Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) sayen2 válasza csongi (#9450) üzenetére


sayen2
csendes tag

A gyári 015-öst szerettem volna... ( Coolpad_F1_8297W_4.2.015.P0.140321.8297W )

[ Szerkesztve ]

(#9452) csongi válasza sayen2 (#9451) üzenetére


csongi
veterán

Kerdezz ra az android topikba, ott tuti megmondjak mi a gond!

(#9453) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. Fel akartam rakni az új MIUI-t. Felmásoltam a memókártyára, elindítottam TWRP-ból a frissítést, bebiztosítottam magam két mentéssel is, sorban csináltam a Cache-ben a törléseket. Eljutottam az Install-hoz, itt viszont nem tudtam berakni a pöttyöt a külső SD-be. Akárhogy nyomogattam nem ment, csak a belsőt látta. Na most jött a malőr, ahogy forgattam a kezemben a telót, kiesett az akksi. Na bakker, gondoltam, de sebaj, mert legalább a gépbe megnézem a kártyát minden oké-e. Természetesen semmi gond, de a telefonon mostmár se kép, se hang, nem jön be a recovery sem. :W
Most mit lehet tenni? :F

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#9454) csongi válasza Biqci (#9453) üzenetére


csongi
veterán

Pc-re feldugod, es egy gyari romot felteszel, flastoolsal. Vagy csak egy TWRP-t

[ Szerkesztve ]

(#9455) Biqci válasza csongi (#9454) üzenetére


Biqci
aktív tag

Köszi, de megoldódott. Addig próbáltam a recovery-be belépni amíg sikerült és csodák-csodája már az SD-t is felismerte. Gyorsan felment a MIUI és kb. 5 perce már abban gyönyörködöm. Csak azt nem értem az előbb miért nem látta a kártyát, de most már mindegy is.
Mindenesetre lement rá egy 53 fokos nyugtató birslé is!

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#9456) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Van lehetőség, hogy a készüléket csak az érintő kijelzője segítségével navigáljam?

Tehát, hogy a feloldás ne az oldalsó power gombbal történjen, valamint az alsó három gomb a kijelzőn legyen elérhető.

Van esetleg ilyen app vagy ROM ami ezt tartalmazza?

Előre is köszönöm a választ!

(#9457) csongi válasza leikomessi (#9456) üzenetére


csongi
veterán

Letezik, de akkumlator gyilkos, mivel a kijelzo allandoan aram alatt marad.

(#9458) leikomessi válasza csongi (#9457) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen, közben rájöttem, hogy olvastam erről korábban itt a fórumon :)

Biciklin szeretném használni GPS-es útvonalrögzítésre, így annyit nem ér sajnos ez a módszer :(

(#9459) joolaci67


joolaci67
tag

Sziasztok!
Bocsi már, hogy itt kérdezem de Xperia M rom cseréhez nem ért valamelyikőtök? A roort már megvan.

Köszi

(#9460) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Rom-ot szeretnék cserélni a telon, jelenleg INew V3 Plus van fent, elég tré képet csinál mind első, mind hátsó kamerával, illetve az akkumulátor is elég gyorsan merül.... a kiszemelt rom az a MIUI 7 kérdésem az, hogy van valami ismertebb hiába a rom-nak? Illetve, hogy fel lehet úgy tenni, hogy ne kelljen a gépre kötni a telot? :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#9461) csongi válasza nyozo (#9460) üzenetére


csongi
veterán

TWRP-ből telepíthető a MIUI. Jelentős nagy hibái nincsenek.

(#9462) Sayen


Sayen
csendes tag

Keresek megkimélt Coolpad F1-es telefont megvételre .

