Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Burt1793


Burt1793
veterán

Hogyan tud egy ilyen 22 órás beszélgetési időt 1000-es aksival, amikor egy phablet 3500-assal tud ugyanennyit (akár 2G-n, akár 3G-n).

(#2) nagysuhi válasza Burt1793 (#1) üzenetére


nagysuhi
tag

Azt másra is használod, ha csak telefonálnál vele, akkor bírja sokáig.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#3) Burt1793 válasza nagysuhi (#2) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha csak telefonálsz vele, akkor tud ennyit egy phablet, a sima s7 pl nem tud 22 óra telefonálást egy töltéssel (talán 2G-n igen).

(#4) kakuk.tamas válasza Burt1793 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Sokkal gyengébb processzor, szinte semmi RAM, kicsi kijelző + felbontás, (szinte) nulla internet elérés.... Soroljam még?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) Burt1793 válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem erről beszélek. Telefonálás közben az okosmobil kijelzője le is kapcsol, nem hinném, hogy az soc többet fogyasztana, valszeg csak a 2G/3G közti fogyasztáskülönbség az ok.

(#6) forgonati


forgonati
őstag

2017 van mindjárt és "extra" az mp3 lejátszás, a vga kamerát meg hagyjuk is inkább. Persze értem én hogy olcsó candybar telefonok, és nagymaminak jó lesz, mert ő csak telefonál vele. Arra viszont van olcsóbb alternatíva is. És a promo képen 2 viszonylag fiatal tartja a kezében a mobilt. El nem tudom képzelni hogy egy 30 éves ilyet vegyen manapság, a hulladék kamerával meg a bolhafasznyi kijelzővel. Ki lehet a célcsoport? Céges telefonnak esetleg? De azért ott is kellhet néha lefotózni valamit, és ez a kamera kb. semmire sem jó....

Keelah Se'lai!

(#7) Cifu válasza forgonati (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van célcsoport, édesapám is esküszik a Nokia telefonokra, csaknem a fél napjában telefonál, szóval a lényeg az, hogy erre alkalmas legyen, és Blutooth-on keresztül csatlakozni tudjon a kocsi kihangosítójához.

A kérdés, hogy ez olyan célcsoport-e, amire lehet valóban építkezni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) twollah1976 válasza forgonati (#6) üzenetére


twollah1976
őstag

Pont ilyen mobilt keresek a Nokia C2-01 utan.
Legalabb nem torik porra ha leejtem.
Nem kell naponta neznem, hogy mikor merul le.
Csorog, ebreszt, emlekeztet mi kell meg?
A tobbire ott a tabletem, phabletem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) erahurka válasza Burt1793 (#5) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy ne fogyasztana többet egy phabletbe szerelt SoC? Egy ilyen kis Nokiába kb. semmi erő nem kell, egy 8 magos Snapdragon sosem fogja tudni annyira visszakorlátozni magát, hogy olyan keveset fogyasszon. Ahogy egy Core i7 alapú noti sem fog annyi ideig működni aksiról, mint valami Atomra épülő netbook.

(#10) opr válasza Burt1793 (#5) üzenetére


opr
veterán

De, sokkal tobbet fogyaszt.
De akkor egy rovid lista arrol, hogy mik azok, amik egy okostelefonban eszik az akkut telefonalas kozben is, ebben meg nem:
- soc (egy modern, eros soc big.LITTLE architektura eseten is minimum ket magot hajt, szvsz a legkisebb fogyasztasa is tobb, mint ennek a legnagyobb)
- szenzorok (irgalmatlan mennyisegu szenzor van egy modern okostelefonban)
- internet
- kulonbozo appok/szolgaltatasok hatterfolyamatai, kommunikacioja a neten
- wifi
- lokacio
- sok mikorofon, illetve a zajszuro algoritmusok (tippre csak ez tobbet eszik, mint ez az egesz telefon ugy, ahogy van)
- maga az android/win/ios rendszer

Igy hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos vagyok benne, hogy kicsi gondolkodassal ez a lista minimum a haromszorosara novelheto. Sot, nalam okosabb/tajekozottabb emberek valszeg gondolkodas nelkul is a sokszorosat le tudnak irni ennek csuklobol.

