Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#101) #24536576 válasza hogabesz (#80) üzenetére


#24536576
törölt tag

Áruld már el nekem, hogy sikerült összefüggést találnod az iOS-szel.

(#102) <Lacy85> válasza #30610944 (#99) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Persze, bele lehet, de még mindig nagyobb a kockázat random forrásból származó appoknál.

(#103) hogabesz válasza #24536576 (#101) üzenetére


hogabesz
aktív tag

"simán megvennék újra?"

Csak jeleztem, hogy nem kell hms-ig menni ezért. Igen, tapasztalat.

(#104) #24536576 válasza hogabesz (#103) üzenetére


#24536576
törölt tag

A HMS szerinted "messzebb" van, mint az ios? 🤔 ios egy teljesen más rendszer, a hms meg egy bolt ami ugyan úgy google alapú.

(#105) janeszgol válasza sohajda90 (#100) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem bankolok androidos telon. 10 eve meg az iOS szoba johetett, de 2014-tol mar csak a wp, ami meg tavaly esett ki. Ket marka, amin esetleg bankolnek, az a hivatalos forrasbol vett Samsung es LG termekei.

(#106) hogabesz válasza #24536576 (#104) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Mire vonatkozott a kérdésed, amit fentebb idéztem?

(#107) hemaka


hemaka
nagyúr

A végszó tökéletesen bemutatja miért nincs értelme megvenni ezt a készüléket (se).

(#108) Postas99 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Postas99
senior tag

Egyet értek.

Amúgy ha a kieső bevételeket akarja ezzel a horribils árral kompenzálni a huawei, jobban tenné ha nekilátna lélegeztető gépeket gyártani abban van most az üzlet.

(#109) dutrás válasza Postas99 (#108) üzenetére


dutrás
őstag

Samu gyárt? Apple? Esetleg Sony Xiaomi?

:W

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#110) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Zsír kis telo. 7-8 órás képernyőidővel.
Esetleg jövőre.... :)

És kimondottan jó ötletnek tartom hogy most más tesztelte, mint a pro-t. Más dolgok neki a fontosak és kicsit más dolgokat emelt ki. És egy kicsit több oldalról láthatja mindenki a HMS körüli mizériát is. Köszike

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#111) 7Heads Drago válasza babosmiki (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És szted P40-re nem lesz ilyen ajánlat? :DDD :DDD :DDD
Az általad említett cég értékelése vicc: a vásárlók 4,9% értékelte 1 csillagra, ugyanez MM-ben 0,8%

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#112) WhiteWalker válasza k-adi (#88) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mehetne egy kommentbe is egesz nyugodtan , veteran rangkent tudni kellene ;]

(#113) Postas99 válasza dutrás (#109) üzenetére


Postas99
senior tag

Apple most védőfelszerelést gyárt sokeszűűű
[Olvass inkább]

(#114) dutrás válasza Postas99 (#113) üzenetére


dutrás
őstag

Lélegeztető gépről volt szó sokeszű és még egy pár márkát odabiggyesztettem.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#115) 7Heads Drago válasza Postas99 (#113) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elolvastad? Nem gyárt egyet se, hanem megveszi a gyártótól és adományoz.
És csak tervezi maszkok gyártását. Amihez a legtöbb helyen 3D-s nyomtató kell, meg gumi szalag. Ami a cég nagyságához képest vicc. Magyarul: [link]
Ellenben ez: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#116) Quqesz válasza Postas99 (#113) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Oké, és hol gyártja és kivel? Foxcon kína? Vagy megvette valakinek a gyártó kapacitását? Az apple-nak van egyáltalán még gyára az usa-ban? Nem hiszem....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#117) dutrás válasza 7Heads Drago (#115) üzenetére


dutrás
őstag

:C

P50 pro/P40 Lite

(#118) _cHAos_ válasza Postas99 (#108) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

A Huawei-nek így is megmaradt a világ legnagyobb piaca (Kína 1,4+ millárd fő, kétszer több mint USA és Európa lakossága összesen, /vásárlóerőben nyilván nem/), ott tarolni fog P40 Series. Az egy másik történet, hogy a Huawei Kínán kívűl teljesen elvesztette a piacát, az eladások a nullához fognak konvergálni.

