Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kisiparos


Kisiparos
csendes tag

Ilyeneknek a csapórudat kéne applikálni az output nyílásukba :((( Soha se értettem, hogy mi az értelme a céltalan rombolásnak :(((

(#2) ByB


ByB
addikt

Ehhez tényleg nem lehet mit hozzáfűzni, itt és most megoldhatatlan! Marad az elkeseredett küzdelem... :(((

ui.: Nagypapám is vasutas volt, így én csak a legnagyobb elismeréssel...! :R

(#3) kozmate


kozmate
tag

Milyen világ ez? Mi lesz így világból?

(#4) Intelligencs

Azért tegyük hozzá, hogy ez MO-on van, ne általánosítsunk az egész világra. Hollandiában az utolsó kis falu is tip-top, és karbantartott. Biztos ott is vannak ilyen idióták, de ott - és általában a fejlettebb nyugaton - normálisabbak az emberek. Valahogy más a társadalom arrafelé.

Egyébként ezek a tizenévesek itt a vonatnál ilyenkor hányan vannak, és hány évesek? Nem lehet őket szájbacsapni? Szerintem némelyiküket még nem is nagyon verték meg. Múltkor a piros hetesen nekem meg az öcsémnek beugatott 5-6 nyikhaj. Mikor odamentünk, hogy ha nem fogják be a pofájukat, akkor szétcsapjuk az arcukat, egyből bekussoltak. Kicsit érdekesek a mai fiatalok, 17-18 éves koromban nem jutott volna eszembe két 30 évesnek - pláne ok nélkül - beszólni. No mindegy, én ha úgy adódik, nem mérem szűkmarkúan a pofonokat. :DDD

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na igen, szörnyű, hogy mennyire nem nevelik manapság a gyerekeket, és ez lesz belőlük. És akkor még olyan törványeket hoznak, hogy még a szülő sem náspángolhatja el a kis lurkót, ha rosszat tesz a tűzre. Az eredmény a történetedben leírtak. De nem kell félni, lesz ez még rosszabb is...

Persze a média sem segít a helyzet megoldásában. A filmek, a hírek, de még a reklámok is mind azt sugallják, hogy legyél önmagad, tégy amit éppen szeretnél, demokrácia van, senki sem irányíthat téged. És lám meg is van az eredménye. Elég csak felszállni a buszra, metróra, az időseknek senki sem adja át a helyét, sőt, ha esetleg szól valaki a 8-10 éves csipásnak, az még visszaszól valami durvát és röhög rajta. Egy végtlenül önző társadalommá kezdünk válni.

***

(#6) ollie válasza Intelligencs (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem pont Hollandiában vannak most zavargások a fiatalok és a rendőrség között? Franciaországban is voltak ilyen problémák az utóbbi években.

***

(#7) Peet210


Peet210
őstag

Az írást olvasva valahogy nem lepődtem meg.ÉS AZ, hogy nem lepődök meg az ilyesmin már önmagában elkeserítő.
Nincs olyan észveszejtően nagy időbeli különbség az én korosztályom és a szóbanforgó korosztály között, de mégis eszméletlen, hogy esetenként(és ez a több) mennyire más világszemlélettel rendelkeznek, és mennyire máshogy állnak a dolgokhoz.
Ha el is kapták volna őket akkor pénzbírság a szülőknek megy a többit meg bulinak fogták volna fel, és elmondhatták volna mekkora ászok(hülye kis segfejek :((( )
Őszintén szolva nem tudom merre tartunk, hogy jobb lesz vagy rosszabb, de a mostani helyzetek semmi jóval nem kecsektetnek.

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#8) Kobaljov válasza ollie (#6) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Dániában áll most a bál, nem a Hollandoknál (legalábbis ha a házfoglalók vs rendőrökre gondolsz).

Franciáknál meg a tüntetés sokkal megszokottabb dolog, a fiatalok ott is szeretik a balhét, és szeretnék a maguk diáklázadását ('68?) megélni. Egyik kint élő ember írt kb. egy éve a kinti helyzetről, anekdota volt, hogy pl. az egyetemen (talán a Sorbonne-on) is hagyták, hogy ''elfoglalják'' az épületet egészen addig amíg a rektor borospincéjéhez nem nyúltak, akkor kipofozták onnan őket.

