Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Helló! Végigolvastam a cikked. Metal-hoz eddig sok közöm nem volt, de kedvet hoztál pár albumhoz, úgyhogy megpróbálom beszerezni őket. Így hozzá nem értőként mondom hogy szerintem magát a cikket nagyon jól megírtad (figyelembe véve azt is hogy eléggé szubjektív egy ajánlóról van szó). Gratula :C

(#2) #53246592


#53246592
törölt tag

Jo cikknek tunik, majd vegig olvasom ha kicsit több idöm lesz. Az eddig szamomra ismeretlenek közul az Estatic Fear-t tutira meghallgatom majd :)
Egy ilyen listabol (söt barmilyen metal top listabol) nekem nagyon hianyzik az Opeth, de ez szubjektiv.

(#3) Loretto


Loretto
veterán

Két albumot személyes tapasztalat/szimpátia alapján én is csak ajánlani tudok: Dream Theater ill. Ensiferum. Útóbbinak érdekes módon a többi albuma is tetszett, Dream alapvető.
Amennyiben saját gondolatok, úgy nagy ízlésesen van leírva minden gondolatod.
Gratulálok. :)

Soirée...

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ejjha, jó kis összeírás. (Áhháhá, sajnáltam, hogy Manowar nincs benne ;)) Én ilyet nem tudnék, soha sem album szerint hallgatok, főleg nem rockot és fivéreit, hanem csak azt az albumonként egy-két bestof számot, összesen is csupán párszázat. ;]

(#5) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Black Metal Ist Krieg ;]
:R

Nos Omnes Una Manet

(#6) Móci


Móci
addikt

Jó kis írás lett, gratula!
Nem egy kedvenc albumomat sikerült felsorolnod, ennek örömére elő is veszem a régebbi, örök klasszikus darabokat. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) sh4d0w válasza #53246592 (#2) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha találsz ilyet, a lelőhelye engem is érdekelne...

Crystalheart: ide nem való discozene... ;)

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#8) cucka


cucka
addikt

ez nagyon vegyes lista, tényleg egyéni ízlést tükröz.
az estatic fear, forest of shadows és saturnus hármas igazán meglepő, nem nagyon szokták emlegetni ezek lemezeit nagy kedvencként. (mondjuk nem értem, miért, saturnus nálam is nagy kedvenc, nagyon alulértékelt zenekar, forest of shadows-tól is nagyon kellemes a cikkben említett ep, sajnos a többi anyaguk elég gyenge).
az, hogy miért lett sokak kedvence a wintersun lemez, az máig rejtély számomra, nekem nagyonis tucat unalmas svédmetálnak tűnt, tele jó kis bodom nyúlásokkal.
communic-nál pedig elképesztő, hogy mennyire nincs egyetlen saját zenei ötletük sem.
éés ha már satyricon, akkor sokkal inkább a rebel extravaganza, az olyan csúcs náluk amit soha nem fognak megismételni. (egyébként vasárnap koncert :D )

[Szerkesztve]

(#9) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Hagyjuk már ezt a gitártechnikai erődemonstrációs hülyeséget. Nézd csak meg a hangszerelést. Tipikus effektelt pergő, a 90-es éveknek megfelelő hangzás. Akkor ez volt a divat, ez kellett a népnek. Méghogy nem tudja megközelíteni ezt a lemezt, akkor hol van a Scenes from a Memory? Vagy a Six Degrees of Inner Turbulence? A Change of Seasons? Attól, hogy Neked nem jön be, még nem kene ráaggatni egy olyan általános jelzőt, ami nem igaz. Nekem is az egyik kedvencem az Images, de tudnék mondani számtalan olyan számot még a DT-től, ami legalább olyan (ha nem jobb), mint amik azon az albumon vannak.

