Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) (Kolombusz) válasza urban racer (#89) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A hozzászólásod első felét remélem nem gondoltad komolyan.

(#102) bambano válasza Dr. Romano (#100) üzenetére


bambano
titán

Nekem eddig minden maxtorom szétment, amit nem hűtöttem rendesen, de a rendesen hűtött diszkjeim jók. A cikkben is szereplő egyik gépben 4 darab maxtor vinyó pörög már több, mint 5 éve.

A samuval meg az volt a baj, hogy folyamatosan pergett a vakolat a plafonról, mindig volt 1-2 centi por a gépeken és ettől megpusztult. De ezt én nem írom a samu számlájára.

A szerverekben mindig a gyártó saját tápja van, ami alatt azt kell érteni, hogy egyedi formájú, méretű táp, a csatlakozók egy része nem szabványos. Hogy valójában ki gyártja, azt nem tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) Dr. Romano válasza bambano (#102) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Értem, köcce a választ. ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#104) #06658560 válasza kekegsm (#84) üzenetére


#06658560
törölt tag

érdekes a szitu: a gépeket nem tudjuk baxtatni, le vannak tiltva ezen opciók... Egybként a CATIA nem használja ki az 3 gigát, sőt, infóim szerint patch kell a 2+ gigához, amitől instabil lesz. Uez igaz a 64 bites verzióra állítólag. :) Hiába no, ranciák tudnak, h naon akarnak. :)

(#105) azbest válasza bambano (#102) üzenetére


azbest
félisten

Az írással kapcsolatban: lehet hogy azért nem akarták eladni a régi szervereket, mert az eu konform megsemmisítést árát leírhatják esetleg az adóból? Vagy talán valami statisztikában így zöldebbnek látszanak és ez marketingből jó nekik....

[Szerkesztve]

(#106) kekegsm válasza bambano (#92) üzenetére


kekegsm
őstag

Igazabol az egymashoz dolgozas az persze hogy alap. Nem veletlen, hogy miert jobb egy gyarto altal szervernek osszerakott gep mint egy otthoni noname valogatas.

En inkabb arra utalnek, hogy elegge alkalmazasfuggo, mire is hasznalod azt a szervert. Nekunk is van olyan, amiben csak 2 icipici opteron van, 1.6 vagy 1.8 GHz, viszont 32Giga RAM. Mert olyan az alkalmazas.

Szerintem az nem a sima powerpc proci volt, erdemes lenne lecheckolni a modellszamat. Legalabbis HP, DELL, SUN gepekben celproci van, ami kifejezetten erre a managementre keszult.


A nagykategoria altalaban RISC rendszeru CPU-kat jelent, nem CISC-eket, ugyhogy ezert mar itt elakadt az osszevetes. pl a SUN Sparc-ot sem lehet igazan osszehasonlitani egy Core2Duo-val, mert hogyan? Milyen gyorsan toltodik be az oprendszer? vagy hogy? Nincs kozos, szubjektiv osszehasonlithato oldaluk.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#107) Xervo válasza bambano (#93) üzenetére


Xervo
csendes tag

De gondolom az(ok) a gép(ek) ami ezt teljesítette nem jött ki 45ezer ft-ből.... :U 3év az nagyon durva,grat!Milyen opredszer volt/van rajta?Vagy hogy megy ez?

(#108) kekegsm válasza #25954560 (#98) üzenetére


kekegsm
őstag

''feltetelezunk mondjuk 1200000 oras MTBF-et, akkor 10k vinyobol atlagban 120 ora utan meg kene faradnia egynek.'':

Ha egymas utan mukodnenek a diszkek, akkor esetleg, de a legoregebb se erte meg el az uzemido veget...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#109) kekegsm válasza #06658560 (#104) üzenetére


kekegsm
őstag

Wow.... Nem gondoltam volna. azt hittem a CATIA eleg kiforrott es fejlet rendszer ahhoz, hogy ilyen betegsegekkel kuzkodjon...

