Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) gusthy válasza kissbg (#4794) üzenetére


gusthy
veterán

Jahogy:-)

(#4802) kissbg


kissbg
tag

Átparticionált telefonra nincs véletlen valakinek flash tool-sos image? Egy olyanra akartam image-t tenni, de nem bootol sehogy sem rendesen.

(#4803) kissbg


kissbg
tag

aa

[ Szerkesztve ]

(#4804) cappa72 válasza kissbg (#4802) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egy olyanra akartam image-t tenni, de nem bootol sehogy sem rendesen.[/]
. Hü, ezt egy picit pointosabban légyszi.
Mit tettél, hogyan és mivel?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4805) kissbg válasza cappa72 (#4804) üzenetére


kissbg
tag

Valami szakadt kínai rom csak felment, sp flash tool-lal, vissza is írta az eredeti partícióstáblát, szóval megoldódott a problem.

(#4806) cappa72 válasza kissbg (#4805) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor ugyes voltál, ezek szerint alapállapotba kerult a telefon.
Atparticionalashoz vagy a meteos fele programot vagy az atparticionalo szkriptet tudod hasznalni.
A flashtoolos megoldas nem megy.
Mar probaltam parszor.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4807) vegyszer válasza kissbg (#4805) üzenetére


vegyszer
addikt

Cappa72 romokkal, és infrared féle 4.2.1-es rommal is pozitív élményeim vannak.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4808) hfrédi


hfrédi
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni telefon vásárlással kapcsolatban mi a különbség ezek között:
www.tmallbox.com/mobile-phone/14936-mtk6589-lenovo-a820.html
www.tmallbox.com/mobile-phone/16880-mtk6589-lenovo-a820.html
csak annyi ,hogy a másodikban több nyelv van ? :F
előre is köszönöm

(#4809) Botee


Botee
tag

Akkurátusan végigcsináltam én is a partícionálást (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41045564&postcount=1), azóta pedig nem látja a külső SD kártyámat, és nekem is jelentkezik az "unable to mount emmc" üzenet. Végigpróbáltam kb mindent amit Ti írtatok illetve máshol találtam...van ötlet, hogy lépésről lépésre hogy érdemes megpróbálnom ezt kijavítani? (belső tárhely átpartícionálás sikeres, ez ok...) Kinnt a TWRP-ben kb. semmire nem reagál már, mert mindenre ugye ezt írja, hogy unable to mount emmc... köszi előre is! Visszavonva! siker :D

[ Szerkesztve ]

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#4810) vegyszer válasza hfrédi (#4808) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha egyedi romot akarsz feltenni, válaszd az olcsóbb megoldást (akár rootless, play less, 3 nyelvű verzió is jó, a módosított rom arra is jó.)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4811) fape válasza hfrédi (#4808) üzenetére


fape
senior tag

Első ránézésre semmi különbség. Csak a másodikat nem lehet a kosárba tenni. Én árat se látok hozzá.
Pár szóközt meg az utolsó "If you need more language..." leszámítva ugyan az a kettő leírása. még a felsorolt nyelveknél is.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4812) hfrédi válasza fape (#4811) üzenetére


hfrédi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat
Tegnap még lehetett választani mára már csak a másodikat tudtam megvenni,és az ára is változott
132 ről 135 re. :(( ;)

(#4813) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Akinek van ilyen telefonja, mi a véleménye róla? Ez a felbontáson és a kamerán kívül miben jobb még, mint az A760-as?

Illetve mennyire kompatibilis a programokkal? Játékokkal? Hogyan futnak?

És mennyire támogatja a gyártó? Ez utóbbitól félek, hogy hamar felhagy a támogatásával.

Áráért nagyon tetszik. Meg úgy amúgy is.

Köszönöm!

(#4814) KisTücsök válasza KisTücsök (#4813) üzenetére


KisTücsök
addikt

Még annyival kiegészíteném a kérdésemet, hogy a képernyője mennyire karcolódik? Ez Gorilla Glass?