[Szerkesztve]

(#10) snecy válasza C4mp3r (#9) üzenetére


snecy
senior tag

Természetesen pont emiatt szubjektív a dolog, de azt a véleményem fenntartom hogy a DT életében az Images and Words a csúcs, ha az utána jövő 15 évet letagadnák, már a legnagyobbak között lennének. De mondom, ez nem flémkeltésre való téma, inkább egyéni ízlés ;]


[Szerkesztve]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#11) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én ezek közül főként a Katatonia-t ajánlanám. Nagyon jó zenéket nyomnak :R

- http://pazsitz.hu -

(#12) snecy válasza Loretto (#3) üzenetére


snecy
senior tag

Ennéli egyénibb gondolatok már nem is lehetnének :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#13) C4mp3r válasza snecy (#10) üzenetére


C4mp3r
addikt

Nálam mindig is a legnagyobbak között lesznek. :R

Persze nem flémelni akartam, csak kicsit felhúzott a dolog, de már minden rendben. :D

(#14) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

jó cikk. :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#15) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Mijazametal?! [kép] Én ezekből egyet se ismerek ( :B ) de amit szívesen hallgatok, az pl: Nightwish :U Az is északi :DDD

(#16) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Jó cikk, de én a másik táborhoz tartozom inkább (alter/hardcore:D), egy kis ízelítő, hátha többen is kedvet kapnak (nagyvonalakban keresgéltem):)

August Burns Red: The Truth Of A Liar [link]
Story Of The Year: Anthem Of Our Dying Day [link]
All That Remains: Six [link]
Bullet For My Valentine: Tears Don't Fall [link]
Children Of Bodom: Downfall [link]
It Dies Toady: A Threnody For Modern Romance [link]
I Killed The Prom Queen: Say Goodbye [link]
Light This City: The Unwelcome Savior [link]
Soilwork: Stabbing The Drama [link]
Still Remains: The Worst Is Yet To Come [link]
InME: Neptune [link]
Haste The Day: The Minor Prophets [link]

(#17) snecy válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


snecy
senior tag

Soilwork és All that Remains eléggé bejövős, főleg a Fall of Ideals album :)
Na meg ha HC, akkor az Unearth - Oncoming Stormjának is ott a helye.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#18) Alvin_ti4200 válasza snecy (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

úgyúgy:R Az Unearth-ről eddig nem is hallottam, de nagyon jó kis muzsika, sürgősen pótolom:D

(#19) snecy válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


snecy
senior tag

Plusz eszembe jutott még a Shadows Fall meg a Feast for The Crows a jobbak közül, de ez már off :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#20) Loretto válasza God Vazzeg (#15) üzenetére


Loretto
veterán

Légy nyitott mindenre. Mostanában nálam is nagyon nagyon vegyes a zene. De tényleg tábor óta SAMYka nem is tudom milyen irányzatát (trance talán:F) sokszor hallgattam, LGT best of etc... :) Yamato is sokat hallgatott. És sok OST.

Soirée...

(#21) Alexios


Alexios
veterán

nameg ottvannak a helloween-től is albumok;) pl. time of the oath, master of the rings...(a kepper albumok is jók;))

(#22) sh4d0w válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Höhö, egyszer elkezdtem a Children of Bodom-ot hallgatni; addig, amíg csak a zene ment, tetszett, aztán amikor elkezdődött az ''ének'', nekiálltam hangosan röhögni :)

adam014: korábban is említettem, ez az írás nem a discozenékről szól... ;)


[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#23) snecy válasza sh4d0w (#22) üzenetére


snecy
senior tag

Pedig ezeknél a zenéknél a tiszta énekhang nem túl szokványos. :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#24) Eagle16 válasza sh4d0w (#22) üzenetére


Eagle16
addikt

Pedig az ének a második legjobb benne :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#25) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nekem egy kis pattogó mitugrász képe ugrott be az énekhangról :)

Egyébként főleg a Gothic stílusban vannak tiszta énekhangok (csak azért merem ezt megemlíteni, mert az ajánlóban is van), főleg Amy Lee-é; Full Blown Rose-ban sem rossz a csajszi hangja, de ezt fellelni torrenten képtelenség - legalábbis a full albumokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) Calogero


Calogero
addikt

Jó kis cikk gratula

Én ezeket hallgattam elsősorban

Black Sabbath,Iron Maiden (TheNumber Of The Beast), S.D.I.,Manowar,Metallica (fekete album és az And Just For All nagy kedvenc volt), Runing Wild, WASP.