Erdemes lenne esetleg a magyarorszagi kepviselotol megerdeklodni, hogyan is van ez

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#110) kekegsm válasza urban racer (#96) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem mielott vitaba szallsz a partnerrel, mindig nezd meg az adatlapjat. Sok felreertestol megkimel

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#111) #06658560 válasza kekegsm (#109) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ááá, katasztrófa. Volt, amikor sima raj update során öt óra alatt öt lefagyás, agy smia programból kilépést produkált, UNIXon. és rendszresen találok logfileokat, amikben memóriacímzési problémákat ovlasok, meg nem ismert C++ rutinokat emleget a rendszer...AIX5.1 Egyébként képzelj el egy olyan céget, ahol külföldön élnek akik a rendzert hivatalosan karbantartják, a WIN gépekre képfájllal telepítenek, ill másolnak rendszert... És a helyi emberek között senki nem ért már az UNIX-hoz... A hazai disztribútorral is beszéltünk már párszor, hát, mivel inkább mérnökök, mint IT-sek, ezért kezüket széttárták a problémáink hallatán. Ja, remek hibák: vmi nincs a modellben egy adott térrészen jelen, a rajzon mégis ott van. A rajz és a 3d nem kötődik egymáshoz, eltér. Deaktivált elem jelen van a fában. Ha boolean műveletekkel több szint mély fát építesz, néha eltűnik a modell, ha módosítani akarnál vmit rajta... Én három komoly hibáját vélek felfedezni szerencsétlennek: franciák írták, WIN-re, és női lélekkel áldották meg. Elnézést minden hölgytől, de ilyen hisztis picsát, mint CÁTYA még nem láttam. Ha olyanja van, nemes egyszerűséggel nem csinál meg vmit, ké perc múlva meg röhögve kiráz kisujjból...

(#112) #06658560


#06658560
törölt tag

kekegsm látom elég jártas vagy a CAD területen is. :) Amennyiben ecce elfajulok odáig, akkor esetleg tudnál majd tippeket dni egy megfelelő, nem csúcskategóriás rendszer kiépítéséhez?

(#113) bambano válasza azbest (#105) üzenetére


bambano
titán

Nem, szerintem azért, mert azt hitték, azért lett selejtezésre kijelölve, hogy meg tudjam venni. Holott évek óta kikapcsolt, lomtárban kallódó szerverek voltak, egyszer rájött a vezérkarra, hogy rendet raknak (egyébként ezt helyesen gondolták), és amikor kirámoltam a lomtárakat, akkor kerültek elő. Azért 2006-ban cpq proliant 1500, p2-es géppel, és hasonlók, szakember tudta, hogy nem lehet benne simli...

Sírtam-ríttam, amikor nem csak ez a cég, hanem másik nagy magyarországi cég olyan eszközöket semmisített meg, amiért örök hálát rebegtek volna kistelepülésen élők, amikkel nagyon szerencsétlen embereken lehetett volna segíteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#114) bambano válasza kekegsm (#106) üzenetére


bambano
titán

Majd megnézem, de emlékeim szerint az 5000-es netfinityben mezei powerpc proc van. Ehhez képest pl. az x325-ösben meg valami broadcom célketyere van szervizprocnak, na az biztosan nem fordul elő más gépben központi cpunak.

Az igen nagy kategória meg megint cisc. Szerintem ezen felesleges agyalni, a felhasználó nem ciscet meg nem riscet vesz, hanem rosszabb esetben tranzakció/másodpercet, jobb esetben konkrét feladatmegoldást, normaidővel. Szerintem helyesebb hozzáállás azt mondani, hogy adott feladat (pl. egy nyomtatás, ha nyomtatót akarok venni) fejeződjön be x idő alatt, a többit meg szöszölje ki a szállító, mint megahertzeket meg gigabájtokat leírni.

