Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) batai15 válasza Roland0224 (#3200) üzenetére


batai15
félisten

Hát sajnálom hogy ezt kell mondjam ,de ez nem így van. Volt rengeteg telefonom , és azok mind kenterbe verik e teren. Ez szoftveres dolog nem hardveres . És ehez nem kell 200k radobni . Elég lenne ha a készülő cyanogen mod alternatíva lehetne az emui melett, akkor már azt mondom hogy hülye lennék lecserélni.
De tudod az a helyzet hogy ez előtt 2 évvel még csak csak elment hogy van hogy 2!app után újra tölt , de nekem már az lg g2 is sokkal jobban muzsikált ennél .
Ha megnézed videókat a 3gb verzióról ,az is rosszabbul teljesít mint a hasonló rammal szerelt telefonok .
Szóval nem az arkategoria a gond itt, hanem szoftver.
Nem a sebesség a gond , hanem a ram . Lehetne nyugodtan az emuibol faragni mert eleve sok ramot eszik, meg nem kellene bezárni az apokkat 400mega körül, elég lenne 150korul, a g2 asszem ott kezdett újra toltogetni .

[ Szerkesztve ]

(#3202) Jarod1


Jarod1
addikt

Myphone exprorert használok ,wifin keresztül kapcsolódok a telóra és az SD kártyára nem tudok rámásolni csak a belsőre, hogy lehetne beállítani hogy az micro sd re is tudja másolni?

(#3203) Roland0224 válasza batai15 (#3201) üzenetére


Roland0224
senior tag

Nem mondom , hogy nem jogos amit mondasz. Mert persze jobb lenne de annyira nem rosz szerintem én már megszoktam meg s3 neo után csak úgy szárnyal szóval nekem tökéletes .
De kinek a pap ...

(#3204) batai15 válasza Roland0224 (#3203) üzenetére


batai15
félisten

Hát engem se zavarna ha nem tudnam 2gb ram mire képes... Volt dooge y100 telom 720p kijelzővel stock droid 15 appot tudott a 2gb.. fhd kijelző melett ennek kb a felét kellene tudni.. nem 3-4appot .. ott mindegy volt fb, meseenger,youtube mindet magába tartotta..:( lg g 2 is 6-7 app.. és erre allergiás vagyok ,szeretem ha fluid és nem toltoget újra mindent azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#3205) B******** válasza batai15 (#3204) üzenetére


B********
aktív tag

Hát kinek mi a fontos. Én meg pont azt szeretem ha mindent szépen bezár és nem futtat a háttérben. Ha meg megint használni akarom, úgyis pikk-pakk betölti. Szóval én személy szerint nem látom hátrányát a RAM-nak.

(#3206) batai15 válasza B******** (#3205) üzenetére


batai15
félisten

Csak az android meg nem így működik ahogyan te szereted

(#3207) Newlachka válasza batai15 (#3206) üzenetére


Newlachka
őstag

és mindig van valaki aki elégedetlenkedik, és beleköt mindenbe....

(#3208) batai15 válasza Newlachka (#3207) üzenetére


batai15
félisten

ez van, nem vagyok egy elvakult fajta, és engem ez zavar, téged nem , de lehet nem is vagy power user.

(#3209) okoska74 válasza bubus66 (#3187) üzenetére


okoska74
senior tag

Aláírtam.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#3210) herrká válasza bubus66 (#3187) üzenetére


herrká
senior tag

Aláírtam.

(#3211) AngeloDivina válasza bubus66 (#3187) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

+1 Aláírtam

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#3212) online1986


online1986
tag

Aláírtam.

(#3213) Roland0224


Roland0224
senior tag

Kár hogy ez nem működik magyarul :(

(#3214) #86973952


#86973952
törölt tag

Van egy rövid AUKEY lencse teszt P9 -cel, ha valakit érdekel, illetve gondolkozott a beszerzésén.

(#3215) negroo válasza batai15 (#3201) üzenetére


negroo
aktív tag

Hiába g2 meg lassabb szóval még így is jobb a p9 lite.:)

(#3216) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy ilyen készüléket. Olvasom a fórumot, hogy minél kevesebb kérdésem legyen, de amit egyelőre nem találtam meg:

- a névjegyeim közé a google címjegyzék szinkronizáláskor betette az e-mail címeket, azt hyg tudom kiszedni,hogy csak a nevek telefonszámmal legyenek ott, ahogy eddig mást telefonon is?

- a hátlapon alul van egy szürke matrica a Huawei felirat alatt, (amin van egy kuka is), azt le lehet szedni? Elég hülyén néz ki.