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Elég durva amit ezek a taknyosok csináltak.Talán a legegyszerübb megoldás az lett volna ha vmi célszerszámmal jól összeverni őket, akkor talán elmegy a kedvük a céltalan rongálástól.De sajnos lehet, hogy semmit se érne a testi fenyítés, mert utánna ujból kezdenék.És az a baj, hogy ez évről évre egyre csak roszabb lesz, mert sokan azt hiszik, hogy mindent megtehetnek és rájuk nemn vonatkoznak a szabályok :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) Retro11 válasza Kisiparos (#1) üzenetére


Retro11
senior tag

Hát érteeeed öcsém ők a vagányok vazzee nem vágod:(!Szánalmas..
Én idén éretségizem,kékruhásnak készülök,focizom rendszeresen,járok ide-oda,nem vagyok egy otthon marados semmit nem csinálos fiatal de még soha nem romboltam..2éve van barátnőm,nem szégyelem haverok elött is megmondani azt hogy te fas* ezt miért kellet meg stb és mégis birnak,sokan vannak és számithatnak rám és én rájuk.Pedig nem törtünk szét 1lócát se nem vertünk be ablakokat.
Itt sajnos arrol van szó hogy a gyerekek azt hiszik övék a világ.Amigy anyuci és apuci dolgozik és megvan mindene addig azt csinál amit akar.Ha nem enged ide?Akkor kiverem a balhét mert ugye megverni ugyse fog...Ha igen?Leszarom akkor ö lesz a aszar én meg akit vernek és még egy ok arra hogy balhézzak..Bizony régen volt a jó amikor a tanárok is igen oda verhettek 1sallert ha otthon elmondtáka kkor meg a szüleiktöl is:DDD!
Szerintem erről van szó.Ja meg a média elmehetne a pics**.A mai gyerekek 1értelmes mesét nem látnak csak bum-bum piff-páff aztán heló.

(#11) God Vazzeg válasza Retro11 (#10) üzenetére


God Vazzeg
veterán

''...1értelmes mesét nem látnak csak bum-bum piff-páff aztán heló''
Jaja, Tom & Jerry meg betiltva :O Szánalom :(

(#12) Retro11 válasza God Vazzeg (#11) üzenetére


Retro11
senior tag

Jaja én is imádtam a két ''majmot'' és ezt tiltják be???Siralom...Áhh amugy csak felmérgesitem magam,a tehetetlenség ez ami fáj..Csak azt tudom ilyenkor mondani ha nekem gyerekem lesz....:DDD!

Jégkokó: Pedig én ezt hallottam és nem is nagyon láttam.Amugymeg értelmes mesét sem látok a nagy tv csatornákon..Najó micimackó de ezen kívűl?A fránya média..Annyira befojásolja a gyerekek szocializációját.Emlékszem régen kicsi voltam nem nagyon volt tévé csak román majd 97 két nagy csatorna de addigra voltam olyan értelmes hogy nem befolyásolt a sok kaki:DDD!

[Szerkesztve]

(#13) Jégkokó válasza God Vazzeg (#11) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én egyik nap láttam a tv be ,szóval sztem nem tiltották be.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14) tildy válasza Retro11 (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Tom és jerry helyesen lett betiltva, egyik legdurvább mesének láttam régebben, még kiskoromban is. (ütlegelés, püfölés és persze mindig a macska jár pórul , és sose az egér)Szinte az össze smagyar mese kenterbe evrte.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Ősember


Ősember
őstag

az ilyen parasztokat munkatáborba kéne zárni ahol minden féle rombolástol elmegy a kedvük :U csak ugye ezek az emberek akkor igazán kemények, amikor nem látják öket, csak a szintén kemény haverjaik... humoros brigád

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) Retro11 válasza tildy (#14) üzenetére


Retro11
senior tag

Hmm.. Gondoltam is Rád elöbb utób b megjelensz:DDD!(csak pozitív)!Nos saját magamat példúl véve illetve tesómat is..Imádtuk ezt a mesét is és nevettem mert a két kis aranyos figura mindig kergette egymást (Mert az életbe is igy van) és cak nevettem amikor (mindig) Jerry beszivta..Ennek ellenére nem vagyunk agresszív állatok és nem is verjük egymást:DDD!

Magyar mesék?Természetesen körözhetetlenek de kellet oda más is néha becsömöltem frakk és társaitól:DDD!