(#9463) Turbobacsi válasza Sayen (#9462) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

PÜ ment...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9464) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Skacok, elhagyom a fórumot, az eddigi legjobb telefonomat adtam el, átköltözöm az UMI Touch fórumába.
Rengeteg hasznos tippet-trükköt-megoldást találtam itt, hálás köszönet érte. :R

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9465) csongi válasza Turbobacsi (#9464) üzenetére


csongi
veterán

Sok sikert az uj keszulekhez :D

(#9466) Cyborg válasza Turbobacsi (#9464) üzenetére


Cyborg
őstag

Sok sikert hozzá!
Én is szemezek vele, meg a Superrel is.
Az Umi GPS-ével hogy boldogulsz? Üzemidő rendben?

Én még mindig elvagyok az F1-el, a 4G, meg az akku miatt váltanék, de nem egyszerű.

(#9467) Turbobacsi válasza Cyborg (#9466) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

üzemidő rendben, minden szuper, leginkább a kijelző, a GPS-t nem próbáltam, nekem nem annyira fontos
ja, a kamerája (szerintem) nem annyira jó, mint a coolpad-é
a Super jobban tetszik, de az 200 dodó felett van bőven

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9468) Turbobacsi válasza TedThomas (#9441) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Én eladás előtt feltettem a legfrisebb miui-t, elég jó. Akkut az aliról érdemes...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9469) Bajzath


Bajzath
csendes tag

Még mindig aktuális , [#9361] jó áron :K Samsunggal szenvedek azóta :O

(#9470) pècsimunkás válasza Bajzath (#9469) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ment pü.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9471) Lajos65 válasza pècsimunkás (#9470) üzenetére


Lajos65
tag

Sziasztok! Lehet még kapni új F1-et? Feleségemnek keresek mobilt, és az enyém nagyon rendben van még 1,5 év után is. Hasonló kamerával és akkuidővel csak goromba áron, vagy névtelen (értsd megbízhatatlan ) mobilok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9472) WOT-H-A-C válasza Lajos65 (#9471) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Maximum valami beragadt készletről a leghátsó polcról. Már rég nem gyártják. :( Szóval szinte 0 az esélye...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#9473) csongi válasza Lajos65 (#9471) üzenetére


csongi
veterán

Hasznaltan. Uj biztos nincs, de azert boven van alternativaja a jelenlegi piacon, foleg az f1 arat figyelembe veve, mikor megjelent. 50-60k kornyeke volt, beszerzestol fuggoen.
Egy xiaomi redmi 2 pro boven jol teljesit ha nem a jatek a fo szempont, es 40k alatt hozza lehet jutni eu shopban.

[ Szerkesztve ]

(#9474) Lajos65 válasza csongi (#9473) üzenetére


Lajos65
tag

Koszonom. Semmi játék. Hosszú akkuidővel szép fényképeket készíteni. 😃 Ennyi. Jah. Fagyás mentesség.😉 Alin nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#9475) Lajos65 válasza Lajos65 (#9474) üzenetére


Lajos65
tag

De máshol igen. Redmi 2 pro vagy Redmi 3 a tuti?

(#9476) Cyborg válasza Lajos65 (#9471) üzenetére


Cyborg
őstag

A coolpad is névtelen volt, mikor megjelent, most sincs sokkal több telefonja, uh ne félj annyira, inkább támaszkodj a többi magyar tapasztalatára.
100USD-tól már indul a választék a vállalható kategóriában. Infocus M560, Doogee Y100 Pro/Plus, Oukitel K4000Pro, stb, ezeket ajánlják a dualsimes topicban.

...amúgy én nem vagyok elájulva a coolpad kamerájától, szerintem átlagos, napsütésben sok teló tud szép képet lőni.

(#9477) csongi válasza Lajos65 (#9475) üzenetére


csongi
veterán

Mindketto jo.
Mint ahhogy cyborg is irta van meg marka ami kozul lehet valogatni. :)
Dualsimes topikba segitenek.