Az igazi csoda az, hogy mindezt sikerult megoldani, hogy legalabb addig birja, ameddig. Pluszba tegyuk meg hozza, hogy pl a regi nokiak is addig birtak sokaig, amig nem voltak hasznalva. Amint elkezdtel rajtuk jatszani, a nap vegere uvoltottek a toltoert azok is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Már jöhetnének az okostelefonok is.

(#12) Burt1793 válasza opr (#10) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem vagyok biztos abban, hogy többet fogyaszt egy 16nm-es soc (de sajnos nem tudom, hogy mi van egy ilyen antik klasszik telefonban), netet ki lehet kapcsolni hívás közben (a 22 óra úgy értendő), zajszűrést szintén, gps-t nem használ a teló hívás közben, szóval még ha bekapcsolva hagyod, akkor se keres műholdat folyamatosan a teló, egy-két háttérfolyamat van, ez oké, de ennyi.

(#13) magamura78 válasza opr (#10) üzenetére


magamura78
újonc

Meg ugye a kis monokróm kijelző,amit nem kellett felkapcsolni,ha csak időt szerettél volna megtudni.ott is a háttérvilágítás 6-8led húzta be.
Egy olosteló bekapcsolt kijelzővel odaver bármilyen olcsó elemlámpát.

(#14) erer1000 válasza forgonati (#6) üzenetére


erer1000
őstag

volt hölgy csoport társam is egy hasonló olcsó nokia buta telefonnal rendelkezik, mert nincs szüksége sms híváson kívül másra.

egy másik ismerősöm meg azért mert nem igen jut pénz drágább mobilra, de azért mégis kell a mai világba, és egy 6-7ezreset azért még meg tudott venni.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) atike


atike
nagyúr

Na akkor ezek is videózásra termettek... :DDD (részletes leírásnál)

(#16) Luck Dragon

Nokia C5 vagy nokia 515 utód mikor érkezik?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) slimshady válasza Fejvadi (#11) üzenetére


slimshady
senior tag

+1

üdv.: SlimShady

(#18) dementor válasza Burt1793 (#1) üzenetére


dementor
senior tag

Ezt én is elég kizártnak tartom. Nokia 3310 tudott anno 4-5 órát.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#19) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a régi nokiáim mind tudták azt, hogy:
- a telefonszámokat be lehetett sorolni hívócsoportokba
- volt benne több üzemmód, és mindegyiknél meg lehetett adni mindegyik csoportra, hogy csörögjön vagy sem
- tudott időzítve üzemmódot váltani.

ez tudja ezeket? ami legutóbb volt a kezemben ócska nokia, az nem tudta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért egy régi, még akkor valóban Nokia E52 tudását beletehették volna. Vagy legalább az akkumulátorát (1500mAh). 1 hét üzemidő, de előfordult egyszer hogy 10 napig ment egy töltéssel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Burt1793 válasza dementor (#18) üzenetére


Burt1793
veterán

Valszeg ez is annyit tud, de mindenképpen harmadannyit, mint egy 5-5,5"-os okosteló háromszor ekkora aksival.

(#22) Kasya


Kasya
nagyúr

Jo latni, hogy ez a platform meg eletkepes :D

Amugy csodalom, hogy meg senki sem szidta a felso kavat ;]

(#23) Luck Dragon válasza Kasya (#22) üzenetére

Szerintem arányos:DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) Cifu válasza Kasya (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amugy csodalom, hogy meg senki sem szidta a felso kavat

Én a "B20 van benne?" kérdésre várok. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) dementor válasza Cifu (#24) üzenetére


dementor
senior tag

Az majd csak a 150 Dual Pro-ban lesz. :D

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#26) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó még ilyen kütyüket látni, biztos hogy lesz még rá kereslet.

kengyel

(#27) Coulson


Coulson
tag

Kár az S40-ért... az S30+ már csak Nokia skines valami...