Magyarok közül pedig a Pokolgép (Éjszakai bevetés, Pokoli színjáték), Ossian (Acélszív), Edda (első 4 album)


javítva, köszi hogy szóltál

[Szerkesztve]

(#27) sh4d0w válasza Calogero (#26) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Number of the Beast, nem véletlenül...?

https://www.coreinfinity.tech

(#28) snecy válasza Calogero (#26) üzenetére


snecy
senior tag

Nagy old-school forma lehetsz :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#29) L|zsidoboz válasza sh4d0w (#25) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

DT, symphony X, Sonata Artica, Rhapsody... itt is nagyon jók az énekhangok.
Mégsem tudnám egyikőjüket sem elképzelni a COB énekeseként, egyszerűen más világ... :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#30) Franticfox


Franticfox
tag

Metal top 15? Inkább átnevezném mondjuk black/death/viking metal top 15re,:)) mindazokon által a Dream meglepő egy ilyen felsorolásban.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#31) snecy válasza L|zsidoboz (#29) üzenetére


snecy
senior tag

A power metalban nem igazán szoktak hörögve énekelni, márcsak azért is mert ez a pajzsos, pallosos, csizmás trú heavymetalhoz áll közel :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#32) harry válasza Calogero (#26) üzenetére


harry
veterán

Metallica és Iron Maiden nálam is nagy kedvenc :R Mellette KoRn és újabban CoB. Ezek az arcok amúgy is elég érdekesek, egyszer csináltak egy videót 'Trashed, Lost & Strungout in Helsinki' néven, azt végig röhögtem :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33) HavocS


HavocS
senior tag

Az Amorphis Eclipse-ével, és a Moonsorrow Voi...izé :D szóval az az album tényleg nagyon jó, a többit nem ismerem a Whoracle-t kivéve. Dream Theatertől viszont pont az Images And Words-öt metal listába tenni talán merész, viszont nálam a Train Of Thought-nak ott a helye, méghozzá első helyen :R

(#34) C4mp3r válasza HavocS (#33) üzenetére


C4mp3r
addikt

''Dream Theatertől viszont pont az Images And Words-öt metal listába tenni talán merész, viszont nálam a Train Of Thought-nak ott a helye, méghozzá első helyen''

Egyetértünk, viszont én még ide sorolnám most megjelent Systematic Chaos-t is. :) Na meg kedvenceim még a Fear Factory, Pantera stb.. :R

[Szerkesztve]

(#35) Alexios


Alexios
veterán

igaz ez amerika de nekem a trivium ascendancy albuma is bejön, pl. a Rain elég jó szám de a Dying In Your Arms is elég jó szám bár ez utóbbi más mint a rain, dallamosabb:)

(#36) snecy válasza C4mp3r (#34) üzenetére


snecy
senior tag

Persze sokminden kimaradt, de majd ha lesz időm és kedvem, akkor kibővítem az ajánlót harmincra :)

[Szerkesztve]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#37) deicide


deicide
veterán

Emperor - Anthems to the Welkin(g) at Dusk (a G nincs benne)...
Katatonia - Tonight's Decision is rosszul van írva.


Immortal - Sons of Northern Darkness, ez pedig szerintem a Black Metal legnagyobb albuma, de a fent felsoroltak is megvannak 1-2 kivétellel, jó kis válogatás ez.

