Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] LCD mod

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

Nekem is kell egy ilyen !

Jó cikk, tetszett. Fogadd gratulációmat!

(#2) ibazsb


ibazsb
tag

Szép munka!
Köszi a cikket.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#3) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Ez de beteg! ;] Vettél egy komplett LCD-kijelzőt, és aztán szép lassan "kikukáztad" az egészet... Amúgy jó lett!
Mennyire "terheli le" a gépet egy ilyen USB-s vezérlés?

(#4) Tybee000 válasza mitulabattyi (#3) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Még annyira sem mint ha az everest futna a háttérben :)

Fogadd gratulációmat, meglepő de sokkal jobb cikkek vannak most itt mint a hobbielektronika.hu-n

(#5) kovy79


kovy79
őstag

Nagyon szép, precíz munka.
Rengeteget foglalkoztál vele, gratula! :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#6) Lenry


Lenry
félisten

nagyon durva, főleg, ahogy elkészítetted a NYÁKot. sosem tudtam, hogy ezek hogyan készülnek, de most betekinthettem ebbe is.

köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) fkenny


fkenny
senior tag

Gratulálok hozzá. Nagyon jó kis kijelző. Én még azt használom amit vettünk ebay-ről :) Még a folytatás is igen jó lesz ..:)
Milyen sok munkaórát meg feszültséget öltél ebbe bele..., de megérte!

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#8) Billu


Billu
aktív tag

[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#9) opeter87


opeter87
senior tag

Nem semmi gratula :C

Egyre több cikket olvasok itt és kezdek rájönni, hogy mennyi kitartó, türelmes ember van.
Minden tiszteletem az övék :R

Egy baj van, kezdek kedvet kapni az ilyenekhez :DD

(#10) fkenny válasza Billu (#8) üzenetére


fkenny
senior tag

De ebben nincs benne az építés öröme:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#11) Jofi81


Jofi81
őstag

Tehát ha veszek egy ilyet, akkor ezt mindenféle utólagos szerelés nélkül tudom használni USB porton keresztül? Csak az LCD Smartie kell hozzá?

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Huú, ez nagyon zsíííír :) respect a hozzáértéshez, és a kreativitáshoz :C :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) invasio


invasio
tag

Szép munka!

Mennyiért csinálnál egy ilyet nekem is?

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#14) Kantorpe


Kantorpe
tag

Szep.

Az ilyen dolgokhoz kell egy kis beutes, meg egy borzaszto turelmes kornyezet.

Gratulalok az asszonyodnak/hoz :C

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#15) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Bámulatos, milyen jól összehoztad. :R

(#16) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Gratulálok a kijelződhöz, volt rendesen türelmed összehozni a megfelelő formában :R

Ha a kerülőutakat nem számítjuk, akkor kb. mekkora összegbe került a kialakítása?

Sajnos nekem nincs tapasztalatom elektronikai dolgok készítésében. Bár mindig is érdekelt a téma, nem tudtam sosem időt fordítani rá.

Most veszek éppen egy forrasztóállomást és első körben egy hangfal moddingot céloztam meg egy nemrégiben logouton publikált leírás alapján.

Remélem nagyon nem fogom szétbarmolni :DDD

read-only mode on the forum

(#17) toga007


toga007
tag

Naggyon f@sza lett.
Grat!

+36 7O 532 II47

(#18) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Először is köszönöm a Mindenkinek, hogy elolvasta az írásom :R

mitulabattyi: Elsőre jó ötletnek tűnt a 4×20-as, de aztán rájöttem, hogy túl nagy, gondoltam veszek rá másik kijelzőt a 4×20-ast meg eladom, de aztán a karácsonyi ICD2-es programozó továbblendített így az egész kijelzőt egyben adtam el itt a PH-n
A mostani gépeken minimális terhelést jelent a működése (a régin sem tapasztaltam, hogy fogta volna), A speedfan ami a hőmérsékletet figyeli 0,04%, az LCD Smartie meg 0,00% proci terheltséget eredményez az erőforrás figyelő szerint ( w7 64bit, i5 2500k, 8GbDDR3

Lenry: Ha van érdeklődés többek részéről a nyákkészítés iránt, szívesen írok egy cikket ebben a témában.

