Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Kezdeném is.

Az éjszaka sötétjében egy keskeny és rozoga híd előtt 4 fiú álldogál, ugyanis át szeretnének menni. De a hídon egyszerre csak ketten tudnak átmenni, többet a híd nem bír. Ugyanakkor elemlámpa is szükséges az átkeléshez, amiből csak eggyel rendelkeznek. Tehát annak a kezében kell lennie a lámpának aki épp átmegy a hídon.
A fiúk mind különböző sebességgel képesek haladni a hídon, ha ketten mennek, közülük a lassabb sebességével haladnak mind a ketten.

· Az egyik srác 1 perc alatt átér a hídon,

· a másik 2 perc alatt teszi meg a távot,

· a harmadiknak 5 percre van szüksége az átkeléshez,

· a leglassabb 10 perc alatt képes csak átjutni.

Hogyan juthatnak át 17 perc alatt mind a négyen a hídon?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3) Huma válasza TazLeacher (#2) üzenetére


Huma
addikt

A megfejtés helyes, de most ha nem haragszol töröltetem a moderátorokkal, hogy más is tudjon rajta gondolkodni.

Még egyszer kérek mindenkit hogy várjon legalább tíz hozzászólást a megfejtéssel és tegye OFF-ba. Ha nem fog pörögni a topic akkor majd egy-két naponta kiírom a megfejtést. Már ha az én feladványom és tudom, hogy mi a helyes válasz.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) TazLeacher válasza Huma (#3) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elnézést, nem olvastam végig. Viszont megkérdezhetném, hogy milyen 10 hozzászólásra vársz? Ne írd be a megfejtést, de várjunk 10 hozzászólást... :F Ha senki nem ír semmit, akkor jó lassan fog összejönni a 10 hsz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5) 7 válasza TazLeacher (#4) üzenetére


7
addikt

Ha jól sejtem, az az elv, hogy az emberek majd bedobálnak feladványokat, meg kommentálgatnak rá, és így viszonylag szaporán összegyűlik a 10 hozzászólás. De az itteni tapasztalatok alapján ez nem egészen működne jól ilyen formában. :)

(#6) Huma


Huma
addikt

Közben yetike felhívta a figyelmem hogy van már ilyen topic. Nem vettem észre pedig két kulcsszóval is rákerestem. :F
Viszont ahogy nézem ott elég nagy összevisszaság van. Szóval szerintem van létjogosultsága ennek a topicnak ha betartjuk a játékszabályokat és nem lőjük le a megoldást közvetlenül a feladvány után.

Közben egy újabb feladvány.

Van egy szoba benne 3 kapcsoló: A, B, C.
Be illetve ki lehet kapcsolni őket.
Van egy másik szoba, ahol 3 villanykörte: 1, 2, 3.
Minden kapcsoló egy villanykörtét kapcsol.
Először bemész a kapcsolókhoz, ott kapcsolgathatsz kedvedre, majd átmész a villanykörtékhez, és meg kell mondanod, hogy melyik kapcsoló melyik égőhöz tartozik.
Természetesen nem lehet átlátni egyik szobából a másikba..

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) TazLeacher válasza 7 (#5) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most már itt is van 5... :D A linkelt topcot viszont lehet végigolvasom, hátha találok valami érdekeset. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8) Huma válasza 7 (#5) üzenetére


Huma
addikt

Pontosan így gondoltam. Ezért is írtam fentebb, hogy van létjogosultsága a topicnak ha sikerül betartani a játékszabályokat.

Még egy hogy legyen min gondolkodni:

12 egyforma kinézetű golyó közül az egyik súlya egy kicsit eltér a többitől, de nem tudjuk, hogy könnyebb-e vagy nehezebb-e.

A feladat az, hogy egy kétkarú mérleg segítségével maximum 3 mérésből mutassuk meg, hogy melyik ez a bizonyos golyó.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) nike_ válasza Huma (#6) üzenetére


nike_
addikt

Erre tudom a megoldást, de akkor nem lövöm le.

