Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#5198) üzenetére


F-ECT$
titán

Most megint csak annyit ír, hogy Telekom HU, pedig továbbra is el van nevezve a SIM...

Dive ever, work never.

(#5202) adomok válasza F-ECT$ (#5201) üzenetére


adomok
tag

Átneveztem az egyik kártyámat, amit elsődlegesnek használok és az átnevezés után rögtön ez jelenik meg az érintett korábbi üzeneteknél.

(#5203) F-ECT$ válasza adomok (#5202) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is ez volt tegnap, mára romlott el.

Egy restart megoldotta egyébként, de nem tűnik túl stabil megoldásnak.

Dive ever, work never.

(#5204) Robert198231


Robert198231
csendes újonc

Valaki meg tudná mondani hogy az a nyamvadt fotók alkalmazás miért engedélyezi magát minden nap mikor le van tiltva? Már nagyon unom hogy naponta újból megjelenik.
Esetleg valami végleges megoldás?
Lehet hogy volt már,de keresőben nem találtam rá választ.

(#5205) sfdrakex válasza Robert198231 (#5204) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs bekapcsolva benne szinkronizálás?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5206) Tav-Csoves válasza Robert198231 (#5204) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Örülnék, ha valaki tudna erre egy jó megoldást, mert engem is zaklat! :(((

(#5207) Robert198231 válasza sfdrakex (#5205) üzenetére


Robert198231
csendes újonc

Nincs.
Más készüléknél nem volt ilyen problémám! Tiltottam azt úgy is maradt,de ennél...

tnilabk:
Legalább nem vagyok ezzel egyedül. :DD

(#5208) Bélaaaa válasza Robert198231 (#5204) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én pont a fordítottja miatt bosszankodom!

Folyton kilövi magát, naponta többször kell elindítanom, hogy egyáltalán szinkronizáljon.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5209) Robert198231 válasza Bélaaaa (#5208) üzenetére


Robert198231
csendes újonc

Na ez érdekes!
Lehet hogy az emui kezeli rosszul az alkalmazást!
Bár csak találgatok. Most minden létező beállítást kilőttem az appnál. Holnap kiderül hogy marad-e úgy ahogy van... :D

(#5210) Tav-Csoves válasza Robert198231 (#5209) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Tiltás, majd készülék kikapcs, bekapcs, 12 óra, és figyeld meg, hogy ott fog fittyegni a Google Playben az elérhető frissítések között...

A kis sztahanovista kilőhetetlen hónap-dolgozója..

(#5211) Robert198231 válasza Tav-Csoves (#5210) üzenetére


Robert198231
csendes újonc

Hétfő óta van meg a telefon és azóta nem volt kikapcsolva és így is állandóan vissza dobja.
Plusz még frissíti is automatikusan úgy hogy az automata frissítés ki van kapcsolva a play áruházban.
Nem tudom hogy mit lehetne csinálni.
Amúgy tényleg kb 12 óránként vissza kerül valahogy...
Kész X-akták :DD

(#5212) AtHoS válasza Robert198231 (#5211) üzenetére


AtHoS
nagyúr

adb-vel leszedhető végleg [link] én is hasonlóan jártam a P30-al ismerkedési időszakban

read-only mode on the forum

(#5213) Robert198231 válasza AtHoS (#5212) üzenetére


Robert198231
csendes újonc

Köszi. :R
Holnap kipróbálom

(#5214) bébi67 válasza Vexille (#5157) üzenetére


bébi67
aktív tag

Állati jó kép! Grat.

(#5215) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. Szerintetek lehet bármi negatív hatása annak, ha max fényerőn van a telefon folyamatosan a nagyobb fogyasztáson kívül?

[ Szerkesztve ]

(#5216) Aryon87 válasza Jumbozorz (#5215) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen. Hamarabb fog beégni az amoled kijelző.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#5217) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Lehet láma kérdés, de nem jövök rá. A selfie camera miért tükörképet rögzít, bár az jobban izgat, hogy ezt hol lehet átállítani, hogy rendesen fotózzon?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5218) rolandrepasi válasza Vikthor (#5217) üzenetére


rolandrepasi
tag

Selfie módban fogaskerék jobb fent és ott tükrözés.

