Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) vargalex válasza zenit73 (#4545) üzenetére


vargalex
félisten

Na, nekem október 6-i vásárlás. Tegnap 99%-ra váltott az akku kapacitás. Pedig sokat nem töltöm, általában 2 napot elmegy egy töltéssel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4552) bounty123 válasza vargalex (#4551) üzenetére


bounty123
őstag

Nem a sokat töltés árt igazán egy akkunak, hanem ha sokat van 100%-on vagy ha nagyon lemerül.

(#4553) vargalex válasza bounty123 (#4552) üzenetére


vargalex
félisten

Ebben én nem hiszek, inkább urban legendnek tartom. A telefon akkukban olyan elektronika van, ami nem engedi sem túltölteni, sem túlmerülni. Több Li-Ion akkum is van, van olyan is, ami túlmerült (ténylegesen, mert nem volt védő elektronika), de még mindig tudja az eredeti kapacitását...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4554) g@bo


g@bo
nagyúr

Sziasztok

hogy tudom leszedni a public béta 16.3 at, hogy ne ugorjon a mentès? :B

(#4555) .Szaki. válasza szellemmaszk (#4043) üzenetére


.Szaki.
addikt

semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4556) Remus389


Remus389
veterán

Azért nézem, hogy egészen lementek a használt példányok árai, már 100 alatt is kaphatók face ID vagy Wifi hibás példányok, van aki ezzel együtt tud élni.

Mi lesz egy év múlva? 50 ezerre esnek le?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4557) csaba1203 válasza Remus389 (#4556) üzenetére


csaba1203
addikt

Ezek max alkatrésznek valók...
Biztosan nem vennék ilyen telefont de akinek korlátlan mobilnet van vagy szereti a jelkódot minden egyes alkalommal gépelgetni tökéletes választás az biztos. :D

(#4558) Remus389 válasza csaba1203 (#4557) üzenetére


Remus389
veterán

Akinek korlátlan a netje annak végülis jó.

A face ID hibást pedig esetleg meg lehet javítani, vagy olyan embernek jó akit nem zavar nem védett, mert olyan emberek férhetnek hozzá a telefonjához akikben megbízik.

Lehet annyi az egész, hogy leejtették és a csatlakozó nem érintkezik jól, kinyitod, visszanyomod finoman a csatit a helyére és voilá, tök jó lesz.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4559) szebe válasza Remus389 (#4556) üzenetére


szebe
őstag

Hagyjuk már az ilyen wifi meg előlapi kamera nélküli példányokat.

Ahogy nézem 160-170k még a reális ára, ezeken kívül alkalmi vételek vannak kisebb esztétikai, vagy nagyobb funkcionális hibákkal.
Meg sufnigsm-ektől 230-tól újonnan, ha valaki bátor.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4560) vargalex válasza Remus389 (#4558) üzenetére


vargalex
félisten

Azokat a hirdetéseket szeretem, amihez odaírja, hogy neki nincs kedve vele foglalkozni (szervízbe vinni), így lehet, hogy csak egy pici baja van (amit te is írsz). Közben egész biztos, hogy ezen a körön már túlvan, elvitte valahová, csak egyszerűen nem éri meg javítani.

Azért az a csatlakozó nem esik ki olyan könnyen...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4561) sityupityu válasza vargalex (#4560) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem is így van. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4562) e34power válasza g@bo (#4531) üzenetére


e34power
csendes tag

Decemberben volt ket eves, 81%..

(#4563) sityupityu válasza e34power (#4562) üzenetére


sityupityu
veterán

Üzemidőben nagyon észrevenni már rajta?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4564) .Szaki. válasza sityupityu (#4563) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az enyém kereken két éves, 85%-os és személy szerint nem vettem észre semmit.

