Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    A végkövetkeztetéssel egyetértek. Ha kijön az S-re az ICS akkor lesz csak igazán "kész" az a telefon.
    Viszont az árakat is érdemes összevetni. Hiszen az i4s azért mégiscsak már majd egy éves készülék. Az Xperia S pedig úgymond vadiújnak számít. Ahhoz képest pedig nem olyan drága, mint az i4S és ahhoz képest, hogy nem olyan drága igen sokat tud.

    Szal most megnéztem pl a T-mobilos árakat, amik azonos feltételek alapján a következőképpen alakulnak:

    Tehát azért itt látszik, hogy árban kapunk egy igen brutális különbséget a kettő között. És mondom ezt úgy kell figyelembe venni, hogy az egyik készülék majd egy éves, a másik pedig csak pár hónapos. Tehát a Sony esetében már várhatunk masszív árcsökkenésre a következő fél éven belül (mire annyi idős lesz, mint az i4s).
    Ha pedig a kártyafüggetlen bolti árakat nézzük, akkor a különbség még durvább a kettő között.
    Szóval ilyen esetben azt is figyelembe kell venni, hogy melyik telefon mennyibe kerül. Mert lehet, hogy az iPhone 4S sok esetben sokkal többet és jobban nyújt, mint az Xperia S, de az ára is brutális.

    Kártyafüggetlenül a következők:

    Sony Xperia S, Android, 32GB: 125 825 Ft

    Apple iPhone 4S, iOS5 - 32GB: 236 670 Ft

    Tehát ez elég brutális különbség ahhoz képest, hogy az Xperia S is bőven megállja a helyét.

    Viszont ha a létező legdrágább előfizetéssel vesszük a telefonokat, akkor már mindegyiknek barátibb az ára. DE. A különbség akkoris megmarad. T-mobilnál havi 20.000 forintos előfizetés esetén az Xperia S mindössze 8900 forintba kerül. Az iPhone 4S 32GB-os verziója viszont még így is 19.900 forint. Tehát az a dupla különbség itt is látszik.
    Viszont előfizetéses árakat nem szívesen nézek. Mégpedig azért, mert azt a többség nem tudja itthon megfizetni. A magyar átlagember akinek nem munkára kell a telefon (ergo nem a cég fizeti és nem is termeli ki vele az árát) az nem tudja és nem is akarja megfizetni a havi 20 ezres telefonszámlát. Sőt többségünk ki se használná.
    Tehát úgy gondolom, hogy az objektív összehasonlítási alap az csakis a kártyafüggetlen ár lehet.

    A méret engem is zavarna. Ezért néztem ki magamnak az Xperia P-t. :)
    Amit szintén érdemes megjegyezni, hogy amíg az i4s 3,5 colos kijelzőn tudja hozni a 326ppi-t addig az Xperia S 4,3-as kijelzőn hozza a 340ppi-t! Ami azért brutális!

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #3 üzenetére

    Erőteljesen kétlem, hogy ez a vásárláskor egyik elsődleges szempont lenne :) Aki ilyen drága telefont vesz nem sok esetben figyeli azt, hogy majd 1-2-3 év múlva mennyiért tudja majd eladni. Legalábbis ha nem olyan telefonbu**iról van szó, aki 3 havonta cserélgeti a telefonját. De nyilván még ilyen esetben sem képviseli a többséget ez a réteg.
    Én spec amúgy még egyik telefonomat se adtam el csere után. Mindegyik régi készüléket megkapta v.melyik családtag vagy b.nő : )

    Ettől függetlenül az ártartás egy bizonyos szintig jó. De egy bizonyos szint fölött meg már kevésbé. Hiszen hiába kerül még mindig egy iPhone 4 ~ 100.000 forintba használtan(!) az akkor sem ér meg már ennyit (persze tárhelytől függően). Ergo akinek van egy csöpp esze és nincs telebaszva pénzzel az nem fogja ennyiért megvenni használtan.

    szerk.:

    Plusz! Hiába tartja az árát az iPhone 4S ha az illetőnek nincs 200.000 forintja telefonra és / vagy nem akar havi 20 ezres számlát fizetni 2 éven át. Akkor tökmindegy mennyire jól tartja az árát ha csak a 100.000-es telefonra van pénze. Innen nézve meg már közel sem nyújt annyival kevesebbet az Xperia S, mint az iPhone 4S.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz madgie #5 üzenetére

    A kiegészítést is olvasd el. :)
    Hiszen tökmindegy nekem mennyire tartja az árát, ha nincsen rá 200 ezer forintom. Hanem mondjuk csak 100k. Annyival meg nem nyújt többet, hogy spóroljak rá még 100 ezret.

