Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Imike20 válasza fradi81 (#750) üzenetére


Imike20
senior tag

Ez a baj a Kezdő oldal opció nincs ott! :((( :(((

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#752) Imike20


Imike20
senior tag

Ez a baj... :((

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#753) fradi81 válasza Imike20 (#752) üzenetére


fradi81
veterán

Erről azt olvastam egy kis google után hogy függ az android verziótól is, nekem android 4.4.2, chrome 55.2.2883.91 itt még van home, az újabból úgy látszik kivették.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#754) Imike20 válasza fradi81 (#753) üzenetére


Imike20
senior tag

:(

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#755) kidd25


kidd25
tag

Nekem ilyen telefonon a chrome.


el lehet távolítani azt a házacskát onnan. Nem lehet, hogy véletlen lelőtted onnan?

(#756) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ilyen Tablet-et, 8GB-os verziót és lenne pár kérdésem:

1. Minden bekapcsolás után az "Alkalmazás engedély kezelő fut" üzenettel fogad. Ki kapcsolni ugye nem akarom, mert akkor nem kérdezne rá az engedélyekre, de hogy lehetne kiiktatni, hogy a kezdőképernyőn ne ez fogadjon egyből? Persze, ha feloldom a képernyőt, akkor "eltűnik" a kiírás, de a futó alkalmazások között továbbra is ott van, amíg be nem zárom onnan. Vagy ez így a normális? :F

2. Lehet ezen a Tablet-en az SD kártyára telepíteni az alkalmazásokat a Play Store-ból?! A Tablet-em csak 8GB-os és már csak kb. 2.4GB szabad hely van rajta, gondolom ez hosszabb távon édes kevés lesz és amikor eddig telepítettem valami app-ot a Play Store-ból, sose kérdezett rá hova telepítse. Vagy ha rakok bele SD kártyát, akkor felismeri és már rá fog kérdezni? :F

3. És nem tudja valaki, hogy mekkora SD kártyát fogad maximum 32GB, vagy 64GB? Van róla egy vélemény a neten, miszerint a 8GB-os verzió (ami nekem van) csak 32GB-osat fogad maximum és csak a 16GB-os fogad 64GB-osat is.

Köszönöm! :)

(#757) kidd25 válasza SunMount3r (#756) üzenetére


kidd25
tag

Szia!

Az engedélykéréssel kapcsolatban nem tudok mit mondani, mert már az elején kikapcsoltam hogy ne okvezlenkedjen, de ha frissíted 5.0-ra, ott tudsz szórakozni elvileg a prioritással, és ha minden igaz be tudod állítani hogy milyen értesítések látszódjanak, milyen értesítések nem.
Memkártyából 64eset simán viszi, amit én raktam bele az egy Sandisc MicroSDHC volt C10es.
Ha kártyára szeretnéd helyezni az appokat, akkor root+app2sd. Magától kevés appot pakol át kártyára.

Remélem tudtam segíteni.

(#758) SunMount3r válasza kidd25 (#757) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értem, köszi, akkor mindenképpen root kell hozzá, hát ez elég gáz, mivel a garit nem akarom bukni. (A 16GB-osat kellett volna vennem).

Akkor neked is 8GB-osad van ha jól értem?

(#759) kidd25 válasza SunMount3r (#758) üzenetére


kidd25
tag

Volt :) Lepasszoltam Édesanyámnak. Neki megfelel, és meg egy samu tab2-t nyúzok, amin slim6 van. Spékelve egy 32es kártyával.

(#760) fradi81 válasza SunMount3r (#756) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Beállítások-tárhely. Alapértelmezett írás-lemez legyen SD-kártya. Ezen kívül a gyárilag telepített security HD app-ban egyszerűen át lehet pakolni mindent SD-re szóval helyprobléma nincs. Ehhez nem kell root.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#761) Benfact


Benfact
csendes tag

Sziasztok! Miért nem 60 fps-el játssza le a Youtube videókat ez a tablet? Nem bírná a hardver, vagy nálam van csak ez a jelenség? Vagy frissítéssel 5.0-án már van erre lehetőség?

(#762) kidd25 válasza fradi81 (#760) üzenetére


kidd25
tag

Az ő esetében nem volt a tabiban kártya. Az alkalmazást nem ismerem, mert mindig az az első nekem, hogy minden gyári, számomra felesleges appot törlök.

