Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#401) Aryon87 válasza embe (#400) üzenetére


Aryon87
félisten

De legalább nyomják :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#402) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ma volt a kezemben a telefon. Nagyon szuper minden rajta, de a google szolgàltatásai nagyon hiányoznak. Tényleg, bankolás, hang asszisztens, valamint youtube és sok sok play store os app hiànyzik még. Idővel lehet jobb lesz.

Üdv: Csabee.

(#403) #88470784


#88470784
törölt tag

A youtube letölthető rá a moreapps nevű programból ami fent van az appgalleryben, ugyanúgy a többi népszerű app is.
A hang asszisztens már tud magyarul válaszolni?
Komolyan érdekel mert legutóbb használtam, ha magyarul kérdeztem vmit megértette, de válaszolni nem tudott.
Illetve milyen felhasználási területe van egy néma asszisztensnek a szövegbevitelen kívűl?

[ Szerkesztve ]

(#404) nozs23 válasza #88470784 (#403) üzenetére


nozs23
addikt

Gondolod ez a masik appbol valo youtube ravarazslas hosszutavon tamogatott, megbizhato, stabil megoldas lesz? Be tudsz jelentkezni az accountodba is?

A google assistantrol:

Control your devices and your smart home
Access information from your calendars and other personal information
Find information online, from restaurant bookings to directions, weather and news
Control your music
Play content on your Chromecast or other compatible devices
Run timers and reminders
Make appointments and send messages
Open apps on your phone
Read your notifications to you
Real-time spoken translations

Magyarul nem tud. Nagyon meg tudja konnyiteni az eletet amugy, nalam van ketto, pedig egy Google telefonom sincs. Nalam o iranyitja az egoket es tv-t is. Ha be vagy rendezkedve okosotthonra, akkor nagyon hasznos. Nem is kell mindig beszelni hozza, az appbol is tudod iranyitani a dolgokat. Gondolom emelett a latasserulteknek is eleg hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#405) #88470784 válasza nozs23 (#404) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen betudsz lépni, az alábbi videon egy p40 pro tulaj telepít fel videokat a MoreApps nevű appból ami letölthető az appgalleryből.
A videon 1:20- nál látszik hogy a letöltött youtube appban a profilképe, a profilt viszont böngészőben nyitja meg a youtube.
[link]

Érdemes végignézni sok mindent kipróbál a videoban.

Ja értem.tehát magyarul nem is lehet használni a google asszisztenst, hát ez így nem az igazi akkor. Mondjuk pont a látássérülteknek lenne hasznos, ha tudna magyarul, mert nekik még nagyobb gond angolul tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#406) nozs23 válasza #88470784 (#405) üzenetére


nozs23
addikt

A magyar piac egy hangyafos globalisan, nem abbol kell kiindulni. Ha nem tudsz angolul, akkor valoban nek sok ertelme van.

(#407) #88470784 válasza nozs23 (#406) üzenetére


#88470784
törölt tag

Akkor viszont itthon nincs értelme említeni a google aszisztens hiányát a p40- nél.

[ Szerkesztve ]

(#408) nozs23 válasza #88470784 (#407) üzenetére


nozs23
addikt

Miert? Mert nem tudsz angolul? En is itthon lakom, megis hasznalom.
Nem egy ismerosomnel van otthon Google vagy Alexa.

(#409) k-adi válasza #88470784 (#407) üzenetére


k-adi
nagyúr

lol :DDD

(#410) #88470784 válasza nozs23 (#408) üzenetére


#88470784
törölt tag

Itthon az emberek nagyobbik része nem használja angolul google aszisztensét, ezért annak hiánya nem számít, olyat írj inkább amit valóban sokan használnak, mert ez az érv így kevés.

[ Szerkesztve ]

(#411) Juhaszatti válasza #88470784 (#410) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Amit az emberek kisebb része használ, az nem számít? Ez milyen érv már?

(#412) k-adi válasza #88470784 (#410) üzenetére


k-adi
nagyúr

talán inkább ne a különböző hiányok kimagyarázására, "kizárásán" ügyködj, hanem bízz benne hogy minél hamarabb utoléri azokat

(#413) #88470784 válasza Juhaszatti (#411) üzenetére


#88470784
törölt tag

Miért nincs olyan app az appgalleryben amit itthon kevesen használnak...