Például a sunt össze tudtam hasonlítani egy pc-vel, volt egy adatbázisom, sok-sok rekorddal és fontos lett volna, hogy mennyi idő alatt fut le egy lekérdezés. Felraktam ugyanazt az adatbázis kezelőt ultrasparcra, solaris alá meg linuxra, beletoltam ugyanazt az adatot és megmértem. Aztuán lehetett mondani a főnöknek, hogy egyik verzió x1 másodperc y1 misiért, másik verzió x2 másodperc, y2 misiért, ezt sasolja össze az üzleti igényekkel, és döntse el.

Most is ez a cél, adott probléma mennyi idő alatt fejeződik be. Ebbe mindent bele fogok mérni, a diszkeket, a ramot, a hálózatot, mindent, ahogy egy felhasználó is nem szintetikus tesztet vásárol, hanem megoldást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#115) bambano válasza Xervo (#107) üzenetére


bambano
titán

Amin akkor ment, az most lehet, kijönne ennyiből, akkoriban az egész kóceráj szerintem felülről súrolta a 20 misit... Sun volt, solarissal. És csak azért állt meg akor, mert egy agyatlan karbantartó a tűzérzékelő alatt hegesztett és leoltotta a szünetmentest is. Egyébként sokkal többet bírt volna, volt, hogy procicserét is kibírta menet közben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) kekegsm válasza #06658560 (#112) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem, abszolut jaratlan vagyok benne, egyszer ittam egy Cad nevu sort, de az belgiumban volt...

Inkabb szakembert kerj, en a szamitogepekhez ertek, a sorhoz is, de CADhoz nemigen...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#117) Xervo válasza bambano (#115) üzenetére


Xervo
csendes tag

Hát akkor az én megbízhatónak vélt gépemet az asztalról inkább az asztal alá rakom :DDD Tehát akkor eldőlt egy fontos kérdés:Egy servergép mindenképp megbízhatóbb mint egy asztali.Lenne egy kérdésem:Nekem 4megabites t-online netem van routerrel elosztva,az megoldható lenne hogy én egy e-mailservert futassak?Csak 20Acount lenne kb,csak így a haverok között,és ezt meglehet-e úgy csinálni hogy azok az e-mailcímek olyan domain-néven menjenek amit beálítok?Ja persze pénzt nem költenék a haverokra... :U

(#118) Kantorpe válasza bambano (#102) üzenetére


Kantorpe
tag


Maxtor diszkjeim 7 eve porognek , 2 eve nyugdijaztam oket azota az asztali gepemben csucsulnek, semmi problema veluk.

En szetszedtem HP IBM tapokat, a beluket delta gyarthatta, a feliratok szerint.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#119) Kantorpe válasza Xervo (#117) üzenetére


Kantorpe
tag



Alapvetoen minden megoldhato.

Ket dolog szukseges: Elszantsag, koltsegkeret.

A felvetett otletedre ezek alapjan, en a : nem.

Oldalara allnek.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#120) kekegsm válasza Kantorpe (#118) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem eleg sorozatfuggo a dolog. Nekem van WD 420 Mbyte winyom, 1992-es. Mukodik, van rajt par block-error, de mar kivulrol is latszik, hogy kapott a lelkem rendesen (szaguldo motoros taskajabol kiesett, pattogott az uton, majd meg egy kocsi is atment rajta... Be van nyomodva az osszes sarka egy picit, stb.

Viszont Fujitsu winyok exmunkahelyemen a garancia lejarta utan kovetkezo 2 hetben meghaltak. Az elso masnap. 4 winyo 13 nap alatt.

