Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zone válasza lezso6 (#81) üzenetére


zone
őstag

Épp a napokban volt egy ilyen eset egy amcsi Starbucksban. Nem fogyasztottak semmit, csak vártak valakire, a fizető vendégeknek fenntartott vécét is használni akarták. Amikor felkérték őket a távozásra, maradtak, így rájuk hívták a rendőröket. Az ő kérésükre sem mozdultak, végül le lettek tartóztatva.
Most meg lengetik a rasszista kártyát. És ami még durvább, hogy ezek után a Starbucks ultra-PC igazgatója bocsánatot kért és személyes találkozóra hívta őket.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#102) lezso6 válasza zone (#101) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az tök jó, hogy usákoknál legalább lehet rendőrt hívni, mert ott erősebben van szabályozva a magántulajdon. Mondjuk az önbíráskodássál nem értek egyet, hogy néhány államban meg is ölheted a "betolakodót".

A rasszista kártyával az a baj, hogy nem igazán tudsz vele mit kezdeni. Hiába van igazad (nem diszkrimináltál), te akkor is egy rasszista ügybe keveredtél, mert az egyszerű emberek szerint "nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja", illetve a média is szeret kattintásokat generálni az ilyen ügyek felfújásával. Szóval a Starbucks-nak teljesen érthető ez az ultra-PC reakciója. Ha nem ezt csinálják, az PR szempontból öngyilkosság lett volna, rájuk ég a rasszista bélyeg, akkor is ha nem igaz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#103) Lauda válasza zone (#101) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen igazuk is van. Semmi joguk nem volt távozásra kérni őket, se letartóztatni a rendőröknek.

(#104) Narxis


Narxis
nagyúr

Sajnos nem szabad az internet, ezért kellene az alapokról újraírni, hogy decentralizált internet legyen ahogy az HBO Silicon Valley című sorozatában bemutatják ezt.

Thanos was right.

(#105) zone válasza lezso6 (#102) üzenetére


zone
őstag

A kérdés az, hogy ez hova vezet és ki is az előítéletes valójában? Az, aki mindenkivel ugyanúgy bánik, vagy az, aki megengedőbb pl. a feketékkel, mert alacsonyabb elvárást támaszt velük szemben és bocsánatot kér, ha egyenlő módon járna el velük.

De az is elszomorító, ami Angliában folyik. Amíg a rendőrök a muszlim erőszakoló bandákat évtizedekig békén hagyják, nehogy rasszistának tűnjenek, addig embereket csuknak le egy tweet miatt.

(#103) Lauda
Semmi joguk? Nem közterületen voltak, hanem magánterületen. Téged is kidobnának egy étteremből, ha csak üldögélni mennél be, miközben fizető vendégeknek nem lenne hely.
A rendőrségnek meg az a dolga, hogy ha birtokháborítás miatt hívják ki, eljárjon.
Ha egy fehér hajléktalanról lett volna szó, attól biztosan nem kértek volna bocsánatot.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#106) lezso6 válasza Lauda (#103) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itthon nem lehetne, de odakint más a törvény, a rendőr kipaterolhatja onnan az embert.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#107) lezso6 válasza zone (#105) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A pozitív diszkrimináció is ugyanúgy diszkirimináció. Nem csoda egyébként, hogy manapság ennyire divatos az orosz-imádat, sőt egyesek a neonáci ideológiával azonosulnak. Elég idióta hozzállás, de ezek a tüneteket pont a PC termelte ki, mivel sajnos az egyszerű emberek csak polarizált gondolkodásra képesek.

Ezt a migráns és egyéb témákat hanyagoljuk, mert egyrészt nagyon off, másrészt azt csak a politika topikban szabad.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#108) Lauda válasza zone (#105) üzenetére


Lauda
félisten

Nem magánterületen történt, hanem nyilvános helyen, amire vonatkoznak bizonyos törvények. Tehát ha csak nincs erre nyomós ok, hőzöng, rombol stb, nem szólhat érte. Gondolom nem véletlenül kezdett el most nyalizni a starbucks.

(#109) philoxenia válasza Lauda (#80) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

(2) Magyarország az alapvető jogokat mindenkinek bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, fogyatékosság, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül biztosítja

Mik az alapvető jogok? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#110) philoxenia válasza Lauda (#103) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konkrét, abban az USA államban érvényes törvényt tudsz idézni erről?
(#108) : dettó

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#111) Lauda válasza philoxenia (#109) üzenetére


Lauda
félisten

Az alkotmányban megtalálod gondolom.

Nem tudok.

(#112) philoxenia válasza Lauda (#111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincsenek definiálva, vagy csak én nem találom.... :F
Annyit tegyél már meg, hogy ha hivatkozol valamire be is idézed, mire gondolsz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#113) Lauda válasza philoxenia (#112) üzenetére


Lauda
félisten

Annyit tegyél már meg, hogy ha hivatkozol valamire be is idézed, mire gondolsz...

Most itt melyik esetről beszélünk?

(#114) philoxenia válasza Lauda (#113) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A magyar alkotmányra gondoltam természetesen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#115) Lauda válasza philoxenia (#114) üzenetére


Lauda
félisten

Megnézem majd én is az alapvető jogokat hol találjuk.

