Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ''A'' stau

Hozzászólások

(#1) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Sokat közlekedtem a német pályán,de csak feltételezéseim vannak nekem is a STAUról. Ez egy német össznépi sport ami minden előjel nélkül a semmiből a másodperc tört része alatt keletkezik... és még a nagy többség élvezi is! Amúgy most már Németország nem= Deutschland... hanem igy egyszerűen: Stauland.

(#2) bolondember válasza Szlovi (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Stauland - így még nem hallottam...

itt NRW-ben, ahol szvsz a legmagasabb az egy főre eső autópálya (legalábbis Duisburg környékén keményen 4 van 10 percen belül), na itt napközben sokszor csak a 4 km-nél hosszabbakat mondják be a rádióba...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) divot


divot
veterán

Nagyon érdekesnek tűnik ez az egész, csak egy árva szót nem értek belőle.

Le tudná valaki írni, hogy mi a frász az a STAU? :W

(#4) Remington válasza divot (#3) üzenetére


Remington
őstag

sztem dugó:)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#5) Petie válasza Remington (#4) üzenetére


Petie
veterán

*dingdingding* Ön nyert. nyereményét postáztuk :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#6) Szlovi válasza bolondember (#2) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Mondjuk ezt egy német szájából nem fogod hallani,hogy Stauland,inkább a magyarok,belgák(flamand belgák),hollandok szokták mondani.Volt szerencsém a Ruhrt is (sokszor) megjárni és amikor verkehrs info volt a rádióban szinte csak arról a környékről szólt(SWR3 ill. BFBS R1(ez angol nyelvű) rádiókat hallgattam).Mondjuk érthető is,hiszen itt a legnagyobb a népsűrűség és itt van NY-Európa legnagyobb ipari közpntja.
De ez a Stau általánosságban egész Németországra jellemző... A8 Stuttgarttól Münchenig nappal folyamatosan:W

(#7) Remington válasza Petie (#5) üzenetére


Remington
őstag

thx! :))

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#8) tildy válasza Remington (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Tényleg rendszeres odakinn, és eléggé hosszan be tud sajna dugulni az egész.
Mi csak ''shit, traffic jam'' -ként emlegettük, mivel a kocsiban ülők egyetlen, közösen beszélt nyelve az angol volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) #53246592


#53246592
törölt tag

Nyaron 2 napot kocsikaztam Nemetorszagban. Azonkivul hogy Munchenen keresztul iggggen lassan jutottam keresztul, nem volt semmi extra. Talan azert mert hetvege volt :)
Epp ma beszeltuk munkatarsakkal, hogy milyen szerencses helyen lakunk: ha nem jutok at elsö zöldre a lampanal, akkor mar ugy erzem elviselhetetlen ez a dugo :D

(#10) atuci válasza Szlovi (#1) üzenetére


atuci
senior tag

Mi megpróbáltunk éjjel közlekedni, de sajnos reggelre már sikerült nekünk is beleszaladni a kb. 2 órás araszolós dugóba, az A mitudéménmennyin, Köln-Essen felé. Fincsi volt.
Néhol 2*4 sáv és mindegyik áll, aztán meg egyszer elindul. Érthetetlen.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#11) Ferdzsoo válasza Szlovi (#1) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A Stau definíció: ''Német össznépi sport ami minden előjel nélkül a semmiből a másodperc tört része alatt keletkezik... és még a nagy többség élvezi is!''
ÉOL! Nagyon nagy! :DDD :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#12) #19617792


#19617792
törölt tag

Baszki én előszőr Satu-t olvastam...

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ''A'' stau
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.