(#28) Orosz Mérnök válasza forgonati (#6) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Mondjuk én 32 vagyok. Most keresek olcsó munkás telót. Ezt nem sajnálnám összetörni. :))

(#29) jacis


jacis
nagyúr

Anno mikor kiszáltak a telefonos bizniszből nem gondoltam volna, hogy kesz idő mikor újra Nokia telók jelennek majd meg.
Számomra az ami nagyon meglepő, hogy az MS kiadott kemény 5 lumia márkás telefont és lehuzta aztán meg lehúzta magát meg az évek óta fejlesztett rendszerét a retyón. Nem értem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#30) #02683648 válasza forgonati (#6) üzenetére


#02683648
törölt tag

Én 36 leszek nem sokára, és van egy Prestigio Muze akárhány két simkártyás csodám, ami kb ezt tudja mint a cikkben leírt nokia. Akkor viszem magammal, ha nem akarom, h az egyéb munkáról elvegye a figyelmemet az h van mobilnet és az azon elérhető marhaságok ;] ;] ;]
Persze van egy rendes okostelefonom és 2in1 tabletem is amikor kell azt viszem magamammal

(#31) #80439296


#80439296
törölt tag

Javaslom minden hurrogónak megtekinteni ezt a képet.

És persze leginkább az oldalon lévő Snapdragon 800 és 801 procit hirdetni.
Most. 2014. év eleji flagship-killert 2016. végén hirdetni.
És akkor most tessék elolvasni a Nokia hírt. Újból.

Ki is van lemaradva?

Hja.

Mellesleg anyámnak jó lenne a Nokia.
Csakhogy ő 12 éve meghalt.

Ébresztő! Ami 12 éve jó volt, az már nem az!
Akkor már inkább a Priv. 'Hagyományos' billentyű + k.vva nagy kijelző. Meg jó kamera.

Az, hogy keveset fogyaszt, és sokáig működik - erre is vannak már okosságok.
Pl. nem agyba-főbe fényképezés, netezés. + powerbank.

IDDQD + IDKFA

Danke sehr, ha érted, mire akartam kilyukadni.

(#32) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A király visszatért! :C :Y :R

(#33) djculture válasza #80439296 (#31) üzenetére


djculture
félisten

Guga még mindig a nokia 3310-es használja, neki pont elég az ilyen őskövület :D

(#34) Burt1793 válasza #80439296 (#31) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezzel ösztönöznek arra, hogy támogasd őket.

(#35) #80439296 válasza djculture (#33) üzenetére


#80439296
törölt tag

Az ő szintjén az is okostelefon... :DD :DD :DD

OFF: Te még élsz? Milyen kár... :R

(#36) Воланд válasza =Mentor= (#32) üzenetére


Воланд
titán

lol :DD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) djculture válasza #80439296 (#35) üzenetére


djculture
félisten

Ja már te kakukk :D

(#38) #09819904


#09819904
törölt tag

Pl. ügyvédek, orvosok és hasonló kaliberű embereknél sem ritka az ilyen mobil. Ráadásul ez új, tehát simán válthatnak.

(#39) gproject


gproject
aktív tag

en is valami hasonloban gondolkodom a 8eves lanyomnak(amikor megyunk erte a suliba neha ugy el tud tunni, hogy sokszor kiver a viz mire megtalaljuk)
olyan telefont nem veszek amin jatszani is lehet(meg az is meg a baj, hogy ezek az uj telok mind nagyok, legalabbis egy kislanynak), mert akkor egesz nap azon logna, viszont az ilyenbe meg gps nincs, ha jol tudom. az viszont jo lenne, ha a gyerek netan komolyabban elkoborol :/

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#40) alevan


alevan
őstag

A 3G lespórolása hiba. Konkrétan az országban ahol jelenleg élek, az egyik mobilszolgáltatónak nincs 2Gje. Csak 3G és felette szolgáltatnak jelet.

