Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Azt kifelejtetted, hogy a nehany amerikai rettento paraszt tud lenni, ha egy kis hatalmat kap a kezebe /pl. egy mas orszagban./. De nem kotelezoen, mas orszagban. Itt is talalkoztam mar olyan poccsel aki meg kocsi soforkent kurvajofej volt, aztan promotaltak housekeeper managernek, azota a legnagyobb fasz lett a vilagon...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Szia Tiv61!

Sok mindent írhatnék ide, de azok túlságosan személyesek lennének.
Ezért nem írok csak annyit: Sok sikert, viszontlátásra!

Race

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) Agyasima


Agyasima
senior tag

valaki linkelhetné a távozás okát, már ha publikusan megjelent valahol. az írások hiányozni fognak.

[Szerkesztve]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#4) (Kolombusz) válasza Agyasima (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Melegedős OFF TOPIC vége.

(#5) tiv83us válasza Agyasima (#3) üzenetére


tiv83us
veterán

Asszem [link] #4842-tol kezdodik, de ne offoljuk ezt szet itt.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#6) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Jó kis írás, nekem nagyon tetszik. :DDD :R Az a baj hogy azt hiszik magukról hogy ők mindent jobban tudnak, közben a legbutább nép a világon. Nem értem azokat az embereket akik oda szeretnének menni dolgozni. :( Én semmi pénzért nem mennék. Elég baj az nekem hogy amerikai tulajdonú vállalatnál dolgonom. Nem a pénz miatt, hanem a felfogás miatt. Mindent elkövetnek hogy megnehezítsék a dolgozók munkáját. Nem elég a magyar törvények betartása hanem még hoznak onnan is sok ''okosságot'' magukkal. Ezekből látszik hogy ott az emberek nagytöbbsége a f........sok szellemi szintjén van. (nem akarok senkit megsérteni). Ahová beteszik a lábukat ott egyből ők a sztárok nem a narancs, az ottlakók pedig a bennszülöttek. Szerintem ez is az oka a lassú de biztos hanyatlásuknak. Kicsit csapongó lett ez a hsz, de mindig 2-es voltam magyarból. :B (lehet hogy ki kellene mennem elvégezni egy egyetemet?)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7) tiv83us válasza tupacamaru (#6) üzenetére


tiv83us
veterán

Legbutabb nep a vilagon? Gondold ezt at megegyszer baratom :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8) Brett apó


Brett apó
tag

bevásárlókocsit a legnagyobb gondossággal ott állitják le, ahol senki sem előre sem hátra menni nem tud és közben vigan beszélgetnek.

Szerintem ez nem csak amerikában van így.Én amikor nagy ritkán bemegyek ilyen hiper-szuper marketekbe nap mint nap látom. Azt nem tudom felfogni,hogy miért nem lehet valahol letenni azt a kocsit ahol senkit se zavar.

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#9) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Én anno 2.5 hónapot húztam le Wisconsinban egy kis helyen, és gyakorlatilag csak pozitív tapasztalataim voltak. A helyi emberek kortól és nemtől függetlenül jó fejek voltak, sokat beszélgettünk is, nem tudnék komolyabb negatívumot mondani az európaiakhoz képest. Ehez mondjuk az is hozzájárult, hogy egy kis sziget volt (kb. 6-700 állandó lakos, komppal lehetett átjutni) ahol mindenki ismert mindenkit, 99%-ban skandináv bevándorlók leszármazottai akik a hagyományok ápolása miatt azért földrajzilag sem teljesen zoknik (mint egyiküktől megtudtam náluk nincs földrajz az iskolában), és olyan nyugi volt, hogy pl. az ajtókat sem zárták és a kocsikba is benne lehetett hagyni a kulcsot. Ezt persze a szárazföldön már nem lehetett volna megtenni az ő elmondásuk szerint sem.

Szóval szerintem szokás szerint nem lehet általánosítani, főleg nem egy ekkora országnál, ilyen sokféle embernél.