[Szerkesztve]

(#17) tildy válasza Retro11 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

:) A véleményem megvan a fiatalokról: rendőrt rájuk. Ha még egy kis nyomravezetői díj is van, az egyik úgyis köpni fog.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) gregorik válasza Intelligencs (#4) üzenetére


gregorik
senior tag

''Azért tegyük hozzá, hogy ez MO-on van, ne általánosítsunk az egész világra. Hollandiában az utolsó kis falu is tip-top, és karbantartott. Biztos ott is vannak ilyen idióták, de ott - és általában a fejlettebb nyugaton - normálisabbak az emberek.''


nem mondanám. olyasmi, mint kemény futballhuliganizmus, pedofil hálózatok, külvárosi zavargások, pont arrafelé jellemzőek igazán. a magyarokat meg a nyugat-európaiakat se általánosítsuk.

[Szerkesztve]

(#19) 04ahgy válasza Jégkokó (#9) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a baj, hogy manapság mindenkinek annyi ''joga'' van, hogy hiába okoznak tizenmilliós kárt, még téged vesznek elő, hogy fel merted emelni a szavad. Sőt, lassan már annyi lesz a joguk a gyerekeknek is, hogy ők verhetik pofán a szüleiket. Én anno kaptam néha egy-egy jól irányzott pofont. Akkor persze ''utállak, hülye vagy'' és hasonlók hangzottak el szüleim felé. Utólag visszanézve csak örülök, hogy már akkor kaptam, és ezáltal jó irányba terelték a személyiségem fejlődését.

Tildy.: Szerintem inkább Tom és Jerry-t nézve, nevetve vezessék le a gyerekek a napi agressziójukat, mint magukat ilyen, meg olyan szuperhősnek képzelve az utcán, másokon.
Korosztályok nőttek fel a Tom és Jerry-n, mégsem lettek tőle agresszívak. Viszont van transformar, meg Son-goku, stb. Ettől meg igenis agresszívak lesznek. A frankó amerikai akciófilmeket néző 10-12 évesről meg ne is beszéljünk!

A Bud Spencer és Terence Hill filmek is tele vannak erőszakkal, ráadásul irreálisak. Két ember vs. 30... Kocsikat zúznak össze, stb. Mégsem lettek betiltva, mert nem károsak senki személyiségére. Pedig ott is mindig ők nyernek.


HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20) moma


moma
őstag

Tényleg nem túl jó, hogy ilyesmit művelnek, mondom ezt annál inkább, hogy személy szerint nagyon kedvelem a vasutat. Viszont nem lehet, hogy pont az az általános szemlélet csapódik le így az ifjabbakban, ami az itteni válaszreakciókban is tükröződik, hogy nagyából a dolgok kezelése az, hogy jól szét kell verni őket stb? Úgy értem, nem lehet, hogy pont annak a gyereke lesz ilyen aki otthon is azt hallja, hogy végül is az erőszak elfogadható eszköz erre arra, akinek a saját szülője is azt hirdeti, hogy ha valakivel gond van azt jól meg szabad, sőt kell verni. Aztán, a gyerek meg más helyzetekben gondolja azt, hogy ez a megfelelő alkalom, másról gondolja azt, hogy vele van baj? Ha az erőszak legitim eszköz a szemében (merthogy pl itt is ezt olvassa), már csak az a kérdés mikor is alkalmazza, nem az, hogy szabad e alkalmazni.
Meg elég vicces, hogy pl számítógépes játék betiltós topikokban, megy a lázadás, hogy nehogy már beleszóljon az állam, itt meg kb ez a másik alternatíva a verés mellett, hogy tiltsanak be ezt meg azt, mert hogy van ami káros (kivétel amit az adott betiltást követelő maga is kedvelt gyerekkkorában), és biztos az okozza.

we all deserve a bit of luck.

(#21) tildy válasza 04ahgy (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké, akkor csak én rühelltem azt a rajzfilmet. Mondjuk fura , a többivel semmi bajom nem volt akkoriban. (pl. maci laci, akkor a disney-s filmek, és így tovább), de t & J-vel ki lehetett kergetnia világból, és tudom, hogy ez az egyalabugyálás miatt meg a nagy macskaszeretetem miatt volt. Meg még az a baj vele, hogy az egész arról szól, hogy hogy b.sszon ki egyik a másikkal. Más iylen meséről nemnagyon tudok:U

A korosztályok emg szerintem nem egy mesén nőttek fel, hanem sok sok mesén, amiből csak 1 volt a T&J. De ez részletkérdés.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Ősember válasza tildy (#17) üzenetére


Ősember
őstag

addigis isten haragja itélkezzék felettük! :DDD

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) lajo


lajo
senior tag

Szörnyű! :(
''Vagy a szórakozó, részeg, drogos diszkópatkányok...'' ezt néhányan sértőnek vehetik , a másik oldalról is lehetne mondani bármit, de nem menjünk bele.