[ Szerkesztve ]

(#119) Noukoum válasza Quqesz (#116) üzenetére


Noukoum
veterán

Elég régóta nincsen nekik, kínában fél centel nagyobb a haszon. Jaj a fanok meg ne tudják hogy az iphone kínai.. :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#120) Quqesz válasza _cHAos_ (#118) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az első része tuti(kínai piac). A másik kettőn meg biztos vissza fog esni jelentősen, hogy a nullára nem hiszem, de rendesen mérhető lesz.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#121) Postas99 válasza 7Heads Drago (#115) üzenetére


Postas99
senior tag

A lényeg, hogy az elektronikai termékek gyártása mellett, sem energiát sem pénzt nem öl ilyen dolgokba.
Humanitáriánus dolgokra nem költ. Mindegy mennyiért adja a termékeit.

(#122) _cHAos_ válasza Noukoum (#119) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"az iphone kínai.. " :DDD :C
A hardvernek annyi köze van Kínához, hogy ott gyártják, de egyébként a SOC designed by Apple, a szoftver szintén. Gondolnak egyet és fél év alatt és áthelyezik a gyártást bárhová a világon, ahol van kapacitás és megfelelő profitábilitás.

(#120) Quqesz olyan szintre fog visszaesni, hogy nem fogja megérni a hivatalos disztribúció. Ez történik most.

[ Szerkesztve ]

(#123) Juhaszatti válasza Noukoum (#119) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Meg ne tudják a németek, hogy a Q7-es Audi magyar. :P

(#124) janeszgol válasza Postas99 (#121) üzenetére


janeszgol
félisten

Te ezt honnan tudod?

(#125) Noukoum válasza Juhaszatti (#123) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudtam hogy audit csak magyarországon gyártanak :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#126) _cHAos_ válasza Juhaszatti (#123) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Ő ezt direkt nem érti, sztem ne törd magad. :)

(#127) 7Heads Drago válasza Postas99 (#121) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link] És ezt csak Magyarországnak ami egy kicsi ország.
De mások is kaptak.
_cHAos_: Gondolnak egyet és fél év alatt és áthelyezik a gyártást bárhová a világon, ahol van kapacitás és megfelelő profitábilitás
:D :D :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#128) Giovan! válasza 7Heads Drago (#115) üzenetére


Giovan!
addikt

Megnéztem most gyorsan, az N95-ös maszkok 20 dollár környékén mennek amazonon és alin, abból 20 millió (a verge-es cikkben annyit említenek, a pcworld-ösben csak 9 milliót) már elég nagy összeg. A face shield-ek (amiknek a gyártásába jelenleg be terveznek szálni) is 10 dollár környékén mennek jelenleg.
A gyártást egyébként Amerikában és Kínában tervezik megszervezni, legalábbis Cook videójában erről beszélt.

Azt nem értem mi szükség volt a hozzászólás végi "bezzegezésre", de az már a te dolgod.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#129) _cHAos_ válasza 7Heads Drago (#127) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Ne keverd ide a politikát, hosszasan lehetne fejtegetni az érveket, hogy MIÉRT nem egy képmutató kínai cég a MEGVÁLTÓ a SARS-CoV-2 -al kapcsolatban... :U
Szvsz inkább töröltesd ki a hozzászólásod. :U Rendesen támadás az intellektusom ellen. :U

[ Szerkesztve ]

(#130) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A készenléti fogyasztás kimondottan alacsony, de használat közben is elég takarékos a termék, 7-8 órás kijelzőidő simán kijön egy töltéssel,
A proci ennyire tuti vagy a Gms hiánya miatt ennyi? :D
Mert ugye a procit elég sokan lenézik. A googles alkalmazások meg jellemzően szépen zabáltak.
De most tényleg..... Érdekelne a véleményetek....

