Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Tegnap frissítettem EMUI 9.1.0.-ra.
Egyetlen dolgot nem találok. Hogyan tudom bekapcsolni az autómatikusan váltó hátteret. (google nem segített :()

(#14402) Caldera válasza Mustármag (#14401) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem tudom erre gondolsz-e?
Nem kell feloldani a telefont, hanem bekapcsoló gomb, kijelző alsó szélét felfelé húzni, megjelennek ikonok, és a lakatot kell nyitni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#14403) Mustármag válasza Caldera (#14402) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm :R , de ez még csak a fele.
A régi rendszerben volt olyan háttérkép beállítási lehetőség hogy 5-10-15 sbt. percenként váltson a háttérkép.

(#14404) Hzi válasza Mustármag (#14403) üzenetére


Hzi
aktív tag

Hali, az nem a képernyővédő?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#14405) Hzi válasza Hzi (#14404) üzenetére


Hzi
aktív tag

Képernyőkímélő helyesebben.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#14406) Mustármag válasza Hzi (#14405) üzenetére


Mustármag
őstag

Nem tudtam hogy van olyan hogy képernyőkímelő. Van a zárolt képernyő ami vált minden egyes ebresztésnél(mostmár hogy Caldera segített), de a 8.0 ás verzióban be lehet állítani hogy a magazín mappájából szedjen egy véletlen hattérképet x időszakos váltással.

(#14408) Ceree válasza xeno204 (#14407) üzenetére


Ceree
senior tag

Köszi szépen, rendeltem is belőle, ennyit megér annak ellenére is a mashup tok, hogy nem bírják túl sokáig. Januárban tettem fel a 3. tokot, már jön szét a széle a bekapcsoló gomb alatt, sajnos kikezdi a nadrágzseb. :( Mindegyik emiatt lett cserés nálam.

Másolat_eredetije

(#14409) karburátor válasza <Adamsky> (#8358) üzenetére


karburátor
tag

Hát én most szembesültem ezzel. A havi rendes 6GB netemből lett 19GB a "kialakult helyzet" miatt. Akkor felteszem 2TB-ra a limitet....

(#14410) pető bá' válasza karburátor (#14409) üzenetére


pető bá'
őstag

Ha pár kommenttel tovább olvasol, cache törléssel megoldható (volt).

"... and I hope you have a great day!"

(#14411) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Nekem két dolog "fáj" most picit jobban a kelleténél (és mozgatja a kisördögöt, hogy cserélni kellene). Az egyik, hogy a készülék nem Widevine L1-es, ill. nem Netflix kompatibilis, a másik - ez egy picit jobban, mert most kezdem beleásni magam a "fintech" világába (a napokba lett Curve kártyám), hogy a P10 - állítólag - nem Google Pay kompatibilis (bár itt a geolokáció is bekavarhat). Egyébként rohadjon meg a Google (is), hogy az ilyen dolgokat korlátozza.
Nem oly' rég még röhögtem az almás telefon tulajokon, mert kb. semmire nem tudták használni a készülékükben lévő NFC-t. Mára kicsit fordult a kocka. Náluk Apple Pay-el - tudtommal - használhatók a magyar bankok kártyái, de - és ez a lényeg - az igazi tutiság, hogy a Curve is. Ami mögé meg aztán azt teszel be, amit akarsz.

(#14412) Ceree válasza <Adamsky> (#14411) üzenetére


Ceree
senior tag

Probaltam viragbolti google pay-jel Revolutot a p10-en, sajnos nem ment, de maga az app futott frankon, csak a fizeteshez nem engedte a kartyat aktivalni. De hat ugye Mo-n nem tamogatott eleve.

Apple pay-jel megy a revolut, de ott sincs meg minden bank, pl Raiffeisen is csak marcius 17 ota megy.

P10en amugy k&h appjat hasznaltam egy idoben fizetesre is, az ment frankon, szerintem ha lesz mo-n gp, akkor menni fog az is a kutyun.

Másolat_eredetije

(#14413) xcsabo válasza Ceree (#14412) üzenetére


xcsabo
senior tag

Tökéletesen megy gpay-jel a revolut is meg a curve is ha online használod. Nfc-re csak a curve jó egyelőre. Nekem P10en megy. Igaz nem playből van a gpay, és még a tiltás előtti kártyám van.