(#3217) Newlachka válasza icecave (#3216) üzenetére


Newlachka
őstag

telefonkönyv>menü>névjegyek rendezése
ha a CE feliratra meg az imei számosra gondolsz azok lehúzhatók

(#3218) icecave válasza Newlachka (#3217) üzenetére


icecave
nagyúr

Az a "baj", hogy a névjegyzékben megjelennek a nevek mellett olyanok is, akiknek csak e-mail címe van, telefonszáma incs (akikkel emileztem gmailben). Ezeket akarom kikapcsolni, hogy ne jelenítse meg. Ha törlöm a "Névejgyzék - menü - névjegyek rendezése - névjegyek hiányos információval" helyről, akkor gmailból is törli őket, amit nem szeretnék, mert elvesznek az e-mail címek.

(#3219) gianone válasza icecave (#3218) üzenetére


gianone
őstag

A megjelenési beállításokban állítsd egyénire, és ott a guglis fiókban olyat kell választani, ahol csak a számmal rendelkező névjegyek vannak. Ha nincs ilyened, akkor csinálni kell egy csoportot Címtárban, és azt bejelölni. Ha My Contactsban csak olyanok vannak, akkor eleve nyert ügyed van.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#3220) Newlachka válasza icecave (#3218) üzenetére


Newlachka
őstag

igazad van, én sosem figyeltem az email címekre

az is megoldás,hogy csak a telefonra másolt névjegyeket jeleníted meg az e felett megírt hsz szerint.
nekem gmail szinkron be van kapcsolva,de csak telefonra mentem a névjegyeket onnan meg átszinkronizálja.

(#3221) ANDROID??? válasza icecave (#3216) üzenetére


ANDROID???
addikt

Le ám, ügyesen szépen elkezded felszedni a sarkát és végig szépen óvatosan nyom nélkül lejön ;)
(Nekem sincs rajta.)

(#3222) icecave válasza gianone (#3219) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, végül mákom volt, a My Contacts-ban csak a névjegyeim voltak telefonszámmal.

ANDROID???: Megtörtént, egyből jobb :)

(#3223) B******** válasza batai15 (#3206) üzenetére


B********
aktív tag

Nem tudom miről beszélsz, nekem pont jó ahogy működik, nem éreztem még soha hogy elfogyna a ram vagy hogy lassú lenne. Soha nem tartogatok a háttérben futó alkalmazásokat vagy weblapokat, a legtöbb szinkronizációm (kivéve emailt) le van tiltva, nincs aszisztens, stb. Még a mobilnet is csak akkor van bekapcsolva ha használom. Hogy hogyan működik a droid a motorháztető alatt, egyáltalán nem érdekel, nekem az fontos hogy a telefon azt és úgy csinálja ahogy én szeretném, ebben tökéletes társ a P9 lite. Ezért írtam hogy nekem más szempontok a fontosak. Ezért nem is érné meg nekem a high end kategória, ez a középszint pont jó. De nyilván ez csak egy felhasználás, lehet hogy aki jobban kihasználja annak kevés.

(#3224) Stylerr


Stylerr
addikt

Picit OFF, de ma letöltöttem egy órarend appot, és miután kiléptem belőle, megnyitotta automatikusan a böngészőt, és kiírta, hogy 17 vírussal megfertőződött a telefonom. Ez létezik? Én úgy tudtam, hogy telefonra nincs vírus.

(#3225) B******** válasza Stylerr (#3224) üzenetére


B********
aktív tag

Hagyományos értelemben vett pc-s vírus nem igen van, inkább kéretlen reklám vagy adatgyűjtő szarok. Konkrétan ez is egy reklám, valószínű ha ijedtedben ráböknél a vírus jelzésre, egy szponzorált vírusirtó app letöltéséhez irányítana.

(#3226) ANDROID??? válasza icecave (#3222) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tudom, hogy van ez :D ;)
Nekem is megkönnyebbülés, hogy a Nillkin átlátszó alatt nem virít..

(#3227) Roland0224


Roland0224
senior tag

Remélem a 7.0-ban javítva lesz hogy a feloldód képernyőről lehessen törölni az értesítéseket és nem csak megnyitni. A másik feljebb írták hogy a messenger is ikonszámláló de nálam nincs ott . Ez miért lehet ?