(#5219) Vikthor válasza rolandrepasi (#5218) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5220) Technoman


Technoman
őstag

A Pixinfo (eléggé mérvadó magyar fotós oldal) nemrég elindított egy mobilfotós rovatot, ahol első körben az S10 és a P30 családot tesztelték le (természetesen a fotós részüket) Hááát, nagyon elgondolkoztató, hogy melyik telóra voksoljak :) P30 Pro teszt

(#5221) tibcsi0407 válasza Technoman (#5220) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fotós részével egyetértek. A Huawei-jel, mint telefonnal való kifogásaival viszont nem. Én még egy értesítésről sem maradtam le a bő fél év alatt, mióta meg van.. Az ökoszisztémáját sem erőltette rám.

https://utdetailing.hu/

(#5222) Technoman válasza tibcsi0407 (#5221) üzenetére


Technoman
őstag

Nem is azért ollóztam be az oldalt (nincs és eddig nem is volt Huawei telóm, tehát ehhez nem is tudok hozzászólni, viszont keresem a következő több évre való telómat, ezért is olvasom kezdetek óta ezt a topicot), hanem azért mert ez az oldal (eddig) "ördögtől valónak" tartotta a mobillal való fotózást (aki eddig olvasta a tesztjeiket, az tudja, hogy főleg DSLR/MILC gépeket szoktak tesztelni és teszik már nem egy-két éve) Örülök hogy ezen a felfogáson most változtattak.Egyébként a P30-as és az S10 családnál is kritikusabbak voltak.

(#5223) tibcsi0407 válasza Technoman (#5222) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jobb lenne így, ha valóban csak a fotós képességek alapján pontozna, nem pedig telefonként, mert nem ért hozzá. :)
Mondjuk őszintén szólva én azt hittem, hogy ettől profibb analízisre számíthatunk, amikor megnyitottam a linket.

https://utdetailing.hu/

(#5224) adomok válasza tibcsi0407 (#5223) üzenetére


adomok
tag

Szerintem figyelmen kívül kell hagyni a telefonra vonatkozó részt :) Azért annak örülök, hogy a fotós képességeket ilyen jóra értékelte és főleg úgy, hogy kiemelte, nem kell állítgatni a telefont, hogy nagyszerű eredményeket érjünk el, illetve a fényviszonyok változása sem jelent problémát a készüléknek. Az ökoszisztémás megjegyzés valóban vicces, én egyetlen telefont tudok, ami rám erőszakolja az ökoszisztémáját, de nem írom le melyik :D

(#5225) Technoman válasza tibcsi0407 (#5223) üzenetére


Technoman
őstag

Ja igen, ezt én is észrevettem. Talán egy kicsit mosolyogtam is rajta.
Úgy látszik, hogy ez az egész mobilos rész is kicsit mint ha kényszerszült lenne (azért ne felejtsük el, ezen az oldalon komolyabb, akár több millás gépekről szoktak írni/tesztelni) Úgy látszik ezt nem tudják elengedni :K
Ettől függetlenül, örülök a cikknek és a rovatnak, mert végre egy szakmai -fotós- oldal is elismeri, hogy nem kell mindenkinek DSLR-el rohangálnia, ha egy jó fotót szeretne készíteni.

(#5226) tibcsi0407 válasza Technoman (#5225) üzenetére


tibcsi0407
félisten

P30 Pro több, mint elég mindenre. Sok telefonom volt, gyakran váltottam, de eddig ez a legjobb.

https://utdetailing.hu/

(#5227) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nekünk is jó lenne: [link]

https://utdetailing.hu/

(#5228) vlesi69 válasza Technoman (#5220) üzenetére


vlesi69
senior tag

Jók a képek a Pixinfon, de az emberek túlnyomó része csak előveszi és lő egy képet vagy többet, nem sokan állítgatják az opciókat. Sokan még arra sem figyelnek hogy mielőtt fényképeznek megtöröljék a lencsét, lencséket, és a legtöbbjük 4:3 képarányon hagyja. Én egy Mate 20-at használok gondolkodok a P30 Pron is de lehet megvárom a Mate 30-t.

