Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Andie


Andie
őstag

Alvásra ugye azért van szükség, mert ébren-pihenéssel nem tudod kikapcsolni az agyad, mint a többi izmod. A testnek elég néhány óra nyugton fekvés - és kellő tápanyagcsere persze. Az agy viszont állandóan 100%on dolgozik, ha ébren vagy. Még ha semmire sem gondolsz.
Viszont alvás közben a vegetativ funkciók maradnak egyedül, plusz néhány apróbb terület, kevésbé aktivan. Ilyenkor tárolódnak el pl emlékek meg a megszerzett információk. (ezért mondják, hogy aludj rá egyet, és ezért jók ezek a relax-nyelvcuccok).
Node nem ez a téma.

Én hálistennek jó alvó vagyok. Ritkán azonban velem is előfordult, hogy hiába voltam dögfáradt (testileg, de akár agyilag is), forgolódtam. És ahogy irjátok, egyre dühösebb lettem, egyre jobban belelovaltam magam abba, hogy basszus, aludnom kéne, mingyár kelni kell, és én itt kinlódok. Na igy aztán egyre rosszabb lett.
Ekkor kényszeritettem magam, hogy valami semleges dologra gondoljak. Pl a régi win3.11 közeledő-csillagok-képernyővédőjére. Ez elég monoton és álmositó, de ha gyötört valami probléma, akár szakmailag, akár magánéletileg, mindig vissza-vissza tért, és azon morfondiroztam. Pedig ilyenkor, lestrapáltan már úgysem jut az ember semmire. Nem ilyenkor kell átgondolni a dolgokat, és megoldást találni.
Tehát néhány álmatlan éjszaka után (de szó szerint 1-2) rájöttem a megoldásra : kifárasztás. A tuti technikám: befexem az ágyba, könyvet elő, olvasom, addig, amig le nem ragad a szemem. Ha elkezd ugrálni előttem a könyv, és már fél oldalt elolvastam úgy, hogy nemtudom mit olvastam, akkor leteszem, leoltom a villanyt, és még át sem fordulok a másik oldalamra, már alszok is. Hónapok óta bejött. Pedig azóta is voltak már átmeneti gondok.
És rájöttem, sokkal kreativabb az ember másnap, kialudtan (igy irják?). Pl volt, hogy éjfélig, meg hajnal 1-ig ültem egy kód felett, mert egy istennek nem ment a program. Már vért izzadtam, olyan hibákat vétettem, amit zöldfülü koromban sem. Puff, lehibernáltam a gépet, olvastam fél oldalt, álomba zuhantam (szó szerint), felkeltem 9 óra alvás után, odaültem a géphez, és a homlokomra csaptam : mekkora barom vagyok!!!! és 5 perc alatt megoldottam az előző estés rejtélyt.

Szóval bárányszámolás, nap átgondolása, jövö tervezése, morfondir sztem nem megoldás. Épp azt a részt stimulálod, ami akadályozza az elalvást. Egy jó könyv, csend, nyugi, pár perc, és alszol :)

u.i.: mekkorákat tudtam volna aludni a céges meetingeken?! halljátok, az nem vót eccerü. összeültünk, jó hüvös klimás tárgyaló. Monoton beszámoló.... duruzs duruzs... marketingosztály szerint...duruzs duruzs.. az idei eredmény.. duruzs duruzs.. a szemem csukódik le, ásitok 2 percenként, csúszok le a székröl... fejem egyre nehezebb.. figyelni kéne!!! mingyár jön a részem... duruzs duruzs... volt, hogy úgy löktek oldalba! rémes. és tökmindegy, mennyit aludtam előtte, vagy hogy délelőtt volt-e...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.