Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ORCA58 válasza kliszi (#100) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezek szerin a Lenovo jól kibabrált velünk?
Az Unroot-ot is tudja KingRoot?

[ Szerkesztve ]

(#102) kliszi válasza ORCA58 (#101) üzenetére


kliszi
senior tag

Igen tudja !!

(#103) ORCA58 válasza kliszi (#102) üzenetére


ORCA58
addikt

Neked milyen verzió töltődött le? Nekem egy
NewKingrootV4.50_C120_B220_office_release_2015_08_03_nokm_105003.apk
Mérete 2.8 M

Feltelepítettem, de nem úgy néz ki mint a videóm

Az neten találtam ezt. vajon ez lehet a jó?
NewKingrootV4.50_C120_B220_xda_release_2015_09_02_105243.apk
Mérete 5 522 875

Egyébként most be sem enged arra az oldal sem a pc, sem a tab.

(#104) kliszi válasza ORCA58 (#103) üzenetére


kliszi
senior tag

Nekem az elsö van meg és azzal sikerült a root de már unrotoltam mert sehogy sem tudom az sdre menteni illetve átpakolni a programokat , pedig biztos van rá megoldás .

(#105) ORCA58 válasza kliszi (#104) üzenetére


ORCA58
addikt

Az xda-s programmal root-oltam. Semmit nem kellet csinálni a root indítás utána, minden ment magától.
Ugyan úgy néz ki Root után, mint a RootGenius-szal Root-olt Huwei telefonom. Nincs külön SuperSu.
Nálam az alapértelmezett memória az SD. Azokat az appokat, melyeket alapból nem engedett SD-re áttenni a Lolipop, a Link2SD szépen áttette. Majd még kísérletezek vele, mi van ha fordítva van az alapértelmezés.
Sajna az *.obb fájlokat csak a megvásárolt teszi át.
Volt olyan program amihez kérte a 2 elsődleges partíciót. Egyelőre ezt nem ismerem, nem tudom hogy, s mint kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#106) kliszi válasza ORCA58 (#105) üzenetére


kliszi
senior tag

Pontosan hogyan rootoltad ? Melyik progival ? Nagyon érdekelne !!! Föleg ugy hogy a Link2SD progi müködött is ! Ügyes vagy ha jol müködik !!!

(#107) kliszi válasza ORCA58 (#105) üzenetére


kliszi
senior tag

Sehol nem találom a xda-an a rootot !! Be tudnád pontosan linkelni az oldalt ahonnan letöltötted és ha van hozzá leirást azt is !!

(#108) ORCA58 válasza kliszi (#107) üzenetére


ORCA58
addikt

Innen. [link] nem kell leírás. Telepítettem, elindítottam az alján a gombra kattintottam. Elindult, majd a piros körre rákattintottam.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kifizettem az 500 Ft a Link2SD -ért, mert pont a legfontosabb funkciók nem mennek ingyen.
Nem kell másodlagos EXT2 partíció ahhoz, hogy sok mindent át tudjon tenni az ember. Az Obb fájlokat tettem át az SD-re, és az össze programot visszatettem a belső memóriába. Így maradt 1,8 GB szabad. Ilyen boldog vagyok :DD

Megnéztem ext2 particiós SD-vel is, de nem tudta csatolni. :F Talán a Lenovo a ludas, de mindegy is, így most nem is kell.

Azért az vicces, hogy egy pici Alcatel Pop C1 KitKat-tal ezt minden hókusz-pókusz nélkül alapból tudja.

[ Szerkesztve ]

(#109) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hello!

Vettünk egy ilyen készüléket, de A7-30as típusszámmal.
Elvileg lehet róla telefonálni.
Bent a sim. Bejön a telefonkönyv, de nem jövünk, rá, h hogyan kell hívást indítani.
Aki tudja kérem írja meg! Köszi! :)

(#110) ORCA58 válasza SzalaiG (#109) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom van-e köztönk olyan akinek 30-as a tabja. A mienkbe nincs sim. Csak azt tudom, hogy azzal lehet mobil netezni. A telefonkönyv egyébként ebben is bejön.