(#24) 04ahgy válasza lajo (#23) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akinek nem inge...

Ha az olvasóim közül valaki magát szórakozó, részeg, drogos diszkópatkánynak érzi, akkor nyugodtan sértődjön meg. De ha már az, akkor mivel is szórakozik? Rönköket helyez a vonat elé? Rombol? Akkor meg min sértődik meg? Azon, hogy az igazság fáj?

Aki meg nem érzi annak magát, az úgy sem fog megsértődni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) jerry311 válasza Jégkokó (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Két törött kézzel az emberek nem rongálnak, hanem örülnek, ha ki bírják törölni a saját se... :DDD
Aki nem ért a szép szóból... :DDD

(#26) jerry311 válasza moma (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Természetesen lehet, van aki nem tud mit kezdeni a szép szóval és abbahagyja, van aki agresszívebb lesz tőle.
Van aki azt mondja, szétverem a vonatot, mert az én adómból van tehát az enyém tehát azt csinálok vele amit akarok. És van aki rendeltetésszerűen használja az állami tulajdont is, mert az ő adójából van...

(#27) Rossi


Rossi
addikt

Volt ''szerencsém'' megtekinteni egy tűzoltók által készített fevételt egy vonatbalesetről. A mozdony telibetrafált egy a vasúti átjáróban szabálytalanul közlekedő személyautót 2 csajjal. Egyikük fejét szó szerint levitte az ütköző, a másik ''simán'' meghalt. Na én ezt a videót megnézetném a hasonló állatokkal, meg hullaházi látogatásokat tartanék nekik balesetes halottakkal. Abból talán elgondolkodnának...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28) Jégkokó válasza jerry311 (#25) üzenetére


Jégkokó
veterán

Csak éppen nekem olyan osztálytársaim voltak a suliban annó, hogy hiába vertem a fejét a falhoz, másnap vagy harmadnap ugyan ugy nem hagyott békén.Na de ez egy másik történet

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#29) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

És a rendőrség nem csinál semmit? Az otthagyott üvegekről biztos fasza ujjlenyomatokat lehet venni.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#30) God Vazzeg válasza TheVeryGuest (#29) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha nem muszáj, a rendőrség nem csinál semmit. Nekem 4 telefonomba került, mire hajlandók voltak kijönni helyszínelni mikor feltörték az autóm :( Alap esetben nem helyszínelnek, tehát annak az esélye hogy elfogjanak valakit konvergál a nullához :O

(#31) 04ahgy válasza Rossi (#27) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neked tényleg szerencséd volt. Én már élőben is láttam öngyilkos gázolást peronról. Autógázolást meg a vonatból, az ablakon kikandikálva útközben. Egyszer csak bumm...

A rendőrség tényleg nem csinál semmit. 30 v 60 nap, már zárják is le a nyomozást, elkövető ismeretlen...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) Renegade88


Renegade88
tag

2x ment el bocsi :)

[Szerkesztve]

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#33) Renegade88


Renegade88
tag

Az ilyen diszós p*r*sztokat a sínekre kötözném és hagynám, hogy a vonat szeletelt sonkát csináljon belölük. :((
Szemét banda, s még büszkék is tetteikre :(((

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#34) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Amit írsz az tényleg gyalázatos, értelmetlen pusztítás részegen, ilyen szinten, szomorú dolog.Például, mikor az üléseket felhasogatják, összefirkálják.
Azokat az autósókat sosem értem meg akik, átmennek a vonat előtt, azok meg is érdemelnék h megd*göljenek.
Az meg hogy miért nincs pénze a MÁV-nak miért veszteséges folyton az szerintem nem ilyen egyszerű, és nem biztos hogy ez visz el a legtöbbet.