(#116) philoxenia válasza Lauda (#115) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Külön-külön sorol fel jogokat, de nekem ez az Alkotmány nem igazán koherens...
Ha mélyebben belemegyünk már politika lesz... :(
A véleménynyilvánításról szóló rész a lényeges persze most.
Például ez amolyan bánkbános fogalmazás tagolás nélkül:

(3) * A demokratikus közvélemény kialakulásához választási kampányidőszakban szükséges megfelelő tájékoztatás érdekében politikai reklám médiaszolgáltatásban kizárólag ellenérték nélkül, az esélyegyenlőséget biztosító, sarkalatos törvényben meghatározott feltételek mellett közölhető. *

(4) * A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat mások emberi méltóságának a megsértésére.

Erről a pontról meg ne is beszéljünk inkább a mostani kampány után. :(
Ahhoz képest például a PH! fórumai angolkisasszonyok erkölcsnemesítő társalgásai.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#117) zone válasza Lauda (#108) üzenetére


zone
őstag

Attól, hogy nyilvános, még magánterület... és ha a tulajdonos vagy annak meghatalmazottja megkér, el kell menned, mert különben magánlaksértést követsz el. Mégis milyen törvény kötelez egy üzlettulajdonost arra, hogy elszállásoljon nem fizető "vendégeket"?
Egy vendéglátó üzlet a fizető vendégek számára tartja fenn a székeket, asztalokat, illemhelyiséget, fűtést, wi-fit, szalvétát, szívószálat, stb. A szolgáltatás része. Semmi meglepő nincs abban, hogy távozásra kérik azt, aki ezt igénybe akarja venni vásárlás nélkül.
Egyet fizet kettőt kapsz ajánlatnál te csak az ingyenes árut vinnéd el, ugye?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#118) Lauda válasza philoxenia (#116) üzenetére


Lauda
félisten

Itt találsz linket az alaptörvényhez, azonnal letölti. Ahogy nézem a szabadság és felelősség rész sorolja fel az alapvető emberi jogokat.

(#119) Lauda válasza zone (#117) üzenetére


Lauda
félisten

Na ne ám. A magánlaksértésnek semmi köze ehhez. Nyilvános helyen vagyunk és ha te nem tudod nagyon nagyon megindokolni miért is kellene onnan távoznom, akkor bizony te meg leszel hurcolva. A starbuckos esetben pedig az üzemeltetőnek bizonyítania kellene, hogy a nemfogyasztó vendégek akikre rendőrt hívtak, valóban kárt okoztak-e neki azzal, hogy foglalták a helyet. Na ezt nem fogja tudni bizonyítani. Nem véletlen lett ekkora cirkusz belőle.

(#120) Narxis válasza Lauda (#119) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért lett belőle nagy cirkusz mert feketék voltak az "áldozatok". Az üzlethelyiség pedig akkor is magánterület ha fejre állsz.

Thanos was right.

(#121) Lauda válasza Narxis (#120) üzenetére


Lauda
félisten

Magánterület közönség számára nyilvános része, mely mindenki számára korlátotás nélkül vehető igénybe.

(#122) Narxis válasza Lauda (#121) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hogyne lenne korlátozás? Házirend, én mint üzlettulajdonos megtilthatom pl. azt is, hogy esernyővel beléphessenek emberek, nyilván magammal tolnék ki hiszen rengeteg potenciális vevőtől esnék el. Ettől függetlenül mint üzlettulajdonos megtehetem és aki ezt nem tartja be azt felszólítom a távozásra, amennyiben továbbra is megsérti az én üzletem szabályzatát akár rendőrt is hívhatok. Ülj le egy kávézó teraszára olvasgatni fogyasztás nélkül, nagyon rövid időn belül fel fognak szólítani, hogy fogyassz vagy távozz.

Még közterületen se csinálhatsz akármit nemhogy magánterületen, ilyen szempontból érdektelen, hogy kinek vagy minek van megnyitva.

Thanos was right.

(#123) #42098752


#42098752
törölt tag

Mivel a legújabb íráshoz sajnálatos módon nem lehet hozzászólni, ezért ide írok:

Normális, felnőtt ember a helyén tudja kezelni azt az esetet, amikor egy nem kimondottan politikai tartalom tartalmaz politikai megnyilvánulást. Ugyanúgy, mint a tv reklám esetében is, el tudja dönteni, hogy az adott termékre, szolgáltatásra szüksége van-e.

(#124) Lauda válasza #42098752 (#123) üzenetére


Lauda
félisten

a tv reklám esetében is, el tudja dönteni, hogy az adott termékre, szolgáltatásra szüksége van-e.

Nem mindenki tudja eldönteni. Rengeteg szemetet összevásárolnak emberek reklámok hatására, amire abszolút nincs szükségük.

(#125) #42098752 válasza Lauda (#124) üzenetére


#42098752
törölt tag

Akkor ők nem a normális felnőttek halmazába tartoznak.

(#126) Lauda válasza #42098752 (#125) üzenetére


Lauda
félisten

Kérhetünk egy normális felnőttek definíciót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.