Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) janeszgol válasza adlersson (#144) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a + es - az ncore-nal gyonyoruen megbukott. De biztos vagyok benne, hogy nem csak ott. A legtobb embernek meghaladja az ertelmi es erzelmi kepesseget.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#152) #72042496 válasza Kalandor (#62) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még szigorúbb időbeli megkötést is támogatnék, főleg a magasabb rangoknál: veterán/titán lehetne szerintem 12-14 év is, a többinek tágabb mozgásteret hagyva. Egyébként nekem tetszik az elv, és ez a konkrét elképzelés is.

[ Szerkesztve ]

(#153) #72042496 válasza janeszgol (#151) üzenetére


#72042496
törölt tag

A hozzászólások értékelése nekem is hiányzik. A negatív necces, de jó lenne, ha a felpontozásra lehetőség nyílna.

[ Szerkesztve ]

(#154) Calibos


Calibos
addikt

MODERÀTOR rangot eltörölni szíveskedjenek, T.Prohardver!
Helyette a pedig a népnevelő megszólítás alkalmazni! :D

Amúgy meg gyermeteg ez az egész, óvodában lennénk?!

[ Szerkesztve ]

(#155) TTomax válasza bitpork (#143) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mondjuk a topikra? :U Elég sok embernek tetszik már is,hova tovább még nincs olyan akinek nem...dehát ez így is lenne az igazságos,nem nehéz ezt átlátni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#156) Kalandor válasza Trebron09 (#141) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon jól hangzik a kezdő, de az újoncozás a hagyomány része. Sajnos pejoratívan is ("á ez csak egy újonc"), de úgy is mint "ne utalj előre újoncnak". Egy meghatározó támpont veszne el az újonc mint rang átnevezésével, pedig a kezdő sokkal barátságosabb, tényleg.

A mindenható kicsit erős rang, a szenszei nekem személy szerint tetszik, de nem annyira a közgondolkodás része, a PH-s rangokat meg ugye megszüntetnénk.

Az elszánt sem jó, mert ugyanolyan furcsa hangzatú mint a fanatikus (nem semleges), de utóbbit legalább megszoktuk.

(#157) rstwingo


rstwingo
tag

Húúú, hát ezt elég volt végig olvasni

én is eltörölném ezt az egész rangrendszert, mert soha NEM lesz igazságos és oly felesleges

igazságtalan, mert már a számítási képlet is igazságtalan ami feljebb le lett írva
ha idő és hsz alapján számolna akkor csak-csak jó lenne, de minek bele + változó, valaki soha nem lép a közösségbe, a piacra tehát már hátrányba van másokkal szembe

Felesleges ,mert pl.: én azért járok egy fórumra, hogy problémát oldjak meg , azzal hogy segítséget kérek a hozzáértőktől és segítséget adjak a hozzá NEM értőknek
lehet valakinek 1000 hsz-e de abból csak 10 értelmes a többi semmit nem ér, míg másnál 300 hsz-e van de mind a 300 tudást tartalmaz, az ilyen user jobban megérdemli a rangot, ha már rangsorolunk,
a hozzáértést, meg a hszk-ből lelehet szűrni, szóval pl.: az én szememben egy PH!addikt (remélem jól írtam)nem biztos hogy nagyobb ember mint egy újonc

Abba is biztos vagyok, hogy sok ember azért nem ír hsz-t csak olvas , mert már tele van neki mindene a klikkesedéssel és az infantilis dolgokkal és inkább nem is ír abba a topikba , ahova egyébként szívesen írna okos dolgokat, ezzel is hátrányba kerülnek sokan

Sok fórumon pl. tilos az a fajta írogatás amit feljebb maga a házigazda is csinált, hogy több hsz-t ír egymás után
ez mi ha nem hsz gyűjtögetés, legyen ilyen írás, de akkor csak egynek számolódjon

Bocsánat a hosszúra sikeredet írásért

ui.: ha minden kép rangolni akartok, akkor a 2 rangos megoldás a jó amit feljebb is írtak, az igazságosabb

vagy ami még szokott lenni egyes fórumokon, hogy a fórumon eltöltött időt rangsorolni
tehát lehetek 10 éve tag, de a 10 év alatt csak 2 órát töltöttem a fórumon vagy 10 év alatt 300 órát

(#158) kopi120 válasza Kalandor (#62) üzenetére


kopi120
tag

"de a 200 hsz is elegendő hozzá, ehhez nem kell szófosónak lenni."