Szerintem ha jo a legkor, megfelelo a hutes, es nincsenek mozgatva a diszkek, akkorsokaig birjak, legyen Maxtor, Seagate, WD vagy Samsung. Es persze az is szamit, hogy folyamatosan porognek e, vagy hasznalaton kivul par perc utan leallnak, meg sokszor beallithato, hogy a felporgetes gyors legyen vagy egyenletes, meg ilyen dolgok. De senki sem fogja megmondani a tutit. Van persze valahol statisztika errol, de a statisztika arra valo, hogy jobban odafigyeljunk a szerencsere...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#121) kekegsm válasza Xervo (#117) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha a szolgaltatodnal van csoportos-email elofizetesed meg ha jol gondolom fixIP, akkor minden tovabbi problema nelkul megcsinalhatod. De csak kiprobalni, szorakozasbol szerintem koltseges.

Mas:

Ha valaki megkeres priviben, akkor tudok tobb infoval szolgalni a CompTIA vizsgakrol. Bocsi, hogy ennyire hajtom, de igazabol kis befektetessel es nem tul jelentos tanulassal is komolyan el lehet melyulni ezekben a temakban.

Ja, csak hogy tiszta legyen a kep: angolul megy a buli, szoval ne is kerjetek magyar nyelvu anyagot...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#122) Xervo


Xervo
csendes tag

Köszi mindenkinek!Ja hát igen pénzt azt nem költenék rá mert csak szórakozásból érdekelt volna...

(#123) bambano válasza kekegsm (#121) üzenetére


bambano
titán

Szerintem meg lehet csinálni az emailezést otthon, csak a hasznossága erősen kétséges.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) kekegsm válasza bambano (#123) üzenetére


kekegsm
őstag

Gondolom azert erdekelte Xervo-t a dolog, mert gyakorolni akarta volna, hogyan is mukodik egy email-szerver. Marmint egy komoly, igazi email szerver. Ahhoz meg ha jol tudom, csoportos email kell szolgaltato reszerol. Bar az igazsag az, hogy ezekben a webes dolgokban nem vagyok otthon.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#125) robi0604 válasza #06658560 (#104) üzenetére


robi0604
őstag

Ha ez a progi tényleg így működik és nem más kavar be, akkor ne csodálkozz, hogy nem látsz akkora különbséget egy work és egy otthoni között... :U

Nem tudod rávenni a feletteseidet a váltásra? Nem kevés kiválló progit fel lehet vonultatni,
ami tökéletesen működik.

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#126) urban racer válasza kekegsm (#110) üzenetére


urban racer
senior tag

Még jó, hogy mondtad. Eszembejutott, h ő az az agyatlan autós, aki 1 napot nem képes dugóban tölteni vagy tömegközlekedéssel járni a környezet világnapján és az autómentes napon. Így már minden érthető. :R

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#127) ALI_G


ALI_G
veterán

durva a felhozatal.
A régi tualatinok is mentek rendesen, főleg ha több van belőlük. kraftxld-nek volt 2 TUA befogadós lapja 2 G rammal, meg 2 scsi HDD-vel. Elég ütős volt az tuti. AUTOCAD-re használta ha jól emléxem. Azóta tán xeonban utazik.
Elfogadnám a szervereket :)) és kíváncsian várom a teszteket, jól bevállaltad...lesz mit csinálj.

(#128) bambano válasza kekegsm (#124) üzenetére


bambano
titán

Ahhoz, hogy a haverjainak interneten elérhető postafiókot adjon, a haverjainak is rendelkeznie kell valamilyen internetes hozzáféréssel. Amihez pedig jár postafiók, rosszabb esetben valami freemail. Ergo szerintem felesleges egy központilag igénybevehető szolgáltatást kitenni egy végpontra.