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#131) Postas99 válasza 7Heads Drago (#127) üzenetére


Postas99
senior tag

[Amivel már mások is szívtak.]
A kínai humanitárius segély azért jött mindenfelé mert szarok voltak a cuccok.a világ többi országa is kapot ilyet..
Köszönjük KÍNA

[ Szerkesztve ]

(#132) _cHAos_ válasza 7Heads Drago (#130) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Tovább optimalizálták a 7 nm-es gyártási technológiát, ezért fogyaszt kevesebbet, simán élvonalban van a Kirin 990.
(Meg biztosan a GMS szolgáltatások hiánya miatt is, amik nem futnak a készüléken, így nem használnak erőforrást. )

[ Szerkesztve ]

(#133) Quqesz válasza Postas99 (#131) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mint tudjuk kínában sem minden gyár készít minőséget, de nagyon sok dolog jön most onnan, pl hozzánk is. Az összes kórházi teszt is onnan származik, de az sem mindegy honnan. A legjobb gyártó kapacitása leterhelt, de szerencsére sikerült szerezni 125e tesztet. Ezek jó minőségűek, és nem csak azt mutatja ki, hogy beteg vagy-e, hanem azt is, hogy eddig megfertőződtél-e már az elmúlt időszakban(vérteszt). Még jönnek be folyamatosan a rendelések, de boltban/gyógyszertárban nem kapható...még. Ezek a cikkek is hatásvadászok, mert rengeteg felszerelés jön onnan, amit jelenleg más ország nem is tudna kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#134) Aryon87


Aryon87
félisten

Tyí de elkeveredtünk a főszereplőtől :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#135) gyonyoruwok válasza Aryon87 (#134) üzenetére


gyonyoruwok
tag

ja, beszarás, lehet kár is visszanéznem ezekre a fórumokra pár hónapig. a pro-nál legalább csak kémkedés ment, itt meg lélegeztetők meg maszkok. megáll az ember esze

Sony A6000 | iPhone 12

(#136) Aryon87 válasza gyonyoruwok (#135) üzenetére


Aryon87
félisten

Huawei cekkeknél már megy mindenféle hülyeség..

Hogy a cikkhez is legyen valami kapcsolódás:

Megnéztem MM-ben a tesókat, mert nem bírtam ki. #maradjotthon na persze :D
A kis P40 egész ügyes, tetszett hogy nincs kijelzőhajlítás. Mérete kompaktnak hat. A hátlapi kamerasziget jóval diszkrétebb mint az S konkurensnek, és ugyanez elmondható a pro nagytesónál is.
Rendszer fürge mint mindig. Régebbi szériásoknak népszerű lehet majd, ha normalizálódik az ára.
Sokat nem fogdostam, mert a Pro-ra koncentráltam, az jobban érdekelt, mint a sima.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#137) gyonyoruwok válasza Aryon87 (#136) üzenetére


gyonyoruwok
tag

franc a mediába, hogy a tilalom előtti utolsó nap lusták voltak kitenni a bécsi úton :((( pedig azt írták fb-n hogy aznap reggel hozták el a kiállításra szánt darabokat. direkt kimentünk hogy jól megfogdossuk, és persze csináljunk egy alapos camera comparison-t hehe. na de majd máskor..
nézegetem most az S20-at, de a színválaszték nem túl bejövős, és a kamerasziget is sokkal prémiumabb kinézetűre sikeredett a P40-eken. meg munkámból kifolyólag elég hamar tropára mennek az ujjbegyeim, szóval nagyon hasznos lenne a végre sötétben is kifogástalan arcfelismerés. év végéig reménykedem, hogy megkapja a google a felszállási engedélyt. aztán ha mégsem, én nem is tudom :D

Sony A6000 | iPhone 12

(#138) NumberGuy válasza _cHAos_ (#118) üzenetére


NumberGuy
tag

A Huawei-nek így is megmaradt a világ legnagyobb piaca (Kína 1,4+ millárd fő) - Már nem sokáig, India éveken belül el fogja venni Kínától ezt a címet. :D