Több mint 10 év alatt nem sikerült elérnem :U
Szerencsére nem a rangom alapján érzem magam ért3kesebb embernek, de örülnék ha figyelembe venné a rendszer az eltöltött időt.

Háhhh, összejött még egy hsz :DD

(#159) Kalandor válasza Kalandor (#62) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Finomhangoltam még: a tagot felvittem 9 hónapra. Szívem szerint én is 1 évre tenném, ahogy ezt más is írta, de az talán már túl sok a mostanihoz képest és a 9 hó szimbolikus is.
A fanatikus tagot lecseréltem aktív tag-ra, ami jobban passzol a tagok fejlődésének ívébe és jó ellenpólusa a csendes tagnak. Időben csak +3 hónap a taghoz képest, de több hsz kell hozzá mint a taghoz, és jól kifejezi, hogy miben több mint a sima tag, illetve nekünk sokkal jobb, hogy ezzel a leghosszabb rang 13 karaktere helyett csak kilenc, egységesebb lett a karakterhossz, ami jobb a designnak.

A csendes tagnál 2 kategóriát is létrehoztam.

0-9, 0 nap, újonc
10-99, 2 hét, lelkes újonc
100-199, 2 hó junior tag
200-499, 9 hó, tag
500-999, 1 év, aktív tag
1000-1999, 2 év, senior tag
2000-3999, 4 év, őstag
4000-9999, 6 év, nagyúr
10000-24999, 8 év, veterán
25000-, 10 év, titán

100, 3 év, csendes tag
50, 5 év, csendes tag

(#160) Motion_Blur válasza Kalandor (#159) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ezt így be is lehetne terjeszteni a tanács elé :)

szóval +1

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#161) Aryes válasza Kalandor (#159) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én a junior tagot kihagynám, és az utolsó, 50hsz-es "csendes tag"-ot átnevezném "olvasó"-ra.

(#162) Meggyi001 válasza Kalandor (#159) üzenetére

Én is +1. Bazi jól néz ki a nevem alatt, de az életben nem leszek az.... na jó, 5 éven belül.

(#161) aryes: Ebben lehet van valami, hogy megkülönböztetni a kettőt.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#163) #81524480 válasza Kalandor (#159) üzenetére


#81524480
törölt tag

A junior tagot nem lehetne valami másra cserélni? :R
Pl. új tag, szorgos tag?

(#164) Lauda válasza rstwingo (#157) üzenetére


Lauda
félisten

eltörölném ezt az egész rangrendszert, mert soha NEM lesz igazságos és oly felesleges

+1

(#165) Kalandor válasza Aryes (#161) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A junior tag kell, hogy már 2 hónap után ki tudjon lépni az újonc létből, aki aktív. Még csak junior, tojáshéj-jelzős, de tag, mert aktív.

Az olvasó már régebben is felmerült. Igazából nem rossz, de ha már kilóg az alap fejlődési listából, jobb ha azok a rangok egységesek.

[ Szerkesztve ]

(#166) #77646080 válasza Kalandor (#159) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem ez így már nyugodtan beterjeszthető. :K

"A fanatikus tagot lecseréltem aktív tag-ra, ami jobban passzol a tagok fejlődésének ívébe" - Egyetértek. Jobban is hangzik és kifejezőbb is. Anno alig vártam, hogy átlépjem a számomra is kedvezőtlenül hangzó "fanatikusságot". :D

Junior-Aktív-Senior: szépen mutatják, hol is tart a felhasználó és jól hangzanak. A PH! előtag elhagyása okés, önmagában is megáll a Nagyúr. Veterán teljesen jó, a Titánt még szoknom kell (ha így döntötök).