Ettől függetlenül se csoportos email, se fix ip cím nem kell hozzá, pár haver számára elfogadható szinten meg lehet csinálni ezek nélkül is. Nyilván nem lesz nagyvállalati szintű. Csak ez itt most nem ontopic.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#129) kekegsm válasza urban racer (#126) üzenetére


kekegsm
őstag

Mint ahogy en se, mert nem tudok eljutni tomegkozlekedessel a munkahelyemre. Igazabol nem ertem, ezzel a hozzaszolassal mit is akartal mondani, szerintem csak rossz topikba irtal be, nem?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#130) urban racer válasza kekegsm (#129) üzenetére


urban racer
senior tag

nem, privi ment.
mod off

[Szerkesztve]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#131) #06658560 válasza robi0604 (#125) üzenetére


#06658560
törölt tag

Háát, egy ekkora cégnél nem lehet alulról megmonadni milyen szoftvert alkalmazzanak. Meg a megrendelők igénye is fontos. S a szabadfelületes mókákra biza a CATIa még midnig a legalkalmasabb komplex CAD progi. Csak drága jó fejlesző inkább kihozzűák a mégújabb revízkat új modulokkal, mint a régieket javítsák. A problémáim egyébként két cégnél jelentkeztek, nem csak egynél. És érzésre sztem osk esetben nem csak a vassal, meg csak a progival volt gond, hanem vhol a kettő közötti kommunikációval is...

(#132) Rive


Rive
veterán

Jó topik - már amikor épp nem írják tele hülyeségekkel :W

Szóval a szerver az én felfogásom szerint nem anyira vas, hanem inkább hozzáállás. Egy feladat (tipikusan egy olyan feladaté, amit a gép emberi jelenlét nélkül végez) meghatározása, az alkalmas eszközök összeboronálása, majd felügyelete.

Ebből következik valahol, hogy pl. hiába egy űberf@szogányos vas: ha a feladat nem jól lett meghatározva, akkor a működés szerencse dolga, a teljesítménybeli overkill pedig csak a lúzer fenntartó ellensúlyozására szolgál. Hasonlóan a vas a figyelem hiányát sem képes pótolni.

Szóval ez a három dolog valahogy együtt ad ki valami olyat, amit én már szervernek tudok hívni. És ezen túl nem is nagyon kell konkretizálni a dolgot: szerver az otthoni PIII-as (P1-es!) csotrogány is a megfelelő feladatra egy értő kezében, és egy SUN szekrény sem szerver, ha nem figyelnek oda rá.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#133) bambano válasza Rive (#132) üzenetére


bambano
titán

A szerver jó esetben mindig vas is, nem árt, hogyha nem asztali pc chipset és architektúra van egy gépben. Persze egy darabig bírja a 975x chipset is, de azért az mégsem szerverbe való.

A szerver az klasszikus értelemben az, ami szolgáltatást nyújt más gépeknek. Amelyik szolgáltatást nyújt, az szerver, amelyik igénybe veszi, az kliens. Ennyi a klasszikus hivatalos definíció. Ebbe belefér az is, hogy egy szolgáltatást figyelembe véve egyik gép a kliens, másik a szerver, másik szolgáltatást figyelembevéve pedig fordítva van ugyanaz a két gép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#134) Rive válasza bambano (#133) üzenetére


Rive
veterán

A szerver jó esetben mindig vas is
Lehet, hogy nem igazán sikerült leírnom, amire gondolok. Szóval nekem SZERVER az, aminél a kellően meghatározott feladathoz alkalmas vas dolgait folyamatosan gondozzák, felügyelik.
Így, együtt. Ha bármelyik tényező hiányzik , akkor az nem SZERVER, hanem valami egészen más - még ha sokba került is...

Tipikusan pl. egy házi file-szerverhez elegendő lehet egy PC-chipset is...

