Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) C. s. válasza SyMbioTe (#950) üzenetére


C. s.
addikt

Miért? Úgy döntöttem, hogy ez nemsemleges. Kész! :DDD

(#952) #77646080 válasza C. s. (#924) üzenetére


#77646080
törölt tag

A nagyúr egy régi szó. Akkoriban egy nőnek semmi joga nem volt, nem rendelkezett semmi fölött, így nem csoda, ha az úr szó jelentése bizonyos tekintetben a hatalommal hozható összefüggésbe.

Nem, ez egyáltalán nem helytálló. Teljesen figyelmen kívül hagytad a királynékat, királynőket, hercegnőket és úrnőket, akik bizony jogokkal rendelkeztek, vagyonuk is volt a hatalom mellett. S a matriarchikus társadalom is hatalommal és joggal bíró női vezetést jelent. Ilyen is volt a történelem során. 😊

(#953) Kalandor válasza C. s. (#949) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A gróf/grófnő részhalmaza a nagyúrnak, az egy "osztály", semleges. Egy grófnő is arisztokrata, nagyúr.

(#954) Dluinet válasza C. s. (#937) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A nagyúr kijavítása akkora hülyeség, mint amikor az angolban a "mankind” kifejezés helyett „peoplekind” kifejezést találják ki. Ne essünk át a ló túloldalára.

Értem hogy ez a divat, meg minden, de elhiheted, hogy a férfiaknak eszükbe se jut nemhez kötni általános kifejezéseket. A villanykörtéről sem egy elektromos gyümölcs jut eszembe. De megértem ha valaki elkezdi elemezni és arra a következtetésre jut, hogy van árammal fejlődő gyümölcs. Megértem csak másokat ne fárasszon vele.

A magyar nyelv amúgy is nem semleges. Csak a természetes nemeket és az élettelent fejezik ki, de nem grammatikai morfémákkal, hanem a szavak lexikális jelentése által.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#955) C. s. válasza #77646080 (#952) üzenetére


C. s.
addikt

Igaz, pontatlanul fogalmaztam. A mi kultúránkban ez nem volt jellemző, a világban itt-ott kétezett, létezik. Magyatotszágon a nemesi rangot sem adhatta tovább nő, nemhogy elterjedt lett volna a nők uralma. Ha nem ment "jól" férjhez, megnézhette magát, a gyerekei pedig közrangúak lettek. Semmi előjog, semmi vagyon.

Kalandor:

"A gróf/grófnő részhalmaza a nagyúrnak, az egy "osztály", semleges. Egy grófnő is arisztokrata, nagyúr."

A gróf és a grófnő főnemesi rang. Nincs "nagyúr" osztály. A főnemes szintén nemsemleges.

Dluinet:

Nem kell kijavítani, az önmagában csak egy szó, nem hibás semmiben. Pusztán arról beszélek, hogy jobban tetsszene egy olyan, ami senkinek nem szúrja a szemét. Mindenki azt erőlteti, hogy engedjem el, de senki más nem akarja elengedni. Akkor miért hiszi bárki, hogy én akarnám? Mindenki körömszakadtáig kapaszkodik a nagyúrba. Ha tényleg ennyire lényegtelen, akkor miért nem hagyjátok rám és nem engeditek el?

[ Szerkesztve ]

(#956) Dluinet válasza C. s. (#955) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kinizsit is a felesége dobatta ki az ablakon.
Meg Báthori Erzsébet sem ismert.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#957) pető bá' válasza pető bá' (#900) üzenetére


pető bá'
őstag

megvan a titán negatív lecsengésének a másik oka: seggtitán magyarázat, ha valakinek új

"... and I hope you have a great day!"

(#958) Wesder válasza pető bá' (#957) üzenetére


Wesder
félisten

Én és Én, meg az Irén-ből lehet még ismerős a "hombàrfejű seggtitàn" kifejezés.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#959) AxBattler


AxBattler
félisten

Titán szerintem nagyon hülyén hangzik, az alábbi elnevezéseket használnám...