Találó a Csendes tag bevezetése. :)

(#167) kraftxld válasza Kalandor (#159) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én még csinálnék egy 50e hsz / 15 éves kategóriát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#168) #81524480 válasza #81524480 (#163) üzenetére


#81524480
törölt tag

Úgy látszik, akkor marad ez. :( De én meg nem akarok junior tag lenni, szóval inkább nem írok sokat a fórumra. :DDD

Így nézne ki nálam:

[ Szerkesztve ]

(#169) vince válasza Kalandor (#159) üzenetére


vince
őstag

Szerintem ez így klassz :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#170) Aryes válasza Kalandor (#165) üzenetére


Aryes
nagyúr

De ha most furcsa egy 8 éves regisztráció alatt azt olvasni, hogy "újonc", ugyanúgy furcsa lesz egy nagypapa korú felhasználó alatt azt olvasni, hogy "junior". :)
Szerintem túl sok lépcső van a "tag"-ig, én már 100 hsz után adnám a tag rangot. Utána úgyis exponenciálisan növekszik a következő ranghoz szükséges hsz/idő.
Egyébként a rangsor nekem is tetszik, kb egyezik azzal, amit írtam. :R
Amúgy nekem tetszik a "félisten" rang, az az én "fülemben" inkább tiszteletet parancsol, mint a "titán", 50000 fölött meg megtartanám a "jómunkásember"-t is, cserélhető módon egyéni rangra, ami még inkább kitüntetés lenne, és igazából nem is kell hozzá új kód, hiszen most is vannak egyéni rangok.

Az nem merült fel, hogy a komolyabb büntetések alapján vissza is lehetne sorolni a tagokat? Aki sokat nyitogatja a pofonláda tetejét, visszakerülhetne újonc kategóriába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#171) orc88 válasza Kalandor (#159) üzenetére


orc88
őstag

Egyéni arckép maradna őstaghoz kötve?
Pedig már pont a közelében vagyok :DDD :P

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#172) #81524480 válasza Aryes (#170) üzenetére


#81524480
törölt tag

Egyetértek. :K

(#173) Meggyi001 válasza #81524480 (#168) üzenetére

Írjál sok okosságot, vegyél részt aktívan mindenben, és hamar túllépsz a "junior" rangon :)

https://gamergep.hu/

(#174) #81524480 válasza Meggyi001 (#173) üzenetére


#81524480
törölt tag

100-199, 2 hó junior tag
200-499, 9 hó, tag

Jó, de 7 hónap kell ahhoz, hogy átléphessem. :(

(#175) Aryes válasza Kalandor (#159) üzenetére


Aryes
nagyúr

Még egy dolog: mi lenne, ha a hsz szám és a regisztráció óta eltelt idő prioritása megfordulna, és mondjuk 6 év múlva "nagyúr" rangot kapna az is, akinek nincs meg a hozzászólásszáma? Persze lenne valami minimális szám ilyenkor is, mondjuk a tag-hoz szükséges hsz szám. Az az alattiakra úgyis lesz külön rang (pl. csendes tag).

(#176) bitpork válasza TTomax (#155) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Elég szűk keresztmetszet egy topic 90% egy 700k+ reggel rendelkező oldalnál, nem gondolod? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177) Kalandor válasza Aryes (#175) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az aktivitást azért ösztönözni kell, nem lehet nagyúr az, aki néha benéz.

(#178) Kalandor válasza kraftxld (#167) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vagy 50e hsz / 15 év felett nem lesz rang. Nincs rá szükség, aki ott tart, az a határokon túl van.

(#179) Wesder válasza orc88 (#171) üzenetére


Wesder
félisten

Neked nem jàr:P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#180) koxx válasza Kalandor (#178) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagybetus Titan lehet

(#181) csƵ válasza Kalandor (#159) üzenetére


csƵ
őstag

200 hsz-ig van 4 rang, kicsit nem sok?

(#182) orc88 válasza Wesder (#179) üzenetére


orc88
őstag

A szám?

;]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#183) Viktor0610 válasza csƵ (#181) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most három van. Az sem sokkal kevesebb.

Nekem eddig fel sem tűnt. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#184) Kalandor válasza csƵ (#181) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

500-ig van 4, átgondoltam, leírtam, hogy miért, szerintem így helyes.

(#185) SyMbioTe válasza Kalandor (#159) üzenetére

Na, sikerült ezt a laza ~180hsz.-t végigolvasni.

