Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#552) sharp4 válasza #72445440 (#551) üzenetére


sharp4
őstag

Szerintem több tanácsot ne adj, mert annyi valótlanságot leírtál az elmúlt napokban, hogy hihetetlen. Csak félre vezetsz másokat!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#554) Osynho válasza #72445440 (#553) üzenetére


Osynho
addikt

Szerintem nincs ezzel baj, érdemes a dolgokat átbeszélni egy szakmai fórumban, aki ide téved, leszűri magának, amit szeretne.

Mind a 2 telefon jó áron kapható már. Egyébként az a szomorú, hogy ennyi pénzre azt kell manapság mondani, hogy "olcsó", annyira elszálltak az árak. Aktív vagy a Pro topicban, a HMS-sel kapcsolatos dolgok nekem is segíteni fognak, amint megkapom a P40-est. :)

(#555) lenovomen válasza Osynho (#554) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Üzemidőben mennyit tud? Hány óra képernyő idő jön össze mekkora fényerő használat mellett? (Ez új üzenet akart volna lenni, csak véletlen replayre kattintottam)

[ Szerkesztve ]

(#556) sharp4


sharp4
őstag

Emui 11 megérkezett tegnap este. Nem örülök, hogy az android 11et nem kapjuk meg..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#557) jeni válasza sharp4 (#556) üzenetére


jeni
félisten

tudtommal ANDROID 10-l jött ki korábban,mert ebben az esetben jár 2 főverziós frissítés.
Még ha 9-el jött ki akkor is matek alapján is járna az 11-s android.

(#558) sharp4 válasza jeni (#557) üzenetére


sharp4
őstag

Nem fogjuk megkapni, már nem egy helyen megírtak. Harmony OS-t viszont jövő év elso felében telepithetjuk, ha igazak a hírek.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#559) jeni válasza sharp4 (#558) üzenetére


jeni
félisten

és ki fogja feltenni a telójára a Harmony-t?
azon is futtatható lesz majd az android applikáció?

(#560) lenovomen válasza jeni (#559) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Eleinte egészen biztosan, mert tartalmazni fogja az Android keretrendszert. https://napidroid.hu/huawei-harmony-os-android/

Üzemidő mennyi szokott lenni nektek?

[ Szerkesztve ]

(#561) erahurka


erahurka
félisten

Srácok, a GMS hiánya mennyire zavaró? Youtube, Maps, ezekről le kell mondani? Mi a helyzet külős appokkal? BKK Futár, CIB, Twitch, Snapseed, Facebook, Instagram, Twitter pl. van? Ha igen, mennyire használhatóak.

Játékok abszolút nem érdekelnek.

:R

(#562) jeni válasza erahurka (#561) üzenetére


jeni
félisten

Phone Clone a régebbi android telóról átmásolja a Huawei mobilra
és már azóta több alkalmazás már megtalálható a HMS applikációk közt

(#563) erahurka válasza jeni (#562) üzenetére


erahurka
félisten

HMS áruháznak nincs olyan webes oldala mint a Google Playnek? Böngészgetnék.

Ez a Phone Clone egy az egyben átrakja az appot? :F

(#564) sharp4 válasza erahurka (#561) üzenetére


sharp4
őstag

GMS is megoldható. Annak idején nyáron telepítettem és azóta a Simple érintéses fizetése kívül minden tökéletesen működik.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#565) erahurka válasza sharp4 (#564) üzenetére


erahurka
félisten

Nem akarok kínlódni. Ki akarom venni a dobozból és használni. Ha így nem megoldható, inkább keresek másik telefont.

Volt Windows Phone-om, elegem van a mókolásból.

(#566) sharp4 válasza erahurka (#565) üzenetére


sharp4
őstag

2 perc volt YouTube videó alapján. Azóta használom. Egyébként GMS nélkül sem kínlódnék.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#567) jeni válasza erahurka (#565) üzenetére


jeni
félisten

így sosem lesz jó neked az android nélküli Huawei mobil számodra azok amelyek P40 szériától indulnak,hogy csak kiveszem a dobozból és használni akarom.
most odáig eljutott a HMS dolog,hogy már 95% müxik nálam mobil.
persze most is vannak egyes területek hol még nincs alternatíva a Google képest a HMS applikációk közt.
a P30 sorozatig bármit megvehetsz Honor vagy Huawei mobilt,addig androiddal vannak ellátva.