(#10) tupacamaru válasza tiv83us (#7) üzenetére


tupacamaru
veterán

Átgondoltam barátom. :) Nincs változás. :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#11) Daweee válasza tupacamaru (#10) üzenetére


Daweee
őstag

Tény hogy pl az európaik nagy része úgymond ''fölöttük áll'' műveltségileg, de azért élnek még a 3. világban náluk is csökkentebb emberek...

(#12) FPéter válasza tupacamaru (#10) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nekem sok amerikai barátom van és nem hülyék. De ha ilyen rossz helyen dolgozol, akkor szerintem menj el onnan.

(#13) tupacamaru válasza Daweee (#11) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én sem Új-Guinea őslakosságára gondoltam. ;) :R

FPéter: Én nem mondtam hogy az amerikai barátaid hülyék. :R Inkább úgy fogalmaznék hogy műveletlenebb a nagytöbbség. Persze én sem vagyok egy géniusz. :R Én kérek elnézést ha bárkit is megsértettem a magánvéleményemmel. :R :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egy népet, különösen egy ekkora, ennyire vegyes népet egyként kezelni elég bátor (vagy botor?) vállakozás. igen, vannak egyének, és kisebb-nagyobb csoportok, akik sokkal kevéssé műveltek, mint te vagy én. de vannak olyan csoportok, nem is kis számban (ennyi ember közül nem nehéz :D), akinek a nyomába se érnénk tudásban, műveltségben. és nincs olyan, hogy átlagamerikai. nincs olyan, hogy átlageurópai. nincs olyan, hogy átlagmagyar.

(#15) tiv83us válasza tupacamaru (#10) üzenetére


tiv83us
veterán

Akkor kezdj el gondolkozni /ha nem megy, akkor nezz utana a wikipedian/, hogy azt az operacios rendszert amit most hasznalsz kik fejlesztettek ki, kik programoztak. Fogadjunk, nem a magyarok :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#16) tupacamaru válasza tiv83us (#15) üzenetére


tupacamaru
veterán

:R :B :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17) raszputyin válasza tiv83us (#15) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nem akarok kötekedni, de a legtöbb dolgot talán az indiaiak programozzák a nagy cégeknek, pl. a Microsoftnak. És szerintem nem az ügyes programozás az intellektuális pezsgés fokmérője.
A mondandóval persze semmi bajom nincs, sőt, én is állítom, hogy igen magas színvonalú szellemi élet is folyik az USA-ban. Kár, hogy a hatalomban ez nem mutatkozik meg.
Egyáltalán nem igaz, hogy az amerikaiak buták, sőt, pl. a dél-európai meg a kommunizmus-sújtotta népeknél (mint mi) sokkal ügyesebbek a gyakorlati életben. Más kérdés, hogy bizonyos fajta témákat -- mint pl. a külpolitika, a történelem vagy a természettudomány -- mélyebb általános érdektelenség övez, nyilván az iskolai hagyományok miatt.
Ennek egy nagy hátulütője van, az, hogy a demokrácia nem működik olyan szinten se, mint nálunk. Ami nem szerencsés, mivel a világ legerősebb arzenálját birtokló államról beszélünk.

(#18) Blaise válasza tiv83us (#15) üzenetére


Blaise
veterán

Hmm....pl Charles Simonyi ? ;)

(#19) gorlin válasza Blaise (#18) üzenetére


gorlin
őstag

Ő a word,és excel alapjainál volt ott ha jól tudom.


Amúgy nekem,nagyon tetszettek ezek az amerikáról szóló cikkek.Sajnálom hogy abbahagyja a cikkíró a folytatást.
Kár hogy sikerűlt elvenni a kedvét.