(#414) Schuler888 válasza 7Heads Drago (#385) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mert a p40 eladasai minden varakozasokat felulmultak :DDD ja nem. Akkorat zakoztak amit utoljara a nokia adott elo.. :U barmit irhatsz az S20 szeria eladasai ezuttal is.. sot sokkal durvabban a fold ala dongolik a hulyevejt..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#415) Aryon87 válasza Schuler888 (#414) üzenetére


Aryon87
félisten

Szeretnéd mi? Csak nehogy csalódás érjen ha a PoopSung esik pofára...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#418) k-adi válasza Szakiii (#417) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát ja.. a korona jött, a gms-t meg benyalták de az árat ők határozták meg.. én nem sajnálom őket, eddig is és ezután is kapnak elég támogatást így is otthonról.. a köv. mate meg a p50 lesz érdekes inkább

(#419) Giovan! válasza Szakiii (#417) üzenetére


Giovan!
addikt

A vírus és a magas ár a konkurencia esetén is adott, szóval az ő teljesítményükkel össze lehet hasonlítani a Huawei-ét, és ebből azért már le lehet majd vonni pár következtetést.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#420) dutrás válasza Schuler888 (#414) üzenetére


dutrás
őstag

Szerencsésnek is mondhatja a Samu magát mert bizony ha nincs tiltás elvérzett volna az S20 család.
Ha a legnagyobbnak tartott gyártó csak úgy tudja tartani az eladási számokat hogy 24 hónap múlva visszavásárolja a telefonjait az elég ciki.
A Huaweinek érdekes módon ilyen akciók nem kellettek ahhoz hogy feltornázza magát másodiknak.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#421) Szakiii válasza Giovan! (#419) üzenetére


Szakiii
addikt

Igen ez egy jó kiindulási pont :)

(#422) Ricardo válasza dutrás (#420) üzenetére


Ricardo
félisten

"csak úgy tudja tartani az eladási számokat hogy 24 hónap múlva visszavásárolja a telefonjait az elég ciki."

Az valóban ciki. A huszas széria nem ütött akkorát, mint amekkorát szerettek volna.

(#423) hangyász2 válasza Szakiii (#417) üzenetére


hangyász2
aktív tag

241 százalékkal több telefont adtak el márciusban Kínában a februárinál, ami még 23 százalékkal kevesebb a tavaly márciusinál, de ez már januárban is így volt, és akkor Huawei még hasított otthon. Kicsit korai eltemetni őket, elég nagyot pattanhattak vissza.
Európa más tészta, de otthon konkrétan letarolták a piacot, és nekik az a döntő hányad.

[ Szerkesztve ]

(#424) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#414) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Erre azért mérget ne vegyél. Kíváncsi leszek rá én is mi lesz a vége. Én nem bocsátkozok jóslásokba.
Tények: Kína már elindult, és Kínán kívül mindenhol lényegesen hosszabb "felállást jósolnak", mint náluk. És náluk nem az iPhone, meg a Samu fog menni. Az eladásaik nagy részét eddig is otthon generálták.
Egy biztos: a kevésbé tőkeerős gyártók az idén könnyen tacsra futhatnak ezekkel az árakkal.
hangyász2: :R

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#425) joey04 válasza dutrás (#420) üzenetére


joey04
titán

a huawei az alacsonyabb áraival küzdötte fel magát. pont ahogy samu. és akkor szálltak el az árak, maikor sikeresek lettek. pont ahogy a samu. meg van még egy párhuzam, de azt itt inkább ne feszegessük.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#426) Schuler888 válasza dutrás (#420) üzenetére


Schuler888
senior tag

Volna volna volna.. :))
"A Huaweinek érdekes módon ilyen akciók nem kellettek ahhoz hogy feltornázza magát másodiknak."
LoL. Igen ott eleg az allami nyomas erre, hogy rossz pontokat gyujtesz be ha nem azt veszel.. tehat ez elegge ongol lett most. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#427) dutrás válasza joey04 (#425) üzenetére


dutrás
őstag

A magasabb árral is kelendőek voltak úgy tűnik hisz utólérte vagy legalábbis nagyon megközelítette a Samsungot. Az S és Note széria sose volt olcsó. Ha nincs tiltás idén valószínűleg egál vagy minimális előny.
Mindezt úgy hogy nem csinál a fentebb jelzett akciókat.
Lehet itt tagadni de tényleg remek telefonokat tett le az asztalra a Huawei. Az olcsó de szar ma nem kell a kutyának se.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#428) dutrás válasza Schuler888 (#426) üzenetére


dutrás
őstag

Na azt ne mond már basszus hogy kötelező Huawei telefont venni Kínában. Annak fényében hogy az egyik legnagyobb Apple fan népről beszélsz. Ezt tese gondolod komolyan.
Nyilván kellett valami valótlant reagálni.