[ Szerkesztve ]

(#111) tyba7


tyba7
tag

A játékok mappáit pl az obb fájlokat csak akkor tudom átrakni a memóriakártyára ha rootolom? Alapból a rendszer nem tudja oda rakni? 4.4.2 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#112) ORCA58 válasza tyba7 (#111) üzenetére


ORCA58
addikt

Valószínű igen. Sajna lolipop-alatt is kell a Root.
Gondolom láttad, pár hozzászólással ezelőtt ezzel foglalkoztunk.

[ Szerkesztve ]

(#113) tyba7 válasza ORCA58 (#112) üzenetére


tyba7
tag

Igen láttam csak gondoltam hát ha más a helyzet KitKaton. Rootoltam is avval a progival amit te linkeltél és Link2SD-vel átis pakoltam mindent. Köszi a segítséget.

(#114) ORCA58 válasza tyba7 (#113) üzenetére


ORCA58
addikt

Akkor eggyel több boldog tulaj van. :K
Tudom az a céljuk a gyártóknak, hogy minél drágább készüléket vegyen a user, de azért már pofátlanság, hogy 2 normális játék nem fér rá Root nélkül.

(#115) tyba7 válasza ORCA58 (#114) üzenetére


tyba7
tag

Igen :K

[ Szerkesztve ]

(#116) ORCA58


ORCA58
addikt

Fura Válasz a Lenovo HelpDesk-től

Kérdés:
Lenovo Tab2 A 7-10 Tablet. Lolipop (Android5.0) frissítés után az akkumulátor használatnál nem jelzi az egyes elemek használati idejét. A "Bekapcsolva töltött idő " szöveg látható, de nincs mellette semmi. A nagyobbik baj, hogy hiába állítom be, hogy az elsődleges tárhely az SD Kártya, mindent a belső memóriába ment. Egy programhoz tartozó nagyobb *. obb fájl megtölti a memóriát, és semmi más nem telepíthető rá. Egy 4 GB-os telefonra 10-szer több program telepíthető, ha van benne SD kártya. Nem segít a gyári visszaállítás. Szerintem ez szoftver hiba! Remélhető javítás? Vissza

Válasz:
Az akkumlátor indikátora, az andorid 5.0-tól már nem jelzi sajnos az alkalmazások százalékra lebontott használatát, ez nem hiba. Az SD kártyás problémára viszont már több panasz is érkezett, a software team, utánanéz a probléma forrásának! Üdvözlettel, Lenovo Support Vissza

Ez a válasz pont fordítottja annak, mint a Facebook-on Kaptam. Ott a működési idő kijelzés hiányát találtak hibának, az SD írás hiányát természetesnek. Az csak hab a tortán, hogy nem a %-ot kérdeztem, mert azt bizony jelzi. Meggyőződésem nem ismerik a termékeket, csak hasból írogatnak.

(#117) Grecky


Grecky
senior tag

Üdv. Beszereztem egy ilyen tabelet, eddig teljesen meg vagyok elégedve vele. Viszont lollipop frissítés után sok dolgot kivettek a rendszerből, ami tetszett, legfőképp a kitkat alatti multi user (több felhasználós) fiókot hiányolom.
Másnak sem sikerül előcsalni ezt a funkciót lollipop alatt?
Inkább downgrade-eltem egyelőre kitkatra, amíg nem találok megoldást rá.
Ha valakit érdekel a menete, szóljon, szivesen megosztom. ;)

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#118) Grecky


Grecky
senior tag

Ja még annyit, h rendeltem ebay-ről kijlezővédő fóliát hozzá, viszont 3-as pakkban lehetett csak.
Feltehetően egy darabra lesz szükségem csak, ha valakit érdekel a maradék jóárasítva, írjon rám privátban.
Kb. október közepére ér ide, ennek fényében jelentkezzetek.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#119) ORCA58 válasza Grecky (#117) üzenetére