- http://pazsitz.hu -

(#35) jerry311 válasza TheVeryGuest (#29) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hűűűlye vaaagy? Az egy csomó pénz!!! :DDD
Nagybátyámnál a betörő elvágta a kezét az ablaknál, aminek a romjain át bement. Természetesen, nem vettek vérmintát az ablakról, merthogy 100k HUF környékén van a DNS vizsgálat és nagybátyám nem volt hajlandó vállalni a költségeket. Azt is megmondta, melyik házba ment be (merthogy követte kocsival tisztes távolból). Mai napig szabadlábon van a betörő, tárgyalás sem volt.
Unokatesómékhoz is betörtek, ott sem vettek ujjlenyomatot sem.
Hát ennyit a Magyar Királyi Csendőrség szakszerű nyombiztosítóiról, meg hozzáállásáról.

(#36) jerry311 válasza PazsitZ (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ismered a mondást: sok kicsi sokra megy.
Nyilván nem ez a fő tétel, de valószínűleg nem is a legkisebb.

(#37) DArchAngel válasza jerry311 (#35) üzenetére


DArchAngel
tag

No meg ha minden elkövetőt leültetnének, akkor tucatnyi börtön kellene építeni, ráadásul a csürhét az adófizetők pénzéből etetnék.
Nekem az lenne a szerény javaslatom, hogy az izmos fiatalok térítsék meg a károkat (persze ahhoz el kell kapni őket), de nem úgy, hogy apuci majd kifizeti. Francokat. Saját két - bizonyára roppant erős - kezükkel, aztán amit nem tudnak helyrehozni (mert gondolom, táblaüveget nem tudnak csinálni), azért meg dolgozzanak meg valami jó mocskos munkával.
Mondjuk trágyalapátolás minimálbérért, az kellőképpen lefárasztaná őket :U

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#39) degu válasza jerry311 (#35) üzenetére


degu
senior tag

Nem errol van szo!
Az alvilag atvette a hatalmat! Most mar ok diktaljak torvenyhozast,a rendorseget,az apparatust! Vipera nuku,gumilovedek nuku,azonosito tabla viszont KOTELEZO../.igy lehet szemely szerint megsemmisiteni/erkolcsileg,jogilag/,azt,aki meg hajlando vedeni minket!/
A rendorseg gyakorlatilag mukodeskeptelenne lett teve!
Halalbuntetes eltorolve,minden ugyved azzal kezdi,hogy...vedencem artatlan...Kulcsar vihog!...pedofilia ezentul nem buntetheto.../ma reggel mondtak be a hirekbe!/
Tehat...ebbol ki-mire kovetkeztet?Itt nincsenek bunosok,itt nincsenek felelosok,csak TE.aki felalltal felkerekkel a jardara...ezert MEGBILINCSELNEK!
MO a bunneliuli orszag?...
Keresztapa! Itt a Paradicsom! :R ...

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#40) Archer


Archer
őstag

Nekem volt szerencsém egyszer észrevenni a mozdonyból kb. 80-nál, hogy valaki egy hosszú fém tárgyat rakott a sínre, na mondom ennyi volt, de aztán szerencsére ''csak'' egy kresz tábla volt, úgyhogy különösebb gond nem lett. Még szerencse, hogy nem a vasúti pálya mellet lévő sínszálat tették keresztbe a vonat elé. :((( Hogy jön valaki ahhoz, hogy mások életével játszon?
A hülye tizenévesekhez hozzászólva néha nekem is nagy önuralom kell a suliban, hogy a ''marhajópofa'' és rendkívűl erős gyerek fejét bele ne verjem a falba. Egyesek azt hiszik, hogy nekik mindent szabad csak nem veszik észre, hogy ezzel másoknak mekkora kárt okoznak.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#41) hm válasza 04ahgy (#31) üzenetére


