Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buci21


Buci21
addikt

benne vagyok :D technika szempontjabol a foszervezok koze vehetsz. Ha hazaertem kidolgozgatok valami programot.

(#2) ulmikukac


ulmikukac
tag

Remek kezdeményezés! Szívesen segítek a hardverek tesztelésében, a gépek összeszerelésében.

Pixel 8 Pro bay

(#3) Buci21 válasza ulmikukac (#2) üzenetére


Buci21
addikt

erre sokan vagyunk, a szervezésre nagyon kevesen :( ez a baj... és a szervezésben középsikolás diákként segíteni tudok csak a két kezemmel, egy fillérem nincsen rá.

Amúgy valami olyasmire gondoltam, hogy szépen meg kéne szervezni, adatbázist vezetni. Fázisokra osztanám a dolgot, valahugy úgy, hogy begyűjtés, összeszerelés, kiküldés. Lehetne jelentkezni adományozni, és lehetne kérelmezni az adományokat.

Szóval a felosztás részletesen:

Adományozás menete:
-Jelentkezik valaki a topicban, akinek van bármi hardvereleme a közösbe
-Adatbázisba kerül, elbíráljuk
-Ha használható/szükséges, akkor hozzánk kerül (valamelyikőnkhöz, ezt is vezetjük adatbázisban)
-Összeállítás/telepítés

Kiosztás menete:
-Jelentkezési ív, ami részletes, rövid, de egy közmunkás is ki tudja tölteni.
-Adatbázisba vétel, elbírálás a jelentkezési ív alapján.
-Kiosztás megszervezése, adott térségbe pár gép összevárása
-Kiosztás

Ellenőrzés
-Megérkezett?
-Egy hónap múlva?
-Eladható 6 hónapon belül, adatbázisban csak archiváltan jelenik meg

Jelentkezési ív:
Legyen rövid, 5-10 perces, legyen elérhető digitálisan és nyomtatva is, jusson el sok helyre (közösségi házak).

[ Szerkesztve ]

(#4) Buci21


Buci21
addikt

És itt a példa rá:
google docs

(#5) Witya


Witya
tag

Nagyszeru otlet. En is szivesen segitek, adomanyozni sajnos nem tudok semmit de barmi egyeb mast Debrecen es kornyeken.
DE nem art jobban szigoritani peldaul elmenni az illetohoz es leellenorizni, hogy tenyleg raszorul e, hogy ne legyenek visszaelesek.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#6) Buci21 válasza Witya (#5) üzenetére


Buci21
addikt

najó, de akkor többet költenénk utazásra mint a gépekre :( én a kérdéssorból gondolnám kideríteni, de tuti kamu :/ bár google mapsen lehet csekkolni az utca-házszámot, nehogy valami nagy villa legyen... :W

(#7) Witya válasza Buci21 (#6) üzenetére


Witya
tag

Nem mindig eleg ha kulsorol itelunk. Lehet kivul romos a haz ha inkabb muszakira koltenek vagy forditva, epitettek egy hazat de arra ment el az osszes penzuk. Mindenkinek mas az ertekrendje. Ennyit lehet mindenkepp fel kell aldozni, hogy az adomanyok biztos jo helyre keruljenek.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#8) Buci21 válasza Witya (#7) üzenetére


Buci21
addikt

persze, értelek, csak ha többet áldozol rá, mint amennyit az adomány ér... :/

(#9) Witya válasza Buci21 (#8) üzenetére


Witya
tag

Kicsit koltseges ez igaz de legalabb biztosra lehet menni, hogy jo helyre megy az adomany. Az egesznek semmi ertelme ha olyan kapna aki masnap rogton adna is el.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#10) Buci21 válasza Witya (#9) üzenetére


Buci21
addikt

persze, pont ez a baj :(

(#11) joghurt válasza Buci21 (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Nyugdíjasnak, MÁV-pereputtynak az utazás ingyenes. Diáknak olcsó. Aki meg úgyis arra jár, annak megintcsak az. Biztos vagyok benne, hogy vannak borsodi, szatmári PH!-zók, akik néha úgyis felruccannak Budapestre.

Amúgy meg ki-ki azzal segít, amivel tud. Van, akinek az ismeretségi körében dőlnek a még használható hardverek. Másnak rengeteg az ideje. Valaki pedig olcsón tud utazgatni. Megint más tud a szervezéssel foglalkozni.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) KaiotEch válasza joghurt (#11) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A kezdeményezés jó, de szerintem túl bonyolult, ez az ellenőrzés is olyan, hogy hát vadidegent én sem engednék be a házamba, akármilyen jelleggel jönne. Ezzel amúgy azt akarod mondani, hogy alkalmazzuk a BKV/MÁV-(o)sokat felderítésre? :D

(#13) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv!

Nagyszerű az ötlet! :C
Lehetne csinálni egy fasza kis weblapot az adatbázisnak, így aki jogosult az tudja szerkeszteni. Nem kell nagy dologra gondolni, szerintem egy ilyen rendszert Joomlában vagy Drupalban is össze lehet dobni. Talán el is tudom vállalni.. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#14) Honkydoo válasza Honkydoo (#13) üzenetére


Honkydoo
őstag

Még 1 dolog. Szerintem az OS + a szoftverek lehetnének legálisak, amit rá rakunk.
Rengeteg ingyenes linux distro van amiből lehet választani + ott a liberoffice + a thunderbird. Ezekkel le lehet váltani a wines programokat + a linux gépigénye sem akkora mint mondjuk egy win7-nek.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#15) joghurt válasza Honkydoo (#13) üzenetére


joghurt
addikt

És ki kapja?

A tej élet, erő, egészség.