ORCA58
addikt

Összességében elégedett vagyok a Lolipop-pal, bár vannak apró hiányosságai. Én is azt hittem van benne több felhasználós mód, mivel a lolipop-ról többek között ezt is lehetett olvasni, de nem találtam.
Hadd kérdezzem meg, mivel nem emlékszem, a KitKat alatt az SD-re menti a obb fájlokat? Lolli alatt a belsőre , és mivel idővel kifogytam a memóriából, rootolni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#120) Grecky válasza ORCA58 (#119) üzenetére


Grecky
senior tag

Ismerve a kitkat sd kezelését, nem hiszem, h oda mentené. :)
Nincs hozzá még sd kártyám, de amint lesz, kipróbálom, és megírom.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#121) ORCA58 válasza Grecky (#120) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha van időd, feltehetnéd, hogyan lehet visszatérni KitKat-ra. Nem biztos, hogy megpróbálom, de nagyon érdekel. Volt olyan telefonom, amit Romolgattam, mert a topik ebben segített, és volt mit kipróbálni.
Egyébként is szeretem, ha minél többet tudok a készülékemről.

(#122) Grecky válasza ORCA58 (#121) üzenetére


Grecky
senior tag

Rendben, ezen a linken találod. ->[link]
Van benne egy instruction.nfo file, abban szerepelnek a lépések a downgrade-hez.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#123) Grecky válasza ORCA58 (#119) üzenetére


Grecky
senior tag

Ebből nekem úgy tűnik, hogy csak magát az alkalmazást teszi át SD-re, a data file-okat (obb) nem.

Root és link2sd, ezek szerint máshogy nem lehet átmozgatni a teljes alkalmazást. Ha kevés lesz a tárhely, lehet, hogy kénytelen leszek rootolni, egyelőre jó így. ;)

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#124) nightshadow


nightshadow
veterán

Idézet a tesztből: "A flash tároló mérete 8 GB, amiből a rendszernek és az előretelepített programoknak nagyjából 3 GB-ra van szüksége, a szoftver 4.99 GB szabad tárhelyet ír."

Sziasztok, ez a 4,99 GB szabad tárhely egybe van vagy fel van osztva? Sikerült élőben megnéznem s a Tárhely címszó alatt mintha fel lett volna osztva 3/2 GB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#125) Grecky válasza nightshadow (#124) üzenetére


Grecky
senior tag

Egyben van, nincs felosztva.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#126) nightshadow válasza Grecky (#125) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi.

(#127) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok, a neten szeretném megrendelni ezt a tabot. Kinéztem a Lenovo Shopot . Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata velük, megbízható-e ez a webshop? [link]

A válaszokat elöre is köszönöm.

(#128) ORCA58 válasza Grecky (#123) üzenetére


ORCA58
addikt

Kell a root sajna. Akkor Az SD-n létrehoz egy Link2Sd mappát amit linkel és oda helyezi át ha akarod az Obb fájlokat.

(#129) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy ki lehet-e kapcsolni az akku merülést jelző hangfigyelmeztetést? Előre is köszi! :R

(#130) ORCA58 válasza Pehi (#129) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom.
Ha lehet nem kell annyira lemeríteni, hogy kiabáljon. Az akkunak is jobb, ha nincs teljesen lemerítve.

(#131) Pehi válasza ORCA58 (#130) üzenetére


Pehi
senior tag

15% az nagyon kevés? :F

(#132) ORCA58 válasza Pehi (#131) üzenetére


ORCA58
addikt

Nálam addig még nem ment le. Ha lehet mindig rátöltök.

(#133) memoril válasza ORCA58 (#128) üzenetére


memoril
aktív tag

Szia ! Most készülök venni egy ilyen tabot és az lenne a kérdésem hogy ha frissitem lolira akkor mivel tudom rootolni és hogy pontosan Link2Sd prorammal hogy müködk az sd-re való átpakolás ? Nem elég csak simán feltelepíteni a Link2Sd programot és azzal átpakolgatni , elötte létre kel hozni egy Link2Sd mappát ?