Tokot, képernyővédő fóliát honnan lehet szerezni hozzá?

(#4815) vegyszer válasza KisTücsök (#4814) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem gorilla üveg, ezt senki nem is állította. És fólia van rajta, egyet s legtöbb bolt a tokkal együtt ad mellé...

Ez MTK platform, amaz qualcom. (ez azért azt simán veri, főleg 3D-ben) kb 20-30%-al gyorsabb...

A gyártói támogatás néha érdemes fenntartásokkal kezelni a kis gyártók esetén is. Gáz, hogy a nagyok is csak ígérnek egy egy komolyabb frissítést, és az ígéretet csak a hajára tudja kenni az ember. De a Lenovo nem ígér semmit. (és ehhez tartja is magát legalább ;] ) De az erő a közösségi támogatásban rejlik.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4816) KisTücsök válasza vegyszer (#4815) üzenetére


KisTücsök
addikt

Persze. Csak kérdeztem, hogy az-e.

A második bekezdésedet egyáltalán nem értem. :(

Ne haragudjatok, telefonoknál alapból nem vagyok otthon, Lenovoról meg konkrétan ma hallottam először.

Értem.

Látom, neked A820-van. Megvagy vele elégedve?

Hogy konkrét legyek, egy olyan telefon kéne, ami megfelel a mai követelményeknek. Programok, játékok akadás mentesen fussanak. Netezni gond nélkül lehessen. Meg viszonylag sokat bírja az akksija, de ahogy olvastam ezzel nincs gond.

Kb 60-ig kellene elmenjek ha egy ilyen telefont szeretnék, ráadásul használtan. Ez meg teljesen új és kb 40-ből kijön.

(#4817) DJGABI válasza KisTücsök (#4816) üzenetére


DJGABI
addikt

Ha játékra is kell és ez a kettő játszik, akkor inkább A820 mint A760. Ebbe se valami csúcs a "gpu" de amit próbáltam játékot eddig minden simán futott. Amúgy jó márka, megbízható, nem nagyon volt itt minőségi problémája vele senkinek.

Tok/fólia: ebay, aliexpress. van választék bőven

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4818) KisTücsök válasza DJGABI (#4817) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem. Köszi!

Nagyon - már tényleg - neve sincs márkába azért nem mennék bele, a Lenovo azért más területen is ismert.

Csak mert ahogy nézem Kínában fillérekért mennek az olyan telók, amik szinte ugyan azt tudják, mint amiket itthon lehet kapni a Samsung, Sony, stb kínálatában háromszor annyiért.

Ez a Lenovo még beleférne.

(#4819) vegyszer válasza KisTücsök (#4818) üzenetére


vegyszer
addikt

A nevem alatt van egy blog. Ott egy cikk. Azt olvasd el...

Igen, vámmal, áfával 40 körül van kintről. Igen.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4820) KisTücsök válasza vegyszer (#4819) üzenetére


KisTücsök
addikt

Elolvastam. Meggyőzött. Persze nem csak a szubjektív leírásod róla, máshol is utána olvastam. Ennyiért vétek lenne kihagyni.

Aztán majd ha meglesz - hetek kérdése - valószínűleg aktívabban fogom látogatni a topicot. :)

Köszönöm a segítségeket!

(#4821) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Még egy kérdés, nem tudtam utána járni ennek.

A memóriája meddig bővíthető? És Micro SDHC megy bele?

(#4822) joiner007 válasza KisTücsök (#4820) üzenetére


joiner007
aktív tag

A 820 egy teljesen jó telefon. Amit én próbáltam, minden fut rajta. A rendszer gyors, akadásmentes. Nemrég próbáltam egy galaxy s4 et. És ki merem jelenteni, a lenovo után sem estem tőle hanyatt. Főleg az ár különbség miatt. Meg az sem mindegy, higy ha véletlen ledobod, mennyi a javítás. S4-be annyi a kijelző, mint a lenovo teljes ára. Azért nem mindegy.