(#763) fradi81 válasza kidd25 (#762) üzenetére


fradi81
veterán

Jelenleg nincs, de írta hogy vesz, különben nem is kérdezné ugye.

moto g72, Ninebot d28e

(#764) SunMount3r válasza fradi81 (#760) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Neked is ez a Tablet-ed típusa? Hanyas Android van rajta? Mert én úgy tudom, hogy már Android 5-ön és onnan felfelé alapból tiltva van az SD kártyára installálás és csak gyártók csak bizonyos típusoknál engedélyezik ezt külön. Akkor ezen is engedélyezve van? Máshol azt olvastam a neten, hogy nem engedi. Az enyémen 5.0.1-es android van fent.

Köszi!

(#765) fradi81 válasza SunMount3r (#764) üzenetére


fradi81
veterán

Igen ez a tablet, de én meg sem próbáltam frissíteni pont ezért, 4.4.2 van rajta.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#766) SunMount3r válasza fradi81 (#765) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem alapból 5.0.1 volt rajta. Kerestem a Tárhely menüben, de ott nincs ilyen funkció, hogy "Alapértelmezett írás", de most még nincs is benne mSD kártya se.

Ami viszont furcsa, hogy a Tárhelynél az SD kártya alatt kilistázza azokat az app-okat, amiket eddig én telepítettem. Ez hogy lehet, ha még kártya sincs benne, nem értem?! :F

Kerestem a Security HD app-ot is, de nekem nincs ilyen, csak egy SyncIt-HD nevű app, amiben lehetne "Biztonsági mentést" csinálni SD kártyára, amire azt írja, hogy az "Összes dokumentumról" készít mentést. Ez nem hiszem, hogy az alkalmazásokra is vonatkozna és az amit te írtál.

Akkor úgy tűnik marad a root, vagy visszaviszem még az elállási idő alatt és megveszem inkább a 16GB-os verziót. Ez a maradék 2GB nagyon-nagyok kevés így... :(

Mielőtt visszavinném csinálnom kellene egy totális adat törlés, van ilyen funkció, hogy "Factory restet", vagy hasonló?! :F

[ Szerkesztve ]

(#767) Long Man


Long Man
tag

Két, képes leírás a Security HD használatáról:

How to use Security HD - Lenovo TAB 2 A7-30HC

How to use Security HD - Lenovo S8-50F Tablet

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#768) SunMount3r válasza Long Man (#767) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sajnos az enyémen nincs rajta, nem lehet valahonnan letölteni, hátha működne még Android 5.0.1 alatt is?! :F

(#769) fradi81 válasza SunMount3r (#766) üzenetére


fradi81
veterán

Az kellemetlen így, bár 2GB-ra még lehet telepíteni ezt azt, de a 16GB-os ilyen esetben kellemesebb lenne az tény. Ha megy a rootolás lehet az is jó megoldás.

A beállításokban van biztonsági mentés és heléyreálíltás-gyári adatok visszaállítása.

SunMount3r
5-ös androiddal már nem megy a security hd.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#770) Long Man válasza SunMount3r (#768) üzenetére


Long Man
tag

Nálam még a 4.4.2 van (a fórumot olvasgatva elég vegyesek a tapasztalatok az 5.0.x-el)

A funkcióit tekintve, úgy tűnik, hogy ez egy rendszer alkalmazás és root nélkül nem is működne.

Ahogy fradi81 is írta, kihagyták az 5.0.x-ből (valószínű nem véletlenül).

Nekem úgy tűnik, hogy csak két megoldás van:

- vissza a gyári 4.4.2-t és jön vele a sok jó régi app.
vagy
- 5.0.x és root + App2SD+bármi a root miatt ;]

p.s.
Azért a Lenovo magyar szupportja is megéri a pénzét ... :U
(a "hasznos" és "előremutató" válaszával) :Y

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#771) Imike20 válasza kidd25 (#755) üzenetére


Imike20
senior tag

Telefonon nekem is van! 😃 Android 7.0

De a tableten nincs!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#772) kidd25 válasza Long Man (#767) üzenetére


kidd25
tag

Elnézve az appot, háát a taskkillere meg az adblockerje nem nagyon tetszik. Nekem ami eszközöm van, azon root, reklámok ellen egy host fájl ami tartalmaz minden reklám szájtot, és app2sd :) Ha a tabival nem csinálsz semmi brutálisat, akkor nme kell aggódni a root miatt. Teszem azt betörik a kijezője, de még látod a dolgokat, akkor SPFT-vel simán újra tudod húzni úgy, hogy semmi nyoma a rootnak. De ha az USB-je megy tönkre, akkor már nagyobb bibi van. Szal csak óvatosan :) Édesanyám használja most a tabit, root+app2sd, de semmi gáz nincs vele. Nem panaszkodik, van benne 1 8as kingston.