(#20) Blaise válasza gorlin (#19) üzenetére


Blaise
veterán

többe között igen, de ő volt a vezető fejlesztő a Microsoftnál

(#21) moma


moma
őstag

Én is sajnálom, hogy leléptél... persze tény, hogy értelmesebben is el lehet tölteni az időt :D

Az öltözködéses rész tényleg érdekes, de nekem inkább szimptatikus. Döbbenet volt amikor new york egy tök elegáns részén ahol valami top divat üzletek voltak, megy a nő a sima egyszerű mackó alsóban meg valami pólóban, boltról boltra... nekem akkor égett volna az arcom rendesen. mindenestre én ekkor rájöttem, hogy van egy kis megfelelési kényszerem, amitől igyekeztem azóta megszabadulni :DDD És ez a megfelelési kényszer és talán kisebbrendőségű komplexus, amitől az amik eléggé mentesek, sokakra jellemző itthon, és nem csak öltözködésben (de ebben pont volt is itt egy topik amiben egyesek azt fejtegették, hogy hogyan függ össze az öltözködés a tisztelettel, meg mit tudom én még mivel), hanem egy csomó más tünete is van. Pl amikor kijut a magyar külföldre mindenkitől azt kérdezgeti, hogy tudja e hogy hol van budapest, ha meg ide jön a külföldi, akkor azt kérdezgeti folyton, hogy mi a véleménye az országról (még az újságírók is megeresztik ezt a kérdést minden alakalommal). Vagy amikor valaki magyar rosszfát tesz a tűzre kint, akkor itt a többség sopánkodik, hogy szégyent hoz ránk, milyen dolog ez, holott, miért kéne bárkinek szégyelni magát valaki más miatt akit mégcsak nem is ismer. És lehetne ezt sorolni még. Kicsit nagyívű volt, bocs :P

we all deserve a bit of luck.

(#22) sh4d0w válasza raszputyin (#17) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A magas szellemi szint soha nem lesz jelen a hatalomban; anno volt egy, esetleg kettő, de azokat lelőtték. Elnöknek soha nem futtatnak be észkombájnt, mert a háttérben lévőknek nem érdekük - a végén ugyanis még elszakítja a gyeplőt a nagy eszével és kitálal. A neokonoknak pl. a Bush-félék a megfelelőek, mert bármilyen hülyeségre rá lehet venni őket.

Úgy egyébként meg azt gondolom, hogy az USA-nak haza kellene takarodnia a Közel-Keletről, nem pedig újabb háborút indítania. Persze ebből sem lesz semmi, mert a jelenlegi elnököt támogató csoportoknak a háború az érdekük, nem a visszavonulás. Demokrácia meg 9/11 óta nincs, azóta Nagy Testvér van...


[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Mórral kapcsolatban én örülök, hogy nincs itthon halálbüntetés.: Meghalt volna egy olyan ember, akinek az adott gyilkossághoz semmi köze. :( :( PErsze nem akarom felmenteni más bűncselekmények alól, csak példának hoztam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) EQMontoya válasza Kalandor (#24) üzenetére


EQMontoya
veterán

nézőpont kérdése. ha ezek tök véletlenül nem buktak volna le, akkor Hajdu és Kaiser még mindig a móri gyilkosként csücsülne a börtönben... ügyvédektől hallottam, h ebben az országban nem szabad bevezetni a halálbüntetést, annyira szar a itélkezés... és ebben erősen igazuk van.

Same rules apply!

(#26) Janoska26 válasza tiv83us (#15) üzenetére


Janoska26
addikt

És kinek az elvei alapján készült számítógépet használod most? :U ;)

(#27) 3psilon válasza Janoska26 (#26) üzenetére


3psilon
aktív tag

Jajj. Ebben ne versenyezzünk.

Amcsinak abban van nagy mázlija, hogy jó helyen vannak. Kimaradtak minden háborúból, mármint őket nem támadták. Csak egymást volt eszük mészárolni.
(Állítólag a II. világháborúban hazai földön csak kb. 6 ember halt meg, egy lelkész és családja. A japánok robbanószerrel töltött léggömböket küldtek Amerika felé, mert repülőkkel nem lehetett oda élve eljutni. Egyetlenegy ilyen talált csak el valakit.)