(#9478) pècsimunkás válasza Cyborg (#9476) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Igen , de a Coolpad a lakásban is , vagy este is ! Simán oda mernèm rakni 80 ezres arkategóriás telefonokhoz is ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#9479) Lajos65 válasza pècsimunkás (#9478) üzenetére


Lajos65
tag

Hát ez az. Még a kis vacak aksija ami jó sokáig bírja😃

(#9480) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

szeretnék egy kis segítséget kérni.
Végre rászántam magam, és feltettem Mexel 02.09KV romját.
A baj az, hiogy nem tudok feltelepíteni programokat, kb az eddig használtak 90%-a ismeretlen hibakóddal leáll.
-24, net megy, letölti, de a telepítés végén megáll, és vagy ezt a 24-et írja ki, ha fájlkezelőből telepítem a lementett appokat, akkor meg csak simán kiírja, hogy nincs telepítve az alkalmazás.
Ismeretlen források be vannak kapcsolva.

Mi a gond?
2.8.1-es twrp-vel raktam fel a romot.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#9481) csongi válasza Cyborg (#9480) üzenetére


csongi
veterán

Nekem is volt ilyenem, masik keszulekkel. Fleshed fel a gyari romot, es kezd elolrol.

(#9482) Cyborg válasza csongi (#9481) üzenetére


Cyborg
őstag

Ó, neee! Nincs gépem hozzá:(

Köszi!

(#9483) csongi válasza Cyborg (#9482) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem az nv romba beirtak miatt van ez. Ha magasabb verziorol valtasz vissza akkor tapasztaltam ilyet egy thl telefonnal.

(#9484) tlala válasza Cyborg (#9480) üzenetére


tlala
addikt

Miért a legrégebbi rom-ok egyikével kezded? Miért nem egy Mexel 3-ast tettél fel legalább?
De szerintem érdemes kipróbálni egy zip-ből pár perc alatt telepíthető friss, 2016. májusi stabil 7.3.1-es MIUI-t - többen használjuk nagy megelégedettséggel.

[ Szerkesztve ]

(#9485) Lajos65 válasza tlala (#9484) üzenetére


Lajos65
tag

Csatlakozom. Nagyon jó akkumulátor idők jönnek ki. Ha valamiért lelassul akkor újraindítás után ismét szabad 1,4 Gb (!!! ) a 2-ből.

(#9486) leikomessi válasza tlala (#9484) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Ez a legújabb, "legjobb" elérhető ROM a telefonra?

Lassan két éve 018-as gyári 4.4-et használok, ráférne egy frissítés, akkor már kipróbálnék egy másikat.

Nekem ezzel csinál olyanokat, hogy a középső gomb nem mindig érzékel, tőltőre csatlakoztatva még rosszabb.
Valamint úgy csinál, mintha újra indulna, de nem indul újra, csak kiírja, hogy nincs sim kártya a kettes foglalatban, ami igaz, de ezt csak újraindítás után szokta. Valamint figyelmeztet, hogy a mobilnet helyett használjak wifit, stb.

Ezeken kívül más negatívum nem jut eszembe. A MIUI-val tapasztalt valaki a fentiekhez hasonlót?
Vagy a gyári CoolUI produkálta másnál ezeket?

(#9487) huliganboy válasza leikomessi (#9486) üzenetére


huliganboy
addikt

A középső gomb probléma nekem eddig minden ROM esetén jelentkezett. MIUI esetén nem vészes, ritkán jelentkezik, de szerintem MIUI 7 ami most a legjobb!

[ Szerkesztve ]

(#9488) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok!
Gyors kérdés! hogyan tudom elővarázsolni a Download modot.... nem jövök rá :S
valamint valakinek öttlet arra hogy miért nem érzékeli a gép h ha usb-vel csatlakoztatom a telefont...

(#9489) tlala válasza leikomessi (#9486) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem most ez a legjobb.
Semmit nem tapasztalok a felsoroltakból.