Nekem ez a verzió bejön, tetszetősek az új rangok. Mondjuk így sosem fogom elérni a PH Kedvence rangot :O

Ötlet / megjegyzés:
- A rangokat nem lehetne nagy kezdőbetűvel írni? Lehet csak nekem szúr szemet, meg tetszene jobban, de szeritnem jobban nézne ki. Pl. Nagyúr, Aktív tag, Újonc, stb...
- PH! előtag teljesen lekerül? Az utolsó három ranghoz sezrintem jól illene, meg valamiféle plusz respect érzetet ad, hogy mondjuk PH! Nagyúr, PH! Veterán, PH! Titán (mondjuk utóbbihoz talán nem is illik annyira.)
- PH! szóvicces rangok, amik már itt a topikban is előjöttek? Pl. a PH!irkász, szóPH!osó amiket itt láttam, több nem is jut mondjuk eszembe :D

PH Ász, Szenszei, PH! orákulum nekem különösen tetszettek miközben olvasgattam a hsz.-eket :DD Grat a kitalálóknak, még ha nem is kerülnek be

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#186) Kalandor válasza koxx (#180) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az kavarodás lenne és ütné a kisbetűs, nagy kezdőbetűs, nagybetűs felállást (újonc, Ármester, MODERÁTOR).

(#187) koxx válasza Kalandor (#186) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Közben rájöttem, igen valóban.

(#188) DS39 válasza Kalandor (#159) üzenetére


DS39
nagyúr

nem rossz. a jómunkásembert sokan nem szeretik, mint legvégső rang.

amúgy kell egyáltalán rang? miért fontos ez?

(#189) paprobert


paprobert
senior tag

A nyitóposzt mindegyik ötletét tudom támogatni.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#190) #77646080 válasza DS39 (#188) üzenetére


#77646080
törölt tag

A rangrendszert nem szeretnénk megszüntetni - írja Kalandor a bejegyzés végén. Az tehát "kell", ezt már eldöntötte a vezetőség. :)

A "miért fontos?" kérdést neki tedd fel. :D

(#191) Georgee_ válasza Kalandor (#159) üzenetére


Georgee_
csendes tag

Közel 11 évvel a regisztrációm után az új rendszerben már lelkes újonc lennék! :C

Engem nem zavart az eddigi újonc sem, de kissé megtévesztő.

Szerintem legyen a csendes tag feltétele legalább 1 év tagság és 500-nál kevesebb kombinált hozzászólás.
Ha szerenténk fokozni, akkor lehetne 10 év és 500-nál kevesebb khsz-szel nagyon csendes tag.

(#192) #81556480


#81556480
törölt tag

én szeretnék egy olyan rangot hogy " bojler"

(#193) Winner_hun válasza Kalandor (#159) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, a titán nekem valahogy nem tetszik, a veterán lenne a legjobb utolsónak (akár 15 évvel) és a nagyúr / veterán közé (a javaslatod alapján jelenleg veterán) helyére valami mást berakni. A lapcsalád létrejöttéhez képest a 10 év nem tűnik soknak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#194) bitpork válasza #81556480 (#192) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg akartam venni a phórum disznaja rangot de nem engedték :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195) DS39 válasza #77646080 (#190) üzenetére


DS39
nagyúr

neki tettem fel. :)

(#196) Fred23 válasza #81556480 (#192) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én a modiknak biztosítanék egy lehetőséget arra, hogy maximum egy hétre beállíthassák a ph@sz rangot bárkinek az adatlapján az eredeti helyére. :D

Kalandor #159-esben adott finomhangolt változata nekem tetszik, de 15 év és 50k hozzászólás után tényleg jöhetne egy "tiszta lap", amin nem kerül az ember neve alá már semmi!

(#197) #81556480 válasza bitpork (#194) üzenetére


#81556480
törölt tag

jó lenne ilyen fizetős rang.

bár én azt is bevezetném, hogy pénzért bannoljanak bárkit. nagyobb összeget adnék két három ember végleges kigyomlálásáért akik tönkretesznek fórumokat

(#196) Fred23 jó ötlet ,

[ Szerkesztve ]

(#198) bitpork válasza #81556480 (#197) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

enkóros kérőrenCer? :DDD Minél nagyobb összeg jön össze annál biztosabb a banhammer?

Én azt nem értem hogy miért nem fejlőDik tovább ami pl Winner-nél is megvan. Sokat segített? webkaritasz. Sok hülyeséget beszél vki? Akkor szóPHosó!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#199) #81556480 válasza bitpork (#198) üzenetére


#81556480
törölt tag

a kajás posztjaidat pl simán büntetném a mikor a kamionban rohadok a szikkadt zsemlével meg a májkrém konzervvel.

(#200) Kalandor válasza DS39 (#188) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Megszokás, hagyomány, ilyenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.