Nomeg az atombombát is mi készítettük nekik, persze azt már nem mondták szegény Szilárd Leónak, hogy a japánokra dobnák le. A fizikusok nem is gondolták, hogy egy város közepébe lőnék.
Nagasaki meg már felesleges volt, de ugye az USA megengedheti magának, hogy fitogtassa erejét.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#28) raszputyin válasza Kalandor (#24) üzenetére


raszputyin
senior tag

minimum 5-10 év
Éppen erről van szó. Lehet érvelni amellett, hogy technikailag előnyös és megfelelő kontextusban jogos, ha egy társadalom állami gyilkológépezettel próbálja a szennyét a szőnyeg alá söpörni [ebbe itt nem folyok bele, könyvtárnyi irodalma van a vitának].
De azt a megaláztatást, amit pl. az USA-ban a per, majd a halálsor jelent, épelméjű ember nem igazolhatja azzal, hogy ''ez bármit megérdemel'', már azért sem, mert az embertelenség nemcsak azt sújtja, aki ellen irányul.

(#29) ngabor2 válasza raszputyin (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én igazából azzal se igazán tudok mit kezdeni, hogy miért kell mindenkit a ''legjobbra'' kényszeríteni. miért kell minden hibát kijavítani? miért kell minden betegséget meggyógyítani? miért kell minden problémát megoldani? akkor is, amikor az ebben szereplők nem is feltétlenül akarják. asszem Churchill mondása, hogy a demokrácia nem a tökéletes rendszer, csak eddig nem találtak ki jobbat. tökéletes demokrácia nincs, nem is volt, és amíg 1-nél több ember van, addig nem is lesz. 2 ember sohase egyenrangú. és ha már nem egyenrangú, akkor a magasabb rangú próbálja éreztetni a ''felsőbbrendűségét'', az alacsonyabb meg az ''egyenrangúságát''. de az egész élővilágból se tudnék most példát felhozni az egyenrangúságról, lehet, mert nem is igazán van. az erős győz, és még erősebb lesz. a gyenge elbukik... hacsak nincs egy ''felettük álló'' erő, ami szelektál. de ha van ilyen erő, akkor megintcsak 2 út van: az erőset nem hagyja kiteljesedni (tehát elnyomja az erősebbet), vagy nem szól bele (közvetve elnyomja a gyengébbet).

(#30) sh4d0w válasza 3psilon (#27) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Érdekes, hogy sokan nem látják a Japánra ledobott 2 atombomba valódi mibenlétét...
Az a 2 bomba már az oroszoknak szólt, nem Japánnak; Japán anélkül is megadta volna magát, feltétel nélkül. A hidegháború valójában nem a II. Világháború után kezdődött, hanem amikor Truman székbe került... csak ugye az oroszokra akkor még nem lehetett ledobni, hiszen ''szövetségesek'' voltak.

Mindemellett nem csak az atombombát adtuk az USA kezébe, hanem az atomreaktort is; Teller Edének elévülhetetlen érdemei vannak az atommáglya megalkotásában, de a reaktorbiztonság alapjait is egy magyar, nevezetesen Wigner Jenő rakta le.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#31) Motion_Blur válasza Janoska26 (#26) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szép válasz :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32) tiv83us válasza Janoska26 (#26) üzenetére


tiv83us
veterán

Es te kinek a kitalciojanak gyumolcse /ugyhivjak internet/ altal uzengetsz most nekem egy pc-s portalon? :)

Annyira felesleges ezt a ''versenyzest'' folytatni...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#33) moma válasza tiv83us (#32) üzenetére


moma
őstag

Ráadásúl szerintem szintén értelmetlen bizonyos emberek teljesítményét valamiféle közös teljesítményként felfogni. Nem hiszem, hogy abból a szempontból, hogy én vagy más erről a fórumról, vagy egy konkrét amerikai mennyire vagyunk hülyék, sokat számítana, hogy magyar volt e pl neumann. Márpedig épp az előbbi az ami számít. És ha még ez sem lenne elég, abba is érdemes belegondolni, hogy ha azok a tudósok akik az usa-ba nagyot alkottak, ha itt maradnak nem valószínű, hogy befutják ezt a pályát...

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#34) Janoska26 válasza tiv83us (#32) üzenetére


Janoska26
addikt

Nem akarok én versengeni, csak kis országunk értékeit sem kell elfeledni. :B

(#35) Kobaljov válasza 3psilon (#27) üzenetére


Kobaljov
senior tag

''Kimaradtak minden háborúból, mármint őket nem támadták..''
''Állítólag a II. világháborúban hazai földön csak kb. 6 ember halt meg..''


ahhhhh :W pl. Pearl Harbour..