Igen miro sdhc 32gb

[ Szerkesztve ]

(#4823) KisTücsök válasza joiner007 (#4822) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi neked is! :R

(#4824) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Feltettem a sport trackers programot, de a gps valamiért őrült adatokat mentett. Volt hogy a mért sebesség 400 km/h volt és a megtett távnak 103 km-t mért a kb. 7,5 km helyett. Linerty romot használok és most használtam először a gps-t. Mit lehet tenni?
Ja, és gyaloglásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#4825) BaginZe válasza nOvOp (#4824) üzenetére


BaginZe
tag

(#4826) vegyszer válasza nOvOp (#4824) üzenetére


vegyszer
addikt

Keress rá MTK6589 GPS fix.

A /system/build.prop fájlt kell root jog mellett egy sorral kiegészíteni. Nevezetesen a
dalvik.vm.execution-mode=int:fast
sorral.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4827) Toth_Jani válasza KisTücsök (#4820) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azért halkan megjegyzem a kedvenc telefonunk a kategória alsó szegmensében van.
Ha valaki igazán jót akar akkor megveheti ezt: Lenovo K900 Android 4.2 Intel Dual Core 2.0G 5.5" Full HD 13.0MP 2G RAM 32G ROM, és csak potom 540 dollár.
Az S4-et a rajtnál otthagyja mert az asztali gépemben is csak intel dulal 1,6-os porci van és mindent visz,csak ugye ez a telefon nálunk nem menő, nem lehet vele flancolni. :N

[ Szerkesztve ]

(#4828) DJGABI válasza Toth_Jani (#4827) üzenetére


DJGABI
addikt

tepsi is, "mindent visz" erős túlzás, az inteles cuccokkal azt hiszem még mindig elég sok minden nem kompatibilis. mobilos cucchoz képest lehet h erős, de asztalihoz képest még mindig nincs fasorban se [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4829) KisTücsök válasza Toth_Jani (#4827) üzenetére


KisTücsök
addikt

Durva, hogy a világ másik végén milyen cuccok mennek mennyiért...

Ez biztos nagyon jó. Ha ennyi pénzem lenne telefonra, meg ekkora igényeim lennének (5.5"-os kijelző nekem már nagynak tűnik), akkor lehet inkább ezt venném, nem pedig az általad is említett SIV-et. Mondjuk a Galaxy-k sosem tetszettek kinézetre.

Eddig 4 telefonom volt, mind megúsztam 40 ezer alatt, minddel megvoltam elégedve úgy ahogy, szerintem ez is tetszeni fog. Főleg, mert ez elvileg túl is mutat az árán (ha azt árat nézzük, amit a nagy gyártók határoztak meg).

(#4830) Toth_Jani válasza KisTücsök (#4829) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azért nálunk az árak másképpen tevődnek össze, mi gyártunk egy terméket amit 50 forintért adunk tovább.
Mire ti megveszitek a Tescoban, addigra csak az ÁFA lesz 50 forint, pedig az Állam hozzá sem nyúlt.

(#4831) nOvOp válasza BaginZe (#4825) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszönöm, megcsináltam. Majd kipróbálom.

vegyszer: neked is köszönöm

(#4832) gusthy válasza KisTücsök (#4818) üzenetére


gusthy
veterán

Az van, hogy a kínai cuccok közt is vannak jobb márkák meg tényleg noname - ek, a Lenovo mellett teljesen jó a Xaomi, a Jiayu, ZTE, Huawei.
Az A820 pár buta korlátja mellett iszonyat jó ár - teljesítmény aránnyal bír. (nincs benne front kamera, g-sensor és iránytű, utóbbi azért bosszantó, mert filléres cucc.)
Viszont nagyon gyors és megbízható.

