Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1690) illjo válasza Cyrusgrissom (#1689) üzenetére


illjo
senior tag

Bár lehet, nem fogalmaztam első örömömben tűpontosan, azért nagyjából benne van😃
De összefoglalom, bocsánat, ha nem sikerült elsőre jól érthetőre.
A telefonomat eleve úgy vettem meg, hogy tudtam, van megoldás gms képessé tenni. Nem mindenki igényli, van aki simán elvan google szolgáltatások nélkül. Biztos én is meglennék valahogy. De ismerem magam, tudtam, hogy frusztrálna, hogy nem tudom a megszokott appokat, szolgáltatásokat használni (pl google asszisztens stb), vagy olyan appokat amik időközben esetleg megtetszenek.Anno iphone 6 nál, ha más módon is, akármennyire szerettem, bennem volt a hiányérzet google cuccok miatt. Szóval ahogy előre terveztem, felmókoltam rá gmst. Ok is lett vele minden, de amit nem láttam előre, az az egyik kedvenc funkcióm, az nfc érintéses fizetés, ezzel sem működött a simple appból. Továbbá a gms mók sajátosságai miatt szintén nem tudja megoldani a hms telefonok push problémáit. Sajnos a google az egyszerülűségével olyan appok fejlesztőit is magához vonzza a google firebase kínálta lehetőségekkel backupoknál és pushoknál, amely appok futásához amúgy nem is kell gms. De így a push üzeneteik hms alatt problémásak. Ez amúgy az akadálya simple nfc fizetésnek is (kártya érintéses fizetés regisztráció során nem jön a feedback push, ezért reg megszakad) Ezért csináltam meg az,ott leírt módszert. Így már minden (is) majdnem megy.EGY kivétel van, a,gmail szinkron, ami más okból kicsit rapszodikus, késik, de azt meg macrodroid makróval orvosoltam, bombabiztos 15s os frissítésre Így röviden...😃😃😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.