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#135) bambano válasza Rive (#134) üzenetére


bambano
titán

Ezt úgy tudnám elfogadni, hogy nem szerver, hanem szolgáltatás az, amiben a három egyben van. Nekem attól szerver a szerver, ha kikapcsolva pihen a raktárban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#136) Rive válasza bambano (#135) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem az csak speciális célra gyártott vas :DDD
De ne ragozzuk túl a dolgot, szerintem elég jól érthető, hogy mire is akarok kilyukadni :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#137) robi0604 válasza #06658560 (#131) üzenetére


robi0604
őstag

Hát igen... Sajnos nem mondhatja meg az ember, hogy mivel, hogyan és milyen környezetben szeretne dolgozni. Legalábbis az ''alsó szinten''. :)

Láttam már pár példát arra, hogy hiába volt tudás és pénz, mégse a legjobbat hozták ki.
Nem néznek normálisan utána, hogy mire lenne szüksége a proginak.
Gondolok itt a legnagyobb és a legkisebb követelményekre, eltérésekre is.
Ezért szokott előfordulni, hogy nem az igazi, legalábbis érződik, hogy nem így kéne működnie.


[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#138) #06658560 válasza robi0604 (#137) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyébként meg kell mondjam amit eddig láttam CAd, abból a CAtIa volt a legszimpatikusabb. Jó, nem szelvényekből és egyéb könnyen megfogható elemekből építkezem, hanem szabad felüeltekkel doglozom, de ebben érzésre verhetetlen még midnig...

(#139) robi0604 válasza #06658560 (#138) üzenetére


robi0604
őstag

Megmondom őszintén, nem láttam még.
Viszont lehetne jobb ''háttere'' egy ilyen kaliberű programnak, de ez nem csak ennek a problémája.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#140) Elrood


Elrood
őstag

Félig idetartozik: [link]

Számomra legérdekesebb rész, a 2. oldal utolsó két ábrája. FB-DIMM tényleg sokat fogyaszt, még idle-ben is.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#141) Grizzly79


Grizzly79
tag

Hali!

Nagyon tetszik a téma. Az meg, hogy sikerült egy brand régebbi és újabb eszközeit összegyüjteni részemről csak hitelesebbé teszi a végeredményt.

Annyit azért megnéznék, hogy a tesztjeid milyen eredményeket produkálnának egy ''tényleg mai'' System x vason. Gondolok itt egy 4-32 processzoros, memóriával telepakolt x460-ra. De érdemes lenne megnézni 7-14 blade-et is clusterben külső diszkalrendszerről futtatva.

A szerver kontra asztali témához csak annyit, hogy az IBM-nél a különböző termékkategóriák betüjele a következő szavakat takarja:

System x --> x86
Ezt nem nehéz kitalálni. Nyílván az x86 architektúrára épülő technológia. Fontos megjegyezni, hogy a ''komolyabb'' termékekből folyamatosan kerülnek át a technológiai újítások.

System p --> Power
Teljesítmény és megbízhatóság. Oprendszer AIX, de lehet rá hekkelni Linux-ot is. Nyílván nagy megbízhatóság mellett kell érteni a teljesítményt. Azért egy p590 oda tud cseszni akárki arcának teljesítmény tekintetében! Pláne az új Power6-os processzorral ősztől! ;) Na meg persze súlyra sem pici. Asszem a meteorológia hivatalnál kellett évekkel ezelőtt kibontani egy falat, hogy be tudják emelni a vasat daruval.

System i --> Integrated
A banki rendszerek alapeleme. Alapvetően i5/os, ahol a DB2 Enterprise kernel szinten illeszkedik az oprendszerbe. Persze mehet rajta AIX, és Linux is. Sőt van lehetőség Windows kártya :D behelyezésére. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az alaplapba bele lehet tenni egy illesztőkártyát, amitől fogva a készülék adott partíción MS oprendszer futtatására lesz alkalmas. Ez egyébként nem jellemző mezei ügyfeleknél.
Jellemző anekdota, hogy egyik ügyfelünknél véletlenül befalaztak egy készüléket. Évekkel utána vették észre hogy hiányzik egy AS400, ami persze idő közben végezte a dolgát egy befalazott ajtajú szobában.