(#14414) <Adamsky> válasza xcsabo (#14413) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... Nfc-re csak a curve jó egyelőre. (...) még a tiltás előtti kártyám van."
Aha. Erről mintha már olvastam volna. Vagyis hiába izmozok (töltök le valahonnan GPay-t és sideload-olom a telefonra), ha a Curve kártyám új. Vagy tévedek? Erről - ha időd engedi - írhatnál picit bővebben. Akár privátba is, hogy ne terheljük ezzel a topic-ot. :R

(#14415) xcsabo válasza <Adamsky> (#14414) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nézz be a curve topicba. Ott kérdezz. A szakik leírják majd érthetően. Nekem kb. 1 éves a kártyám. Ezzel még megy. De idén állítólag midre bevezetik.

(#14416) gacsoi válasza xeno204 (#14407) üzenetére


gacsoi
senior tag

Köszi az infót :)
Huawei View Cover tokból gyorsan berendeltem 2 barnát :) 1.070 forint a kettő szállítással.
Tegnap meg is jött.
Ma kíváncsiságból ránéztem, és 5.269 Ft darabja :)

(#14417) Jank válasza xeno204 (#14407) üzenetére


Jank
tag

Én is köszönöm. :R
5 db tok + szállítás 1500 HUF.

(#14418) windlord válasza Jank (#14417) üzenetére


windlord
őstag

Szinten :)

(#14419) poganytamas


poganytamas
senior tag

Emagon 290 a mashup tok, jelenleg mindhárom szín van. Van flip tok, meg átlátszó is.

(#14420) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok. Teljesen új P10-em van (pisztácia színű), nyomtam neki egy rendszerfrissítést és épp csak felraktam rá mindent amit használok. Ma kimentem otthonról és egy program sem találja a GPS-t aminek kellene. Se a waze se a gpx viewer, Helyhozzáférés, GPS, Wi-Fi mobilhálózatok használata természetesen be van kapcsolva. Az összefoglalóban és keresés alapján se találtam semmit, valaki találkozott már ezzel a hibával? Rakjam fel a 8-at azzal lehet jobb lesz, vagy csak még nagyobb szívás? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14421) Ceree válasza Chuck Norris (#14420) üzenetére


Ceree
senior tag

Ez alapjan nekem inkabb tunik hardver hibabak, mint szoftveresnek. Mivel uj a kutyu, gariztasd szerintem.

Másolat_eredetije

(#14422) emeritus válasza Chuck Norris (#14420) üzenetére


emeritus
tag

GPS teszt app(ok)al próbáltad ellenőrizni?

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#14423) Chuck Norris válasza emeritus (#14422) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

[link] csak tekeredik a GPS helymeghatározás felett.
[link] ez meg kék képernyő nem ír ki semmit.
Nagyjából egy percig nézem mindkét programot gondolom egyik sem normális viselkedés.

Vigyem vissza a Telekomba, vagy vigyem a Huawei szervizbe, nem tudom hol van Bp-en, akkor ott is bevizsgálás, szoftverfrissítés hónapokig packázás van?

(#14424) axioma válasza Chuck Norris (#14423) üzenetére


axioma
veterán

Sztem a kereskedo 3 napon belul cseret kell adjon ilyen hibara, ha van raktaron akkor azzal jarsz a legjobban. Ne allitsd at/vissza sehova, az a rendeltetesszeru mukodes hogy kiveszed a dobozbol es frissited.

(#14425) emeritus válasza Chuck Norris (#14423) üzenetére


emeritus
tag

Nyilván bosszantó, ha egy új telefon hibás, de ne aggódj, ez egy jól kezelhető ügy lesz. Én telefonálással kezdenék a Telekom üszinél. Ha szerviz a megoldás, keress rá a topicban tapasztaltakra.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#14426) Chuck Norris válasza emeritus (#14425) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Elvittem a MOM parkhoz a szervizbe, fél nappal később már hívtak, hogy mehetek érte, két alkatrészt is cseréltek, más lett az IMEI szám is. Közben visszaraktam mindent és most teljesen jól működik a gps, a 9-re frissítés is simán ment, korábban csak azt írogatta, hogy nincs új verzió. Ennyire pozitív tapasztalatom még soha nem volt telefonszervizzel, lehet furcsa de most még jobb a véleményem a huawei-ről mintha egyből egy jól működő telefont adtak volna.
Köszönöm a segítséget, majd még biztos kérdezek :R

(#14427) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Megszűnt már az első 3 hónapban bármilyen jellegű hiba esetén való készülékcsere? Nekem másfél éve szintén rossz volt a teló, amit vettem a vodánál, elküldtem a tmx-be és kaptam helyette egy független telót, újat.

(#14428) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Kint van a Huawei Camera 9.1.0.335 apk.