0-9, 0 nap, újonc
10-99, 2 hét, lelkes újonc
100-199, 2 hó junior tag
200-499, 9 hó, tag
500-999, 1 év, aktív tag
1000-1999, 2 év, senior tag
2000-3999, 4 év, őstag
4000-9999, 6 év, veterán
10000-24999, 8 év, nagyúr
25000-49999, 11 év, félisten
50000-, 15 év, nincs rang

100, 3 év, csendes tag
50, 5 év, csendes tag

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#960) C. s. válasza Dluinet (#956) üzenetére


C. s.
addikt

"...a történelemtudomány ma már koncepciós vádakként tekint ezekre..."
Szóval erősen vitatható, amire célzol. De ne menjünk bele a bűnügyekbe, mert az még az offnál is offabb volna.

(#961) Polllen válasza Dluinet (#954) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egészen hibásnak tűnik ez az érvelés.

A nagyurat nőkre soha senki sem használja. Van ennek női változata, az úrnő. És így pontosan jelöli a nemet, ahogy te is említed a poszt végén.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#962) wwenigma válasza C. s. (#941) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Te kezdted a mesélést erről a hulyeségről nem én. El kene fogadni a tényeket a helyett hogy olyan kitalalt tenyeket alkotsz amik neked kedveznek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#963) joey04 válasza C. s. (#903) üzenetére


joey04
titán

Tehát egy főzéssel kapcsolatos fórumon ha lenne konyhatündér rang, az szintén helytelen és sértő lenne. Szerintem ha egy férfiközpontú témával foglalkozó fórumon valaki nőként van jelen, az viselje, hogy ezzel jár. Ahogy fordítva is igaz ez.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#964) wwenigma válasza joey04 (#963) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mondja ezt egy Jómunkásember. Vigyázz, a te szavad itt nem szamit...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#965) Chaser válasza Polllen (#961) üzenetére


Chaser
titán

ne strapáld magad, nem megy át
de legalább annyi menne, ha már van itt pár nő és nem szeretnék ezt a nevük alá, akkor legyen más, de nem, ennyi sem megy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#966) joey04 válasza wwenigma (#964) üzenetére


joey04
titán

ja engem hidegen hagy, hogy jómunkásember, titán, írógép, legenda, vagy kispista. utóbbinak örülnék, abból biztos balhé lenne, ha a hölgy elérné és azon ragadna örökre :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#967) Realradical


Realradical
őstag

Lehetne választható titulus rendszert csinálni? Achievement, idő, meg hozzászólás alapon lehetne pl. elérhető titulust választani a profil alatt.
"Néma Levente" lenne a személyes kedvencem, ha pl. valaki évekig hallgat, de aktívan nézelődik :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#968) janeszgol válasza somogyib (#881) üzenetére


janeszgol
félisten

:D

Egyénit! Egyénit! Egyénit! Az egyéni rang nekem megéri évi párezer forintot, de akkor én választok (persze egy adott karakterhosszon belül). Amúgy a lezsóidő is beárazódik, ha cseng a kassza. :)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#969) wwenigma válasza Realradical (#967) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En is ezt mondom, ha mar nem tarthatom meg amit szerettem volna es 13 év alatt elértem (Jómunkásember), akkor legalabb valaszthato maradhasson...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#970) SP!T


SP!T
addikt

Hány "Jómunkásember" van jelenleg azt lehet tudni? :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#971) Oliverda válasza wwenigma (#969) üzenetére


Oliverda
félisten

Tedd be aláírásba. Talán még pont elfér.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#972) MasterMark válasza Oliverda (#971) üzenetére


MasterMark
titán

Jó ötlet, köszi! :DDD

Switch Tax

(#973) Kalandor válasza SP!T (#970) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

45

(#974) Chaser


Chaser
titán

maradjon meg a jómunkásember, h mindenki elégedett legyen
100k hsz/100 év
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#975) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez a blog miért ugrál mindig felfele a listában? :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#976) DrBubo77 válasza janeszgol (#968) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Korábban már elhangzott: fizikailag nincs lezsóidő. Hiába próbálsz beárazni valamit, ami nincs. Ha nincs raktáron egy TV, azért ajánlhatsz 10 milliárdot is, akkor sem kapod meg.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#977) Chaser válasza DrBubo77 (#976) üzenetére


Chaser
titán

10mrd-ért megoldanám neked azt a tv-t...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#978) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem ez tok jelentektelen dolog.
Az sokkal nagyobb problema,hogy a szuk avatar kinalat miatt napi szinten kevernek ossze embereket a forumozok.
Azt nagyon kemeny latni, amikor ir egy troll valami flamet,es megtamadjak a felette eggyel talalhato bejegyzes azonos avataros tulajdonosat :DDD