  • Dany007

    veterán

    válasz Syl #8 üzenetére

    Ja, vagy épp szarrá töröd :D Mint én az első iPhone-omat :DD
    Amúgy én tényleg a családban szoktam továbbadni. Bár tény, hogy ennek egyik oka a gyors értékvesztés. De az is tény, hogy nem egy-két évre veszek telefont, főleg ha ilyen drágát.
    Plusz az i4 még mindig olyan 90-100k körül kapható használtan. Vagyis talán ennyiért el lehetne adni. Na de 100k-ért elég necces új i4s-t venni. Persze ez is előfizetéstől függ.
    Mert ha mondjuk nekem van egy 16-20 ezer forintos előfizetésem akkor szarok az egészre, mert 20k-ért adják az i4S-t. Előzőt akár ki is dobhatom a kukába, hiszen ha kitudok fizetni havi 20k-t tel számlára, akkor az a plusz 20k a telefonra - hűségszerződéssel - már nem számít semmit se. (na ezért mondtam, hogy előfizetéses árakat nem érdemes nézni mert nem objektív, erre pont én hozom fel megint... =/ )

  • Dany007

    veterán

    válasz Legendd #12 üzenetére

    Ezt én se tudom. Az egész Xperia sorozat kicsit furcsa.
    Például a P kapta a jobb kijelzőt - white technológiásat -. A P kapta a fémházat. Emiatt meg az ára közel azonos az S-ével. Viszont az S kapta az erősebb hardvert. Viszont a P-nek jobb az energiafelhasználása. Takarékosabb, mint az S. Ellenben az S kapta a nagyobb tárhelyet.

    Szóval igen furcsán rakta ezt most össze a Sony. :D A P lenne a tökéletes modell, egy kicsit erősebb hardverrel. De nekem pl ez nem számít ezért nekem a P jön be igazán, főleg a mérete miatt. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz k. #16 üzenetére

    Húh ha veled Apple-ről vitázok akkor annak jó vége nem lehet :D
    Mindegy is, maradjunk annyiban, hogy neked megéri. A többségnek meg valószínűleg nem.

    3Gs-ért 70 rongyot kérni használtan na az is egyfajta rablás. De inkább az a barom aki ennyiért megveszi.

    De tényleg hagyjuk... A lényeg, hogy sokmillió másik ember bőven elvan a mezei Dell vagy HP notikkal és "mezei" Androidos telefonnal is. És kb töredék árba kerül mikor megveszik. De az árvesztésből adódóan használtan még olcsóbban meglehet venni.
    Egyszerűen az Apple "életérzés" nem ér meg annyit, mint amennyibe kerül. Ez nem azt jelenti, hogy nem jobb vagy nem kényelmesebb a használata. Én pl a mai napig azt mondom, hogy az iPhone-os érintőkijelzők érezhetően jobbak, mint bármelyik másik telefoné.
    De ettől még nem fogok 200k-t költeni egy telefonra. Se Apple-re se Samsungra.
    Viszont pl jelen esetben az Xperia S ~ 100.000 forintért már sokkal jobb vételnek tűnik.

    Szal arra akarok célozni, hogy az emberek túlnyomó többségének igényeit bőven kielégíti egy jobbfajta nem apple termék is.
    Én most úgy vagyok vele, hogy megvárom mit hoz az új iPhone. És ha lesz benne valami áll leesős mutatvány akkor az lesz a következő telefonom. Ha nem akkor marad az Xperia P.

  • Dany007

    veterán

    válasz k. #19 üzenetére

    De ezt mind meglehet csinálni androidon is :)
    Sőt, ahogy írtad a szinkronizáláshoz kábel se kell. Cloud pedig pl a Sony-hoz is jár. Asszem 5GB ingyen meg valami pár dollárért 20GB tárhely.

    szerk.:

    Én nem mondtam, hogy nincs előnye. Nyilván van. Egy jól összerakott rendszer, ami úgy működik ahogy kell.
    A kérdés már csak az, hogy kinek ér ez meg ekkora többletet? Aztán kész, megint az anyagiaknál lyukadunk ki. Mert nekem más bajom nincs is, csak az ára.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz k. #22 üzenetére

    Szerintem nem jó a hasonlat.
    Ez inkább úgy lenne valósághűbb hogy mondjuk az androidos telefonok között van Opel, Ford, Suzuki, BMW, meg Merci is. (elvégre rengeteg Andro-s készülék van az alsó közép meg felsőkategóriában is) Miközben az Apple meg mondjuk egy Bently.
    Igen, így már közelebb áll a valósághoz.