(#134) ORCA58 válasza memoril (#133) üzenetére


ORCA58
addikt

Innen [link] töltöttem le a KNGROOT-ot.
Telepítettem, elindítottam az alján a gombra kattintottam. Elindult, majd a piros körre rákattintottam.
A Link2Sd telepítése után nem kell semmit tenni, hogy az Obb fájlokat, vagy a programokat áthelyezd az SD-re Létrehoz magénak egy mappát, amit csatol. Csak akkor kellene buherálni, ha mindent SD-re akarnál tenni, de ahhoz kellene egy ext2, ext3, ext4, vagy f2fs elsődleges partíció a kártyán. Ezt nem használom. Kíváncsiságból próbáltam de nekem nem sikerült.

(#135) mckangi


mckangi
senior tag

Vásároltam én is egy ilyen tabletet,ami már 2 ota frissítésen átesett,de az utolsó KitKat van még rajta.

Külföldi fórumokon olvastam, hogy az új LollyPop aminek a verzió száma S000054 sok gondot okozott.
Gyengébb wifi,feleakkora hangerő,a Dolby program sem működik megfelelően.

Nektek hogy muzsikál a LollyPop (már aki frissített)?
Mennyire "smooth" vele a rendszer?
Ez az 54-es verziójú rom a legutolsó?

(Kicsit elment a bátorságom az ota frissítéstől).

Poco F3

(#136) kliszi válasza ORCA58 (#134) üzenetére


kliszi
senior tag

Szia ! Régebben volt egy ilyen tabom most ismét vennék egyet és azt kérdezném hogy lolli frissités után melyik root müködik rendesen és hogy a link2sd-vel át lehet rendesen pakolni az obb fájlokat ?

(#137) ricsip válasza mckangi (#135) üzenetére


ricsip
addikt

(Kicsit elment a bátorságom az ota frissítéstől).

Helyes, helyes... ez is volt a cél! :))

-

(#138) mckangi válasza ricsip (#137) üzenetére


mckangi
senior tag

Akkor tényleg ennyire rossz az ota-n keresztüli frissítés?

Érdekes,hogy a most rajtlevő szintén ota-n frissített KitKat fw dátuma 08.11 a frissítésre felkínált LollyPop dátuma meg 08.01.

Már csak azt kellene kiderítenem,hogy melyik KitKat-nál lett bootloop a Lolly.

Van egy sende gyanúm,hogy az első KitKat frissítés volt a ludas ( ez a mostani 08.11.-es már a második).

Tehát az első KitKat frissítés (aminek nem tudom mi volt a dátuma) volt a rossz.
Miután a 08.01-es Lolly kijött és rájöttek,hogy gebasz van,ezért a Lolly után 10 nappal kiadtak egy újabb KitKat-ot,hogyha még valaki nem frissített,akkor ez helyrerázza a tabot.

Lehet ezért dátumra frissebb a KitKat mint a Lolly.?

Ezt kellene valahogy megtudni,hogy a 08.11-es KitKat-ra rá lehet-e engedni a 08.01-es Lolly-t ota-n keresztül.????

Poco F3

(#139) ORCA58 válasza kliszi (#136) üzenetére


ORCA58
addikt

Nekem ez a játékgép itthon. Lolli 150801-es.
Root nélkül nem sok mindent lehet rátelepíteni az OBB fájlok miatt.
Root Kingroottal innen.[link]
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kifizettem az 500 Ft-ot a Link2SD -ért, mert pont a legfontosabb funkciók nem mennek ingyen.
Az Obb fájlokat is és a programokat is (már azt a részét amit lehet) tettem át az SD-re.
Megpróbáltam ext2 particiós SD-vel is, de nem tudta csatolni. Talán kicsi volt a 4GB-os kártya, vagy a Lenovo a ludas, nem tudom, de mindegy is, így is jó most.
Amit nem tud a lolli alatt, nem írja ki, hogy az egyes komponensek mennyi ideig mennek. A szöveg ott van, csak mellőle hiányzik a szám, vagy kiírja, csak fehér betűkkel fehér alapon. A Lenovo Magyarország természetesen hülyeséget írt erre vissza , szerinte ez a lolli sajátossága.
Alapértelmezett az SD kártya van beállítva tárhelynek.