P50 pro/P40 Lite

(#429) Aryon87 válasza Schuler888 (#426) üzenetére


Aryon87
félisten

:W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#430) Schuler888 válasza dutrás (#428) üzenetére


Schuler888
senior tag

persze valotlan... talan kicsit nezz utana, meg ha erthetoen nehezen is fogadod el a tenyt..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#431) dutrás válasza Schuler888 (#430) üzenetére


dutrás
őstag

Nem kevésbé mint te hogy remek készülékek a Huawei telefonjai középkategóriától fölfelé.
Csak te tagadod én meg elfogadom hogy a Huaweien kívül is vannak jó telefonok illetve gyártók.
Köztünk ez a külömbség.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#432) hangyász2 válasza joey04 (#425) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Elég általános a kapitalizmusban minden szegmensben. Ahogy egy brandnek lesz értéke, el is kérik az árát. Általában nyújtanak is érte valamit, szolgáltatást stb. És hazaviszik a nyereséget.

dutrás

Elég nehezen tudom elképzelni, hogy hirtelen Huawei-fan lett majdnem egész Kína, mert nagyjából lassan így állnak. Előtte azért a Xiaomi és a BBK is sokkal erősebb volt. Tuti azok meg exporttámogatást kapnak cserébe, de ez csak erős tipp.

[ Szerkesztve ]

(#433) Schuler888 válasza dutrás (#431) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nekem alapvetoen a rendszerevel es a masolasaival van gondom a huaweinek, ezt sose tagadtam. De emellett elismerem, hogy pl egesz jol ollozak ossze a tobbi keszuleket, sot neha az egyedi design megoldasaik is tetszetosek. Az hogy kamera fronton is feltortek az elre par ev alatt, ez is elismeresre melto. Nah kb igy allok en a huaweiel. Jah az M*ZP logo ami meg nem szimpi a kezdetektol
:))
"Kulonbseg" :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#434) Aryon87 válasza Schuler888 (#433) üzenetére


Aryon87
félisten

Az EMUI bonyodalmas egy kívűlállónak ez tény. Volt több telefonom más márkáktól is, és igen, összetettebb mint egy UX, vagy One UI (Experience UI jobb volt).
Ami a másolást illeti, manapság már mindegyik másol mindegyiktől, és tavaly már elkezdtek a Huwitól is másolni...
A többi részen kicsit meglepődtem.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#435) Szakiii válasza hangyász2 (#423) üzenetére


Szakiii
addikt

senki nem vitatja hogy otthon jók, de az számomra nem szempont így hogy soha nem tervezek még kirándulás/nyaralás szintjén se kimenni oda :), kifejezetten az itteni piacról beszéltem (eu)

(#436) joey04 válasza dutrás (#427) üzenetére


joey04
titán

Én csak azt írtam, hogy a huawei nem volt olyan nagyon kiemelkedő, világmegváltó, szimplán jó készülékeket adtak olcsóbban. ez mára eltűnt. csak ennyit állítottam. a mi lett volna ha meg jelenleg egy felesleges téma. szerintem senki sem tagadta, hogy remek telefonokat raknak le az asztalra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#437) joey04 válasza dutrás (#428) üzenetére


joey04
titán

Annak fényében hogy az egyik legnagyobb Apple fan népről beszélsz.

Az Apple évek óta azért küzd, hogy jobb számokat tudjanak elérni kínában. Nyalja az állam seggét, külön modelleket kapnak, kaparnak ezerrel. Mert szarul teljesítenek kínában. erről ennyit. arról meg valóban voltak hírek, hogy sok helyen nem nézik jó szemmel, ha almás készülékkel jelennek meg az emberek, ha huaweit használnak, az viszont bizony pluszpont.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#438) 7Heads Drago válasza Schuler888 (#433) üzenetére


7Heads Drago
veterán

egesz jol ollozak ossze a tobbi keszuleket,
Mit nem ollóznak össze? Ez nem csak a telokra igaz. Mit zavar ez téged, ha a gyártót meg nem? A fanokat persze nyilván zavarja...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#439) francz'70 válasza dutrás (#420) üzenetére


francz'70
aktív tag

Most ez komoly? :U
Remélem a járvány, és annak hatásairól azért hallottál? :F Ez, az összes gyártót érinti, nagyon dúrván. Pont ezért a Huwi tiltása ennek köszönhetően nem lett akkora hátrány!
Ebben a helyzetben a gyártók mindenféle akcióval próbálják minimalizálni a veszteséget, ez természetes, és érthető!
Ellenben az "állami" Huawei, Kínán belüli értékesítései ennek tükrében.........na, az "no comment"!
.....viszont, ha Kínát kivesszük a játékból, azért mindjárt más a leányzó fekvése :Y

(#440) dutrás válasza francz'70 (#439) üzenetére


dutrás
őstag

Mert majd a 23. hónapban visszavásárolt telefonok nem veszteséget okoznak? Csak eltolva.
A Huawei méginkább megtehetné az állami támogatásokkal a háttérben mert lenne kompenzáció.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#441) dutrás válasza francz'70 (#439) üzenetére


dutrás
őstag

A visszavásárlás csak az S20 S20 Ultrára vonatkozik kizárólag.