(#14429) xcsabo válasza SG3rg0 (#14428) üzenetére


xcsabo
senior tag

jaja :)

(#14430) Ceree


Ceree
senior tag

Nektek Emui 9.1 alatt milyen a fajlrendszer tipusa? Nem arrol volt szo, hogy megkapjuk az erofs - t? Nekem maradt f2fs meg ext4 diskinfo szerint...

https://www.gizmochina.com/2019/08/20/8-huawei-phones-upgraded-to-emui-9-1-brings-erofs-file-system/

Másolat_eredetije

(#14431) Dani1969 válasza Ceree (#14430) üzenetére


Dani1969
csendes tag

Nekem is ugyan ez van.

(#14432) xcsabo válasza Dani1969 (#14431) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem is ezt írja sajna.....

(#14433) xcsabo válasza xcsabo (#14432) üzenetére


xcsabo
senior tag

Kíváncsiságból megnéztem AIDA64-gyel...
A root-ra erofs filerendszert ír :) de csak oda.

(#14434) Ceree válasza xcsabo (#14433) üzenetére


Ceree
senior tag

Nem ertek a lovakhoz, de elvileg eleg lenne ha a rendszer alatt az lenne, nem?

Másolat_eredetije

(#14435) xcsabo válasza Ceree (#14434) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hát ez jó kérdés.... én sem vagyok linux guru :)

(#14436) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Van aki felhekkelte telefonjára a márciusi frissítést firmware finderrol?
Én többször próbálkoztam, de sosem akarta recovery módban lehúzni a ROM-ot.
Jó lenne már valami security patch, mert lassan 1 éve semmi nem jött.

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14437) Ceree válasza Vadmeggy (#14436) üzenetére


Ceree
senior tag

Jol ertem, hogy nem a telefonra valo biztonsagi frissites csomagot probalsz rahekkelni a telora? Mert hivatalos p10 specifikus frissites mar nincs.

No offense, de erdekel a valasz: biztos vagy abban egyebkenkent, hogy egy ilyen ellenorizetlen forrasbol szarmazo hackelt csomagtol valoban biztonsagosabb is lesz a telefon?

Másolat_eredetije

(#14438) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Létezik a készülékre használható sötét mód? A beállításoknál nem találtam, próbáltam ezt a témát de pocsék olvashatatlan lett tőle minden.

(#14439) <Adamsky> válasza Ceree (#14434) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az erofs (Extendable Read-Only File System) csak olvasható, úgyhogy szerintem addig jó, míg csak a rendszer-partíció ilyen. :D

(#14436) Vadmeggy
Mekkora ez a márciusi frissítés? Changelog? Valami infót találtál róla?
Engem egyre többet foglalkoztat a root lehetősége, csak nulla időm van ténylegesen foglalkozni vele. Pedig, ha már nem jön semmi - márpedig szerintem nem fog, max. ha valami ordas nagy likat találnak a rendszerben - akkor jó lenne ha legalább root jogom lenne.

(#14438) Chuck Norris
Nincs hivatalos sötét mód. Úgy tudom csak a 10-es Emui tudja (pedig a 9-esnek is tudnia kellene, sőt tudja is, de csak az OLED-es készülékeken aktív a lehetőség).
A témák ... na, én (is) elég sokat szo*tam vele. Van kicsit hibás és nagyon hibás belőle. Igazából úgy tűnik, hogy mivel a rendszer oldaláról nincs rendes támogatás, ezért nem is lesz soha normális (sötét!) téma.

(#14440) Vadmeggy válasza <Adamsky> (#14439) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

#14439 <Adamsky>
#14437 Ceree

Ez elvileg egy "hivatalos" frissites: VTR-LGRP2-OVS 9.1.0.270
Changelogban a marciusi biztonsagi frissitesek szerepeltek csak.
Azert kerdeztem, mert jo regen volt olyan frissites, amit FF-el lehetett csak raforceolni, magatol nem jott meg az upgrade.

Bar ahogy nezem, nem annyira megbizhato forras :D :D

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14441) Garfield85 válasza Chuck Norris (#14438) üzenetére


Garfield85
tag

A telefon Témák menüjében van sötét téma és azok jók. Igaz a jobbak fizetősek,de van akció,akkor szinte ingyen van.

(#14442) Ceree válasza Vadmeggy (#14440) üzenetére


Ceree
senior tag

LoL :DDD

meg az EROFS-ra is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#14443) Crusty 75


Crusty 75
csendes tag

Üdv! A gyári naptár alkalmazás a bolondját járatja velem. Ha új bejegyzést hoznék létre, illetve megtekintenék egy meglévőt, fogja magát és elszáll. Azóta a google appot használom, de szimpatikusabb az eredeti. Tudtok gyógyírt esetleg erre a problémára?