hm
aktív tag

Tavaly november elején volt nekem is egy hasonló ''élményem'', amikor esti gyorssal hazafelé hirtelen fékezett a vonat, mintha szemofor nem akart volna átváltani a kanyar után. Senki nem tudta miért álltunk meg, se a kalauz, se a szomszéd fülkében lévő nagypapa se. A nagypapa 20 perc után elkezdett végigmenni a fülkéken, érdeklődve, hogy hol húzták meg a vészféket. Ugyanis az a vonat egy halom településen nem áll meg, és ha valaki le akart szállni Harasztin, akkor vészfékkel leszáll... Közben villogó tűzoltókocsit láttam szembejönni, meg emberek gyalogoltak a vonat mögé, nem gondoltam, hogy a két dolog összefügg. Aztán kiderült nem a vészfékezés miatt kell jegyzőkönyvet felvenni, meg zsarukat várni, hanem elkaptunk egy Astrát, toltuk magunk előtt ~80 métert, majd kifordult mellénk, és mi meg megálltunk. Az döbbentett meg, hogy ebből SEMMIT nem lehetett érezni. Egy 50-60 éves nő ült benne, és szörnyethalt. Az első lökhárítója az átjáró egyik oldalán, a többi meg ott maradt a másik oldalon. A vonat bal ütközője az anyósülés felől köszönt be, és annyira szétroncsolta a kocsit, hogy sokáig azon tűnődtem, ez nissan, vagy opel? Nagyon megrázó volt milupás üveget látni a roncstól 100 méterre... Pedig nem egy hosszú vonat volt a miénk, 3 kocsi+V43-as mozdony. Viszont a mozdony 80 tonna, a kocsik egyenként 40. Azaz 200 tonna 80-100-al egy tonnás kocsit tök mindegy mi az, simán elvisz... Később kiderült, nem a vasút volt a hibás, hanem egyszerűen nem veszik figyelembe a piros lámpát ott, mert sokáig kell várni. Sokan felülbírálják a jelzést. Ez esetben szerencsétlenül.

(#42) SirTocy


SirTocy
újonc

Szerintem a probléma oka ott leledzik, hogy az ezeket a vandálságokat elkövető emberek egyszerűen nincsenek tisztában azzal, hogy honnan jön a pénz. Apuci anyuci eltartja őket és nekik ennyi elég. Továbbá nem hiszem, hogy tisztában vannak azzal, milyen módon veszélyeztetik mások életét, amikor ilyesmiket csinálnak. Egyszerűen ezzel nem lehet őket elég direkt módon szembesíteni. Továbbá egyetértek ollie hozzászólásával, mert valahogy ez az egész világ azt sugallja, h ''sz*rj mindenre, rúgd fel a szabályokat, és akkor te lehetsz a faxa gyerek!'' Szerintem nem kizárólag ezek a tizenéves rongálók a felelősek (és most nem védeni szeretném őket), hanem az egész beteg világ, amiben élünk.

(#43) adalbert1 válasza DArchAngel (#37) üzenetére


adalbert1
veterán

No meg ha minden elkövetőt leültetnének, akkor tucatnyi börtön kellene építeni, ráadásul a csürhét az adófizetők pénzéből etetnék.

Na ja, de az élelmükért meg is dolgozhatnának, valami kemény kényszermunkával. :)
Meg pl. én azért boldogan fizetek adót, ha tudom, hogy azok akik megérdemlik vhol. épp a büntetésüket töltik. Legalább addig se követnek el semmit, amig bent vannak.
Na meg az elitélteknek sokkal keményebb bánásmód kellene, de ez már megint nem ennek a topicnak a témája.

(#44) adalbert1 válasza SirTocy (#42) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, de mivel a világot nem olyan egyszerű megváltoztatni, így egyszerűbb egyesével a problémás egyedeket, mint az említett rongálóbrigád. Akármit teszel, a médiából ugyanez a szar fog folyni, a politika ugyanez marad, a cégeknek ugyanúgy csak a minél több fogyasztó lesz az érdeke, stb.