(#3228) Balathruin válasza Stylerr (#3224) üzenetére


Balathruin
veterán

Van vírus, amit meg kiírt annak komolyan bedőltél? :)

(#3229) icecave


icecave
nagyúr

Gyár e-mail appon van ikon értesítés (mármint amikor számmal kiírja az ikon szélére,hogy mennyi nem olvasott e-mailem van)? Gmailen ahogy nézem még mindig nincs....

Roland0224: Akkor keresek egy "külső" appot erre. :(

[ Szerkesztve ]

(#3230) Roland0224 válasza icecave (#3229) üzenetére


Roland0224
senior tag

Igen igen arra gondolok. Samsungon volt a messengernek meg a snapchatnek is itt nincs sajna 😔

(#3231) jatszo válasza Roland0224 (#3230) üzenetére


jatszo
aktív tag

Főképernyőn csiptetés-egyéb beállítások-ikonszámláló, ott van a messenger.

(#3232) Roland0224 válasza jatszo (#3231) üzenetére


Roland0224
senior tag

nálam nincs

(#3233) jatszo válasza Roland0224 (#3232) üzenetére


jatszo
aktív tag

nálam van :) , passz...

(#3234) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Az miért lehet, hogy feltelepített HiSuite után sem hajlandó látni a gép a telefont? Be van állítva az MTP, szóval lehúzom az értesítő sávot rányomok a fájlokra, de nem történik semmi. Valaki találkozott már a problémával?

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#3235) icecave válasza Roland0224 (#3230) üzenetére


icecave
nagyúr

Gyári app jelöli, gmail app nem. Viszont ami fura még gmail appban, egy emberrel folytatott e-mail beszélgetéseimet összevonja,. Ezt ugye ki lehet kapcsolni a "beszélgetési nézet" kikapcsolásával, de nálam ha van ott pipa, ha nincs, akkor is összefűzi a leveleket :D

(#3236) bubus66 válasza rbertkrl (#3234) üzenetére


bubus66
nagyúr

Feltelepítette a HiSuite app-ot a telefonra?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3237) Stylerr válasza Balathruin (#3228) üzenetére


Stylerr
addikt

Tehát akkor nincs, köszönöm, így megnyugodtam.

(#3238) rbertkrl válasza bubus66 (#3236) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Telefonra? Nem tudom. Én csak annyit látok, hogy kéri, hogy fotókat, vagy fájlokat szeretnék átvinni a gépre. Rábökök a fájlokra, de nem történik semmi. Hisuite alkalmazást nem találtam a telefonomon.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#3239) Roland0224 válasza rbertkrl (#3238) üzenetére


Roland0224
senior tag

Az nem is lesz. Csak kiírja hogy telepíti de nincs rajta nekem is ezt írta. Mikor rádugod a gépre húzdd le az állapotsávot és ott hogy fájlok. Aztán a gépen a hisuiteban csatlakoztatás. Onnantól kiír mutat mindent

(#3240) bubus66 válasza rbertkrl (#3238) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak akkor van ha az USB csatlakoztatva van.

USB Hibakeresés be van kapcsolva?

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3241) dokee78 válasza bubus66 (#3187) üzenetére


dokee78
félisten

Kész,bár nem használok SMS-t és még nincs ilyen készülékem,de működjön megfelelően.

(#3242) bubus66 válasza dokee78 (#3241) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi. :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3243) ORCA58 válasza bubus66 (#3187) üzenetére


ORCA58
addikt

Aláírtam én is, habár nekem nem okozott gondot. Nem tudom milyen karakter kódolást használ a teló (gondolom a Windowshoz hasonló lehet), de ha az ASCII karakterkészletből indulunk ki, akkor 7 bites kódolásnál bizony a legnagyobb karakter kódja a 128. 0-tól 128-ig pedig nincs ékezetes karakter.
Nálam ki van kapcsolva a 7bites kódolás, a billentyűzet pedig QWERT-re van állítva. Így kisbetűknél az á és é helyett a balra döntött ékezetes változatot használom. Az öÖ üÜ még mehet, de az összes többi ékezetes kicsi és nagy magánhangzót mellőzni kell.
Szerencse, hogy számolja a karaktereket, és így látható, ha hibás karaktert üt be az ember. Ha nem megfelelő karakter kerül a szövegbe, rögtön megfelezi a felhasználható karakterek számát a kódolás megváltoztatása miatt.
Szerintem hamar meg lehet szokni, mivel gyorsabb rövid ékezetekkel gépelni, mint hosszúval. (A hibajavítást ez esetben csak hátrány)

[ Szerkesztve ]

(#3244) icecave


icecave
nagyúr

Skype másnál is gázos?