opeter87: Az nem baj ha kezdesz kedvet kapni a moddinghoz, amúgy is fertőző egy 'betegség'. Tudod kétféle ember van, aki moddingol, és aki moddingolni fog :D

ofi81: Igen ha veszel egy olyat, csak össze kell kötni a géppel, felrakni az LCD Smartie-t és valami olyan progit ami olvassa az alaplapi hőmérséklet és venti szenzorokat, és használhatod is.

invasio: Irok PÜ-t

Kantorpe: Párszor megkaptam már, hogy fanatikus vagyok, és a beütés is megvan hozzá :DDD . Szerencsére a párom nagyon jól viseli e hóbortomat, de inkább ez mint a cigi, pia, vagy szerencsejáték :D

AtHoS: Alkatrész árban kb 6e ft körül volt, ha a nyákot nem számolom bele (ebben benne van a háttérvilágítás ledjeinek az ára is).A kijelző 3700ft volt ha jól emlékszem.
Szabadidőm nekem se sok van meló és család/gyerek mellett. Egyébként meg az embernek arra van ideje amire szakít :D én legtöbbször az alvásból csípek le.

Üdv: Bari

(#19) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Azt kell, hogy mondjam, bizony nagyon ügyes vagy, gratulálok!

Külön grat a forrasztásokhoz, nagyon szépen sikerültek, biztos nem egy tecskós pákával csináltad. ;)

(#20) Bari válasza antikomcsi (#19) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm a gratulációt :R

Nem az első nyák amit beforrasztok, volt pár az elmúlt 2-3 év alatt. A páka egy 2000Ft-os hőelemes páka, melyhez építettem vezérlést, azóta sincs bedobozolva. Lassan ideje lenne. :D

Üdv: Bari

(#21) hcl válasza Bari (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A nyákokat fotomaratod?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) csabiks


csabiks
senior tag

Le a kalappal!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#23) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Gratula! Ügyes és türelmes vagy :K
Én is gondolkodtam már ilyenen,de annyira nem határoztam el magam sose hogy egy komplett LCD-t ennyire átalakítsak.
Viszont a tied nagyon baba :R

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#24) Bari válasza hcl (#21) üzenetére


Bari
Modder

A nyák fotós eljárással készül, dry fóliát használok, ami negatív maszkot igényel, de cserébe mindig egyenletes a felvitt réteg, nem kell a P20-as lakk száradása közben belepergő portól tartani, nem kell szárogatni. Laminálás után mehet rögtön a levilágítóba, 2db 1W-os UV Cree leddel kb 30 másodperc elég neki, és lehet is előhívni. A nyákkészítésnél végigjártam a létrát, annak idején, kézzel rajzoltam, csőtollal, aztán maratás álló filccel. 3-4 éve, hogy újra kezdtem elektronikával foglalkozni, akkor a vasalásos eljárást kezdtem el használni, de lassan 1 éve már fotózom a nyákokat. Először P20, aztán tavasszal sikerült vennem dry fóliát. Ha van rá érdeklődés írhatok nyák készítés témában is cikket.

Üdv: Bari

(#25) AtHoS válasza Bari (#24) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Ha van rá érdeklődés írhatok nyák készítés témában is cikket."

:K

read-only mode on the forum

(#26) mrSAJT


mrSAJT
csendes tag

szép munka, nekem a bárányos nyák a kedvencem...

"A kép az csak kép" - még ha 22"os akkor is.

(#27) Gyalo94 válasza mrSAJT (#26) üzenetére


Gyalo94
tag

Nagyon szép cikk és Korrekt! :))

(#28) #10034944


#10034944
törölt tag

Szokásos Bari minőség :R

(#29) HaZse


HaZse
őstag

Grat a kitartó és sikeres kivitelezéshez.

Egy kérdésem lenne: A 64 bites drivert honnan szereztél? Mert nekem nincs aláírva a driver és csak a bootolás során az F8-al kell kezdenem a betöltést és ott ki kell választanom a digitális aláírás féle menüpontot. Mivel, nekem az LCD2USB változat van meg.