(#45) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Jó az írás, gratula.
Nekem személy szerint egyáltalán nem szokásom szidni a vasutasokat.
Inkább az államot szokásom szidni, hogy ha már igyekeznek mindent bőrt lehúzni rólunk - akik NEM autóval járnak -, és csak drágítják és drágítják a vonatjegyeket, akkor talán elvárható lenne egy normálisabb színvonal, némi tisztaság a WC-n, a földön, stb. És most nem arról az esetről beszélek, amikor az ilyen idióta elmebeteg barmok (amilyenekről a történetben beszámolsz) szétbarmolják a vonatot, hanem az általános esetről.
Sajnos ez a vandáloktól függetlenül igaz. A vonaton mindig kosz van, a WC mindig undorító, a jegyek meg csak drágulnak. Az újabb, modernebb vonatokra szerencsére ez egyelőre nem érvényes...
Ha már ilyen drága lett a jegy (emlékszem, másfél évvel ezelőtt 560 Ft-ért tudtam leutazni Zánkára Bp.-ről, most kb. 1200 Ft diákjeggyel!!), akkor abból a pénzből a takarítószemélyzetet is meg lehetne fizetni. Természetesen az államnak nagy veszteséget kell elszenvednie, de erről nem mi tehetünk, hanem a vandálok és az állam egyaránt. Csak elveszik az ember kedvét attól, hogy utazzon: amióta megduplázódott a jegyár, nem igazán járok már le Balatonra...pedig mennyire jó volt hétvégente leutazni... És könnyebben viseltem el olyan olcsón azokat a körülményeket, amik a vonaton körülvettek, a szagokat, a koszt. Nem vagyok finnyás, de azért az embernek akkor is van egy alapvető higiéniai igénye, és a színvonalat jogában áll elvárni akkor, amikor fizetett egy szolgáltatásért.
És nem akarok politizálni, ez kormánytól függetlenül igaz, nem számít, hogy jobb- vagy baloldal van éppen hatalmon. Kicsit racionálisabb gondolkodásra lenne szükség: sok kicsi sokra megy. Ha elveszik az ember kedvét az utazástól (mert egyszerűen anyagilag nem bírja, még egy hétvégére se tud leutazni), akkor annál kevesebben fognak jegyeket venni, annál kevesebb bevétel folyik be, és annál nehezebb lesz pótolni a veszteségeket. Így a kosz sem fog eltűnni a vonatokról, mert nem marad pénz a takarítókra.
Természetesen ezt a problémát csak tetézi az, amikor jön néhány baromarcú, akinek nincs jobb szórakozása, mint rombolni... Persze pusztítani mindig könnyebb, mint építeni, de amikor én kamasz kölyök voltam, nem azzal foglaltam el magam, hogy a hülye haverjaimmal rondítsam a falakat, törjek, zúzzak és pusztítsak magam körül, mert akkor is tudtam (valószínűleg ez nevelés kérdése), hogy én is ebben az országban élek, én is ugyanúgy felelősséggel tartozom azért a környezetért, ami körülvesz.
A legnagyobb baj az, hogy a probléma és ez a tendencia, amit leírtál, nemhogy enyhülne, hanem erősödik. Egyre több az ilyen ember, és úgy tűnik, sajnos nincs az az erő, és nincs az a hatalom, ami ezt a folyamatot visszafordíthatná.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#46) Sk8erPeter válasza adalbert1 (#43) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Teljesen egyetértek. Egy bűnöző attól nem fog megváltozni, hogy ül a börtönben, és zabál a mi pénzünkből.
Ha már elkövetett egy baromságot, akkor lakoljon meg érte. Nem kell halálbüntetés, elég az, hogyha kemény kényszermunkára fogják.
Érdekes, én nem követtem el bűnt, és mégis dolgoznom kell azért, hogy tudjak mit enni... :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#47) Crystalheart válasza degu (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"pedofilia ezentul nem buntetheto.../ma reggel mondtak be a hirekbe!/"
Höm? o.O` Félrehallhattál valamit...

[ Szerkesztve ]

(#48) csibor válasza Sk8erPeter (#45) üzenetére


csibor
őstag

Azért az a 560ft már akkor sem annyi volt,csak kipótolta a költségvetés.

(#49) Sk8erPeter válasza csibor (#48) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ehelyett most nem pótolja ki a költségvetés, és nem is utazom, mert k. drága. Most akkor melyik volt jobb hosszabb távon? :U

Sk8erPeter

(#50) Tüzi

Hát két dolgot mondok ehhez.
Azok a taknyos szarháziak, akik szétverték a vonatot. Hát, ki kell ülni este, sötétbe. Ehhez a rendőrséghez kell fordulni, igényelni pár rendőrt. Lehet, hogy várni kell rájuk, de mivel az ilyenek felbukkanása főként péntek/szombat este, ez eléggé leszűkíti a várakozási időt.
Ha megvannak (miért ne lennének, ügyesen kell csinálni) utána lehet őket hétvégi közmunkára kényszeríteni, és megtérítettni velük az okozott kárt.
Nyárra pedig (fiatalkorú)börtönbe. Annál nagyobb bűntetés nincs. Miért? Közlekedés biztonságának veszélyeztetése. Ennek lenne értelme.
Persze ehhez összefogás kell, türelem, és akarat, de a végeredmény szerintem megérné. Ez bekerülne hírekbe is, ebben biztos vagyok, sok takonynak venné el a kedvét.

Másik. Aki direkt kikerüli a sorompót, piros lámpát... egy életre elvenni a jogsiját. Nincs apelláta. Tökömnek sincs kedve a hulláját kivágni nyáron.

Tényleg nagyon leeresztették azt a kerítést sajnos :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.