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#38) BloodRay


BloodRay
veterán

Nah ezek közül belehallgatok a pár ismeretlenbe.
Egyébként nekem Masterplan és Dimmu Borgir nagyon bejövős még. ;)
Egyik kicsit lágyabb, másik kicsit durvább. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#39) Crystalheart válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hehe, Manowarra mondtak már nekem sokmindent, hogy ''Á ez nekem már túl metál'' vagy ''Hülye megalomán monumentálismániás idióta vagy'', de discozene épp nem rémlik :P Hehhehe :DDD Bár a jelen listából tényleg kilógna, Eric Adams énekhangja nos... az énekhang :)

[Szerkesztve]

(#40) snecy válasza Crystalheart (#39) üzenetére


snecy
senior tag

Manowarnál nem is az énekhang vagy a zene a durva, hanem maga a színpadi megjelenésük a komikus :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#41) harry válasza Crystalheart (#39) üzenetére


harry
veterán

Szeritnem félreértettétek egymást emiatt:
''... soha sem album szerint hallgatok, főleg nem rockot és fivéreit, ''
De gondolom ezt úgy értetted, hogy 'rock zenét nem albumonként rendszerezve' hallgatsz (és nem úgy, hogy 'rock zenét nem hallgatsz'). Amúgy albumokat én sem szoktam nézegetni. Sokszor nem is tudom egy számról, hogy melyik albumon van. De persze változó, van olyan album is, amiről szinte minden szám tetszik.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42) Crystalheart válasza harry (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hja, ez lehetett, le sem esett... :DDD Szóval abszolút nem nézem én sem, mi melyik albumon van. Többnyire végighallgatom az adott együttes összes létező számát, és a legjobbakat beteszem a fő playlistembe. Hogy ''rockot és fivéreit'', azt meg azért írtam oda, merthogy amellett még szimfonikus zenáét (pl játékzenéket, filmzenéket) hallgatok, de úgy tűnik, itt a nagy-híres fogalmazókészségem csődöt mondott :P

(#43) Crystalheart válasza snecy (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hehe, akin annyi izom van, meg hivatásos erőember, az nem rejtegeti :D Mondjuk koncertre úgysem megyek, féltem a hallósejtjeimet tőlük. Nekem csak az számít, amit a lemezről hallok :)

Bár a barbárrucis korszak tényleg elég... khmm... érdekes volt... ;) De akkor még nem is éltem.
[link] Akkor ez volt a menő... :DDD

(#44) sh4d0w válasza Crystalheart (#39) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Lehet, ámbátor ha éppen olyanom van hogy vmelyik Zombie-t hallgassam (White vagy Rob), ahhoz képest a Manowar elég ''ohne zucker'' :)

https://www.coreinfinity.tech

(#45) snecy válasza Crystalheart (#43) üzenetére


snecy
senior tag

Vannak zenekarok akik nem tudnak vagy nem is akarnak kinőni a 80-as évekből, a Manowar pont ilyen :DDD

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#46) #53246592 válasza sh4d0w (#7) üzenetére


#53246592
törölt tag

Na igen, ha talalok... Fenn vannak a myspace-en, ott meg lehet hallgatni 3 szamot, meg a kiadojuktol lehet rendelni CD-t

Amugy most hallgatom a Communic-ot (Waves of Visual Decay album). Hogy mitöl lenne ez DT utod azt nem tudom, de kimondottan jo zene.

(#47) snecy válasza #53246592 (#46) üzenetére


snecy
senior tag

Nem kimondottan DT utód, hanem inkább arra értették hogy a progrock/metal új zászlóshajója, vagy ilyesmi, főleg azok után, hogy a szakma elég megosztottan értékelte az Octavariumot és a Systematic Chaost, míg a Communic mindkét albumáról igen pozitívakat írtak.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#48) Crystalheart válasza sh4d0w (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Minden zenekarra rá lehet kontrázni valamelyik oldalról :D Nem rosszak a Zombie-k sem, de valahogy nekem nem elég monumentálisak.
Manowar meg pont olyan, hogy kell hozzá egy fokú középkormánia is. ;];];] Ha olyan hangulatom van, hogy legszívesebben egy hammerrel csapnék be egy várkaput, csak beteszem ezt ;]
[link]

Amúgy tőlük is csak egy válogatásalbumra való számot hallgatok, mert tényleg rengeteg sablonzenéjük van. Bár nekem még nem tudtak olyan zenekart mutatni, amire ne mondtam volna, hogy sok a sablonjuk :P (Ezért sem hallgatok albumokat. Hacsak nem direkt bestof, akkor legtöbbször az a szisztéma a zenekaroknál, hogy van benne 2-3 jó szám, a többi 'elmegy' kategória, olyat meg nekem ne is mutassanak.) Kedvenc példám erre a Godsmack. Az összes számuk szinte ugyanolyan :D De az az egy, ami A Skorpiókirály és a Prince of Persia 2 zenéje is, az az egy bizony benne van a fő playlistemben. :)
[link]

[Szerkesztve]

(#49) menpee


menpee
aktív tag

Meghallgattam a youtube-os Estatic Fear zenét, hát bejövős! Le is szedem gyorsan valahonnan.