Nem kell netképes legyen az ezköz és minimálisan erősebb SoCra van szükség a 3G telefonhívások támogatásához...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41) Zeki válasza Apollyon (#20) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy Nokia E52 erősebb hardverrel kijöhetne még, venném is.

(#42) vicze válasza #09819904 (#38) üzenetére


vicze
félisten

Ja csak azt az ici pici apróságot hagyod ki, hogy másod mobil...

[ Szerkesztve ]

(#43) djculture válasza Zeki (#41) üzenetére


djculture
félisten

Ja nem lenne hülyeség

(#45) Lacopapi válasza Zeki (#41) üzenetére


Lacopapi
addikt

Abban a verzióban a legjobb telefonom volt,máig sajnálom,hogy eladtam anno....

(#46) St3ven válasza #80439296 (#31) üzenetére


St3ven
addikt

Postception! :Y :))

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#47) Crafter32 válasza Воланд (#36) üzenetére


Crafter32
őstag

Miért is? Sokak szemébe Nokia A telefon még mindig, nem a Samsung vagy Iphone. Bár a windows kitérő kicsit gyengített a neven, de talán most.... :)

Jah és a kutyát nem érdekli ki gyárt, ki csinálja ezt vagy azt.... Legyen Nokia, mert sokan ezen nőttek fel. Nem mindenki 16 éves.

(#48) gergejly


gergejly
aktív tag

Nekem úgy tűnik- a fotó alapján is- hogy a nokia a snake-kel akarja eladni ezt a telót.

lehetne a neve nokia snake

(#49) meroly


meroly
veterán

Hát ezért kár volt :(((

Impossible is nothing

(#50) Mr.Silkó válasza atike (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Kemény! Volt pofájuk ezt leírni! :DD

(#51) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

pont joo ajandek az 'anyos-nak',, nekik tokeletes !! :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#52) Sebhelyes válasza Dr.FantastiK (#51) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Anyósnak nem jobb egy Samsung Note 7?

(#53) Zeki válasza Lacopapi (#45) üzenetére


Zeki
nagyúr

A gyári VOIP kliense utolérhetetlen volt. De sajnos gyenge volt a gps is, meg extra low ram/rom lustult benne.

(#54) Teszla_


Teszla_
senior tag

Én pár hónapja vettem egy Nokia 230 telefont az egyik munkatársnak, ami majdnem 20ezer Ft volt. Céges telefonnak használja, 60 év körüli, gps-e van külön, így csak telefonál rajta. Egy gond volt, amikor nézelődtem és választanom kellett, hogy milyen telefont vegyek neki, mégpedig az, hogy az összes nyomógombos telefonnak olyan fos kijelzője van, hogy nem hittem a szememnek. Egyszerűen a betekintési szögük konvergál a nullához. Csak azért esett a választás a Nokiára, mert fém hátlapja volt, jól nézett ki és 2 év garanciája volt. Meg lehet jelenni vele egy tárgyaláson, nem egy játéktelefon, mint a legtöbb ilyen készülék.
Nemrég elővettem második telefonnak a régi Nokia N90-esem és esküszöm, annak a külső kijelzőjének jobbak a betekintési szögei, mint a mai csodáknak, a belső kijelző meg körberöhögi őket, pedig 10 éves elmúlt.

