Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Megint nagyon jó lett!

(#2) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#3) E94.60


E94.60
újonc

Szia!
Tetszett az írás, nemrég én is jártam arra, igaz csak Szófiáig, teherautóval.
Temesvártól Szörényvárig szinte folyamatosan építik az utat, onnan Calafatig én is rövidítettem, át a hegyen. Ezen a szakaszon már kész az út, az emelkedőkön kapaszkodósávval, meg persze kilométeres falvakkal.. Calafat előtt valami nagy felüljáró épül, lehet, hogy lesz normális elkerülője a városnak? Én a TIR táblákat próbáltam követni, de kellett a GPS segítsége is. A kompozásra nem kellett várnom, megvettem a jegyet, a rendőr átnézte az autót, és már mehettem is. A kisebb komppal vittek át, de láttam a nagyokat is. Ezek talán még ugyanazok, mint 20 éve! :)
36 fok volt a Duna felett, még jó, hogy 10 perc alatt átértünk.
A bulgár oldalon megvettem a kötelező dolgokat (biztosítás, matrica), átnézték, mit viszek, pár perc alatt végeztem. Vidin körül új az út, mellette egy teljesen új vasútállomás, első benyomásnak nem rossz.. Montananál megállított a rendőr, kérés nélkül nyomtam a kezébe az összes papírt, rögtön visszaadta, csak azt nézte, van-e matrica... :O
Szófia előtt az autópálya elég rossz minőségű, tele van kátyúval, 60-as táblával... (utóbbi jellemző az egész országra). Szófiában már nagyobb volt a forgalom, én a keleti felén rakodtam le, hamar megtaláltam a címet.
Összességében rosszabbra számítottam, de azért hazafelé jönni jobb onnan! :D

(#4) potyautas válasza E94.60 (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Éppen a szebb részt hagytad ki. Szívesen végigmennék megint ezen az úton, de nem sok esélyem van rá.

(#5) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Nagyon jó írás. A Hadházi jutott eszembe: [link] A közepén van szó Bulgáriáról.

Képek?

(#6) potyautas válasza SzalaiG (#5) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Kössz, hogy beraktad ezt a linket. Nagyon jó. Eszembe jutott róla, hogy Veliko Tranovóban nekünk is akadt egy magyar idegenvezetőnk. (Ja, az egy másik út volt.) Képek? Akkor még smena 8-al fotóztunk, de túrok néhányat a cipős dobozból és beszkennelem a következő részhez.

(#7) zazahoho


zazahoho
őstag

tetszett jó volt olvasni :K :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.