(#5229) Technoman válasza vlesi69 (#5228) üzenetére


Technoman
őstag

Jelenleg mobil vásárlás előtt állók. Mivel már kinőttem a "minden évben új telcsi" korszakomból, 3-4 évente szoktam mobilt váltani (a jelenlegi is egy 4 éves LG G4) Szóval, nekem a legfontosabb a fényképezőgép tudása (sokat szoktam kirándulni/túrázni) Szeretnék a jelenleginél jobb gépet. Kínomban már fényképezőgépben is elkezdtem gondolkozni, de mivel nekem nagyon fontosak a képhez rögzített geotag-ek - s a jelenlegi fényképezőgépeknél ez nagyon macerás ill. plusz kiegészítővel járna- lemondtam róluk.
2 márka jöhet szóban. Megnézve/megfogdosva a Huawei-t kameraszoftverét jobbnak tartom a Samsungnál (pld sokkal tágabb rekeszérték beállításokat lehet a P30-asnál állítani, mint az S10/Note10 párosnál), de a panorámamód is jobban tetszik.

A másik fontos dolog számomra az üzemidő. Az S10 topikban állandóan panaszkodnak a karcsú üzemidőre, érdekes módon itt nem nagyon olvastam erről.

Mivel nem akarom elkapkodni a vásárlást, még kivárok. Lehet, hogy az év végére egy jobb áron (Black Fr.) , vagy netalán tavasszal -a kirándulószezon kezdetével- megveszem. Addig meg megnézzük, mit gurít a konkurencia (S11) vagy az utódok (Mate30, P40).

(#5230) Aryon87 válasza tibcsi0407 (#5227) üzenetére


Aryon87
félisten

Bizony, az automata HDR jol jonne azert. Nem is ertem miert nincs .

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#5231) tibcsi0407 válasza Aryon87 (#5230) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Alapból hatalmas a dinamika, de jó lenne, ha a kiégett részeket kezelné. Pl égbolt, ilyesmi. De ezt a HDR-t bekapcsolva sem szereti megoldani. Ilyenkor hiányzik egyébként a Gcam mod, az nagyon ügyes volt ebben.

https://utdetailing.hu/

(#5232) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Éjjel teljes sötétségben, ha az ujjlenyomatolvasót használom, akkor a kijelző alja zölden felvillan, majd megjelenik az ujjlenyomatolvasó ikonja. Más észrevette már, vagy ez egyedi dolog?

Reprodukálás:
1: Teljes sötétség, telefon lezárva.
2: Figyeld a képernyő allját, a legalsó részét a képernyőnek, az alsó káva feletti pár mm-t.
3: Emeld az ujjad a képernyő felé, az ujjlenyomatolvasóhoz, de ne érintsd meg azt.
4. (Nálam) ilyenkor felvillan zölden a képernyő alja, majd eltűnik és megjelenik az ujjlenyomat ikon. -(Ami segít lokalizálni az ujjlenyomatolvasó helyét.)

Nem arra gondolok, ami az olvasáshoz kell zöld kör az ujjlenyomat szenzornál.. ez lentebb van.

Nem nagy para, csak érdekel, hogy gyárilag ilyen-e, vagy valami van a telefonnal :D

(#5233) tibcsi0407 válasza Sumptuous (#5232) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én még ilyet nem láttam. Gyári a lockscreen-ed?

https://utdetailing.hu/

(#5234) Sumptuous válasza tibcsi0407 (#5233) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Igen, gyári.Vagyis nem a magazin, hanem a slide. Megnézem majd a magazinnal is.
Bár ez még csak nem is a lockscreen-en, hanem a fekete lezárt képernyőnél van. Azt kihagytam, hogy az AOD nem megy olyankor, amikor ez tapasztalható.