(#55) Dr. 444Hertz válasza Sebhelyes (#52) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

:C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56) calocsay


calocsay
tag

Jelenleg Nokia 106-ot használok, egy ilyet keresek, de mondjuk legalább 3.2mpixeles af kamerával ès már ugranèk is rá. Amúgy leszoktam az okostelefonról, tul sokat zavart, sok bosszúságot okozott. Mióta egyszerű telefonom van újra kitágult a világ előttem. 2 hétig tölteni se kell, minden helyzetben 100% megbízhatóság. Semmi se olyan fontos,hogy okostelefon kelljen hozzá.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#57) Ashitaka


Ashitaka
tag

Idézet " de egy-két extra azért van bennük, ilyen például az mp3 lejátszás, az FM-rádió, a Bluetooth .. "
Lassan 2017.-ben ezek aztán tényleg extrák! Mintha más klasszikus telefon ezeket nem tudná !
A series 30+ meg egy rakás sz.. Szerintem hagyományos telefont jól,sőt nagyon jól a Samsung csinált meg utoljára az s5610 személyében. Ahhoz képest is ez a telefon nagyon halovány. Remélhetőleg okostelefon téren nagyobbat durrantanak majd.

(#58) Bambuszpro válasza djculture (#33) üzenetére


Bambuszpro
tag

Nekem kényszerből kellet 2 hétig egy Nokia 3410-el rohangálnom mert csak az volt itthon mint független mobil amíg a másik szervizben volt. Jó telefon az ha telefonáláson kívül másra nem kell. És az akkuja még mindig bírt 2-3 napot egy töltéssel és és telibe napfénynél is tökéletesen olvasható..

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#59) =Mentor= válasza Ashitaka (#57) üzenetére


=Mentor=
őstag

Csak azt felejted el hozzátenni, hogy az S5610 egy 30 ezres teló volt, ez meg 10 rongy... Nem egy kategória finoman szólva. :U

[ Szerkesztve ]

(#60) GD


GD
őstag

képes a pcsuite-val együttműködni? mert volt meglepetésem mostanság 215 DS esetében..

(#61) wolfman


wolfman
veterán

Figyeljetek, ennek meg az ilyen telefonoknak semmiféle létszükséglete nincsen. Ez egytől egyig egy rakás s.@r. Ha már nyomógombos kell, akkor is inkább vegyetek egy régi 6310i-t mint ezeket a hulladék fosokat, amik szoftveresen és hardveresen is zsákutcák és egyáltalán érthetetlen mi a tököm kényszer szülte meg őket. Nokiánál az okos telefon robbanás annyira nagy traumát okozott, hogy az E72 óta elfelejtettek mindet amit addig tudtak a telefonokról és most legalább olyan bitangpusztulatosan fostos készülékeket csinálnak, mint anno a Samsung tolt a Nokia ragyogás idején.

Fateromnak és muteromnak is telefont akartam venni pár éve. 60 év körüliek, nem jó a szemük, olykor olykor fotóznának is, mondjuk unokákat. Fateromnak rádió funkció se lenne utolsó és mindegyikőjüknek nagyon fontos a gombok jól érezhetősége, a precíz nyomáspont. Ezzel szemben nincs egy olyan megveszekedett telefon se a piacon (mondjuk lehetőleg Nokia), ami nagy kijelzős, de kis felbontású (nagy betűkkel ellátott) lenne. Egyedüli opció a nagyi mobilok, de mint mondtam, szüleim nem hülyék, csak nem jól látják már a pici kijelzőket. Megvettük apámnak a Nokia 225-ös bulimobilt, aminek jó méret lenne a kijelzője, de buta mint a szar, a gombokat nem lehet érezni, anyaghasználat egyes és ami a kijelzőn is van, az is picike betűvel van írva, szóval kapufa. Anyám kapott egy Nokia 515-öt aminek csillagos ötös az anyaghasználata, de közben megint csak kicsike a kijelzője és olvashatatlan rajta minden!

Nem értem miért nem tudnak egy értelmes méretű kijelzős telefont csinálni, aminek vannak értelmes gombjai, mint icipici és arról nem is beszélve, hogy gusztustalan sz@r a minősége is a kijelzőknek.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#62) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Azt mondjuk sajnálom, hogy egy cég sem csinál hagyományos kialakítású, de értelmes minőségű telefont.
Ennél még annak is több értelme lenne, ha 1:1-ben újra kiadnának egy tetszőleges 2005-ös Symbianos telót, mert az használhatóbb lenne ennél, és még csak megtervezni se kellene, minden adott hozzá.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#63) AGE-T válasza wolfman (#61) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ha a betűméretet feljebb állítod az nem segít?