(#4565) sityupityu válasza .Szaki. (#4564) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem, köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4566) vargalex válasza e34power (#4562) üzenetére


vargalex
félisten

Kíváncsi lennék, hogy az ez alatt a videó alatt megosztott parancs (shortcut) mit mutat (persze be kell hozzá kapcsolni az elemzéseket). Nálam a 12 Minin csak Analytics-Never-* file-okból tud dolgozni, fiam iPhone 8 Plus-án Vannak Analytics-* file-ok, ott abból).
Nekem az október elején bontatlanul vásárolt 12 Mini a gyári akku állapot szerint 99%-os, ezen módszerrel viszont 43 töltési ciklus után már csak 93,73%-os. Érdekes, hogy fiam iPhone 8 Plus-a a gyári akkuállapot szerint 74%-os, a videóban látható módszer szerint 1093 ciklus után 72,17%-os.

A 3uTools szerint az én 12 Mini-m 44 töltési cikluson van túl és 98%-os az akku (SUNWODA gyártmányú, 2020.11.06-i), míg a fiam iPhone 8 Plus-ára 1095 töltési ciklust és 74%-os akkut ír (Desay gyártmányú, 2017.10.11-i).

Alex

(#4567) g@bo válasza .Szaki. (#4564) üzenetére


g@bo
nagyúr

5w os töltővel nyomtam, 20-80% között, egy éves és 94% az akku, asszony 15w töltő s nyomja neki ahol éri, 94…

szorakozzon ezzel az egésszel akinek 7 nagyanyja van. ;] :P

(#4568) blakey válasza g@bo (#4567) üzenetére


blakey
titán

Én semmire sem figyelek, pontosabban nem nézem a százalékokat, eddig csak vezetéknélküli töltővel töltöttem, 13 hónapos és 96%-os az akku.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4569) .Szaki. válasza g@bo (#4567) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ahogy mások is írták fentebb: Nem kell ezzel foglalkozni. Használni kell a telefont és ennyi.

(#4570) e34power válasza sityupityu (#4563) üzenetére


e34power
csendes tag

En eleg sokat hasznalom (ahogy eddig is, ossze-vissza toltom, nem figyelek ra), igy eszreveheto, napi 2x minimum tolton van de van, hogy 3x..

(#4571) deanka


deanka
csendes tag

Sziasztok, face id kérdésem van. 12 Mini, 2021 októberi vásárlás, 2020-as gyártású. Elkezdett szarakodni pár hete, nem ismert fel elsőre, sokadikra..stb. Újraindítottam, a face id-t is alaphelyzetbe állítottam, nem javult. Ma pedig már beállítani sem tudom. Nem ismeri fel az arcot, azt mondja nincs a keretben...Valami ötlet? Köszi.

(#4572) g@bo válasza deanka (#4571) üzenetére


g@bo
nagyúr

Borotválkozz meg. :B

[ Szerkesztve ]

(#4573) deanka válasza g@bo (#4572) üzenetére


deanka
csendes tag

ennél azért kicsit bonyolultabbnak tűnik a dolog... semmilyen arcot nem ismer fel a beállításnál.

(#4574) Remus389 válasza deanka (#4573) üzenetére


Remus389
veterán

Google: Murphy törvénye

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4575) vargalex válasza deanka (#4571) üzenetére


vargalex
félisten

Nem raktál fel új kijelzővédőt, vagy nem koszolódott el egyszerűen a truedepth kamera előtt?

Alex

(#4576) deanka válasza vargalex (#4575) üzenetére


deanka
csendes tag

Nah, megoldódott, valahogy a clearplex fólia rondított bele úgy tűnik. Érdekes, mert szemre nem ért bele az érzékelők sávjába. És a fokozatos romlás is fura volt... na mindegy. Működik :)

(#4577) sityupityu válasza deanka (#4576) üzenetére


sityupityu
veterán

"szemre nem ért bele az érzékelők sávjába"

Mármint hogy ott ki van hagyva az a rész? Nekem olyan üveg van most rajta, hogy csak a hangszóró van kihagyva, de semmi gond nincs vele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4578) CharlieDrop válasza g@bo (#4572) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerencsére nem számít neki a szakál :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#4579) Hawk02


Hawk02
tag

Sziaztok!
Tegnap olvastam egy másik fórumon,hogy Március 1.-től ismét emelkednek az akkucsere árai.Amennyiben hinni lehet a cikknek közel 18eFt emelésre lehet számítani.A jelenlegi árral már közel 60eFt a mini esetében.Lehetséges,hogy így próbál ösztönözni az Apple ,minket fogyasztókat,az új telefon vásárlása irányába? :Y
(Iphone 14 alatt minden modell akkucsere emelkedni fog. :(( )
Elgondolkozom,hogy 86% akkuállapotnál még most kicseréltessem,bár nincs semmi bajom a jelenlegi aksival.500 ciklust lassan eléri .