''Nomeg az atombombát is mi készítettük nekik, persze azt már nem mondták szegény Szilárd Leónak, hogy a japánokra dobnák le. A fizikusok nem is gondolták, hogy egy város közepébe lőnék.''

A ''mi'' azért kicsit erős, mondjuk úgy, hogy több magyar is részt vett benne.

Ennyire azért ne legyünk naívak, hogy a tudósok ne tudnák, hogy egy bombát mire használnak, főleg egy világháborúban. Teller Edét ha jól tudom azért utálják a Los Alamos-i központban mert anno ő volt az egyik támogatója annak, hogy valódi célpontokra dobják le a bombákat, ezzel szemben a többiek azt a verziót támogatták inkább, hogy valami kihalt területre és mutassák meg a japánoknak.

Nagasaki inkább azért volt mert Hiroshima után még mindig hezitáltak a japánok.

[Szerkesztve]

(#36) Foxi válasza Kobaljov (#35) üzenetére


Foxi
senior tag

Elsősorban azért volt két robbantás, mert a két bomba eltérő hasadóanyagot tartalmazott és tesztelni akarták melyik válik be jobban valós körülmények között.

(#37) 3psilon válasza Kobaljov (#35) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hazai föld alatt az Észak-Amerikában található államokat értem.

Csak annyira ''mi'', hogy mi fedeztük fel a láncreakciót, írtunk levelet az amcsi elnöknek erről, és magyar ember vezette a titkos intézetet, ami ezzel foglalkozott.

A tudósok arra hajtottak, hogy előbb kész legyenek a bombával, mint a németek. Arról persze már nem értesültek, hogy ők nem készítenek ilyen fegyvert.
És nem arra gondoltak, hogy Japánra dobják le, egy város közepébe. Meg még egyet a Szovjetunió kedvéért.

Elolvastam róla egy könyvet (Atommagközelben), nem kell vitázni :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#38) Rover623 válasza Kobaljov (#35) üzenetére


Rover623
félisten

ahhhhh pl. Pearl Harbour..
Egy ilyen szlávos nick-nek elnézem hogy nincsen vele tisztában: Hawai csak 59-ben lett az USA 50. tagállama...:P
Tehát 41-ben jogilag még nem volt ''hazai föld''...;]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#39) Dr.F.E.R.I. válasza tiv83us (#15) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hát, én ezzel az oprendszerrel nem nagyon mernék dicsekedni...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#40) tiv83us válasza Dr.F.E.R.I. (#39) üzenetére


tiv83us
veterán

En a sajatommal merek, te nemtudom mit hasznalsz...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#41) Kobaljov válasza 3psilon (#37) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Oké, a szűkítéssel már stimmelhet az állítás

A ''mi'' kapcsán: azért elég sok más nemzetbeli is részt vett az atombomba kifejlesztésében (csapatmunka), ami miatt továbbra sem kötném ennyire hozzánk.

Az intézet vezetéséről nem tudtam eddig, tudtommal Oppenheimer volt a csoport (tudományos) vezetője (a ''teljes'' igazgató pedig egy katonai tábornok volt). Teller létrehozott egy laboratóriumot a témában de az már évekkel a háború után volt.

Vitázzunk, abból tanul az ember (meg egy forrás: nem forrás általában ;) )

(#42) Kobaljov válasza Rover623 (#38) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Államként lehet, hogy csak akkor, de tudtommal már előtte is az USA-hoz tartozott (nekem is eszembe jutott a dolog anno, ezért megnéztem a Wikipedián ([link]), az ezt mondja:

''Despite some opposition in the islands, the Newlands Resolution was passed by the House June 15, 1898, by a vote of 209 to 91, and by the Senate on July 6, 1898, by a vote of 42 to 21, formally annexing Hawaii as a U.S. territory.'')

és mint ''amerikai szűlőföld'':
''The power of the plantation owners was finally broken by activist descendants of original immigrant laborers. Because they were born in a U.S. territory, they were legal U.S. citizens.''

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.