Ha mobilról hívok valakit skype-on, aki szintén droidos mobilon veszi fel, akkor a másik fél tökéletesen hall engem, én viszont úgy hallom őt, mintha minden második szótagot lecsípne valami. Viszont ha olyannal beszélek, akinek asztali gépen van a skype és ott veszi fel, akkor minden rendben. :(

Tegnap még jó volt, azóta a viber-t tettem csak fel, szép lesz, ha "összeakadnak" és ez okozza. Ki fogom próbálni.

(#3245) bubus66 válasza ORCA58 (#3243) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én meg nem állogatok semmit sem, hanem használom a google billentyűzetet. De a P8 Litenél a messengernél is fenn áll az a dolog..

Ha jól tudom utf-8 kódolást használ

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3246) ORCA58 válasza bubus66 (#3245) üzenetére


ORCA58
addikt

UTF-8 esetén is igaz, hogy az első 128 karakter (7 bit) nem tartalmaz ékezetes karaktert.

A hét végen kb. 500 Km hosszan 3-féle navival (Sygic, Igo Szülinapp és Here) próbáltam, közben a zene is szólt. Mindegyikkel pontos volt. Budapesten is. Egyik navival sem fogyaszt olyan sokat, hogy a Nokia 550mAh autós töltő ne tudta volna ellátni energiával. Lassan de tölt is bele mindegyik esetben.

Ha tehetném, a 3 naviból gyúrnék össze egyet magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#3247) JimiArena


JimiArena
csendes újonc

Sziasztok!

Én épp most rakattam félre a MM-ban egy P9-est és a páromnak egy P9 Lite-ot. Felnéztem ide, hogy milyen tapasztalatok vannak nyár óta - akkor végig néztem minden létező tesztet, tapasztalatot -, erre most a P9 Lite fórumon, a Honor 8-as fórumon is nagyon sok panaszt olvasok a készülékre, illetve a szervizek munkájára, hozzáállására. A 3-3-3 garanciában például nem tudja mindenki érvényesíteni azt, hogy az első 3 hónapon belül cseréljék a készüléket, a tmx (vagy mi a hivatalos szerviz neve) meg mindent elkövet, hogy ne kelljen új készüléket adni... Milyen tapasztalatok vannak? Erősen elbizonytalanodtam, pláne, hogy nem egy olcsó készülékről van szó és korábban nekem hTc-m volt, azzal az ég világon semmi gondom nem volt! Most szeretnél váltani, mint ahogy azt fentebb írtam már egy P9 félre van téve a nevemre, de az egy tragédia, hogy ennyi rossz tapasztalat van a Huawei/Honor készülékekkel... Kérlek benneteket, hogy konstruktív véleményekkel segítsétek a döntésemet, hogy lépjek nyissak Huawei felé vagy keresgéljek... Samsung és Apple nem jöhet szóba! Köszönöm!

(#3248) 313313 válasza JimiArena (#3247) üzenetére


313313
addikt

Gyakorlatilag az összes márkát 2 cég szervizeli, mind a kettőről lehet hideget és meleget is olvasni.
A 3-3-3 Garancia csak a P9-re van, a Litéra nincs, arra 2 év van.
Egyik ismerősnek cserélték a P9-ét 3. hó lejárta előtt, főleg bemondott hibákra...
Környezetemben 4-5 P8 Lite van, nem nagyon panaszkodott még rá senki, szervizbe se jártak..

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#3249) ORCA58 válasza JimiArena (#3247) üzenetére


ORCA58
addikt

Az, hogy a szerviz rossz, nem a készüléket minősíti. Néhány hibás darab minden márkánál előfordul, na meg előfordul hogy valakinél leesik stb, . Itt szerintem kevesen panaszkodnak konkrét hibára. Az elégedett felhasználók zöme pedig nem írogat a fórumba, így ez alapján nem lehet általánosítani. A családban 5 különféle Huawei van, de egyik sem volt még rossz.
A legdrágább közülük éppen a P9 lite, nagyon elégedett vagyok vele. A használati szokásaimat figyelembe véve csak jókat mondhatok róla. (csak a virtuális gombokat nem tudom megszeretni)

[ Szerkesztve ]

(#3250) Newlachka válasza JimiArena (#3247) üzenetére


Newlachka
őstag

egy P6 három P7 és most három P9 van nálunk, hidd el nincs ezeknek a telóknak semmi baja, aki valamibe bele akar kötni az bele is köt.
a környezetemben van egy P8, 3db P8 lite,3db P9 lite,de senki sem panaszkodik..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.