Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Daywalkerke válasza mckangi (#286) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi szépen a részletes választ.
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy a 8GB belső memóriából az Android mennyit foglal el?
Jelenleg ha jól olvastam lehet 5-ös Android-ra frissíteni, aki ezt a frissítést megtette annál mennyit foglal a 8GB-ból csak az 5-ös Android rendszer?
Érdemes frissíteni egyáltalán az 5-ös verzióra? Mert ha jól olvastam csak a mobilokat érinti a Stagefright sebezhetőség ami miatt érdemes 5-ös verzióra frissíteni, de ebbe a tabletbe meg mivel SIM karit nem lehet tenni ezért ez a sebezhetőség akkor ki is van lőve ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#302) ORCA58 válasza dragonfx (#287) üzenetére


ORCA58
addikt

Root Kingroottal innen. [link] Állítólag ettől kínai re recovery Root előtt nem nézte, így ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#303) mckangi válasza Daywalkerke (#301) üzenetére


mckangi
senior tag

Kitkat alatt 4.84gb a rendszer számára fenntartott.
Lollynál nem tudom.
A stragefight sebezhetőség az sms-en keresztül lenne megvalósítható, de mivel ebben nincs sim, ezért nem lehet.

A telefonokat is csak a telefonszám ismeretében, direkt célzottan lehet igy támadni. Programmal mint egy vírus nem terjed.

Poco F3

(#304) mckangi válasza ORCA58 (#302) üzenetére


mckangi
senior tag

Már a 2.-ik kitkat frissítés után is kínai. Tehát nem a root a ludas.

Poco F3

(#305) ORCA58 válasza ORCA58 (#302) üzenetére


ORCA58
addikt

Most látom milyen gyönyörű mondatot írtam. :U Egykori magyar tanárom biztos díjazná!

[ Szerkesztve ]

(#306) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Most szándékozom venni egy ilyen tabot. Olvasgatva a fórumot, azt szűrtem le, ha frissítem az android 5-re, akkor nem lehet telepíteni programokat sd-kártyára. Ez azt jelenti, hogy csak különböző adatok tárolására lesz alkalmas az sd-kártya, rootolás nélkül, android 5-ön?

(#307) ORCA58 válasza #34322688 (#306) üzenetére


ORCA58
addikt

Igen. :K

(#308) kinnkong


kinnkong
csendes tag

Hello!
LENOVO TAB2 A8 vagy A10- et keresek.
link: http://shop.lenovo.com/hu/hu/tablets/lenovo/a-series/tab2a10/
Nem tudjátok hol lehet venni?
Az interneten nem találtam magyar eladót.

(#309) jenei1994 válasza kinnkong (#308) üzenetére


jenei1994
addikt

Szia

Jófogáson van.

[ Szerkesztve ]

(#310) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Érdeklődnék, hogy valaki már megcsinálta az Android 5-re a frissítést?
Mert pár napja vettem egy ilyen tabletet és bekapcsolás után már rögtön fel is ajánlotta, hogy frissítsem a 4.4.2-ről(Kitkat) a Lolipop-ra és kiírta, hogy 820MB-nyi adatot kellene letölteni, de gondolom instal után ez még több lesz, és mivel most is már csak kb. 4GB szabad hely van ha nem muszáj nem raknám fel, de ha nem foglal sok helyet és stabil akkor igen.
Egyébként mennyiben más a Lolipop mint a Kitkat?

(#311) starr válasza Daywalkerke (#310) üzenetére


starr
őstag

Ha felrakod a lollit, utána csinálj egy hard resetet, akkor kb 500MB hely felszabadul.
Én még a vásárlás napján felraktam. Ki sem próbáltam a KitKat-et. Jól működik,csak SD-re nem lehet programokat telepíteni.

(#313) starr válasza #46372352 (#312) üzenetére


starr
őstag

Beállításoknál gyári beállítások visszaállítása, vagy alaphelyzetbe állítás, vagy ilyesmi. Most nincs előttem, nem tudom pontosan. Igen töröl mindent,mintha most vetted volna. Nekem ez nem volt gond, mert még a belakás előtt megcsináltam közvetlenül a lollira frissítés után. Ha már belaktad gondold meg akarod-e azt az ~500MB-ot.
A fórumot visszaolvasva azt szűröm le, hogy lollira frissítve jobb nem lesz a tab, ráadásul az SD-re telepítéssel gond lesz. Root,és fizetős app kell hozzá.
Sokan 4.4-el használják elégedetten.
Nálunk is a gyereké, játékra. Én nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#315) starr válasza #46372352 (#314) üzenetére


starr
őstag

Jah,és "gyorsítótár" címszóval lefoglal több száz MB-ot a droid, azt is érdemes időnként üríteni. Beállítások/tárolásnál van valahol, de én a CCleaner-el csinálom.
Most látom, Te már frissítettél 5.0-ra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#316) ORCA58 válasza Daywalkerke (#310) üzenetére


ORCA58
addikt

Mint már írták szépen megy az android 5. Hogy megfelelő mennyiségű játék legyen a gyerkőcöknek Root-oltam és a fizetős Link2SD segítségével pakolgatok az SD-re. Pl az obb fájlokat, ami elég nagy tud lenni. Persze ezt sem lehet a végtelenségig csinálni, mert a belső tárhely is folyamatosan fogy így végül hiába tudnád áthelyezni a fájlt, ha nincs hova előtte letölteni.