Azért az vicces, hogy egy pici Alcatel Pop C1 KitKat-tal ezt minden hókusz-pókusz nélkül alapból tudja.

mckangi
Nem tudom mi volt a lolli előtti verzióm. talán a S000040_150106_ROW

[ Szerkesztve ]

(#140) ORCA58


ORCA58
addikt

Még annyi, hogy a launchert lecseréltem a Hola launcherre.

(#141) mckangi válasza ORCA58 (#139) üzenetére


mckangi
senior tag

Ota-n frissítetted ?

Poco F3

(#142) ORCA58 válasza mckangi (#141) üzenetére


ORCA58
addikt

:K
Más módszert én nem is ismerek.

(#143) kliszi válasza ORCA58 (#139) üzenetére


kliszi
senior tag

Szia ! Neked a root kingrootal a Custom recovery angol nyelvű maradt ? Megnéznéd nekem ? Valahol azt olvastam kinaira váltott át !

(#144) ORCA58 válasza kliszi (#143) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom mire gondolsz. Custom recovery nem akkor van, ha lecserélem a gyárit?
Azt sem tudom, hogyan tudom elérni ezen a készüléken. Ha kínait találok, hogyan megyek tovább??
Nem szeretném kinyírni.

(#145) tyba7 válasza kliszi (#143) üzenetére


tyba7
tag

Kínaira vált.

(#146) ORCA58 válasza tyba7 (#145) üzenetére


ORCA58
addikt

Mivel nem használtam, nem is láttam, nem zavart, hogy kínai.
Csak kíváncsiságból kérdezem. Kingroutt unrott után is kínai marad?

(#147) starr


starr
őstag

Sziasztok!
Gyereknek vennék ilyet játszani. Pár dologra nem találtam választ:
Üvegből van-e az érintőképernyő, vagy elengedhetetlen valamilyen védőfólia?
Jönnek rá gyári frissítések?
Mennyire vagytok elégedettek vele, megér 25k-t?

[ Szerkesztve ]

(#148) ORCA58 válasza starr (#147) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez az itthoni játékgép. A gyerekek imádják! Hát persze, hogy üveg. Mi másból készülnek ma a kijelzők? Sok hónap használat alatt nem sérült, az is igaz, ritkán van kimozdítva a lakásból.
A Lollipop frissítés után Root és Link2Sd nélkül nem sok játékot lehet feltenni rá, mert az OBB fájlokat is a belső memóriába teszi, és nem enged SD-re írni. Sajna hamar frissítetten, így nem tudom KK alatt hogy viselkedett a memória.
A magyar Lenovo hozzáértésének hiányát jelzi, hogy a hiba jelzésére azt a választ kaptam, hogy a Lollipop miatt nem lehet megoldani az SD-re írást. Érdekes mindenki másnál ez működik. A Lenovó nem ismeri el, hogy trehány munkát végeztek, és nem is hajlandók javítani! (EDDIG!) :(((

(#149) starr válasza ORCA58 (#148) üzenetére


starr
őstag

Köszönöm! :R
Akkor belevágok. Ebben az árkategóriában nem találtam jobbat.
Wayteq-et meg nem veszek mégegyszer :DDD

(#150) rantotta


rantotta
csendes tag

Sziasztok,

segítséget kérnék a 10-es nagytestvér kapcsán.

A napokban vettem két Lenovo Tab 2 tabletet, egy 7-es és egy 10-es méretűt.

A kisebbiken 4.4.2 van, a nagyon 4.4.4
A kisebbiken tudok több felhasználói profilt létrehozni (külön bejelentkezés), a nagyobbikon nem.
Ez a funkció nekem nagyon fontos, a 10-esen is szeretném használni.
Van erre mód 4.4.4 alatt?
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.