[ Szerkesztve ]

(#4580) szebe válasza Hawk02 (#4579) üzenetére


szebe
őstag

Hogy jött ki a 60k?
Apple oldala 25900-at ír most, ez fog drágulni 17080 ft összeggel. Borsosnak borsos, de mégsem 60k

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4581) Remus389 válasza Hawk02 (#4579) üzenetére


Remus389
veterán

Engem ez arra ösztönöz, hogy rendeljek 5000 Ft-ért egy Alis akksit és magam cseréljem ki negyedóra alatt.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4582) Rage47 válasza Hawk02 (#4579) üzenetére


Rage47
veterán

(#4583) vargalex válasza szebe (#4580) üzenetére


vargalex
félisten

Az lehet, hogy az Apple oldala ennyit ír (én nem találtam hogy hol), de ha jól látom, jelenleg a CareCenter a legolcsóbb hivatalos patrner, ott 29500 Ft. A többi helyen ettől több. Na, erre jön rá a 17000 Ft (ami gondolom ismét csak ajánlott) és máris lehetünk a kolléga által említett 60k közelében...

Alex

(#4584) vargalex válasza Rage47 (#4582) üzenetére


vargalex
félisten

Mondjuk ez a kereső is nagyon jó. Én kiválasztottam az iPhone 12 Mini-met és a kereső szerint az iStyle-ban a legolcsóbb az akku csere, 25900 Ft (persze okosan csak estimated cost-nak mondja és oda nem is lehet időpontot foglalni). Ugyanakkor az istyle.hu-n megnézve pedig azt látom, hogy iPhone 12 Mini esetén 38600 Ft a csere. Szóval, akkor hogy is van ez?

Közben megnéztem az iPhone 7-emet is. A becsült összeg ugyan úgy 18900 Ft, ahogy neked is, de konkrétan a Szervizelésre rányomva a lehetőségek közül a legolcsóbb a Care Center, ahol Estimated Cost-nak már 19500 Ft-ot ír. Szintén nem foglalható, ugyanakkor a Care Center oldalán már 20500 Ft az akku csere díja.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4585) Rage47 válasza vargalex (#4584) üzenetére


Rage47
veterán

Átvágnak minket a boltok szerintem, ennyi.

(#4586) vargalex válasza Rage47 (#4585) üzenetére


vargalex
félisten

Az rendben van, de hiába mész oda azzal, hogy az Apple oldal szerint a becsült költség ennyi kell legyen... És pont ezért írtam, hogy az emelés sem annyi lesz szerintem, amit az Apple ír.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#4587) Rage47 válasza vargalex (#4586) üzenetére


Rage47
veterán

Igen, mivel alapból magasabb árak vannak a boltokban már.

[ Szerkesztve ]

(#4588) g@bo válasza szebe (#4580) üzenetére


g@bo
nagyúr

42000 egy akku csere? (munkadíj, akku)

hát ez kemény, v inkább szabad rablás.... :(

(#4589) .Szaki. válasza Hawk02 (#4579) üzenetére


.Szaki.
addikt

37.980Ft az iPhone akkucserék ára 13-tól X-ig visszamenőleg. Tehát van egy jó telefon csereérett akkuval az egyik oldalon, és van egy új telefon a másik oldalon, ami legyen az APR-nél most még kapható 13 Mini. 38eFt vs. 340eFt. Ez nem hiszem, hogy nagyon ösztönözne bárkit is a cserére.

Az már inkább ösztönözheti, hogy most egy darabig úgy néz ki nem lesz kompakt méretű iPhone, tehát ha valaki hosszútávon tervez a telefonjával, annak a +1 év frissítés miatt a 13 mini egy reális upgrade lehet, mert kérdéses az utód.