[ Szerkesztve ]

(#568) erahurka válasza jeni (#567) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor nem lesz jó. Pedig korrekt áron rendes kamera van benne. De fényképezőgépnek megvenni butaság lenne, ennyiért olyan MILC-et vagy kompakt gépet kapok ami körbenyálaz.

Na nem akarok flamelni, minden jót! :R

(#569) jeni válasza erahurka (#568) üzenetére


jeni
félisten

semmi flamelés semmi hókuszpókusz nincs és nem lesz,mindez magától elvégzi helyetted hivatalosan pár perc alatt.
amúgy a te döntésed mit is szeretnél

[ Szerkesztve ]

(#570) Osynho válasza jeni (#567) üzenetére


Osynho
addikt

P40-en nincs android? :U

(#571) jeni válasza Osynho (#570) üzenetére


jeni
félisten

Boccs
Google nincs

(#572) jeni


jeni
félisten

Továbbra sem megy végig a folyamat az OTP Telekom előfizu befizetésnél. Megerősítésnél elakad.

(#573) Osynho


Osynho
addikt

Hello. Google Chromecastot használnék Spotify, Tidal applikaciókkal. Tegnap tudatosult bennem, hogy Google Home alkalmazás hiányában a továbbiakban nem fogok. :) Tudtok erre valami megoldást? Egyelőre HMS-re.

(#574) siemensfun


siemensfun
tag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni hogyan tudok GMS-t varázsolni P40-re. A videiókon már túl vagyok, egyik sem sikerült.
A jelenlegi szoftver verzióm:

Már összezavarodtam ahogy milyen firmware-t rakjak rá.

Válaszokat elöre is köszönöm,

(#575) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Remélem az Új Amcsi elnök törli ezt a butaságot is...Huawei visszatérhet a többi teló közé!

Ezzel a telefon szofttal lehet programot klónozni? Google payra fel tudok menni?

[ Szerkesztve ]

(#576) jeni válasza Occon adom (#575) üzenetére


jeni
félisten

Google play tovább sem aktiv.

A másik tagnak írom.

A Phone Clone programot kell használni!
Az esetek 95% át is veszi.
Amúgy goggle szolgáltatásokon szinte minden más már muxik

(#577) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Egy IGO-t,
Pokemon Go-t
sem lehet tenni erre a 3 kilós telefonxarra, a fene enné meg az egész cuccot.

(#578) Quqesz válasza Occon adom (#577) üzenetére


Quqesz
nagyúr

ApkPure és ott a Pokemon......a google maps is mehet fel(nekem tabon van fent, teljesen müxik, csak bejelentkezni nem tudsz, de nem is kell a navihoz sem)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#579) GAPZC96


GAPZC96
csendes tag

Remélem nem gond ha egy P40-es sztorit megosztok,talán tanulságos is lehet.
Néhány napja eladtam a makulátlan 2honapos garanciális P40-es készüléken.Fizetes Paypalon keresztül történt vevő biztosítással.
Hétfőn délelőtt kb 15 percel a csomag feladása előtt a készüléket vissza állítottam ,becsomagoltam és útnak engedtem.Ma jön az értesítés a paypaltol H a vevő kérésére a pénzt lezárták mert a készülék nem működik...
Email a paypalnak screenshot szerencsére volt H a készülék feladas előtt 20 percel még működött.Kozben chat a vevővel,mi történt?(a telefon szar nem kapcsol be nem működik mondja a vevő)
Oké légyszi rakd töltőre ki tudja 4 nap utazás alatt hideg stb...
Nem működik semmi mondja,oké légyszi egy hardreset hátha a vissza állítás után valami gebasz történt.
Semmi még mindig.Atmentem kissé idegesbe hogy ne haragudj több mint 10 éve adok veszek soha senkit nem csaptam be a telefon működik.
Csend..... Majd jön a válasz:Ez a telefon szar nincs Chrome,nincs Drive nincs maps és ez neki mind kell ez a telefon nem működik nem lehet rá letölteni......
Ember hol élsz hány éves vagy kérdem én,veszel egy használt telefont azert mert Huawei és utána se olvasol??
Azt mondja én nem mondtam H ezen nincs Google.
(Sztem egy használt P40-es széria mellé senki nem írja oda H nincs rajta gms)
Mondom neki légyszi akkor írj a paypalnak H nem a készülék rossz hanem a Google hiányzik neked és ezer azt írtad H nem működik telefon.Erre jött a válasz H ő ezt nem csínalja meg.
Jól van akkor a beszélgetésünk mentésre került és elküldve a paypalnak.Szerinte neki van igaza és vissza jár a pénz....
Szóval vigyázzatok inkább írjatok oda a hirdetésben Ohne Google