Egyébként In Flames nállam nagy kedvenc, bár épp az első 1-2 album nem tetszik annyira, azokon csak pár jó szám van. De a Clayman, Route to Remain és a Come Clarity már rongyosra van hallgatva :D Ezen felül SoaD, Linkin Park, Static-X, Amon Amarth, Rise Against, Walls of Jericho, Soil, Nile, Sodom, Trivium, Dark Tranquillity, és legújabb nagy kedvencem a ChthoniC van a playlistemen. Többek közt ;]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#50) snecy válasza menpee (#49) üzenetére


snecy
senior tag

Soad-ot én is kedvelem, de inkább csak a Hypnotize-t és a Mezmerize-t.
Nem tudni semmit arról hogy összeállnak-e még? Cak mert néhány tag közben saját zenekart is alapított...

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#51) menpee válasza snecy (#50) üzenetére


menpee
aktív tag

Igen, úgy volt még az Ozzfest előtt, hogy egy kis időre szünetelnek a srácok, hogy újjult erővel folytathassák, de azóta semmi hír, amit hallottam volna...nagy kár lenne értük, kedvenc számom is tőlük van.

[Szerkesztve]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#52) Vizibirka


Vizibirka
csendes tag

Köszi ezt az írást, sikerült egy kicsit tágítanod a zenei látókörömet, rájöttem hogy a Nightwish-en túl is van élet.

Még nem hallgattam meg mindet, de törekszem rá.
Még a végén trance-ből metálossá válok :)

U.I.: A Nightwish az metálilag hova tartozik? Metál egyáltalán?

(#53) Crystalheart válasza Vizibirka (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mindenesetre rock az tuti, de hogy azon belül metál-e, azt nemtom :D Érdekes vegyület mindenesetre. :D

[Szerkesztve]

(#54) snecy válasza Vizibirka (#52) üzenetére


snecy
senior tag

Szívesen. Mondjuk olyat még nem láttam hogy valaki az elektronikus zenéről hiphopp átnyergelt volna a metálra, de láttam már átalakulásokat :)

A Nightwish metalnak metal, szimfonikus és talán gótikus is, de utóbbiban nem vagyok biztos.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#55) snecy


snecy
senior tag

Elkészült közben a folytatás: [link]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#56) Damage


Damage
senior tag

Nagyon jó kis írás, gratulálok hozzá! :C
Egy apró kis dolog szúrja a szemem:
''Black Metalban addig nem hallott teátrális hangzást sikerült elérniük lassú és szélvészgyors témákkal egyaránt, melyhez igazán hatásos nagyzenekari aláfestés párosult''
A Therion a Theli c. albumukkal megelőzte őket (1996, ha jól tudom). Az addig csak Death (black?) metal együttesként ismert banda ''kikölcsönzött'' 2 profi kórust és szimfonikus zenekart. Egyik legismertebb számuk erről az albumról a To Mega Therion [link] . Hatalmas! És persze ott van tőlük a Birth of Venus Illegitima, Rise of Sodom and Gomorrah, The Beauty in Black, The Invincible Hiányoltam a felsorolásból ezt a nagyszerű zenekart! És persze ott van a kevésbé ismert Samael (Passage, Eternal, Exodus). És egy pár ''alap, klasszikus'' bandát, mint pl. Napalm Death, Cannibal Corpse (régebbi albumok).
Esetleg az azóta SONY-hoz debütált Cradle of Filth. A régi albumaik hihetetlen jók és egyedülállóak voltak akkoriban. Vegyük pl. a Lustmord and Wargasm, Bathory Aria, Malice through the Looking Glass etc. számokat. Mai napig imádom őket és összehasonlíthatatlan a mai CoF terméshez képest (nem is hallgatom az újat).
Mégegyszer grat. az íráshoz, nagyon jó, hogy mindegyik bandához van egy link és bele lehet hallgatni ezekbe a mesterművekbe!