(#317) Daywalkerke válasza ORCA58 (#316) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi az infókat, de 2 éves jótállás miatt nem akarok root-olni, mert az ugye automatikusan jótállás vesztéssel jár, meg biztonság szempontból sem a legjobb.
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy lolipop-ra frissítés és cache ürítés után csak a sima loli rendszer mennyit foglalt a 8GB belső tárhelyből?

(#318) starr válasza Daywalkerke (#317) üzenetére


starr
őstag

Rendszer: 2.94 GB
5.0-nál

(#319) jurzsolt


jurzsolt
tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy nem lehet billentyűzet programot váltani? Bármilyen programot letöltök, a beállítások-nyelv és szövegbevitelnél kiválasztom pl. a swypet, alapértelmezetté teszem, de amikor használatba venném, (sms, email), visszaugrik a beállítás a gyári Google billentyűzetre. Rootolt készülék,4.4.

(#320) mckangi válasza jurzsolt (#319) üzenetére


mckangi
senior tag

Ha belépsz egy progiba ahol irni kell,és ha lehúzod az értesítési sávot ott még át kell rá váltani .
Az enyém nem rootolt ,de a Fleksy nálam megy.

Poco F3

(#321) jurzsolt válasza mckangi (#320) üzenetére


jurzsolt
tag

Sajnos visszaáll

(#322) mckangi válasza jurzsolt (#321) üzenetére


mckangi
senior tag

Hát ez érdekes.. Lehet a root miatt?

Poco F3

(#323) jurzsolt válasza mckangi (#322) üzenetére


jurzsolt
tag

Passz, csak rá jövök egyszer :)

(#324) mckangi válasza jurzsolt (#323) üzenetére


mckangi
senior tag

Nem lehet, hogy a billentyűzet progi az sd kártyára lett telepitve?

Poco F3

(#325) jurzsolt válasza mckangi (#324) üzenetére


jurzsolt
tag

Belső tárhelyen vannak a kényes dolgaim. Feladtam, használom a Google billentyűzetet.

(#326) mckangi válasza jurzsolt (#325) üzenetére


mckangi
senior tag

Első lépésben telepitsd fel a külsős billentyűzet programot a belső sd-re ,majd konvertáld át system appá - állítsd be alapértelmezettnek , töröld a ccleaner-el az alkalmazások cache-t , majd az alkalmazások menü alatt tiltsd le a google billentyűzetet ,majd inditsd újra a tabletet .

Poco F3

(#327) Grecky válasza Daywalkerke (#310) üzenetére


Grecky
senior tag

Lényegében jópár kényelmi funkciót kivettek, fapadosították a rendszert (launcher, funkciók, stb), viszont cserébe még pörgősebb lett.
Számomra a legnagyobb érvágás az, h kivették többfelhasználós fiókot (holott a lollitól kezdve vált lényegében hivatalossá a dolog), és nekem ez fontos, mert nem egyedül használom a tabletet.
Ha nem muszáj én azt mondanám ne frissíts, én is maradtam a legfrissebb 4.4.2-n.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#328) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

Valaki tapasztalt már olyat a Lenovo Tab 2 A7-10 készüléken (meg kell jegyezzem hogy az A536-os telefon is hasonló cipőben jár), hogy ha egy fényképet amit a full hd, vagy hd, vagy kisebb felbontásban is de telefonnal készítünk, vagy akár maradjuk a beépített háttérképnél, háttérképnek kirakva azt tapasztalom, hogy hatalmasba kinagyítja és nem lehet a képekből semmit sem látni.
Ez úgy néz ki konkrétan hogy ha a kutyánkról rakunk ki egy képet akkor nem látszik csak az orra.

Várom a segítségeket. ;)

(#329) moco22


moco22
aktív tag

Szóval azt mondjátok, frissíthetünk nyugodtan? Laggolás nem lesz utána? Mert most szépen teljesít.

Samsung S22 Ultra

(#331) zakoss


zakoss
tag

Tudtok valami jó billentyűzetes tokot ehhez a típushoz? Usb-s kivitelben.

(#332) moco22 válasza #46372352 (#330) üzenetére


moco22
aktív tag

Köszönöm. :)

Samsung S22 Ultra

(#333) moco22


moco22
aktív tag

Még egy kérdés a frissítéssel kapcsolatban. Lesz e körkörös görgetés, mert azt nagyon hiányolom, valamint a háttérben futó programoknál lehet e egyszerre mindet eltűntetni, nem csak darabonként kisöprögetni?