(#580) jeni válasza GAPZC96 (#579) üzenetére


jeni
félisten

Írtad volna meg neki hogy a Phone Clone progi az alkalmazásokat átteszi a P40-re.
Így is lesz ami nem megy majd.
Pl. A postai alkalmazás nem megy, ezt újra át kell klónoznom.

[ Szerkesztve ]

(#581) GAPZC96 válasza jeni (#580) üzenetére


GAPZC96
csendes tag

A paypal neki adott igazat....
Azért ez így elég szemét dolog a PayPal tol,bírja hogy a telefon nem működik,én jelzem a PayPal felé hogy szó sincs erről csak az a baja a vevőnek hogy nincs gms,ettől függetlenül az ő javára döntenek. :o

(#582) sharp4 válasza GAPZC96 (#581) üzenetére


sharp4
őstag

küldesd vissza vele, és a csomagküldési díjat fizesse!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#583) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Az interneten sok egymásnak ellentmondó info kering arról, hogy van-e OIS a főkameránál, a mobilarénás cikk szerint igen, de valójában NINCS. A mobilarénás cikk íróját inkább nem minősítem, csak azért írom ezt le, hogy más ne járjon úgy, mint én. Szerencsére 14 napon belül el tudok állni a vásárlástól (így csak 2 megvásárolt tok árát bukom). Elég gáz, hogy egy 300 ezer forintos telefonba nem tudott a huawei OIS-t tenni, egyébként az egész GMS hiány nem akkora probléma, azzal simán tudnék élni, de a kamera miatt vettem a telefont, és így bizony már nem kell :W

(#584) jeni válasza Fehercsoki (#583) üzenetére


jeni
félisten

Azon az áron a Huawei P40 Pro van.
Biztos a sima P40 telefont vetted meg?

(#585) Osynho válasza Fehercsoki (#583) üzenetére


Osynho
addikt

Miből gondolod, hogy a P40-esben nincs OIS?

(#586) Fehercsoki válasza Osynho (#585) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Vásároltam egyet és kipróbáltam. A főkamerában nincs optikai képstabilizáció. Elég feltűnő, hogy pl. a 3x-os telephoto kamera sokkal stabilabb (ott ugye van OIS), de egyébként is látszik, hogy a legkisebb mozdulatra is mozdul az egész kép, nagyon könnyű olyan képet csinálni, amelyen motion blur van, valamint van amikor kiírja, hogy tartsd a telefont, mert "élesíti" a képet, ha túl sokat mozog a telefon (akár csak sima kézremegéstől), akkor ennek teljesen elmarad a hatása (mivel nyilván így már nem tudja felhasználni amit rögzített). De pl. másik telefonnal összehasonlítva (S10e) is nagyon remegős a kép. Egyébként közben megtaláltam a hivatalos honlapon azt, ahol egyértelműen le van írva, hogy nincs benne (a sima adatlapján kicsit homályosan fogalmaznak, ott nem egyértelmű, de összehasonlításnál írja, hogy a másik kettőnél van OIS a főkamerában, ennél pedig nincs). Ettől eltekintve rohadt jó képeket csinál, nem kizárt, hogy P40 Pro-ra fogok váltani. Ha lenne OIS akkor megtartanám, mert egyébként nagyon bejött a telefon (mondjuk az nem tetszik, hogy az AppGallery megnyitásánál 5 seces reklámot kell nézni).