(#773) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van itt esetleg valaki aki tudja, hogy mSDXC kártáyákkal is tuti kompatibilis, nem csak SDHC-vel? Egy 64GB-osat szeretnék bele.

(Bár elivel ugye a SDHC csak 32GB-os lehet maximum, de kit tudja ezt már pontosan, hogy van...)

(#774) kidd25 válasza SunMount3r (#773) üzenetére


kidd25
tag

Nekem ez a kártya volt benne 1 darabig, és tökéletesen működött vele :)

(#775) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello ismét!

Egy olyan problémám lenne, hogy a háttérképet nem tudom rendesen beállítani a Tablet-en. Itt van pl. ez, ha megnyitom a "Google képek"-kel és beállítom háttérképként, be is állítja, de ilyenkor utána vagy vertikálisan tartva nagyít bele túlságosan (pixeles lesz és nem úgy mutatja, ahogy én akarom), vagy horizontálisan nagyít bele túlságosan (és lelóg a kép többi része).

Hogyan kellene ezt normálisan beállítani? :F

Köszi!

(#776) kidd25 válasza SunMount3r (#775) üzenetére


kidd25
tag

Kérdésedre a válasz [EZT] telepítsd le, azt ezen belül meg tudod oldani úgy, ahogy neked tetszik :)

(#777) Imike20


Imike20
senior tag

Kezdőlap beállítása téren akinek 4.4.4 van rajta tudna segíteni? Miért nincs nekem ilyen beállítási lehetőség? :F :F

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#778) kidd25 válasza Imike20 (#777) üzenetére


kidd25
tag

4.4.4en elég alpári a lehetőségek száma tesreszabi a dolgokat. Telepíts egy a fentebb belinkelt launcheremet, telepítsd fel, vagy play-ből szedj le egy lancsert. Ennyit tudok ajánlani.

(#779) Amur


Amur
addikt

nem találtam lenovo tab3 topicot ezért kérdezek itt:
kislányomnak van egy ilyen tab3 8-asa, eddig minden ok volt, de pár napja nem csatlakozik a wifihez.
(minden más eszköz a családban tud ugyanoda), azonosítási problémát ír, de átírtam már újra a jelszót, biztos jó, illetve töröltem, újra létrehoztam a wifi "profilját".
Probléma ugyanaz. Szenved, próbál kapcsolódni, majd kiírja hogy azonosítási probléma.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#780) kidd25 válasza Amur (#779) üzenetére


kidd25
tag

Lehet macaddresst dobta el a tabi. ellenőrizd a beállításokban, ha megvan, és még mindig fennáll a hiba, akkor a tabira hardreset ha nem volt még. esetleg ha van rá alkalmad, próbáld meg másik wifi hálózaton. lehet hogy a rutered is hibás lehet.

(#781) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Hali!
SD-kártyából felismeri az SD HC-stípusokat is a tablet?
Vagy csak a "sima" SD jó bele? :F
Segítségeteket elöre is köszönöm! :R

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#782) Amur válasza kidd25 (#780) üzenetére


Amur
addikt

macadress megvan, hard reset nem segített, más hálózaton sem megy..
látja a wi-fi hálózatokat, a kiválasztotthoz elkezdi a kapcsolódást, kiírja hogy mentve, majd kapcsolódás, majd hogy azonosítási probléma..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#783) kidd25 válasza ÁDI (#781) üzenetére


kidd25
tag

Feljebb görgetsz, és megtalálod a választ.

(#784) kidd25 válasza Amur (#782) üzenetére


kidd25
tag

Milyen rom van rajta? Lehet az a probléma.

(#785) Amur válasza kidd25 (#784) üzenetére


Amur
addikt

Gyári android 6-os rendszer van rajta.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#786) kidd25 válasza Amur (#785) üzenetére


kidd25
tag

1. Pillanatra meglepődtem, android 6.0? Aztán eszembe jutott hogy újabb verziós tepsid van. Esetleg egy olyannal meg tudsz még próbálkozni, hogy újra húzod ismét a gyári oprendszert. Lehetőleg 6.0-nál régebbit ha van. Nem ismerem azt fajtát. Ha ez sem válik be, akkor sajnos csak a szervizelés jöhet szóba.