(#9490) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek, nemsokára teszek egy próbát vele :)

(#9491) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy nagyon nagy segítséget kérni. Soha életemben nem csináltam még android frissítést. És mivel 4.2.2 androiddal zötyög a Coolpad F1-em szeretném frissíteni frissebb verzióra.
Tudna nekem ebben valaki segíteni?
Köszönöm szépen előre is

(#9492) tlala válasza Bjorngolf (#9491) üzenetére


tlala
addikt

Recovery-be léptél már be? ()Hangerő fel gomb nyomva tartva és Power gombbal bekapcsolni.)
És a telefonod memóriakártyájára tudsz áttölteni fájlokat?

[ Szerkesztve ]

(#9493) Bjorngolf válasza tlala (#9492) üzenetére


Bjorngolf
tag

Recoverybe még nem. és igen a telefonom memoria kártyájára tudok másolni dolgokat :)

(#9494) tlala válasza Bjorngolf (#9493) üzenetére


tlala
addikt

Akkor a lenti módon próbálj meg belépni! (Restart vagy reboot System-mel tudsz újraindítani/kilépni).

[ Szerkesztve ]

(#9495) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

öszintén azt se tudom mi az h recovery :$ annyira nem értek sajnos ehhez h hihetetlen :( teljesen új ez még nekem :/ ezért is kérek segítséget :$

(#9496) tlala válasza Bjorngolf (#9495) üzenetére


tlala
addikt

De azért diktálom! :)
Ne panaszkodj, hanem csináld! :)

Viszont most el kell mennem, mert házassági évfordulós vacsim van.

Ha van kérdésed, más majd megválaszolja.

Az alavető menet ez:

Töltsd le erről az oldalról (regisztráció után tudsz belépni) a ROM-ot és a mellé tett fájlokat, és másolj mindent a telefon kártyájára: http://www.needrom.com/download/f1-miui-v7-2-1-stabile/

MENTS LE MINDEN ÉRTÉKEDET A TELEFONBÓL!!
Minden kép, sms, stb. nagy valószínűséggel elveszik a telefon memóriájából! (A memóriakártyáról nem.))
- Lépj be a Recovery-be (hangerő fel gomb nyomva tartása mellett bekapcsolod a telefont)
- install zip menüpontban installálod az új recovery-t.
- restart a (z új) recovery-be
- format data (minden kép, sms, stb. elveszhet!)
- wipe data, cache, dalvik
- install zip menüben feltelepíted a Miui_Coolpad_F1_Multilang_Stabile_V7.3.1.0.KHDCNDA_v7-4.4.zip ROM-ot
- reboot system
(Az első felállás jó sokáig tart.)
Nekem heppem, hogy a felálló rendszernél még nyomok egy "Gyári állapot visszaállítás"-t is, hogy garantáltan minden a helyére kerüljön.

Ha halk a hang, installáld az Audio Patch.zip-et (recovery-ből, install zip menü).
Rootoláshoz telepítsd (recovery-ből, install zip menü) az UPDATE-SuperSU-v2.46.zip fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#9497) Bjorngolf válasza tlala (#9496) üzenetére


Bjorngolf
tag

oké köszönöm :) lecsekkoltam a recoveryt hát minden kinai :D lehet h google v youtube is kell hozzá :S :D

(#9498) csongi válasza Bjorngolf (#9497) üzenetére


csongi
veterán

Ha van recoveri IMG fájlod azt feltehet SPflash toolssal is. Lougoton találsz leírást.

(#9499) Bjorngolf válasza csongi (#9498) üzenetére


Bjorngolf
tag

okés. köszönöm. elolvastam am már a logout leirást de nekem teljesen kinai :S mind1 valami lesz

(#9500) Bjorngolf válasza Bjorngolf (#9499) üzenetére


Bjorngolf
tag

Hivatalos ROM telepítés Coolpad F1-re YGDP Tools használatával
megprobálkozok ezzel.... joobat nem tudok... azért köszönöm a segítséget...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.