Meg amikor van egy vita. es olyan dolgokat cafolnak meg az egyik fel allitasaban,aminek a felet o irta, a masik felet meg valaki mas,ugyanolyan avatarral.
Ez a kaosz tenyleg nem tunt fel meg senkinek ?
Mintha az ovodaban 100 gyerekre jutna 5 jel.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#979) elfelejtette válasza DrBubo77 (#976) üzenetére


elfelejtette
veterán

Itt van egy info szakmai közösség ~800e taggal, és nincs 1 ember, aki segíthetne megoldani? Még pénzért sem?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#980) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah hol tart a vita tegnap óta? lesz jómunkásember vagy nem? Mondjuk engem nem annyira érdekel és nem is lennék szívesen az, de ha valakinek tetszik had válassza. Van egyébként határidő erre a dologra, vagy akár 2 évig is eltarthat még a vita? :D

(#981) DrBubo77 válasza elfelejtette (#979) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Adott esetben én is szívesen segítenék. De a fórum korából kiindulva nem tudom, milyen lehet a háttérben a kódbázis.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#982) Viktor0610 válasza kenwood (#978) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért ne az üzemeltető legyen már a hibás, ha valaki nem tud olvasni. ;]

Samsung Galaxy A54

(#983) Goose-T válasza kenwood (#978) üzenetére


Goose-T
veterán

A funkcionális analfabétákkal nem lehet mit kezdeni. Én pl. el szoktam olvasni a nickneveket is, ez sokat segít. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#984) kenwood válasza Viktor0610 (#982) üzenetére


kenwood
veterán

Itthon nem.
Itt mindig a vevo a hulye.
Kulfoldon kicsit mas a mentalitas.
A magadfajtat nem is engedik az ugyfelek kozelebe.
En is szivbol gyulolom az ilyen embereket.

Az agy mukodesebe,a valosag erzekeles mukodesebe inkabb ne menjunk bele,mert az biztosan melyviz lenne.

#983 detto

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#985) palfitom válasza somogyib (#881) üzenetére


palfitom
félisten

:C :DD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#986) Lauda válasza kenwood (#978) üzenetére


Lauda
félisten

Írt erről Parci a múltkor. Régebben csak az értelmesebbje tudott netezni, most meg már mindenki netezik. Ebből sajnos ilyenek is következnek. A hülyékkel meg nem tudsz mit kezdeni.

(#987) Chaser válasza kenwood (#978) üzenetére


Chaser
titán

de, feltűnt, anno jeleztem is, lehet erőltetni a csakjófiúkkapnakegyéniofázmány' dolgot, csak megnehezítik vele sokszor a fórumok és fórumozók életét, de az nem baj:) részemről megoldottam annyival így elég sok év után, már csak elvétve segítek itt-ott, és akkor nem érzem h magammal diskurálok, ha éppen 1-2-3 embernek pont ez a virtuális pofázmánya mint nekem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#988) #77646080 válasza kenwood (#984) üzenetére


#77646080
törölt tag

"Itt mindig a vevo a hulye."

Istennek hála, ez nem igaz.

"Kulfoldon kicsit mas a mentalitas."

Bárhol járj is a világban, helytelenül kezelt esetek, rossz mentalitású emberek ott is megtalálhatóak. Nem csak egy adott nemzetre jellemző kizárólagosan. Gyarló emberek mindenfelé élnek a bolygón.

A szívedből jövő gyűlölettel pedig mind magadnak, mind a környezetednek csak rosszat hozol. Megmérgezi a lelkedet s rossz a körülötted lévő embereknek is.

(#989) petipetya válasza Kalandor (#953) üzenetére


petipetya
nagyúr

Alapvetően mobiltarifa, bankszámla csomag stb. esetén mindig meg lehetett tartani az aktuális tarifát annak kivezetése ellenére, ha az ügyfélnek megfelelőbb volt az újonnan bevezetettekhez képest. Ezzel a logikával és user barát hozzáállással egyedileg maradhatna a Jómunkásember rang.

A "ph! nagyúr" és a sima "nagyúr" között érezhető a különbség, míg az előbbi egyértelműen a fórumra értendő, az többi már nem ennyire tiszta. Ha viszont választható lenne a nagyúr/nagyasszony, akkor az mindenkinek megfelelő lehetne.