    A szinkron andoridon úgy működik (sz.tem a legkönnyebben), hogy letöltöd az Airdroid nevű programot. A PC-n fellépsz bármilyen böngészőből az Airdroid oldalára (egyszer kell csak betenni könyvjelzőkhöz és kész is), utána elindítod a telefonon a programot. Kamera segítségével beolvasod a képernyőn látható QR kódot azonosításnak és kész.
    A telefonod teljes tartalma megjelenik a weboldalon. Külön kategorizálva a névjegyek, az üzenetek, a programok a videók, zenék, képek.
    Innentől kezdve a szokásos mezei fájlműveletekkel bármit megtehetsz. Másolhatsz, fel-letölthetsz róla, szinkronizálhatsz stb... Ennyire egyszerű.

    A buktatója az, hogy igen, le kell tölteni hozzá egy programot. :U Nagy kaland. Akinek ez gondot okoz azt csak sajnálni lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #29 üzenetére

    "Ha valaki akár iPhonet, akár más (akármi) terméket szeretne, akkor nem azt nézi, hogy hú, van ennyivel gyengébb, de sokkal olcsóbb, vagy hasonló, ami szintén olcsó, lehet az jobban megérné... "

    Csakhogy itt nem erről van szó. Nem arról beszéltünk, hogy "én" iPhone-t akarok venni.
    Arról volt szó, hogy kell egy jó telefon. Röviden ennyi. Átlagos használatra, nincs szükség prémium termékekre csak, hogy normális legyen.
    És itt jön az összehasonlítás, hogy miért vegyen az ember 200k-ért telefont, amikor a 100k-s is nagyjából ugyanazt tudja. Ha nem is ugyanazt akkor se éri meg a többletköltséget az illetőnek.

    Erről volt szó, nem pedig arról, hogy iPhone-t akarok, de nincs rá pénzem ezért nézek valami olcsóbbat. A dolog pofon egyszerű, egyén szeretne egy telefont, egy jó telefont. Ha neki nem éri meg az iPhone nyújtotta előnyök azt a plusz költséget akkor nem azt fogja megvenni, hanem az olcsóbbat ami ugyanúgy kielégíti a szükségleteit csupán azok a bizonyos előnyök hiányoznak. Tehát szerintem valamit félreértettél.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #31 üzenetére

    Ez rendben is van! :) De nem erről volt szó!
    Itt nem arról volt szó, hogy valamelyik kollega kinézte magának az iPhone-t vagy az Xperia S-t. Hanem kellett egy jó telefon és választott, váltott.
    Neki megfelelt az Xperia S-is, de tény, hogy az i4S jobb választás lett volna, de kicsit sok volt az ára. Tehát nem beszéltünk arról, hogy lenne / lett volna egy konkrét típus utáni vágyakozás. Nincs konkrét kinézett telefon. Csak úgy általánosságban kell egy jó telefon.

    szerk.: nekem is kezd elmenni a kedvem a P-től. Főleg amiket ma olvastam a fórumban (kijelzőprobléma). A One S nekem nem tetszik. Kinézetre. Kinézetre a P tetszik :D
    Úgyhogy még várok egy ideig szerintem. Mindenképpen megvárom az új iPhone-t. Ha lesz valami bomba design mellé valami áll leesős mutatvány akkor tuti. Ha nem akkor megvárom amíg javítják a P hibáit, kijön gyári ICS-sel kicsit lejjebb megy az ára és azt veszem. (Ha.)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #34 üzenetére

    De értem. Te azt mondtad, ha kinéztem magamnak az iPhone-t akkor nem nézem az árát más telefonok képességeivel szemben. Nincs értelme hasonlíthatni, hiszen én iPhone-t akarok. Ez így rendben is van / lenne.
    Csakhogy nem arról volt szó, hogy kinéztünk egy konkrét telefont. Csak valaki szeretne egy jó telefont. Hidd el a nem PH!-sok 90%-a észre se venné azt a lagot az Xperia S-en. De persze mi igen és minket zavar. Ezért a többségnek jobban megéri majd Xperia S-t venni mondjuk 100k-ért, mint i4S-t venni 150-200-ért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés