Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

''Gostev kétségbeesett. véleménye szerint a ''vírusszakácsok'' agyi motorja olajhiányban szenved, s írói tehetségük teljesen háttérbe szorult. A mai színvonal nem olyan mint régen, csak egyszerű trojan-ok, worm-ok keringenek.
''


Ettől is csak a vírusírtók készítői eshetnek kétségbe :U Az emberek többésgének szerintem ez áldás...

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

És mi a helyzet a ma egyre népszerűbb rootkit-ekkel?
Tudom, a megelőzés a lényeg, de tökéletes rootkit irtóról még nem hallottam :U

<< Heimdal >>

(#3) Salty válasza Retekegér (#2) üzenetére


Salty
csendes tag

Manapság sok haszontalan Rootkit létezik, de létezik egy SysClean nevezetű program. Itt van róla egy leírás [link].

(#4) Rover623


Rover623
félisten

a munkájuk minősége egyre jobban csökken eltekintve a mennyiségtől
Gyönyörű...és értelmetlen...

primus inter pares

(#5) Dictator^ válasza Retekegér (#2) üzenetére


Dictator^
veterán

root kit? róla még nem hallottam mi ő?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6) LordAthis


LordAthis
csendes tag
LOGOUT blog

Hát ez szép. Olyan, mintha Alex Gostev felbosszantani szeretné a Vírusok íróit, hogy mutassák már meg, mire képesek.

Véleményem szerint a kezdetekkor nem kellet olyan nagy hozzáértés egy könnyen terjedő Vírus készítéséhez, mint most, amikor jelentősen megnőtt a védelmi szoftverek mennyisége.
Látványos - ám haszontalan Vírusok, vagy éppen sok kárt okozó Vírusok voltak, relatíve egyszerűen megírhatóak.

Ezek felett eljárt az idő. Leginkább a rendszerek átgondolatlanságára építettek.

Manapság más a helyzet. Az igazi hozzáértők olyan dolgokkal foglalkoznak, amik hasznot termelnek, és ezekben pont az a slusszpoén, hogy addig jók, amíg észrevétlenek. Így kicsit furcsa is azt várni tőlük, hogy mulatságosak, vagy poénosak legyenek. Már régen nem az a cél, hogy felkeltsék a figyelmet, vagy kárt okozzanak. Ez esetleg pár Script-Kiddie célja lehet, de az ő "munkáik" szerintem rendre fennakadnak a Vírusirtókon, illetve Tűzfalakon. Ahol van. De nem tudnak olyan mértékben elszaporodni - elterjedni, mint egy igazi hozzáértő "munkája".

Azért is érdekes Alex Gostev állásfoglalása, mert mindenhol azt olvasni, hogy alig győzik - vagy nem győzik a Vírusirtó Softverek gyártói a lépést tartani a friss Vírusokkal. Ez mintha kicsit ellentéte lenne a dolognak.

OFF - Most vettem észre, hogy milyen régi ez Cikk. :( Ha már megfogalmaztam, akkor csak közzé teszem. OFF End

"Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.