(#16) nakos1212


nakos1212
senior tag

1. En szivesen ajanlok fel sok mindent.
2. Szerintem a p3 szint is eleg, ugyanis a valoban szegeny csaladok nem azon gondolkoznak, hogy most csak hd vagy fullhd yt vidit nezzenek.
3. 13 eves vagyok, ezert a fazisokbol mar az osszeset tudom vallalni.

(#17) Honkydoo válasza joghurt (#15) üzenetére


Honkydoo
őstag

Mire gondolsz?
A szerkesztéshez a jogokat? Te, vagy akinek adod, mivel a te ötleted.
A weboldalt? Igazából kellene valami ingyenes tárhely, ami tud mysqlt + phpt.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#18) nakos1212


nakos1212
senior tag

Szerintem ha valaki adomanyoz, kapjon valamit cserebe, pl egy polot vagy sutit, szoval vmi kis ajandekot, hogy megjojjon mindnkinek a kedve.

(#19) dzsambo


dzsambo
tag

Sziasztok!

Ha adományozni szeretnétek és adnátok állatvédő egyesületeknek is akkor akkor nézzétek meg ezt az oldalt és keressétek Lsh7-et. Ő szívesen fogad bármilyen adományt, tényleg bármit...

Ha valaki fent van hup-on meg tudja nézni, ott szokott kérni eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#20) joghurt válasza Honkydoo (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Dehogy. Hanem hogy kik kapják meg. Ennek előzetes kiválasztása, és valamilyen szintű ellenőrzése, hogy tényleg oda került.

A többi lelkes felajánlást köszönöm, kezd körvonalazódni a működés.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Honkydoo válasza joghurt (#20) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ezt nem tudom. :F

Esetleg kapcsolatba lehetne lépni valamilyen alapítvánny(okk)al, akinek már van tapasztalata ez ügyben. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#22) r-chee


r-chee
őstag

Az ilyesfajta kezdeményezéseket jónak tartom, de sok kérdés felvetődik a témában.
# Hol legyen meghirdetve, hogy eljusson az infó olyanokhoz, akiknek ténylegesen szüksége volna egy PC-re?
# Valóban "rászorulóhoz" kerül a gép?
# Géphez kell ugyebár internetkapcsolat is, anélkül manapság nem sokat ér a dolog. Van ill. megoldható az is?
# Mi a garancia, hogy nem adnak-e túl rajta?
# Aki megszervezi/összerakja/elszállítja mennyire megbízható?
# Nagy távolságok vannak az országon belül. Vállalható a sok utazás? Fair dolog kijelölni csak egy bizonyos térséget?
# stb-stb.

Én ismerek a lakóhelyemen olyan családot, ahol anya él együtt két fiával. Egyik mozgássérült (nehezen jár, hibás a lába), másik most nyolcadikos talán, s kitűnő tanuló, csak informatikából áll hadilábon, de nagyon, mivel nincs gépük otthon. Gyakorlatilag le van szakadva a generációjától ez miatt a kis bibi miatt. Másra kell a szűkös anyagi keret.
S rengeteg ehhez hasonló sorsú család él az országban.

Amúgy porosodik egy Gigabyte GA-X38-DQ6 alaplap a szekrény tetején (gyári hűtést vissza kell rá applikálni, mert vizezve volt; blokkok még megvannak :) ), s mellette 2x2GB G.Skill DDR2 1066MHz RAM is. 1-2 éve állnak önmagukban, talán még nem romlottak :)

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#23) joghurt válasza r-chee (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Konklúzió: Lehet, hogy személyes ismeretség alapján lehetne ajánlásokat szerezni?
(Úgy kb. az is megvan, hogy ki tartja majd karban a gépet később. ;] )

Amint összejön a csapat, megnézzük, elég szalicil volt-e a RAM-okon. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#24) Buci21 válasza joghurt (#23) üzenetére


Buci21
addikt

Kéne nyitogatni ennek majdan egy topicot, és el kéne kezdeni pontosítgatni a terveket, így csak álmodozásnak hat :R

(#25) nakos1212


nakos1212
senior tag

én is jövök, nagyon szívesen, de nekem inkább simm-ddr1 ramjaim vannak, és ez igaz a többi cuccomra is.

(#26) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ejj de leült ez a téma :)

(#27) joghurt válasza KaiotEch (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Világmegváltó ötletek sajnos még nem érkeztek. A felajánlásokat (szervezés stb.) köszönöm, de a bizonytalanságot jelentő kérdésekre még nincs válasz. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#28) grengor válasza joghurt (#27) üzenetére


grengor
csendes tag

Nagyon nehéz kérdéseket vetettél fel. Sajnos ma mindenhol nehéz elintézni szervezeteken keresztül, hogy az adományok oda jussanak, ahova szánják őket. Egy megoldást tudok elképzelni hirtelen, de azzal meg sok a munka. Fel kell kutatni a családokat, iskolákat stb, ahol valóban rászorulnak az adományra.

(#29) joghurt válasza grengor (#28) üzenetére


joghurt
addikt

Épp ilyen infrastruktúrát kerestem volna.
Nekem vasam van, másnak szabadideje, vagy ismeretsége.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) Ceree


Ceree
senior tag

Kár, hogy meghalt ez a kezdeményezés, lenne két digitális fényképezőgépünk, amit nagyon szívesen eladományoznánk rászoruló családoknak / tehetséges fiataloknak. Néhány éve nem használjuk már őket, fényképezőgép terén feljebb léptünk, hétköznap pedig elég szokott lenni a mobil.

Azért ha valaki olvassa, aki tud megfelelő célszemélyt, írjon rám kérem privátban, köszönöm.

Másolat_eredetije

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.