System z --> Zero downtime
A legkomolyabb IBM szerverek ever. Oprendszer zOS, de lehet AIX és Linux is. Nem magyarországi kategória. Pár helyen üzemel az országban, de új szervereladások nem jellemzőek. Itt kell megemlíteni a processzor bekapcsolásának lehetőségét. Asszem tavaly év végén bekapcsoltunk egyet egyik ügyfelünknél. Erős árengedménnyel került a bekapcsolás olyan 60 millió forintba.

Bocs a terjengősségért!

Üdv.
Mr. Grizzly

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#142) Grizzly79


Grizzly79
tag

Az energiafogyasztás is érdekes lehet! Ha tudod kérlek mérd meg azt is!

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#143) kekegsm válasza Rive (#132) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem meg pont nem. A szerver az a vas. Van szerverszoftver, szerverfelugyelet, stb, de maga a szerver, az a vas. Ha osszedobjak egybe az okossagokat, akkor abbol lesz az adatkozpont.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#144) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

hali mindenkinek.
bocsa előre is hogy ide rondítok a hülyeségeimmel, de nem nagyon találtam olyan helyet ahol megoldást kapok.

az a helyzet hogy hozzájutottam egy ilyenhez : [link]
ami van benne :
- Intel Server Board SE7501WV2 [link]
- Intel Xeon 2800/512/533 + rézborda
- 2x 512MB 266MHz RegECC Kingston Value Ram (KVR266X72RC25L/512 2,5V)
- 2x36GB Maxtor Atlas IV SCSI HDD
- Floppy + CD-Rom (SCSI csatin vannak ezek is)
- 350W HotSwap táp
- SCSI Raid panel.

Megtartani nem nagyon akarom, mert van már egy gépem, és ami azt illeti ez a kis doboz elég hangos is :D
szóval csak annyit szeretnék kérdezni hogy mennyiért lehetne eladni egy ilyen cuccot???
válaszotokat előre is köszi (akár privibe is),és még egyszer bocs, hogy idefirkáltam :R

(#145) bambano válasza Zé_Mester (#144) üzenetére


bambano
titán

Nem írtad a gyártmányt, típust. Gari meg support nélkül szerintem nagyon keveset ér. De van apró rovat, ahol ilyet közzé lehet tenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#146) Zé_Mester válasza bambano (#145) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Gyártmány ???? ezzel mire gondolsz ?
gari nincs rá, de mégis , mennyit ér egy ilyen??? :R

(#147) bambano válasza Zé_Mester (#146) üzenetére


bambano
titán

IBM, Dell, Fujitsu-Siemens vagy ki gyártotta? Vagy made in dzsunka?
Nem írtad meg, hogy mennyi idős, mennyit használták, hogyan lehet megjavítani, ha elromlik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#148) Zé_Mester válasza bambano (#147) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Intel gyártmány, utánanézegettem, és minden az Intel honlapjára utalt.
kb 2 éves, nem tom mennyit ment, és az hogy hogy lehet megjavítani ha elromlok,azt nem tudom.de annyira nem bonyolult kütyü, ugyanolyan mint egy sima asztali konfig csak ez szerver és lapos.
amúgy ez a szerveresdi nem az én világom, nem vagyok jártas ezen a területen.

[Szerkesztve]

(#149) bambano válasza Zé_Mester (#148) üzenetére


bambano
titán

Lefényképezhetnéd a házon a gyártóra utaló feliratokat...
Lehet, hogy ramot nem kunszt cserélni benne, de ha a táp elpukkad?
Ilyen méretreszabott tápot nem tudom, hol lehet beszerezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#150) Zé_Mester válasza bambano (#149) üzenetére


Zé_Mester
őstag

oks, teszek fel képet. :))

(#151) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

itt egy kép, lehet kicsi lesz, de sztem látható rajta minden.
am ha akarnám 10 perc alatt át tudnám pakolni az egész hóbelebancot tokkal vonóval a Stacker-embe. :D
[link] :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.