(#139) Quqesz válasza Aryon87 (#136) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Még a vodafone kínálatában nem láttam, kíváncsi leszek beteszik-e?
Tavaly a P30 jó áron nyitott(230e helyett 170e), ezen is dobna egyet eladások terén.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#140) Aryon87 válasza Quqesz (#139) üzenetére


Aryon87
félisten

ugyanez Telekom esetében is lehetne :K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#141) <Lacy85> válasza Noukoum (#119) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Amikor az ember azt hinné, hogy 2020-ban már talán a világ legsötétebb bugyraiban is tudják mi a különbség a kínai termék, valamint a kínában legyártott termék között, akkor... :DDD

(#142) Graphics válasza dkekesi (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt honnan tudod ilyen jól?
Mit vettél.? Link?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#143) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Huawei-éknél látom elmentek otthonról, de teljesen. Imádtam a telefonjaikat, mert jók voltak versenyképes árazással.
A GMS hiánya miatt pont hogy árat kéne csökkenteniük, legalábbis addig amíg a nép torkán le tudják tolni az "uj rendszerüket" Ahogy előttem is leírták, ennyiért tényleg bármit jobbat vehet az ember.
Ha marad az embargó, és ők is ezt az üzleti modellt folytatják, nem adok 2 évet és eltűnnek euból a Huawei telefonjai....

[ Szerkesztve ]

(#144) Graphics válasza Maxtreme (#143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre mekkora összeget teszel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#145) Quqesz válasza Maxtreme (#143) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem mindég az a megoldás, hogy árat csökkentesz, mert akkor egyben legagyizod is a termékedet. A huawei is tudja, hogy kína a fő piaca jelenleg és ott nem ronthat a termék presztisén. A másik fele, hogy már az "olcsó" xiaomi sem olcsó, elszaladt a ló árazásban minden gyártónál. Hogy most az euban kikopik? Lehet nekik is belefér, ha india és kína piaci helyzetük megmarad(a másik olyen nagy piac még az arab világ, ahol csak kevtelésből os megveszik a 6 Ferrari mellé)
Azóval biztoa lesz visszaesés, de hogy eltűnne a huawei? Ehhez még Trump is kevés....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#146) NumberGuy válasza Quqesz (#145) üzenetére


NumberGuy
tag

https://gs.statcounter.com/vendor-market-share/mobile/saudi-arabia/#monthly-201903-202003
https://gs.statcounter.com/vendor-market-share/mobile/india/#mon
thly-201903-202003

(#147) Graphics válasza Quqesz (#145) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Xiaominál az olcsó szerepet a Redmi tölti be.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#148) Maxtreme válasza Quqesz (#145) üzenetére


Maxtreme
addikt

Nem azt mondtam hogy globálisan eltűnne hanem hogy MOBIL RÉSZLEG euból. Szerintem nem fogja nekik ez így megérni.
Másrészről azt sem mondtam hogy essen az árazás gyagyi szintre, de ez már a ló túloldala szerintem.

Saominál meg ja. Ott (az általam is preferált) az igencsak jó redmi brand.

Persze aztán majd meglátjuk. Én így ebben részükről nem látok túl nagy üzletet.

[ Szerkesztve ]

(#149) mjani1172 válasza Maxtreme (#148) üzenetére


mjani1172
addikt

Én is így látom.
De ez attól függ hogy Pl a P40 sorozat hogy fogy függetlenül.
Nem tudom, van a szolgáltatóknál,?
Ha nincs, akkor már borítékolható a dolog, hogyha ők elengedték.

(#150) janeszgol válasza mjani1172 (#149) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézem, de a Vodánál a szűrőknél van ilyen, hogy Márka, Tavaszi kisöprés, újdonságok, és most figyeljetek, Galaxy S20 család. :D
Egy külön jelölőnégyzet van nekik. Elég jól mehet akkor a Samu S20 family. :)

Szerk: Vodánál nem láttam P40 családot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.