Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolverine


Wolverine
félisten

:R Maestro, mindig élmény olvasni, amit írsz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

:R
csak ennyi
:R

Nos Omnes Una Manet

(#3) george11


george11
senior tag

Respect Guga :R
Még akarunk sokat, ilyet, meg hasonlót, meg miegyéb :)

Amúgy nagyon elgondolkodtató az írás, főleg, ha megnézem, hogy öcsém mit művel a géppel.
Kéthetente XP reinstal .... ok ezt elkönyvelem annak, hogy még ismerkedik a nettel.
De ha nincs hlókari,akkor is összeborítja két hét alatt az XP-t :DDD
Igyekszem neki megszerezni mindent amit tudok(HW/SW). Most suliban elég nagyot perecelet(nem talult heteken át csak hitegetett mindenkit), így a gépe jelenleg a szobámban van, tokkal vonóval .

Nem lehet nála határt húzni, ha azt mondom, hogy ok, ott a gép, és játszhatsz, akkor az azt jelenti, hogy leül elé, és fel sem áll, amíg nem üvöltöm le a haját :F
Hol/hogy lehet meghúzni egy épeszű határvonalat?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#4) Wolverine válasza george11 (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Te nem tudsz, csak ő.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5) george11 válasza Wolverine (#4) üzenetére


george11
senior tag

De Ő nem fog .... én meg nem állhatok állandóan mögötte. :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#6) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

Élmény volt olvasni. :R

(#7) moma válasza george11 (#3) üzenetére


moma
őstag

Az nem lenne jó trükk, ha a gép a nappaliban lenne? Akkor lehet ha annyit használhatná amennyit akarná is kontrolálná magát, hisz mindig szem előtt lenne. Vagy nem :DDD Vagy msot ugyan ez a helyzet csak a te szobádddal?

we all deserve a bit of luck.

(#8) XSiGma


XSiGma
aktív tag

nagyon jó az írás,és télleg elgondolkodtató.. :R

(#9) DJ.Gróf válasza XSiGma (#8) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Bonyolult a gyerek nevelés,nem szeretném azt,hogy ha lessz gyerek,akkor gép függö legyen,(magambol kiindulva :)) Többet foglalkozon mással!

(#10) george11 válasza moma (#7) üzenetére


george11
senior tag

A nappaliba semmi keresnivalója egy gépnek. Van külön szobája, ahol a saját gépe van. A baj ott van, hogy pl, hiába mondom neki, hogy nem gépezhet, mert(karót hoztott suliból/jó idő van kinnt menjen inkább ki stbstb), nem érdekli :DDD . Fogja magát és nyomja ezerrel, ha rajtakapom, akkor meg max kiröhög, és kikapcsolja a gépet :F Legszívesebben nyakoncsapnám, de azt sem akarom, mert nem látom értelmét ....
(és még csak 12 éves)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#11) Wolverine válasza george11 (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

Operáld ki a gépből a tápot (vagy bármi esszenciálisat). Drasztikus, hatásos.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) _cirmos_ válasza george11 (#10) üzenetére


_cirmos_
őstag

boot password, és egy lakat a házra...

(#13) Sianis


Sianis
addikt

guga uram!

Ez nagyon jó írás! Remélem, hogy olvashatok még hasonlókat a jövőben is! :R

Sianis

(#14) george11 válasza Wolverine (#11) üzenetére


george11
senior tag

Jelentem a problémát megoldottam ideiglenesen. Szétszedtem a gépét, és áthoztam az én szobámba :DDD
Valami ilyesmi tekintete volt szegénykémnek : [kép]

[Szerkesztve]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#15) TheTruth


TheTruth
tag

Épeszű vonalat senkinek sem lehet húzni, csak magának az embernek! És ez az ember mentalitásától/gondolkodási szintjétől függ, hogy hol ez a határ. Ha gyenge és befolyásolható a személyiség, és a neten megtalálja az úgynevezett 'barátait' akkor akár 0-24-ig se tudnánk leszakitani. Azt hiszem a legjobb nevelés, talán az életre való nevelés. Ezért van az a sok közös program, amit már elcsépeltnek tartanak egy csomóan pedig hatásos, a kirándulás, a szép tájak nézése a családdal, és bármi egészen más, hogy lássa a gyerek, hogy más is van a cyber téren kivül....
(rájöttem, hogy szeretek a pszichológiáról irni)

Na mármost, hogy ekzakt legyek, itthon ez úgy néz ki, ez az újitásos dolog, hogy nekem MUNKÁRA kell, de tényleg (17 vagyok, egyáltalán nem játszok pc-n), s akárhogy könyörgök, valahogy sosincs lé felújitani ezt a gépet. A sulimban már kapcsolatokat szereztem BMEről, munkáztam nagyon sokat már az IT iparágban, de a gépem még mindig nevetséges. S ezt valahogy a szüleim nem fogják fel.

