része képes bemászni a factory reset image-be is, azaz onnan se tudod kipucolni teljes flash erase nélkül.

-

(#933) odipapa válasza ricsip (#932) üzenetére


odipapa
senior tag

ok.......de legalább működik. Előtte viszont használhatatlan volt mert nem működött a play áruház.

(#934) Szaki2


Szaki2
tag

Valakinek van ötlete, hogy a Lenovo tab 2 A7 miért indul minden bekapcsoláskor 5 perces android frissítéssel? :W

(#935) #66526208 válasza Szaki2 (#934) üzenetére


#66526208
törölt tag

Már próbltam lecserélni egy módosított 5.0 romra, de ugyan az amit ota-n is kap a tablet, csak meg van szűrve az alap dolgoktól. Ott is ugyan ez a probléma. Jól használható volt pedig olyan decemberig, ott kezdődött nekem is ez a probléma. Visszaflasheltem rá a Kitkat-et, így még használható, de ez a felület egy okádék.

(#936) Szaki2 válasza #66526208 (#935) üzenetére


Szaki2
tag

Hard reset megoldotta, de azóta megint kellett a múlt héten resetelni. Pedig már alig van rajta valami. Még az se lehet, hogy nincs elég memória. Elég szomorú, hogy 4-5 év után ilyen gethes lett az oprendszer.

(#937) parijani


parijani
tag

Sziasztok! Adoot egy lenovo tab2 a7-10f tablet, amelyre fel akartam tenni egy custom rom-ot. Próbáltam a leírás alapján megcsinálni. Mindenképpen kell hozzá egy recovery menü (ha vol up+powert nyomok, akkor egy kínai menü jön be), az sp flash tool-lal elvileg ráraktam a twrp-t, de nem tudom előhozni. Ha a vol up+power gombokat nyomom, akkor kínai menü jön be, ha a vol down+power-t akkor a lenovo logonál megáll. Ha a vol up+vol down + power akkor ia a lenovo logonál áll. Azt olvastam, hogy ez lenne a fastboot, ahol ki lehetne nyitni a bootlodert, de a win 10 csak egy drive-nak látja és nem tudja olvasni/írni. Nem igazán értem, mert a leírás alapján csak twrp fel és nem kell bootloderrel meg ilyenekkel foglalkozni. Van valakinek ötlete, hogy hogyan tovább? Amire használjuk arra elég, a frissítést amiatt akartam, mert elég lassú volt már a kezdetektől és a CM elvileg használhatóbbá teszi, de nem sikerült felrakni, sőt szerintem a twrp-t sem. Nagyon hálás lennék ha valaki leírná, hogy mit rontok el, vagy egyáltalán mi tudok most ezzel kezdeni!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#938) parijani válasza parijani (#937) üzenetére


parijani
tag

Na megoldódott. Egyszer csak előjött egy nyitott android, és no command felirat. Egy másik twrp image-t feltettem és azzal már megvan a recovery! vol up+vol down+power kell neki.

(#939) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Bocsi! Nem ide akartam. Törölni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.