Menu > Settings > Display > Font size

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#64) opr válasza wolfman (#61) üzenetére


opr
veterán

Ezen mar en is gondolkodtam, tippre sztem azert, mert mocsok draga lenne, mint ahogy regen is az volt.
Az a telefon, amit leirtal (szep, normalis kijelzo, viszonylag normalis af-es kamera, jo anyag-es osszeszerelesi minoseg, jo minosegu gombok, jo ergonomia, jo szoftver, hosszu akkuuzemido)
igy tippre 50k ala nem ferne be, es talan meg az is necces, mert kicsi a peldanyszam.
Annyit meg nem adna erte senki. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#65) Teszla_ válasza opr (#64) üzenetére


Teszla_
senior tag

Anno 20k-ért vettem SE K800i-t és Samsung D900i-t a T-nél, kártyásann. Azok meg azért fényévekkel jobbak, mint bármi, ami ma kapható ebben a kategóriában. Szerintem nem esne nehezükre és nem is lenne túl drága, ha legalább az akkori közép- és felső kategóriát visszahoznák. Symbian nem kéne, az mai szemmel már borzalmasan lassú. Egy SE K800i-t simán bevállalnék még ma is, az minden szempontból megfelelő lenne szvsz.

(#66) opr válasza Teszla_ (#65) üzenetére


opr
veterán

Igen, csak ez nem ilyen egyszeru. Azok a gyarak, emberek, beszallitok, stb, amik anno azokat a telefonokat gyartottak/ellattak alkatresszel mar vagy nincsenek, vagy massal foglalkoznak. Raadasul a peldanyszam is kicsi lenne. Ezert mondtam, hogy ami anno 20k volt, az ma lenne szvsz 50.
Sajnos ez nem olyan egyszeru, hogy elovesszuk a fiokbol es ujra piacra dobjuk, az se biztos, hogy lehetseges egyaltalan komoly attervezes nelkul (licencek, azota atkepzett/elszallingozott munkaero/stb).
Plusz a szoftvert kb ujra kene irni, mert az akkori chipeket ma mar nem nagyon kapod meg.
Mondjuk azzal a reszevel egyetertek, hogy ha ujra kidobnak a k750/w800, vagy egy-kettovel ez utani szeriak barmelyiket, sztem meg en is vennek egyet bulitelefonnak, azok brutal jo telefonok voltak.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#67) Carbonado11


Carbonado11
tag

Szerény véleményem szerint candybar fronton évek óta a Samsung S5610 a király. Ezek a Nokiák évről évre ugyanolyan formával, anyaggal és tudással jönnek ki. Kb. 10-15 éve...
Miért nem lehet egy hagyományos mobilba használható fényképezőt, GG üveget, zseblámpát, beépített antennás rádiót, hangos hangszórót, sd slotot stb... építeni? Mindezt pofás, fém házba?
Ne jöjjön senki a Nokia 515-tel, mert az csak egy túlárazott szarkupac!

Redmi Note 8

(#68) Carbonado11 válasza Ashitaka (#57) üzenetére


Carbonado11
tag

Igazad van!!! :C

Redmi Note 8

(#69) Teszla_ válasza opr (#66) üzenetére


Teszla_
senior tag

Részben igazad van, de ha ezekre a gagyi telefonokra is költenek, akkor egy kicsivel jobb specifikációval is kidobhatnák őket, mert nem hiszem, hogy másfélszeresére ugrana az áruk. Ha csak egy normális kijelzőt tennének beléjük (a jelenlegi hardver és szoftver maradhatna, az emberek 99%-át ez is kiszolgálná), máris jobb alternatívák lennének, de ha már itt elvéreznek, akkor értelmetlen az egész :(

(#70) kcsa válasza #80439296 (#31) üzenetére


kcsa
veterán

Először azt hittem össze van fotosoppolva. Aztán felgörgettem és megláttam hogy tényleg ez a hirdetés megy... hólisit.