[ Szerkesztve ]

(#4590) vargalex válasza .Szaki. (#4589) üzenetére


vargalex
félisten

Elfelejtetted belekalkulálni a 12 Mini eladási árát. Úgy már mindjárt inkább 38eFt vs. 150-200 eFt. Persze, ez is nagy különbség...

Alex

(#4591) Hawk02 válasza .Szaki. (#4589) üzenetére


Hawk02
tag

Én azért írtam ezt az árat,mert egy 12 mini készülékem van és meggondolandó,hogy a készülék értékének már közel 1/3-t oda kell fizetni az aksi cserére.Persze még így is cseréltetek ,mert nincs jobb alternatíva.Én az iStyle árat vettem figyelembe 12 mini készülékre vonatkozóan.Azt gondolván írtam ezt,mert a 12 mini topicban vagyunk.
Más készülék és más tulajdonosok nevében nem tudok nyilatkozni.Csak saját véleményem írtam le. :R
@Szebe
A 60 eFt úgy jött ki,hogy jelenleg az iStyle-ban 38600Ft jelenleg a 12 mini aksi csere+18000Ft az emelés Március 1.-től, +5000Ft,ha időpontot kérek és ne kelljen várakozni 2-3 hétig,mert amikor beszéltem velük ennyi időt mondtak telefonon.Így szépem kijött egy 61600Ft-os számla.Én csak egy szervíz árát néztem meg,mert nekem vidékről felutazva ez a legjobb megoldás,ahová gyorsan eltudok jutni.Az utazás költségét már nem is számoltam bele.

[ Szerkesztve ]

(#4592) Hawk02 válasza Rage47 (#4582) üzenetére


Hawk02
tag

Szia!
Teljesen igazat adok,mert ennyit ír az Apple hivatalosan :R ,de megnézve szintén az iStyle oldalát jelenleg az általad említett típus aksi csere 29600Ft+17080Ft(Márcis 1.-től)+5000Ft időpontra foglalás.
Valóban ez már lehúzás a javából.Szerintem.

(#4593) Hawk02 válasza Hawk02 (#4591) üzenetére


Hawk02
tag

Pontosítok, márciustól az emelés díjja 17080Ft,így a végösszeg60680FT.

(#4594) Rage47 válasza Hawk02 (#4592) üzenetére


Rage47
veterán

válaszd az istuffot vagy a carecentert

(#4595) g@bo válasza Hawk02 (#4593) üzenetére


g@bo
nagyúr

sebaj. új téma:
honnan rendeljünk (kínai, EU raktár [link]) kevéssbé hitvány akksit és szerelőszettet, a vízállóság le van x...va alapon. :K

[ Szerkesztve ]

(#4596) Hawk02 válasza g@bo (#4595) üzenetére


Hawk02
tag

Nohon aksit már néztem régebben,de engem visszatart,hogy én kezdjem el javítani a telefont.Tudom le volt már írva többször is ,hogy nem olyan bonyolult,de én nem fognék hozzá.

(#4597) Dawide@axele válasza Hawk02 (#4596) üzenetére


Dawide@axele
aktív tag

Nekem csak az ezzel a bajom hogy nem fog akku (nme lesz eredeti) százalékot írni a csere után!
Amúyg megoldom nem ez lesz az első iphone akku cserém!

[ Szerkesztve ]

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#4598) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Itt egy leírás hozzá:

[link]
Ez pedig a jobb aksik:
[link]
Én a kínait hanyagolnám.Tapasztalatból a fele szar.
Ja és hogy vízálló maradjon :
[link]

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#4599) .Szaki. válasza vargalex (#4590) üzenetére


.Szaki.
addikt

Életemben egyszer adtam el telefont, azt is megbántam. :)Az összes eddigi telefonom megvan, így valóban az értékesítés eszembe jutott, így kimaradt a számításból. :)

(#4600) Hawk02 válasza Dawide@axele (#4598) üzenetére


Hawk02
tag

Ez az akkumulátor mivel jobb ,mint egy Kínában gyártott aksi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.