(#787) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

sziasztok van egy ilyen tabletem, kocsiba szoktam használni, felhoztam felraktam töltőre és meg meg jelenik a lenovo felirat és csak rezzen és ezt csinálja folyamatosan, van valakinek valami ötlete? köszönöm

(#788) chris-v válasza Varesz_86 (#787) üzenetére


chris-v
senior tag

Bootloop a jelenség neve.
Próbáld meg recovery módba indítani, hogy megy-e.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#789) kidd25 válasza chris-v (#788) üzenetére


kidd25
tag

Ha van rajta akor gyári recovery, kikapcsolod a powergombot nyomod 30sec+ ha ez nem megy, akkor akksi ki be. Ez kicsit bonyeszabb. Kikapcsolt állapotban power+hangerőle gombal indítod azt jön a recovery :)

(#790) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Azt írják a gsmarenán, hogy van hozzá hivatalosan 5.0 android. De frissítésként nem talál. Tényleg létezi, és ha igen, hogy lehet felrakni, mindenféle rootolás nélkül?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#791) Imike20 válasza zorzy4 (#790) üzenetére


Imike20
senior tag

Lassú lesz vele nagyon! Tele van buggal! Nem érdemes frissíteni ez az én véleményem!

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#792) zorzy4 válasza Imike20 (#791) üzenetére


zorzy4
őstag

köszönöm, de amúgy hogy kell? Otan nem ajánlja fel.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#793) Imike20 válasza zorzy4 (#792) üzenetére


Imike20
senior tag

Lapozz vissza leírtam valahol ha jól emlékszem! 😊

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#794) zorzy4 válasza Imike20 (#793) üzenetére


zorzy4
őstag

Láttam valamit de pontosan nem volt leírva. Az mtk falsh megáll nem tölt le semmit. A tabra nem lehet letölteni valami fájlt, és ha igen honnét?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#795) Imike20 válasza zorzy4 (#794) üzenetére


Imike20
senior tag

Sajna nem találom...... az a baj a videot is törölték! :((

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#796) harry3 válasza zorzy4 (#794) üzenetére


harry3
őstag

Ez a hozzászólás tartalmazza a linket, ahol letöltheted a frissítéshez szükséges dolgokat.

(#797) zorzy4 válasza harry3 (#796) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm megnézem

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#798) Amur válasza kidd25 (#786) üzenetére


Amur
addikt

Nem tudom, teljesen új a tabi, elvesztem a garit nem?

Neten százféle megoldás van fenn a wi-fi autentikációs hibára, de egyik sem müködik..
1-2 naponta feljön, és semmi más megoldás nincs mint újraindítani a wifi routert, és rögtön jó..
ha hardveres lenne gondolom ez nem segítene. Tuti valami szoftveres hibát kell keresni..
Néztem a mac adresst, minden ok. Csináltam azt is hogy megadtam a router beállításoknál is mac szürést, és megadtam a mac adressét. Ugyanúgy előjött 2 nap múlva a hiba.
Amikor itthon jó akkor bárhová mehetek vele csatlakozik a wifi hálózatokhoz(UPC free-re is), ha itthon sem jó, akkor sehol máshol sem.. Tehát a wifi routerem hibáját is kizártam.
Változtattam titkosítást, változtattam jelszót, próbáltam a tök egyszerű repülőgépes üzemmód ki-be és közben wifi ki-be(másnak müködött, nekem ez sem), próbáltam a wifi beállítások teljes törlését, majd manuálisan én adtam meg a tabin, akkor sem volt jó. Csak és kizárólag router restart segít...

Lehet valami wifi kezelő alkalmazás segítene? Már csak azt nem próbáltam, mert ha "kiveszem" az android rendszer kezéből a kezelését, hátha jobb lesz.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#799) kidd25 válasza Amur (#798) üzenetére


kidd25
tag

Ilyen hibával a közelmultban találkoztam, de win 8.1 oprendszer alatt. Ha lesz időm utána nézek ennek a gonfnak, és ha van megoldás, akkor egy olyant keresek, ami barátja a garanciának.

(#800) kidd25 válasza Amur (#798) üzenetére


kidd25
tag

https://www.xda-developers.com/kitkat-wifi-drop-fix/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.