Szerk: még annyit, hogy ''Anthems'' és nem ''Anthem''. Egyébként a legjobb Emperor album! Megvan eredeti MC-n. :)

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#57) Damage válasza BloodRay (#38) üzenetére


Damage
senior tag

Dimmu Borgir....mindjárt elsüllyedek szégyenemben, hogy nem említettem meg az előző hozzászólásomban! Egyik leghatalmasabb banda! Régi CoF mellett ők voltak a másik kedvenceim (+Moonspell, Therion és Samael). Persze szeretem a Metalica-t is a fekete albumig bezárólag. Kedvencem a Master of Puppets c. album, de a Ride the Lightning is nagyon jó! Az ...And Justice for All se rossz, de ''érdekes'' a hangzása, főlrg a dob.
A Moonspell-re most nem térek ki, mert megemlítetted a másik írásodnál. A Samael nem egy nagyon nagy banda, de csodálkozom, hogy senki nem említette meg. Érdekes az énekes hangja, sok szintetizátor van benne, de szerintem nagyon üt a zene!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#58) snecy válasza Damage (#56) üzenetére


snecy
senior tag

Köszi..
Persze, sok minden hiányzik a felsorolásból, de nagyjából az volt a lényeg, hogy minél több féle stílust prezentálni tudjak a metalon belül. Persze megért volna a black metal is egy külön blogbejegyzést a Samaellel, Corai Cradle-lel, Immortallal, Bathory-val, stb-stb.. :)

Napalm Death és Cannibal Corpse tényleg alap, de a brutal death vagy grindcore az már iszonyúan hangulatfüggő dolog, azt nem veszi elő az ember csak úgy akármikor :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#59) Damage válasza snecy (#58) üzenetére


Damage
senior tag

Dehogynem! Engem a CC mindig jókedvre derít. Mai napig örömmel tölt el az az érzés, amikor eszembe jut, hogy egy olyan hálivúdi kommersz filmben, mint az Ace Ventura az állati nyomozó (Jim Carrey) táncikál a Hammer Smashed Face c. ''mesterműre''. Engem feldob a Death Metal! :) A Moonspell, Samael, Therion meg inkább nyugtat.
Samael-től miket hallgatsz?
Megvan a dupla koncert DVD-jük (eredeti), pár klippel kiegészítve. Nagyon jó, csak a gitáros gáz benne. Szerintem totál meleg. Még szerencse, hogy a zenéjük jó! ;)


Winamp-ban kb 3000 szám, random play. És mi szól? Moonspell - Opium!
Ez mekkora?! :D:D:D

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#60) snecy válasza Damage (#59) üzenetére


snecy
senior tag

Nálam most éppen Duskfall :)
Kár hogy kihagytam a felsorolásokból, minden egyes almumuk üt, pláne az új 2007-es.

Ha rád is ezek a fajta zenék vannak nyugtató hatással, akkor már rossz ember nem lehetsz :D

Szerk: Samaelt csak érintőlegesen ismerem, ha megtennéd hogy youtube-ról linkelsz egy jobbfajta számot a zenekartól, örülnék :)

[Szerkesztve]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#61) venember83


venember83
nagyúr

Cikket atneztem, szamomra fontosabb volt korulnezni ki szol hozza, jo tudni ki mit hallgat :)) Pontosabban ki hallgat zenet.