[ Szerkesztve ]

(#14444) Chuck Norris válasza Garfield85 (#14441) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Két újabb kérdésem van :)

Úgy tűnik, hogy agresszíven bezárogatja a készülék az alkalmazásokat, van aminek futnia kellene a háttérben és simán kilövi, pl a pushbullet üzeneteket csak akkor kapom meg ha elindítom a programot vagy a suuntoo app-om is csak pár percig működik :( Az akkumulátor/alkalmazás indítást átraktam kézire de nem sokat segített, van erre valami megoldás?

Ha megy a waze és hívnak közben miért nem tudja azt, hogy pár másodperc múlva berakja kis ablakba és látom a térképet továbbra is? Ez is csak a miui10-ben van?

@Garfield85, <Adamsky> köszönöm a segítséget a témákhoz, megnéztem jó párat de mindegyik olyan felemásnak tűnik, olyan egyöntetűen fekete mint amikor bekapcsolom a sötét módot nem találtam :( Azt mikor lehet tudni mikor van akció, mert azért nem fizetnék, hogy egy ablak hátterét kegyeskedjen feketén megjeleníteni.

Köszönöm

(#14445) Ceree válasza Chuck Norris (#14444) üzenetére


Ceree
senior tag

Szia,

Off: kérdés előtt érdemes lehet a kereső funkciót használni, 2017-es a telefon, némi tudásanyag már összegyűlt a 14ezer hozzászólásban, ill. van összefoglaló is (bár az már egy ideje nem került frissítésre).

On: 3 helyen kell beállítani, hogy ne zárogassa be:
1: amit írtál is, hogy Akkumulátor -> Alkalmazás indítás -> Kézi kezelés
2: Alkalmazások -> Három pötty felül -> Speciális hozzáférés -> Akkumulátor optimalizáció -> "Nem engedélyezett"re állítani a kérdéses appokat
3: Alkalmazásváltó -> A kérdéses appot lefelé lehúzni, és megjelenik a kis lakat a címsorában.

Az Waze beállítás amit keresel, szerintem:
Waze -> Beállítások -> Általános beállítások -> Waze előtérben marad (bár ekkor egyszerűen visszavált a waze-re pár másodperc után és nem kis ablakban marad, az lehet MIUI varázslat, nem tudom).

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#14446) Chuck Norris válasza Ceree (#14445) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget, be is állítottam, nagyon remélem működni fognak. Kicsit már ellustultam mert az utóbbi telefonjaimba csak a google jelszót kellett beírjam aztán már működött is minden ahogy kell. Még jó, hogy feldobta az optimizer az értesítést különben lehet soha nem jövök rá miért viselkednek bugosan az idáig jól működő programok.

Néztem én az összefoglalót de szó sem volt ilyesmiről, simán meg is frissíthetnéd ezekkel amiket leírtál nekem, pár nap szívástól meg lehetne kímélni azt a pár embert aki még P10-re vált.

(#14447) Ceree válasza Chuck Norris (#14446) üzenetére


Ceree
senior tag

Picit faragtam az összefoglalón, beírtam az utolsó frissítés build számát, hogy bárki ellenőrizni tudja, hogy ott tart-e, beraktam ezt a háttérben futó alkalmazásos kérdést a GYIK-ba, és kivettem a frissítések menüpontból a korábbi buildek leírását. Több időm sajnos nem volt reszelgetni rajta.

Másolat_eredetije

(#14448) troger91


troger91
csendes tag

[kép] Tudja valaki hogyan tudnam lecserelni, esetleg DIY modszerrel a kepen lathato por filtert? Sajnos sikerult tonkre tennem es ebay-en nem talalom.

[ Szerkesztve ]

(#14449) poganytamas


poganytamas
senior tag

Sziasztok,
VoLTE kérdésem lenne. Felhívtam a Telekom ügyfélszolgálatot, bekapcsoltattam. Kérdeztem az ügyintézőt, van-e egyéb dolgom, azt mondja indítsak újra, annyi. Jött is az SMS hogy gratulálunk, bekapcsoltuk. Jelenleg a telefonom 4G hálózaton csücsül, a beállítások / mobilhálózatban be van kapcsolva a VoLTE hívás, mégsincs VoLTE ikonom felül. Kellene még valamit csinálni hogy menjen? Már 3x restartoltam...

(#14450) Zoz válasza poganytamas (#14449) üzenetére


Zoz
őstag

Mert nincs VoLTE ikon. Ha hívás közben is 4G-n marad, és tudsz netezni közben, akkor működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.