Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Na végre. El tudtam olvasni. Remek cikk!
Egyébként engem érdekelt volna, hogy kémiai reakció folytán, hogyan tudnak lézert előállítani. Az elektromos verzió annyira nem hangzik nagy kalandnak, vagy az elektronos sem, de a kémiai bizsergeti a zsigereim. :D

Másfelől érdekesek ezek a lézerfegyverek. Nekem túlságosan lomhának tűnnek. Az oké, hogy fotonnyaláb, na de mire valamilyen értékelhető kárt tud tenni.... Mondjuk ez, ahogy a cikkben volt, elég nevetséges, hogy akkor volt sikeres a lézer, mikor üzemanyagtankot ért. Persze oké, vannak területek ahova tökéletesek, de akkor már azt mondom, hogy valamilyen úton módon, mondjuk mikrohullámú sugárzással iktatom ki a UAV-ket és ehhez hasonló rakétákat. Vagy ha már UAV-k, egyszerűen feltörni őket, és még használhatóak is maradnak. ;]
Szóval én több pénzt áldoznék a már említett mágneses gyorsításos fegyverekre. Ha a Em-t veszem, akkor simán lehetne olyan fegyvert összehozni, ami olyan elven működhetne, hogy nagyon kicsi lövedékeket gyorsítanánk akár hangsebességre, vagy főlé. (Legyen 3 mach) Iszonyatos rombolást tudnának véghez vinni.
Nem tudom folynak e ilyen fejlesztések, de ha jövő fegyvereiről van szó, akkor csakis ilyet tudnék elképzelni.

Illetve megemlítés szintjén: Miért akarnánk visszatükrözni a lézert védekezés céljából ? Szerintem egyszerűbb lenne az, ha mondjuk a lézer kikerülne bennünket, vagy pedig olyan anyagkombinációval bevonni a burkolatot, amelynek egyszerre magas az olvadáspontja, és jól vezeti a hőt. Egy rakétánál, ha a keletkező hőt szétoszlatnánk a rakéta teljes felületén, akkor a levegőáramlás simán el tudná vezetni a keletkezett hőt, nem ?
Az első ötletre a meta-anyagokat tudnám felhozni. Ha nagyjából ugyan azon a frekvencián működnek a lézerfegyverek akkor siker. Igaz, azt nem tudom, hogy ebben a tartományban van e már használható meta-anyag, de mikrohullámú tartományon működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.