(#71) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Series 40 6th edition nélkül nem ér gyakorlatilag semmit. Ha már egy Nokia C2-01 szintjét képes lenne megütni szoftveresen, akkor sokan elégedettek lennének a jelen lévők közül szerintem. Abban is gagyi kijelző volt borzalmas betekintési szögekkel, de kárpótolta a jó szoftver és a megbízhatóság.

(#72) Luck Dragon válasza =Mentor= (#59) üzenetére

Én 22-ért vettem anno :DDD No mindegy..

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73) wolfman válasza Teszla_ (#69) üzenetére


wolfman
veterán

Ezt mondom én is. Annyi kéne, hogy beléjük b@.znának nagyobb kijelzőt, nagyobb betűmérettel, jobb gombsorral amik szintén nagy méretűek, jól érezhetőek, aztán lenne ezeknek még keletje. Pl. az összes autószerelő barátom még ezeket szereti, régi kis kijelző, GOMBOK! De hát szenvednek is, mert fos mindegyik, mertkopnak, szétesnek, karcolódnak és kicsi a kijelzőjük, KICSI!!!!! A legtöbb ismim ezért a samsung strapamobiljaikat veszik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#74) macskea válasza Burt1793 (#5) üzenetére


macskea
őstag

Dehogy csak az. A hardver is visz azért belőle bőven. Persze az én telefonom is nagyon külföldön 2G-re kárhoztatva körülbelül három napot bírt egy töltéssel, itthon 3-4G-n meg mondjuk egy napot. A táskába mellédobott céges butatelefonnak viszont hetente maximum egyszer láttam a töltőjét, pedig az aksija maximum a fele kapacitású volt.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#75) Carbonado11 válasza macskea (#74) üzenetére


Carbonado11
tag

Én csak gsm üzemmódban használom a butatelefonomat, így 12 nap a készenléti ideje..

Redmi Note 8

(#76) ChuckyCheese válasza atike (#15) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Ilyet használok most, mert a rendes telom szépen megadja magát.. Ezt kb semmire nem használod,zseblámpa funkción kívül..
Borzasztó cucc.. A kijelzője ocsmány, még olcsótelefon mértékkel is! A hangja elég hangos. Recseg-ropog, gomb nyomkodás alatt is. És bónuszként egyetlen leejtéstől atomjaira hullik..
Csodás alkotás..
Megpróbálhatsz vele játszani, de igazából nem megy rajta semmi. Nem is férne rá semmi értelmes. Le lehetne tölteni egy beépített app-al, de azt mar be sem tölti.

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#77) ChuckyCheese válasza ChuckyCheese (#76) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Baszki.. Írok egy kisregényt es kiderül nem is ilyen az pontosan. :D
Mondjuk ciki hogy mindegyik szinte ugyanúgy néz ki és összekeverhető..
Mea culpa!

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#78) Dr.FantastiK válasza Sebhelyes (#52) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

de igen ! :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#79) Hennet


Hennet
aktív tag

Valaki legalább még csinál ilyen telefonokat is, remélhetőleg a régi NOKIA minőségből maradt is valami.

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#80) tejbele


tejbele
csendes tag

Snake :D

Üdv, Tejbele

(#81) Luck Dragon válasza Hennet (#79) üzenetére

Most szerintem a két érdemes klasszikus készülék a Samsung S5610/11 & Allview m3 join.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#82) stefi76 válasza Hennet (#79) üzenetére


stefi76
tag

Semmi extra, annyit történik, hogy ugyan azok a telók ezek is, mint a mostaniak, jöhet itt a parasztvakítás - sajnos - a Nokia névvel, egy az egyben ugyan az, ami mondjuk most is kaphat 216-os, csak kissé kiherélve.