[ Szerkesztve ]

(#587) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

A Támogatás applikáción belül lehetőség van egy telefon diagnosztikára. Ezt lefuttatva 2 hibát ír ki a telefon, egyik hangerő, másik a hálózat. Esetleg valaki le tudná futtatni, hogy milyen eredményeket kap?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#588) jeni válasza sharp4 (#587) üzenetére


jeni
félisten

nálam is azok a hibák jöttek ki.
a hangerő esetén lehet a médiagomb nem volt felerősítve.
újra tesztelve már a hangerő nem jelez hibát,de továbbra is hálózatra panaszkodik vagyis nem lát 5G-t,hiszen arra nem fizettek elő.
a hálózat szerint lehetséges,hogy még nem tudja az 5G-t elérni mert nálam egyelőre csak a 4G-re fizetek elő.
amúgy egy vacak program,nem hiteles szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#589) sharp4 válasza jeni (#588) üzenetére


sharp4
őstag

Akkor megnyugodtam, nem egyedi eset.
Más: VoLTE hívást hol tudom engedélyezni/tiltani?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#590) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Sziasztok. Aki használja a Chrome böngészőt ne frissítsen pl apkpure-ban, mert nem fog működni. Bár mediapadon, de behalt. A beáll/alkalmazások/chrome ablakot dobja be indítás helyett...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#591) fekomat


fekomat
tag

Sziasztok!

Sikeresen frissítettem GMS-re.
Viszont nem találom sehol, hogyan tudnám beállítani, hogy a főképernyőn balról söpörve a Google DSiscover jöjjön be. A Home Screen beállítások között csak a Huawei Assistant engedélyezésére van lehetőség.
Más: nem állítható be, hogy a sötét téma napnyugtától napkeltéig legyen érvényben, napközben pedig a világos mód? Egyedi inetrvallum megadására sem találtam lehetőséget, csak a sötét mód "főkapcsolóját" találtam meg.

(#592) jeni válasza fekomat (#591) üzenetére


jeni
félisten

ahogy a Google szolgáltatás le van tiltva erről a telóról,úgy mindig lesz rajta ami nem 100% működést eredményeznek az egyes applikációk mókolt,fals , egyes engedélyezés alatt

(#593) fekomat válasza jeni (#592) üzenetére


fekomat
tag

És ez most melyik kérdésemre lenne a válasz? :D

(#594) jeni válasza fekomat (#593) üzenetére


jeni
félisten

Általánoságban értendő.
Nálam a mókolas addig terjed ki mig a Phone Clone alkalmazással át tudom másolni a másik android telóról az egyes alkalmazásokat a P40 telóra. Klónozás után mi lesz ami tuti működésű lesz vagy sem az már a szerencsén múlik.

[ Szerkesztve ]

(#595) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

A készüléken a gyári naptárt applikációt használom, melyben a munkahelyi naptáram exchange-en keresztül szinkronizálva van, minden megfelelően működik. Emellé a vállalkozásom gmail naptárát is szinkronizálnám, de nem tudom, hogy hogyan tudnám. Az email-eket letölti, kezeli. Jelenleg nem használok GMS-t, de korábban GMS-el sem működött. Életre tudnám valahogy kelteni?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#596) eclipse19 válasza fekomat (#591) üzenetére


eclipse19
senior tag

"Sikeresen frissítettem GMS-re."

Részleteznéd kicsit?
------
Valahol láttam egy videót egy (másik) lehetséges módszerről, ahol egy app klónozó alkalmazással oldották meg a Play áruház és a GMS-t igényló alkalmazások telepítését és futtatását, mivel az (a klónozó app) tud olyat, hogy saját GMS-t futtat a virtuális környezetben.
Ilyesmit próbált már valaki? Ha igen milyen eredménnyel?
Köszönöm. :R

(Mielőtt megkapnám, hogy miért nem próbálom ki én, hát azért mert nincs ilyen mobilom. Viszont az esetleges vásárlás előtt szeretnék informálódni. )

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#597) Harcsai


Harcsai
senior tag

Vetünk egy p40pro-t. Nincs rajta GMS. Vagy nemtom. Most tulajdonképpen mi ez az "Alkalmazás gyorsindító"? Gyárilag rajta van, és minden megy rajta. Persze huawei app galeryből, nem playről, de van gmail, youtube, drive, tulajdonképpen minden. Vagy időközben feloldották a korlátozást, csak mi nem tudtuk?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#598) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy érdemes még P40-et venni! Igazából a gsm és a kamerák miatt kérdem! Jobb a kamerája pl egy Galaxy S21 ultránál?
Köszönöm a válaszokat!

(#599) gthomma


gthomma
senior tag

"Előbb-utóbb tehát egyáltalán nem lesz meglepő, ha a P40-nél az ikonsávban felbukkan az 5G felirat"
Még soha nem villant fel.
"Gyárilag rajta van, és minden megy rajta. Persze huawei app galeryből, nem playről, de van gmail, youtube, drive, tulajdonképpen minden"
Se gmail, se youtube se drive nincs az app galeryben, te hogy csináltad ?