(#10) Huma


Huma
addikt

Arra még mindenkit kérnék, hogy csak akkor tegye OFF-ba a hozzászólását ha az megfejtés. Minden más nyugodtan lehet ON.

Ha gondolja akkor valaki beírhatja az első megfejtését. Kár, hogy nem mentettem el jer1cho-ét. Nagyon precízen leírta.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) Huma


Huma
addikt

A példát állítólag Einstein találta ki, szerinte az emberek 98%-a nem tudja megoldani...

Te benne vagy a 2%-ban?

Tények:

* Öt ház van, különböző színűek.
* Minden házban él egy-egy ember, mindegyik más nemzetiségű.
* Az öt tulajdonos különböző italokat fogyaszt, különféle cigarettát szív és más-más állatot tart.
* Nincs két olyan tulajdonos, aki ugyanazt az állatot tartaná, ugyanazt a cigarettát szívná, vagy ugyanazt az italt inná.
* A brit a piros házban lakik.
* A svéd kutyát tart.
* A dán teát iszik.
* A zöld ház a fehér ház bal oldalán van.
* A zöld ház tulajdonosa kávét iszik.
* Az a személy, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.
* A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív.
* Az az ember, aki középen lakik, tejet iszik.
* A norvég az első házban lakik.
* Az, aki macskát tart, amellett lakik, aki Blend-et szív.
* Az, aki Dunhill-t szív, amellett lakik, aki lovat tart.
* Az, aki Blue Master-t szív, sört iszik.
* A német Prince-t szív.
* A norvég a kék ház mellett lakik.
* Az, aki Blend-et szív, a vizet ivó szomszédja.

A kérdés: Ki tart halat?

Ezzel a feladattal az első túlélőtúrámon találkoztam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) danih válasza Huma (#11) üzenetére


danih
addikt

Erről a feladványról mindig ez a játék jut az eszembe, igazi classic :)

(#13) Huma válasza danih (#12) üzenetére


Huma
addikt

Ránéztem a képre és már föl is adtam. :D

Azért arra kíváncsi lennék, hogy vajon tényleg Einstein találta ki a fejtörőt vagy ez csak egy legenda.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) danih válasza Huma (#13) üzenetére


danih
addikt

Fene tudja :)

Ideteszem egyik kedvenc, igazi klasszikus képrejtvényem. Szerintem sokan ismerik, de hátha van, aki nem!

[ Szerkesztve ]

(#15) Huma válasza danih (#14) üzenetére


Huma
addikt

Pár részletben eltér, de a lényeg ugyanaz. :)
Azért kíváncsi lennék arra is, hogy a két százalék mennyire állja meg a helyét.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) danih válasza Huma (#15) üzenetére


danih
addikt

A te verziód is egy az egyben ott van, az egyéb variánsok között feltüntetve, a lap végén.

Amit én tettem be képrejtvényt, az ebből a könyvből van.
Ha neked is megvolt gyerekként, és szeretted, akkor volt gyermekkorod! :B

[ Szerkesztve ]

(#17) gabor85


gabor85
őstag

(#18) TazLeacher válasza Huma (#15) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Semennyire nem állja meg. Anno itt melóhelyen "bedobtuk" a dolgot, az emberek 80%-ának sikerült. De ezek jó játékok, ezeket szeretem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#19) 7 válasza TazLeacher (#18) üzenetére


7
addikt

Ha szereted az ilyesmit, akkor ajánlom a figyelmedbe a Sherlock nevű játékot. :)

@danih: Bah, nem néztem meg a linkedet. :D

Egyébként a Siccet én is forgattam kisebb koromban, de az általad berakott feladvány megfejtésére már nem emlékeztem. Viszont nagyjából sikerült megfejtenem (a V okozott problémát, de ott is megvolt a rag). :P

[ Szerkesztve ]

(#20) danih válasza 7 (#19) üzenetére


danih
addikt

Hurrá, még valaki aki ismeri (lásd 12. hsz) :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Huma


Huma
addikt

(#14) danih:
Utálom az ilyen képrejtvényeket. Sosem tudtam őket megfejteni. :D
Én még nem találkoztam azzal a könyvel.