216

150

Mindegyikben a BL-5C üzemel, 1020-as vagy 1200-as.
4-8-16 MB belsővel variálnak meg a kijelző mérettel, a kamerával, mp3 vagy nem, böngésző vagy nem, stb-stb...semmi extra.
Egy kaptafa, szerintem aki melós telefont keres, az megveszi a 2 vagy a 2,4-es képernyőjűt - hogy valamit lásson is - az 1200-es akksival, vagy vesz hozzá egy 1300-ast, ami 2-3 nap alatt mondjuk az Iponban hozzá vágnak 1500-ért és 10 rugó körül van egy brutál üzemidejű melós telefonja.
Arra tökéletes.
Vagy időseknek is jó, hangos a telefon, a 2,4-es meg nagyon szép, jól látható képpel rendelkezik.

Egy nokia 100 a melós telefon a cégnél, 2 éve zakatol teljesen korrekten, semmi baja.
Csak tudni kell őket a helyükön kezelni és semmi baj nincs ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#83) bmc


bmc
csendes tag

En is s5610 et kerestem de sehol nem találtam meg használtan sem.igy lett a 230 es teljesen megvagyok vele elégedve.en inkább azt vettem észre ,h az emberek nemis tudjak,h van nokia.mindenkinek tetszik es kb senki nem is tudta ,h van es csodálkoznak ,h ez nokia...

BMX

(#84) Luck Dragon válasza bmc (#83) üzenetére

Pedíg még lehet vásárolni S5610-et. Csak picit húzós az ára. És nem itt kis hazánkban.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#85) HurkaLES


HurkaLES
tag

A Microsoft csak a Lumiat vásárolta meg?

(#86) sz.balazs.95 válasza HurkaLES (#85) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Nokia teljes hardveres részlegét megvették + a névhasználat kizárólagos jogát pár évre.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#87) HurkaLES válasza sz.balazs.95 (#86) üzenetére


HurkaLES
tag

De volt olyan sikere a lumia szériáknak hogy megérje ez nekik?

(#88) sz.balazs.95 válasza HurkaLES (#87) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mivel már ők is szabadulnak meg az egésztől, így bátran kijelenthető, hogy nem, nem érte meg. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#89) Joker88


Joker88
őstag

Mi éppen faternak néztünk ilyen régi hagyományos nyomógombos telefont..
nem fekszik neki a "nyalókás" vagyis az érintőkijelzős telefon , meg nagyok neki az ujjai,meg hát másfél év és nyugdíj..csak arra kell neki,ha valaki hívja válaszoljon,meg néha minket hív fel ha gondja van ( késik haza,stb)..

No,de tegnap délután elmentünk MediaMarktba,mert az előző telefonjának az akkuja megdöglött,és többe került volna az akku mint egy egy ugyanolyan telefon... :U

szóval, odaront az eladó sráchoz,és csak annyit mond neki : nyomógombos Nokia kell ! :C
Erre a gyerek,mutogatja neki, elkezdi mondani a szerinte jobb minőségű/tudású CAT meg ilyen mobilokat..
Fater : tudod fiam, a telefon a Nokia-nál kezdődik :DDD

Na, ő tipikusan az a személy,aki még a "mindentkibiíró" Nokia korszakban él(t)..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#90) meroly válasza Joker88 (#89) üzenetére


meroly
veterán

Dejó :)

Impossible is nothing

(#91) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Sziasztok !
Nokia 150 - meg lehet azt csinálni vele h nincs billentyűzár de elalszik a kijelző világitás ? - mai vétel, és az előbb vettem észre h végig világit, és csak a bill.zár aktiválásával tudtam elsötétiteni...
Köszi

(#92) SPF


SPF
senior tag

Ehhez a telefonhoz nem lehet BT headset-et használni? Egyszerűen nem találja meg. Másik telefont megtalál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.