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#600) Osynho válasza gthomma (#599) üzenetére


Osynho
addikt

Gmail fiókot hozzá lehet adni a gyári levelező programhoz, Youtube-ra megoldás a Youtuba Vanced, Drive böngészőből elérhető.

(#601) gthomma válasza Osynho (#600) üzenetére


gthomma
senior tag

50.000 -ért vettem a telefont 4 hónapos, pontosan elég és megfelelő lenne nekem, megcsináltam a mókokat, eddig a Microsoft Autenticator, Soundcloud, MS Office programok, Here Drive, sírt hogy valami nem jó. Az időjárás widgetem, (Sense) valamit kiír 2 másodpercre és kilép.
Böngészőből megy sok minden nem úgy nem az igazi :(
Azt sem találom hogy hogyan lehet beállítani hogy a zárképernyőn semmilyen értesítés se jelenjen meg az "enyhe" értesítések sem.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#602) gthomma válasza Osynho (#600) üzenetére


gthomma
senior tag

"Gmail fiókot hozzá lehet adni a gyári levelező programhoz"

Nem csinál semmit, nem kapom meg a 2 faktoros azonosítás második felét.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#604) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
olvastam az összefoglalót, de inkább kérdezek is vásárlás előtt:
ha nekem nem fontos a gmail-nél a levelek automatikus szinkronizálása (push üzenetek stb), akkor mókolás nélkül feltehetem a gmail apk-t apkpure-ról és működni fog a gmail alkalmazás p40-en?
vagy ez nem ilyen egyszerű? :)

úgyis csak manuálisan "felülről lehúzva módszerrel" frissítem néha magamnak app-on belül, hogy jött-e új levél.
köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#605) Csaszi87 válasza donjohnson (#604) üzenetére


Csaszi87
tag

Szia!
Van alapból a telefonon egy gyári e-mail alkalmazás. Annyi, hogy abba belépsz a gmail címeddel és ugyan ott vagy. Használható tökéletesen.
Bármi kérdésed van akkkor inkább gyere át a P40 pro topikba mert az sokkal jobban pörög, a rendszer meg ugyan az ;)

(#606) Osynho válasza Csaszi87 (#605) üzenetére


Osynho
addikt

Egy dolog, ami idegesít a gyári appal kapcsolatban (nem tudom másnál hogy megy ez), hogy keresek egy bizonyos emailt, a benne lévő kifejezésre, címzettre keresve nem találja meg.

(#607) Csaszi87


Csaszi87
tag

Osynho: Én most direkt kipróbáltam ezt, nálam működik...:U

[ Szerkesztve ]

(#608) J.J. András válasza siemensfun (#574) üzenetére


J.J. András
őstag

Tedd át a régi (vagy egy másik régi GMS-s telefonról) Phone Clone applikációval amit szeretnél, és kész. Nekem olyan progi is fut, amire azt mondták, lehetetlen, és most, 2023 elején vettem egyet a LEICA kameralencsék miatt, és amire én használom, tökéletes.
WAZZE, CHAT, TELLME, EMAIL...., Office is fut, de az állandóan NET-et kér.

peace :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#609) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

EMUI 13 még mindig nincs. Se emui, se 13, semui, sesemmi.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#610) fekomat


fekomat
tag

Sziasztok!

Melyik a legutolsó hivatalos firmware a telefonra?

(#611) J.J. András válasza Nyersszotyi (#609) üzenetére


J.J. András
őstag

De van EMUI 12.0.0.370 biztonsági javító csomag, és az AppGallery-ben CURVE, amivel lehet NFC-vel végre fizetni....
Én tökéletesen el vagyok ezzel a telefonnal.... kompaktabb méret a többinél.
Szeretem a Huawei-t, a "kémkedést" nem értem miért így csinálták, hogy elkaszálták őket....
Amúgy meg az Android és Google is állandóan adatot szed össze rólad, az is kémkedés.
:R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#612) J.J. András válasza fekomat (#610) üzenetére


J.J. András
őstag

Azt honnét lehet kiolvasni ??? Nekem csak EMUI-t ír ki.... az 12.0.0.370.

Firmware ez ??? :
4.14.116 = Kernelverzió . 2024.jan.15.

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.