P50 pro/P40 Lite

(#442) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

A hivatalos honlap szerint a főkamera nem egyezik meg a P40 pro kamerajaval, mert ebben nincs ois. Csak a 8 mp telefoto kamera bír ois-el.

https://consumer.huawei.com/hu/phones/p40/spec "Szarfos" :) . Ennyiért lehetne benne ois. Mindháromban.

[ Szerkesztve ]

(#443) gyonyoruwok válasza Pinyo16689 (#442) üzenetére


gyonyoruwok
tag

mindenhol máshol említik, hogy van OIS. úgyhogy ez egy egyszerű hiba csak náluk, és persze ciki kicsit. ultra wide-hoz is szeretnél ennyiért?

Sony A6000 | iPhone 12

(#444) francz'70 válasza dutrás (#440) üzenetére


francz'70
aktív tag

Szerintem a Samu hosszú távban gondolkodik a "visszavásárolt telefonok" esetében. Tuti, hogy mire eljön az ideje, lesz egy csavar a történetben (pl. kedvezményes csere S40-re, vagy valami hasonló)
Két év alatt az user akár bele is szerethet a telóba, és újra Samut fog választani.
(.....pláne, ha kedvezményes cserével megkapja :D )
Persze veszteség azért így is lesz, de szerintem osztottak -szoroztak és mivel megtehetik, 19-re lapot húztak.

(#445) Pinyo16689 válasza gyonyoruwok (#443) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

A P30 főkamerájan sincs ois, nem lenne olyan nagy meglepetés, ha ezen sem lenne. De persze lehet, hogy igazad van, és a gyártó honlapja hibás, és mindenki más jobban tudja.

(#446) 7Heads Drago válasza Pinyo16689 (#445) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]
MAIN CAMERA:
50 MP, f/1.9, 23mm (wide), 1/1.28", 2.44µm, omnidirectional PDAF, OIS
8 MP, f/2.4, 80mm (telephoto), PDAF, OIS, 3x optical zoom
16 MP, f/2.2, 17mm (ultrawide), AF

A gyártó honlapja némiképp zavaros ez ügyben. De le van írva ott is csak nem egyértelmű, hogy melyik kamerára érti. [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#447) Pinyo16689 válasza 7Heads Drago (#446) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

A Gsmarena oldalán én is láttam, de a gyártó ezt irja:
Hátlapi
kamera: 50 MP Ultra Vision kamera (széles látószögű, f/1.9 rekesz) + 16 MP ultra-széles látószögű kamera (f/2.2 rekesz) + 8 MP telefotó kamera (f/2.4 blende, OIS)
Autofókusz mód: Autofókusz
Képstabilizálás: OIS + AIS
Ezt linkelted be Te is, és ez alapján csak a 8 mp kamerahoz van ois. Sztem a P30 is így volt. (így volt, gyorsan megnezem) Bár ott sem értettem, miért nincs ois a főkamerán.

[ Szerkesztve ]

(#448) 7Heads Drago válasza Pinyo16689 (#447) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És amit alul ír az szted mire vonatkozik?
Ott le van írva hogy van és mellette hogy 4k. És nyilván nem a 8 MP kamera tudja a 4k-t.
Sztem ami alulra van írva az mind a főkamerára vonatkozik. Illetve ugyanezt leírta már több tesztoldal is a Gsmarénával együtt.. Nyilván azok is hazudnak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#449) Lami66 válasza Pinyo16689 (#447) üzenetére


Lami66
őstag

Azért nem tesznek a főkamerára ois-t, mert ott a látószög miatt sokkal kisebb képmozgásokat kell korrigálni, azt az eis tökéletesen megoldja. A tele kameránál már jóval ugrálósabb a kép, azt az eis önmagában nem tudja kompenzálni, ezért ott hasznos az ois. Én a P30 főkameráján még sose hiányoltam az ois-t. Az eis-el is szép képek készülnek. 10x-es zoom felett már semmi se tudja normálisan kompenzálni a kézremegést.

(#450) 7Heads Drago válasza Lami66 (#449) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De van rajta OIS. Az MA teszt is írja, meg a gsmaréna teszt is. Meg a Huawei oldal is, csak ott nincs egyértelműen kiírva hogy mire vonatkozik mivel több dolgot is felsorol.
A P30ban még tényleg csak eis van. Ott csak a zoom kameránál van ois.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.