(#5235) mobal válasza Sumptuous (#5232) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez nekem is ilyen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5236) tibcsi0407 válasza Sumptuous (#5234) üzenetére


tibcsi0407
félisten

AOD-t nem használok egy ideje. Valamelyik frissítés óta kicsit sokat fogyaszt.

https://utdetailing.hu/

(#5237) mati12


mati12
senior tag

Egy kis macro..

(#5238) tibcsi0407 válasza mati12 (#5237) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nice!

https://utdetailing.hu/

(#5239) lukoz válasza mati12 (#5237) üzenetére


lukoz
aktív tag

Hogy nem repült el ilyen közelről? 😄😄😄
Cool lett :)

(#5240) Dwatti válasza Sumptuous (#5232) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem az a ""hártya szerű" réteg amin az ujjlenyomat olvasó van mivel átlátszó vezeti a fényt azért látszik a kijelző alján is mert nem egy kis folt az érzékelő hanem egy teljes réteg ami a panelen van

(#5241) Zugi


Zugi
aktív tag

Üdv, mától én is a klubban! :) Egyelőre jól eljátszadozom vele, nagyon tetszik, csak mire a korábbi telóm összes beállítását alapul véveet is ugyanúgy testre szabom mind a több, mint 140 appal, hát az sem fél nap lesz:)

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a felső állapotsori megjelenítés méretét nem lehet valahogy növelni? Brutál apró, alig látszik, pedig (még) jó a szemem.

(#5242) mati12 válasza Zugi (#5241) üzenetére


mati12
senior tag

Az új emui 10-ben változtatnak majd az állapotsáv ikonokon is.

[ Szerkesztve ]

(#5243) bezo076


bezo076
tag

Sziasztok! A FF. - ben megjelent a 10-es Android már! 😊

(#5244) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#5221) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem sosem jöttek időben az értesítések, csak ha bekapcsoltam a telefont. Bár az enyém régebbi, de az elv ugyanez.
Viszont nem is érdekel, hiszen napi kb 200 email jön, és ha valamit fontosnak tartok akkor megkeresem,vagy piszkál miatta a kolléganőm. :)
De tény, hogy éjjel egyszer sem csipog, míg reggel kb 50 mail lejön.

(#5245) Tav-Csoves válasza mati12 (#5242) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

AOD, ha jól értesültem, akkor megszűnik számunkra a 10-től?

(#5246) Macika66 válasza Tav-Csoves (#5245) üzenetére


Macika66
Topikgazda

Miért szűnne meg?

(#5247) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#5244) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor nagyon szerencsés vagyok. :))

https://utdetailing.hu/

(#5248) hito válasza Tav-Csoves (#5245) üzenetére


hito
nagyúr

Dehogy szűnik. Az új funkciókat nem kapja meg.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5249) Kleroo


Kleroo
veterán


Sziasztok!! Szerintem itt több volt S10+ tulaj van, mint fordítva.
P30 Pro és 10+ között dilemmázok. Kb mindkettő etalon. Viszont van 1-2 szempontom ami fontos, mégsem tér ki rá cikk. Mikrofon: Annál több kell hogy értik a másik oldalon amit mondok, azt már kb 1999 óta tudják a telók. Szóval sok meetinget, traininget szoktam rögzíteni, és hatalmas szórás van telók között. Note4 samum brilliánsan jó volt, míg pl egy sonym borzalmas, a klíma, ventilátor, stb zajok közül az introvertált mérnök előadása 6m-ről nem volt kivehető. Szóval nehéz terep. Vagy akár egy videó koncertről. Pár teló borzalmas, néhány zseniális. Szóval ilyen aspektusban van valakinek komolyabb tapasztalata?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5250) rvp20 válasza Tav-Csoves (#5245) üzenetére


rvp20
csendes tag

Nem szűnik meg, marad ez ami most van. Nem kapjuk meg azt amit a Mate 30 széria kap meg. Csaj az új Kirin 990-es procisok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.