Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#242) Vektor_75 válasza Cathfaern (#241) üzenetére


Vektor_75
csendes tag

Értem, megpróbálom a közvetlen sót, ha már unom a húslevest :)

Szóval a dietetikus csak azért merült fel kérdésként, mert egy jóbarátom igen súlyos májproblémákkal küzdött, az egyik a fibrózis volt és miután az orvos felkészítette arra hogy mi mindenről kell lemondania alaposan megreformálta az életvitelét.

Nála az aszkéta csirkemell olaj és minden nélkül és kb. nálam az ezzel egy szinten lévő ételek voltak azok amelyek segítségével ki tudott úgy néz ki szerencsésen lábalni ebből. Fibroscan vizsgálata szerint F2-ről, nullára ment vissza.
Viszont amíg idáig eljutott a témában szinte mindent elolvasott hiszen igencsak személyesen volt érintve, így felkértem őt is hogy olvassa el a cikket hogy a korábbi (max 2 éve) olvasottakhoz képest illik-e a képbe. Bevallottan nem jutott a végére, és azzal kommentálta felém, hogy a 70/30-as zsír aránnyal ha nem is rövid távon de ki fogom nyírni a májamat és így magamat is. Családjában kb. 1 éve hasonló zsír alapú étrendre állt át valaki (szándékosan nem mondom hogy keto) amivel el is kezdett fogyni, viszont a mostanában elvégzett vizsgálatok alapján a májának az elzsírosodása igencsak eldurvult.

Végig kellett volna olvasnia, hogy meglegyen a teljes kép, avagy? Nekem kimondottan szimpatikus ez az étrend, mivel csak olyan dolgot kell kizárni(kerülni) ami nélkül azt gondolom hogy tudok élni, viszont a többiekhez hasonlóan szeretném ha lehet már előre tudni a negatívumokat, hogy én dönthessem el vállalom-e vagy sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.