Samsung S22 Ultra

(#334) ORCA58 válasza moco22 (#333) üzenetére


ORCA58
addikt

Egy nagyon primitív hagyományos launchert van benne (azaz újra van benne alkalmazsok menü "gomb" ). Nem lehet körbe görgetni.
Emiatt a Hola launchert használom, ami tablethez jól testre szabható, témázható, alkalmazások jelszóhoz köthetők, és változtathatók az ikonok, betűk méret és az ikonrács mérete is. Persze ki kell kapcsolni a sok felesleges marhaságit, amit bele tettek. Hibája, hogy a beállítások menüjében megjelennek az önreklámok és a menüje angol.
Az alkalmazások továbbra is csak egyenként lőhetők ki.

(#335) moco22 válasza ORCA58 (#334) üzenetére


moco22
aktív tag

Köszi a választ. Akkor nem frissítek.

Samsung S22 Ultra

(#336) moco22


moco22
aktív tag

Még egy kérdés. Megnéznéd nekem, ha nagyra állítod a betűméretet, facebookon vagy G+-on is nagyobb lesz? Annyira picik a betűk ezeken, hogy alig látom, pedig a legnagyobbra állítottam mindent.
Köszi szépen. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S22 Ultra

(#337) ORCA58 válasza moco22 (#336) üzenetére


ORCA58
addikt

Se facebook se G+ nincs a tabletemen. Ha muszáj, a böngészővel nézek fel a facebookra, ott pedig nagyítható a szöveg.

(#338) Matykoo78


Matykoo78
újonc

Sziasztok :)

Tegnap vettem egy ''Lenovo IdeaPad A7-10''. És az lenne a problémám, hogyha rá kattintok a kamera ikonjára akkor azt írja ki az eszköz, hogy : "Nem lehet csatlakozni a kamerához" ennek mi az oka ?

A választ előre köszönöm :)

(#339) ORCA58 válasza Matykoo78 (#338) üzenetére


ORCA58
addikt

Először megpróbálnék egy gyári adat visszaállítást.
Ha utána sem jó, akkor könnyen lehet, hogy a kamera modul hibás.

(#340) Pajoz válasza moco22 (#336) üzenetére


Pajoz
őstag

Szia! Igen megváltoztatja a betűméretet mindenhol. Két kép a messengerből:
Kis méret:
Kicsi
Nagy méret:
Nagy
Te a nokiaprogramok-os moco vagy?

[ Szerkesztve ]

(#341) moco22 válasza Pajoz (#340) üzenetére


moco22
aktív tag

Szia. Köszi és igen. :)

Samsung S22 Ultra

(#342) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Egyik nap 6-7 órát szinte folyamatosan videóztam (youtube azaz wifin keresztül) a gépen, és kb 40-45%-ot veszített az akku ez idő alatt. Most már biztos, hogy jó választás volt ez a kis gép számomra. :R

Vannak hiányosságok persze, de ebben az árban, ez nagyon jó vétel volt. :R

(#343) moco22


moco22
aktív tag

Frissítettem a végén. Talán nem kellett volna. Nekem döcögősebb lett, hiányolom a programokat amiket kivettek. Vannak olyan kütyük, amiknél nem biztos, hogy kell a frissítés, mert a régebbi android verziót jobban bírja.
Ja, és nem látom a betűit ugyan úgy mint az előző sw-nél, külső buhera nélkül. Annyira jelentéktelen a normál és legnagyobb betüméret között a különbség.

[ Szerkesztve ]

Samsung S22 Ultra

(#344) mckangi válasza moco22 (#343) üzenetére


mckangi
senior tag

Hát én még KitKat-on vagyok.
Nekem is gondot okozott a betűméret.
Menj be a beállítások - kisegítő lehetőségek - nagy szöveg opció (kapcsold be!)
KitKat-on legalabbis megvan még az opció.

Most milyen?

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#345) moco22 válasza mckangi (#344) üzenetére


moco22
aktív tag

Ááá ló@rt sem ér. Nem növeli meg, mint ami kellene. Már töltöttem le programot is hozzá, de az sem az igazi. Nem ló méret kell, csak normálisan nagy betűméret.
Most azon vagyok, hogy visszavarázsoljam rá a kitkat-et. Küzdünk egymással :D

Samsung S22 Ultra

(#346) BOBAKILL válasza moco22 (#345) üzenetére


BOBAKILL
őstag

(#347) Grecky válasza BOBAKILL (#346) üzenetére


Grecky
senior tag

Azért a forrásmegjelölést se hagyd le kérlek, elég sok időmet vette el mire összevadásztam ezeket orosz oldalakról.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#348) tgeeb92


tgeeb92
tag

Sziasztok!
Én is vettem egyet 24-ért! Máris frissíteni akar! Megéri vagy tényleg rosszabb lesz a rendszer! Ti töröltetek le róla pár programot is?

Köszi

(#349) moco22


moco22
aktív tag

Tökéletes, részletes leírást találtam a kitkat visszarakásáról. Pikkpakk meg lehet vele csinálni. Nagy köszi a szerzőnek. 😃

Samsung S22 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.