(#18) jer1cho: Sejtettem, hogy a 2% az túlzás. De szerintem a 80% is az. Hacsak nem egy zseniképzőben dolgozol. :D
Szerintem ha csak 14-50 éves korig készítenénk felmérést akkor 20%-nál többen biztos hogy nem tudnák megoldani. Alatta meg fölötte meg még annyian sem.
Nálunk pl középsuliban ennél jóval egyszerűbb feladatot sem tudott megcsinálni az osztály 80-90%-a.

Ha az első négy fejtörő megfejtésre kíváncsi valaki akkor kérésre beírom ill beírhatja aki akarja mert pörgött annyit a topic, hogy ne fusson bele véletlenül az aki nem akar.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) TazLeacher válasza Huma (#21) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Olyan emberektől láttam a megoldását, akikről még azt se mertem volna feltételezni, hogy egyedül hazatalál...én meg még azt hittem, hogy valamiféle büszkeségre adhat okot, hogy nekem sikerült. :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#23) Huma válasza TazLeacher (#22) üzenetére


Huma
addikt

Gyakran több rejtőzik egy ember álarca mögött mint amit sejteni lehet.
Szerintem nem annyira egyszerű ez a feladat. Szóval vagy én nem vagyok annyira okos mint amilyennek hiszem magam (Ezt nyugodtan ki is zárhatjuk :D ) vagy pedig tényleg nehéz.

Pár hónapja csináltam egy szerepjáték modult amiben egy klasszikus halállabirintusos próbát kellett teljesíteni. (Jó volt visszatérni az alapokhoz) Voltak benne fejtörők is. Az egyik játékos ügyvéd volt. Neki nem nagyon mentek ezek a dolgok. Pedig az ember azt hinné, hogy egy ügyvédnek szüksége van a jó kombinációs és részletösszerakó készségre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) Domxc


Domxc
senior tag

Negy laba van asztal de nem szek? Mi az?

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#25) nike_ válasza Domxc (#24) üzenetére


nike_
addikt

Kecske vagy Attila

(vagy 4 kecske)

Aki látta az ominózus videót, az érti. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Domxc válasza nike_ (#25) üzenetére


Domxc
senior tag

Direkt irtam helyesirasi hibaval, hogy ne legyen eszreveheto.

Negy laba van asztal, de nem szek. Igy mar mas? :D

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#27) nike_ válasza Domxc (#26) üzenetére


nike_
addikt

Ezek szerint te nem láttad a videót. Na mindegy.

(#28) Sub-ZeRo válasza Huma (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát elég bonyolult, mert ha 1 elemlámpa van és 2 gyerek megy át, ergó az egyiknél kell lenni a lámpának, akkor a 2 gyerek körül az egyiknek vissza kell menni még egy gyerekért, mert azok akkor nem tudnak átjönni. Szóval az a megoldást nem mondom meg mert az hülyeség. Amit gondoltam. :DDD De ez olyan mint a rabos rendőrös japán teszt. Csak az időt is kell nézni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29) Huma válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


Huma
addikt

Annyira nem bonyolult, ha nem megy elsőre akkor csak ki kell számolni pár variációt és meglesz a megoldás. Nekem is időbe telt mire rájöttem a megoldásra.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Sub-ZeRo válasza Huma (#29) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annyira nem izgat ez a dolog, csak ez egy olvasásra felmerült, hogy ezt tuti így kell elkezdeni számolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31) Huma válasza Sub-ZeRo (#30) üzenetére


Huma
addikt

Persze. Így kell. A lámpának mindig ott kell lenni valamelyik hídon átkelőnél.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) Sub-ZeRo válasza Huma (#31) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33) Sub-ZeRo válasza Huma (#31) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akár hogy számolom nem jön ki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.