(#4833) hl225 válasza hfrédi (#4812) üzenetére


hl225
tag

Már 138$ ! Úgy látszik naponta 3-mal emelik :)

(#4834) vegyszer válasza hl225 (#4833) üzenetére


vegyszer
addikt

Tudod, válság van!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4835) DJGABI válasza vegyszer (#4834) üzenetére


DJGABI
addikt

szerintem lassan kifutó modell lesz (vagy talán már az is) azért megy fel az ára

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4836) joiner007 válasza DJGABI (#4835) üzenetére


joiner007
aktív tag

Szerintem is ez lehet. A660-al ugyanezt csinálták.

(#4837) nOvOp válasza nOvOp (#4831) üzenetére


nOvOp
senior tag

A témaösszefoglalóban lévő gps.conf fájlt is másoljam be a megadott helyre?

(#4838) Mercutio_ válasza DJGABI (#4835) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még a 2 magos MTK-s modellek is kaphatóak, egyáltalán mi valtaná?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4839) gusthy


gusthy
veterán

Találtam egy érdekes dolgot azoknak, akik panaszkodtak, hogy nem hagyja magát lecserélni az IdeaDesktop. Állítólag Android bug, itt a fix rá, a playstoreban Jelly Bean Launcher Loader a neve.

(#4840) DJGABI válasza Mercutio_ (#4838) üzenetére


DJGABI
addikt

az az 5 incses hd kijelzős szörny, meg 4.5"be is jött csomó lenovo már... ja kapni kétmagosat, ilyen 80 dodóért kb, komolyabbat már abból se nagyon.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4841) KisTücsök válasza gusthy (#4832) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nincs g-szenzor? Vagyis nem érzékeli, ha pl videónézésnél elforgatom a telefont? Nem fordul el vele?

(#4842) beg válasza KisTücsök (#4841) üzenetére


beg
veterán

Dehogynem. Az másik szenzor. Annyi a hiány, hogy nem mér gyorsulást. Jelentkezzen, akinek ez létkérdés.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4843) gusthy válasza beg (#4842) üzenetére


gusthy
veterán

Pl Google Sky nem igazán használható nélküle.
Gyorsulásmérő az van.

[ Szerkesztve ]

(#4844) gusthy válasza gusthy (#4843) üzenetére


gusthy
veterán

A G sensor a gravity sensor.
Az mondja meg, hogy mi a vízszintes.
Gyorsulást pont mér :-)

[ Szerkesztve ]

(#4845) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Akkor ez most hol fog megnyilvánulni? Már összezavarodtam.

(#4846) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok !
Tudtok valami romot vagy magyarito cuccot mondani ami teljesen magyarositja ezt a kis telefont ?
És lehetőleg valami gyári rom :)

(#4847) cappa72 válasza madarasz92 (#4846) üzenetére


cappa72
nagyúr

A magyarítás a Lenovo alapú ROM-ok esetén nem leányálom : [link]
De erről osztraksajt és vegyszer tudna mesélni...
De persze azért megoldották : [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4848) vegyszer válasza madarasz92 (#4846) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Első hozzászólásában, és a téma összefoglalóban van instrució. Pl CP4.2-v2-by-Cappa72-patched romja full magyar, de nem gyári rom. Egy vérbeli főzés eredménye, de stock android felülettel szerelt stabil rom...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4849) DJGABI válasza KisTücsök (#4845) üzenetére


DJGABI
addikt

Fentebb írták: Sky Map-ba pl nem követik a csillagképek a mobil mozgását, panoráma fotózás is kb esélytelen. De kínaiban ritka amiben van gyro, páran kezdeményeztük másik topicba hogy írjuk össze mibe van/nincs, aztán nem lett semmi belőle...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4850) gusthy válasza DJGABI (#4849) üzenetére


gusthy
veterán

Hogy pontosak legyünk, némely app megoldja az accelerométerrel némelyik meg nem. Van pár játék, meg a Sky is, amelyeknek kéne. De valóban, enélkül emberek éltek évezredeken át.
(érdekes, a panoráma nekem megy infrared 4.2 rommal, de lehet, hogy az eleve meg van mókolva, mert ZTE klón.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.