"nincs rá lezsóidő"

(#990) shteer válasza Kalandor (#848) üzenetére


shteer
titán

nekem ez így oké - igazából bármi oké ha lekerül a sándorvagyokrang :))

ha egyszer lesz egyedi, akkor kérném a fővezért :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#991) Somatom válasza kenwood (#984) üzenetére


Somatom
veterán

"A magadfajtat nem is engedik az ugyfelek kozelebe."

Ez jó. ;]
Viktor0610:
Ennyi. Alkalmatlan vagy. Megírhatod a felmondásodat. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#992) South Velen válasza petipetya (#989) üzenetére


South Velen
addikt

Ezen logika mentén akkor mindenki megtartaná a 270 nap után járó őstag rangot, és akkor a fórumon mindenki legalább őstag lenne.

Ha viszont választható lenne a nagyúr/nagyasszony, akkor az mindenkinek megfelelő lehetne.

Ezzel egyetértek, de ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy nagyon nem így van. :DDD

(#993) Viktor0610 válasza Somatom (#991) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem arra gondolt, hogy külföldön nem engednének ügyfelek közelébe.
De mivel itthon mindig a vevő a hülye, ezért itt a közelükben lehetek.

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#994) Somatom válasza Chaser (#987) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Volt, akitől büntiből elvették az egyéni arckép jogát. Az milyen bünti már? Az más kérdés, hogy büntire érett volt az illető.
De, ilyen visszavonható arcképre nekem sincs igényem. Másképp is tudok gondoskodni arról, hogy ne keverjenek össze mással. De, az sem nagy baj, ha összekevernek. Egy motorostalálkozó jó buli. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#995) Lauda válasza Somatom (#994) üzenetére


Lauda
félisten

Egyéni arcképre eleve akkor jogosult a fórumozó, ha nem volt figyelmeztetése/kitiltása, ekkor egyéni elbírálással még kaphat. Ebből logikusan következik, hogy ha figyelmeztetik/kitiltják/bármilyen módon szankcionálni kell, akkor az egyéni arckép visszavonható.

[ Szerkesztve ]

(#996) galoslac válasza wwenigma (#964) üzenetére


galoslac
tag

Van 794 105 regisztrált felhasználó (töröltekkel, duplákkal, triplákkal, etc..., ennek X %-a aktív, vagy egyáltalán be tudna lépni ha akar) és van 43 612 642 hozzászólás a fórumon.

Ez ~55 hozzászólást jelent felhasználóként.

A 45 Jómunkásember minimum 1 125 000 hozzászólással veszi ki ebből a részét, ami a fórum összes hozzászólásának a <2,5%-a.

(darab-darab alapon, de a "reklámértéknél" nem is az számít, hogy hova írt)

Szóval van 45 olyan ember akik nagyságrendekkel többet irkáltak mint a felhasználók 99,99%-a, de nincs lezsóidő arra, hogy eldönthessék, hogy Jómunkásemberek, vagy akár rangtalanok szeretnének lenni.

:DD :R

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#997) kenwood válasza Lauda (#995) üzenetére


kenwood
veterán

Ezzel nincs is gond,de akkor aki nem jogosult egyeni avatarra,annak legyen egy default,es az mindenkinel azonos.
Ez a rendszer borzalmas.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#998) Somatom válasza Lauda (#995) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam én mást? Azt írtam, hogy ilyen visszavonható kegy nekem nem kell. Egyébként is komolyan elgondolkodom néha, hogy biztosan szakmai fórumon vagyok? Jutalomka, büntike, édibédi egyéni avatarocskák, vicces rangocskák, stb. Ne érts félre, jó dolog a humor, és kell is egy fórumban, de pont azért humor, hogy ne vegyük komolyan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#999) Lauda válasza kenwood (#997) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is tudom. Azokban a topikokban ahol többet jár az ember, már a stílusból megismered ki az, ha nem nézed se a nevét, se az avatart. Amúgy meg ott a nickneve. Szerintem borzalmas lenne egyféle avatar. Jó ez így azt gondolom.

(#1000) Lauda válasza Somatom (#998) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, azt írtad, hogy milyen bünti az már, ha elveszik az arcképét. Teljesen jogos és logikus bünti/jogos és logikus lépés egy bünti következményeként. A szankció jogosságát nyilván nehéz eldönteni, mivel az egész moderálás szubjektíven működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.