(#62) snecy válasza venember83 (#61) üzenetére


snecy
senior tag

Na jó, bár azért a te álláspontod is érdekelne ezügyben :D

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#63) Damage válasza snecy (#60) üzenetére


Damage
senior tag

A másik írásodban linkeltem a Samael-től egy klippet. Kis költségvetésű, felejthető klip. A zene nagyon jó, az egyik kedvenc számom...de ez alapján nem lehet beskatulyázni a Samael-t. A másik negatív dolog a minőség (youtube.com). Ehhez nem árt egy minimum 256kb/sec-es minőség.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#64) venember83 válasza snecy (#62) üzenetére


venember83
nagyúr

Felsorakoztattam a youtube-os fuleket ff-ban, vacsi s meccs utan meghallgatom s velemenyt is kapsz ;) Eddig csak lightosabb gotikus metalt hallottam, de ugy nez ki meghoztad a kedvem a kemenyebb dolgokhoz...

(#65) snecy válasza venember83 (#64) üzenetére


snecy
senior tag

Nagyszerű :)
Egyébként a kérdést inkább úgy értettem hogy általában mit hallgatsz, trance, house, progressive, ilyesmik?

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#66) venember83 válasza venember83 (#64) üzenetére


venember83
nagyúr

1) Emperor - unalmas
2) Ensiferum - nagyon tetszik
3) Satyricon - unalmas, de pont forditott ertelemben mint az elso, tul sok a dob, tul pergos, hianyoznak a ritmusvaltasok
4) Amorphis - pont jo, gyonyoru, enek, gitarszolo, dob, minden ami kell
5) Estatic Fear - erdekes zene, enekszon mulik milyen az osszhatas
6) Berserk - nem talalok mar jelzoket ;) outstanding
7) Saturnus - harmonikus, finomka
8) Wintersun - zuzos, de sajnos nem nekem valo
9) Moonsorrow - horges es uvoltozes ellenere nagyon jo, hangszereles tetszik
10) Ancient Rites - a dob nagyon uralja az egeszet, de a gitar megis megtori a monotoniat, tetszik
11) Katatonia - altato-jellegu nem kicsit, de jo a vegen az a gitarszolo, eletet ad az egesz szamnak
12) Communic - nem mondok semmit, legyen eleg az, hogy tetszik
13) Dream Theater - tetszik, de eleg popularis, valszeg hamar megunhato
14) Forest of Shadows - szokasos gotikus zene, nem rossz, csak olyan szokasos
15) Rotting Christ - tul sok a horges.

Fentiekben sajat szubjektiv velemenyemet irtam le, valoszinuleg nem ertetek velem egyet, de snecy azt irta kivancsi ra, igy megosztottam.



re#65: dehogy, sima, nyugis, viszonylag old-school rockot hallgatok (Metallica, Audioslave, Tankcsapda), ujabb kemenyebb rockos valami (disturbed, saliva, rammstein) neha lightos gotikus akarmi (Nightwish, Within Temptation), 1 kis kommersz green day-s punk, ramones, toten hosen, kispal, ja meg flogging molly, nagyon birom ezt az ir punkot :DDD Roviden ennyi.

[Szerkesztve]

(#67) snecy válasza venember83 (#66) üzenetére


snecy
senior tag

Kis javítás, hogy a 6-os számnál az In flames akar lenni, a Berserk valszeg annak a mangának vagy animénak a neve, ami a szám alatt megy :DDD
Amúgy kösz a véleményt, nagyjából lejön hogy mi az ami inkább bejön neked (Dallamos, ám tempósabb sebességgel operáló zenekarok), és látszik mi az ami annyira nem jön be (kissé monoton doom és black metal).

Még a Dream Theater-höz annyit hogy ugyan populárisabb, de semelyik másik DT album nem álllta ki az idő próbáját úgy mint az Images and Words, legalábbis szerintem :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#68) venember83 válasza snecy (#67) üzenetére


venember83
nagyúr

Koszonom az elemzest, nem ir fel valami zenet, doktor ur? :DDD

(#69) snecy válasza venember83 (#68) üzenetére


snecy
senior tag

Hát, kezdésként indíthatsz egy Ensiferum diszkográfiával :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#70) venember83 válasza snecy (#69) üzenetére


venember83
nagyúr

Koszi, megfogadom a tanacsod ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.