Egyébként a legjobb kiküszöbölése annak, hogy évente új gépet vegyünk, mert 'jaaaj, itt nincs élsimitás pfuj', hogy veszünk egy olyan eszközt ami valóban játékra való, ezt hivják úgy, hogy: konzol. Egy átlagos konzol ciklusideje 3-4 év, s ezalatt végigtolható az összes gamma (főleg a multiplatformok ugye amik párhuzamosan jönnek ki, igy pc-s társaink előtt sem kell ''''szégyenkezni''''), s pluszba még csak az ''only for'' cimek is, amik nagyon igényesek szoktak lenni. Ha most veszel pl. egy xbox 360at 120ért, vagy vársz egy kicsit mig lecsökken az ára, akkor 1-2 év múlva elég sok pc májsztert röhögsz ki, akik mondjuk ugyanazon időponton vették gépüket 3-400 ezerért, mikor te a x360ad, s te még mindig tolod a gammákat full grafon... :R

(#16) tildy válasza TheTruth (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

De felfogják, csak lehet nincs rá lé.
Egyébként viszotn ha nem játszol (videószerkesztesz, vagy egyéb húzós dolog) egy 100-1500 Mhz-es gép untig elég.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy válasza Kalandor (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon le van maradva, hisz ezt írja:
(A jabber) Támogat offline üzenést (ellentétben ugye az msnnel..
Ez működik már az msnben is, cirka egy éve...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) tomazin


tomazin
veterán

Tetszik az iras,de ez a dolog tökéletesen nevelés,de méginkább alkat kérdése.
Én csak annyit tudok javasolni, hogy tudni kell a gyereknek megtanítani, hogy a számítógép csak egy eszköz akár a telefon.
Tanítottam most egy középsuliban,és mindenkinek kivétel nélkül min. 30k-s telefonja volt.Nem tudom 10-20 évvel ezelőtt mi volt a menő ma ez.Tetszik,nem tetszik.És várható volt a számítógépek területén is.A cégek státusszimbólummá teszik,és szerencsétlen parasztember meg ledolgozza a kezét,h a gyerekének is duálos procija legyen,mert az egymagos olyat már csak a lúzer használ.Nem tudom,hogyan lehet úgy formálni egy gyereket úgy,hogy az éppen aktuális ''lázat'' ne vegye olyan komolyan.Lehet,hogy a Te gyereked pont azért tekinti darab vasnak a gépet,mert annyit lát otthon,h herótja van tőle,vagy csak van annyi esze,h rájött magától,h nem az a lényeg,h nagyobb legyen...
De semmiféleképpen sem társ akivel együtt tölthetjük a napjainkat.
Én amikor megkaptam az első gépem,és pont egy rossz korszakomban,nekem akkor kellett a világtól való menekülésben,és éjt nappallá téve Diablóztam.Anyámék megunták,és kivágtak előle.Másnap megint ki kellett dobni.És ez elhúzodott 1,5évig amíg magamtól rájöttem,h jujj emberekkel is el lehet beszélgetni,meg valami nőfélét is lehet szerezni magam mellé.De addig nem tudtak velem mit csinálni.Hozzáteszem ezért vagyok most progmaton,mert először játszottam aztán elkezdett érdekelni a hogyan meg a miért.De ismétlem teljesen magamtól jöttem rá,h nem fasza az,ha napi 4-10órát ülök előtte.
Viszont vannak olyan emberek akik alkatuknál fogva képtelenek egészséges társadalmi életet élni.(kis szakomon hemzsegnek)Ha leáll az ember velük beszélgetni,akkor hajh így úgy gép,ilyen progi stb.Ennyi az egész ember.És sztem nagyjarészt saját maguk tehetnek arról,amik lettek.
Mert ha feláll a képernyő elől akkor lehangoló lesz a valóság és főleg unalmas.
Ha van egy kis ambíció benne rájön,h bizony nagyobb kihívások is vannak,mint öljük le az ellent...
Bocsánat a hosszúságért,remélem sikerült 8óra programozás után valami értelmeset írni,s nem feleslegesen fárasztom az olvasó szemét :U
Ádám

(#21) #43960832


#43960832
törölt tag

:R :C Nagyon jó cikk. Sajnos az utolsó mondatokban kissé magamra ismertem, így még találóbb... Köszönöm.

[Szerkesztve]

(#22) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Életemben nem olvastam blogot, de ezek tényleg nagyon szépen megírt, elgondolkodtató sorok. Köszi guga. :R

(#23) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Nagyon jó cikkecske :C :K

(#24) TommyX_


TommyX_
őstag

Nagyon jó írás, érdemes volt elolvasni ;)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#25) guga


guga
Közösségépítő

Bazz, honnan ástátok elő :F :DDD
maxi thx.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#26) TommyX_ válasza guga (#25) üzenetére


TommyX_
őstag

3 éve írtad kb, szerintem ez még mindig aktuális és az is marad. :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#27) BigBlackDog válasza TommyX_ (#26) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyetértek teljesen.

(#28) #64791808


#64791808
törölt tag

Egy igazi 5* guga-féle írás, gratulálok a gyereknevelési irányelvhez, egyetértek vele. Ha majd lesz gyerekem, én is erre törekszem majd.

(#29) guga


guga
Közösségépítő

maxi thx :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) XCube


XCube
tag

Nagyon tetszett az írás, az utolsó sorok pedig felteszik rá a koronát :) .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.