Üdv.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#30) Bari válasza HaZse (#29) üzenetére


Bari
Modder

Szia

A BitTeh-net fórumán linkeltek egy bejegyzést, ahol a link volt, ahonnan letöltöttem, ezzel elsőre ment, szerintem a Tiéd is fog, bár azt nem próbáltam csak korábban XP-n

Üdv: Bari

(#31) rgqjx válasza Bari (#24) üzenetére


rgqjx
aktív tag

:K

(#32) kovy79 válasza AtHoS (#25) üzenetére


kovy79
őstag

+1 :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33) (jan)


(jan)
őstag

Remek kivitelezés remek cikk! köszönjük! :R :R

a zöld lötstop fólia

Erről tudnál írni pár sort ? nem is tudtam hogy ilyet lehet házilag is csinálni, nagyon érdekel a dolog :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#34) _az


_az
senior tag

beteg egy moddolás gratulálok hozzá :)
up

az

(#35) master90


master90
aktív tag

Nagyon profi munka :Y :R

ne csak nézz láss is

(#36) Bari válasza (jan) (#33) üzenetére


Bari
Modder

Szia

A zöld fóliát felhasználásra készen lehet venni az Octamex-nél, nem olcsó, ellenben drága, + rájön a magas postaköltség, több embernek érdemes összeállni és rendelni. Tavasszal ilyen rendelés keretén belül jutottam én is hozzá,(a hobbielektronika.hu-n van erre megfelelő téma, nézegetni kell, ha szeretnél ilyet)
Felhasználási módja hasonló a dry fóliához, negatív maszkot igényel, nálam a 2db 1W-os power Cree UV leddel 1 perc alatt van a levilágítási idő. Levilágítás után pihentetni kell kb 15-20 percet, majd az előhívóval (mosószóda vizes oldata 1l/9g) lemosható ahol nem érte UV a fóliát. Az előhívás után még vissza kell tenni úgy 15-30 percre az UV alá, hogy bekeményedjen, ez után már csak mechanikus úton eltávolítható, a keményítés előtt nátriumhidroxid vizes oldatával lemosható.Sajnos eléggé drága, 600ft felett van /1A4-es fólia, és persze hulladék mindig van. Egy-két oldalas smd paneloknál van igazán értelme, ahol sűrűn vannak az alkatrészek, de a legtöbb smd alkatrész (0508-ös méretig, és SOIC foglalatos ic-k) nélküle is beforrasztható. Persze a kész nyák megjelenésén sokat dob :D

Úgy látom többeket érdekel a nyákkészítés téma, amint lesz kis szabadidőm, majd egy cikk keretében végigrágom a felhasználható technikákat.

Üdv: Bari

(#37) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Jé egy új Bari írás.
A színvonal és a minőség a szokásos magasságokat verdesi :C :R
Jó hogy nem veszett el ez a leírás, rég olvastam már (vagy az csak msn-en volt? ki emlékszik már)
Várom én is a nyákmaratásos cikkedet.
Ha már írsz róla legalább bemutathatod az épített maratókádadat is :)

(#38) vicces


vicces
addikt

szerintem legközelebb vegyél pl egy inteles alaplapot és szép fokozatosan alakítsd át amdsre majd jöhet a cikk róla :R

:)

(#39) alcsa válasza AtHoS (#25) üzenetére


alcsa
senior tag

Támogatom!

(#40) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A nyák készítés szerintem jó cikk téma, hajrá!

(#41) Atos23


Atos23
senior tag

Hat ez nekem kicsit sok input volt, durva lett a cucc :)

(#42) hcl válasza Bari (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is ismerem, de pár évente csinálok egyet, ahhoz nekem elég, ha kézzel felrajzolom :D Viszont szép lett, le a kalappal!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) Jofi81 válasza Bari (#36) üzenetére


Jofi81
őstag

Engem is érdekel. Középiskolában még nekem is kellett csinálnom, de azóta sokat felejtettem. Jó lenne kicsit felfrissíteni a tudásom. :)

(#44) Dark Archon válasza Bari (#24) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szép munka, grat :)

A NYÁK készítéses cikk engem is érdekelne! Anno középsuliban az alkoholos filctől és vaskloridtól rémálmaim voltak :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45) kovgab


kovgab
aktív tag

Gratula, nagyon jó lett.

Ká Úr

(#46) OutsideR válasza vicces (#38) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Ezen jót derültem :D

(#47) ArchElf


ArchElf
addikt

Megint egy jó cikk :)
Jöhet a NYÁK-os cikk is :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#48) BlackPriest


BlackPriest
őstag

minden elismerésem, profi munka :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#49) #27483136


#27483136
törölt tag

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz: :R

(#50) Findzs


Findzs
addikt

nem semmi tudás lapul itten kérem szépen :C

gratula, persze, hogy jöhet a másik beszámolód is :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] LCD mod
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.